Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли прераждането? Кога определена душа достига Нирваната? По какво се определя Кармата?


Recommended Posts

  • Мнения 1,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Както казах, в мен къркори

стих смрадлив - свисти, пърпори.

Туй се вече не изтрайва:

хич прераждане не смайва

бЕге-нАучни скептици -

тук сме присмехулни птици.

Яхам Яхве, а в Иеова

хич не вярвам. Мене ново

стъкълце с мавруд ми требва;

прераждУшка в миг погребвам.

Извинявам се, просто не можех да се сдържа вече :116:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Което ме кара да мисля, че единствената Библия, попадала някога пред очите на Марушка, е някоя препечатка на Цариградския превод. Там "Иеова" се появява многократно. В първото издание е дори "Іеова". Разбира се, Марушка няма как да знае, че става дума за огласовка на прочутото йот-хе-вав-хе с гласните на "Адонаи".

Много добре знам,че Йехова има доста други имена - Йехова,Иеова,Еова,Яхве,Адонай,майче някъде четох и Мардохай,но моят духовен учител Иеова ми каза,че има само едно име Иеова. :vertag:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скъпи ми колега Глишев и аз това се питам от самото начало :book: .Съгласна съм и с Куна:как хем Йехова,хем не съвсем?Хем си християнка,хем не си баш,абе манджа с грозде направо.Обясняваш за прераждане,за произхода на душата,цитираш Библията,ама не изповядваш хиндуизъм,ни будизъм,не си и баш християнка,защото моите извинения ама човек,за да може да се нарече християнин трябва да смята,че написаното в свещената за християнската религия книга (наречена Библия) е истина и Бог е един:Йехова и неговия син Исус,дошъл на Земята да ни избави от страданието (най-общо казано).Ако не вярваш в това не си християнка,ами агностичка,атеистка или поклонничка на друга религия.Но за да си поклонничка на друга религия трябва да смяташ казаното в свещените книги на дадената религия за истина или отговарящо на твоите виждания.Затова си повтарям въпроса:Каква религия изповядваш Марушке???

Аз няма да повтарям няколко пъти - не се сърдя,че постоянно ме питате каква религия изповядваш,но не ставате ли банални с това,пък аз отговорих,че никаква не изповядвам,християнка съм,но никаква абсолютно никаква религия не изповядвам. Може да разговарям по Библията,по Корана и другите древни митологии,но специално в една не вярвам,вярвам,че съществуват много богове и във великата богиня майка безименна /която пък била без пол,така ми обясни моят духовен учител Иеова/. :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз няма да повтарям няколко пъти - не се сърдя,че постоянно ме питате каква религия изповядваш,но не ставате ли банални с това,пък аз отговорих,че никаква не изповядвам,християнка съм,но никаква абсолютно никаква религия не изповядвам. Може да разговарям по Библията,по Корана и другите древни митологии,но специално в една не вярвам,вярвам,че съществуват много богове и във великата богиня майка безименна /която пък била без пол,така ми обясни моят духовен учител Иеова/. :vertag:

Марушка,

как така си християнка, а да не изповядваш никаква религия? И същевременно твърдиш, че не вярваш в Библията. На какво в същност се базира твърдението ти, че си християнка? :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Марушке, мадам Блаватска ти е изтълкувала превратно Библията. Христос е отпреди Авраам не защото уж се бил прераждал, а просто защото е Бог. Бог според Библията определено е отпреди Авраам, защото е предвечен, тоест не Му се налага да се преражда ;) Това вече определено го има в Библията и не ти трябва Блаватска, за да го намериш. Просто чети самата Книга, ако имаш интерес към нея.

Точно затова е въплъщението, че както той Исус Христос е бил бог, така и всички ние, хората сме били богове.

Това е много близко до акъла. :vertag:

Марушке, здравей! :)

Кажи ми поне някакви пари изкарваш ли с тази си занимавка с прераждането?

Гледаш ли на хората, казваш ли им кои са били в минали животи?

Кажи ми, че поне тва правиш и си докарваш някой лев с това прераждане.

Щот иначе :lac: .

Не, не взимам никакви пари, макар че моите колеги ми се смеят, че не взимам пари и въпреки цялата ми финансова безнадежност,в ъпреки че работя с минимална заплата и не стигат хич парите, все още не взимам пари, защото това все пак някога ще бъда възприето от боговете добронамерено, в техните очи ще изглеждам в благоприятно състояние. :book:

Редактирано от glishev
Много разхвърлян постинг
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не не взимам никакви пари,макар,че моите колеги да ми се смеят,че не взимам пари и въпреки цялата ми финансова безнадежност,въпреки,че работя с минимална заплата и не стигат хич парите,все още не взимам пари,защото това все пак някога ще бъда възприета от боговете добронамерено,в техните очи ще изглеждам в благоприятно състояние.

:book:

В този бизнес всеки говори от името на някой бог, както и ти впрочем. Следователно всеки е нечий служител. Колегите ти са служители на бесове, а не на богове, вземат много пари. Служителите на боговете също вземат пари и ако това беше толкова грешно, отдавна господарите щяха с гръм да ги убият. Да не говорим, че един от най-уважаваните богове, се е изказал в положителен аспект за парите.

Грешно е да не искаш пари, защото биеш бизнеса на другите. Богоугодно е да искаш, за да ти се даде, намират се платци за всяка кауза. Но да си плащаш патентния данък, ей! :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тъъъй.

Много добре знам,че Йехова има доста други имена - Йехова,Иеова,Еова,Яхве,Адонай,майче някъде четох и Мардохай,но моят духовен учител Иеова ми каза,че има само едно име Иеова.

Напълно невярна информация имаш. 1) Адонаи не е баш същото като Яхве. 2) Мардохай/Мордехай няма хептен нищо общо и 3) "Иеова" си е точно неправилна форма на Яхве от Цариградския превод на Библията.

Аз няма да повтарям няколко пъти - не се сърдя, че постоянно ме питате каква религия изповядваш, но не ставате ли банални с това, пък аз отговорих, че никаква не изповядвам, християнка съм, но никаква, абсолютно никаква религия не изповядвам. Може да разговарям по Библията, по Корана и другите древни митологии, но специално в една не вярвам, вярвам, че съществуват много богове и във великата богиня майка безименна /която пък била без пол, така ми обясни моят духовен учител Иеова/.

Или с никаква религия, или християнка. Не може и двете неща едновременно.

Или християнка, или с много богове. Пак не може и двете едновременно.

Впрочем, пак така става и с никаквата религия - или никаква, или много богове. Не може и двете положения.

И определено не може хем християнка, хем вярваща във Велика богиня-майка. Не става.

Да не говорим, че е абсурд една богиня да е безполова. Ми тогава що да не е просто "божество", а не специално "богиня"?

А не може и хем християнка, хем да броиш Библията към митологиите.

Дотук шест абсолютно абсурдни твърдения, които нямат никаква основа. Те взаимно се изключват, пък и всяко от тях е вътрешнопротиворечиво.

Точно затова е въплъщението, че както той Исус Христос е бил бог, така и всички ние, хората сме били богове.

Това е много близко до акъла.

Не е много близо. това, че хората са били богове (пък сега явно не са), си е някакво твое частно мнение, което не почива на никакви данни.

Отделно от всичко друго, тези твои нелогични убеждения сами по себе си нямат нищо общо с въпроса има ли прераждане или няма. И не доказват да го има.

Предишното дълго изреждане на това кой бил вярвал в прераждането също нищо не доказа, защото 1) ако ще милиарди да вярват, първо трябва да се докаже и 2) списъкът ти беше пълен с грешки и много от тези, за които смяташ, че вярват в прераждане, всъщност нямат такива убеждения.

Всъщност дотук ти само твърдиш разни неща (които се изключват едно друго), показваш, че четеш само някакви окултизми и не прилагаш никакви аргументи за твърденията си.

Теглим чертата.

Тази тема е безмислена и не е подходяща за раздела "Философия". Заминава да си се развива свободно в "Паранауки", за да не се срамуваме от по-сериозните юзъри.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Aspandiat,

видя ли сега, че и Португалецът се изгуби в бирените изпарения на вашата теория за прераждането? :tooth: :tooth: :tooth:

Дрогарят Алвасасейро напоследък е кисел на целия свят и затова пуфти.tooth.giftooth.giftooth.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Заминава да си се развива свободно в "Паранауки", за да не се срамуваме от по-сериозните юзъри.

След като прочетох близо 780 публикувани поста, започнах да се питам. . .

Какъв ли съм бил в предишния си живот?

Какви ли съм ги натворил?

С какво ли съм заслужил честта да се преродя с такива невероятни колеги, които прехвърлиха тази тема под юрисдикция на мордора @Богданов във форум Паранаука, която той с достойство мурдерира?

Както каза Дендро:

Вече и духовният гуру на Марушка не може да се оправи в този батак дето натворихте!!!

А @Богданов е длъжностен да се оправя в този батак!

. . .

Какъв ли съм бил в предишния си живот?

Какви ли съм ги натворил?

Какъв ли?

Какви ли?

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Виж ся, щом си се преродил като мъдеклатор в БГ-наука, значи в предишния си живот си бил най-малкото благочестив и праведен брамин. Сегашният живот ти е за награда за минали добри дела. Ако не се изложиш в мародераторската дейност, следващият ти живот ще е като администратор на големия China History Forum. Ако и там се представиш достойно, директно изпадаш в нирвана и си пиеш чая с Буда.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Дрогарят Алвасасейро напоследък е кисел на целия свят и затова пуфти.

Пише се "другарят".

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Подигравайте се вие! Смейте се!

И ще ви разкажа - колко теории за произхода си имат китайците.

И тогава да видим, колко спокойно ще прекарате остатъка от настоящия си живот!

. . .

О! От тази заплаха само аз трябва да се плаша.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тцъ, Алва, допускам, че "дрогар" е написано съвсем баш хептен нарочно, марихуанецо ниеден :tooth:

Тъй и тъй темата е съвсем на Мачу Пикчу у царевичако вече, да ви светна за новата си любима теория за произхода на българите: корейската. Някакъв сеулски гражданин е стигнал до гениалния извод, че българите са потомци на древното племе буйео, което явно е имало свое царство таман в основата на Корейския полуостров някъде в началото на нашата ера. В Тубата се въртят и клипчета по тоя повод. Разбира се, авторът на тезата е някакъв веселяк, според него Първата българска династия (681-1018) е в постоянна вражда с династията Източен Рим (300-1204), а императорът Крум е преместил столицата от Плиска в София в чест на победата си над аварите; и Витоша е Балканът.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Богданов, щом сега оправяш батака, значи в предишния си живот си го правил този батак! Кой та знае в предишния живот как си обяснявал за Нарибу и си се присмивал на учените, които не са могли да дадът отговор на въпроса как се образуват облаците :bigwink: .

Да знаиш бая си ги оплескал нещата в предишния живот - шом сега си на тва дередже :tooth: .

А някой други модератори наи-вероятно да са били и животни в предишния си живот, има остатъчни елементи :w00t: . Ама не се знае още какви точно. Тука вече трябва да се изкажат специалистите след съответен контакт с подходяща свръх сила.

Преди да се запозная с практиката на Марушка единствената ми представа за прераждането беше свързана с песничката на Висоцки:

http://www.youtube.com/watch?v=OiqWeReJS9E

Пускай живешь ты дворником

Родишься вновь прорабом

А после из прораба до министра дорастешь

Но если туп как дерево родишься баобабом

И будешь баобабом тысяча лет пока помрешь

Редактирано от Doris
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъъъй.

Напълно невярна информация имаш. 1) Адонаи не е баш същото като Яхве. 2) Мардохай/Мордехай няма хептен нищо общо и 3) "Иеова" си е точно неправилна форма на Яхве от Цариградския превод на Библията.

Или с никаква религия, или християнка. Не може и двете неща едновременно.

Или християнка, или с много богове. Пак не може и двете едновременно.

Впрочем, пак така става и с никаквата религия - или никаква, или много богове. Не може и двете положения.

И определено не може хем християнка, хем вярваща във Велика богиня-майка. Не става.

Да не говорим, че е абсурд една богиня да е безполова. Ми тогава що да не е просто "божество", а не специално "богиня"?

А не може и хем християнка, хем да броиш Библията към митологиите.

Дотук шест абсолютно абсурдни твърдения, които нямат никаква основа. Те взаимно се изключват, пък и всяко от тях е вътрешнопротиворечиво.

Не е много близо. това, че хората са били богове (пък сега явно не са), си е някакво твое частно мнение, което не почива на никакви данни.

Отделно от всичко друго, тези твои нелогични убеждения сами по себе си нямат нищо общо с въпроса има ли прераждане или няма. И не доказват да го има.

Предишното дълго изреждане на това кой бил вярвал в прераждането също нищо не доказа, защото 1) ако ще милиарди да вярват, първо трябва да се докаже и 2) списъкът ти беше пълен с грешки и много от тези, за които смяташ, че вярват в прераждане, всъщност нямат такива убеждения.

Всъщност дотук ти само твърдиш разни неща (които се изключват едно друго), показваш, че четеш само някакви окултизми и не прилагаш никакви аргументи за твърденията си.

Теглим чертата.

Тази тема е безмислена и не е подходяща за раздела "Философия". Заминава да си се развива свободно в "Паранауки", за да не се срамуваме от по-сериозните юзъри.

Колега Глишев,моите адмирации :biggrin: .Толкова ви се зарадвах,че чак ми хрумна снощи да си направим една форумна сбирка на по биричка с картофки и други привлекателни за душата нещица и да го полеем :)): .С колежката Куна имам сериозните подозрения,че имаме сходни вкусове за музика,тъй че мисля,че ще се получи един голям купон :punk: .

А за марушка не искам да коментирам,че обещах на колегата да се държа прилично :bigwink: .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж ся, щом си се преродил като мъдеклатор в БГ-наука, значи в предишния си живот си бил най-малкото благочестив и праведен брамин.

Пък да взема това в дебелия шрифт да го прочета първо "барман." И седя и се дивя.

Стинката да се вземе в ръце и да не се излага пред чужденците. "Нарибу"?! Малко му е четенето на човека явно. :laugh:

Мадлейди - нямам нищо общо с вас :laugh: Като не приемате сериозно сериозните работи. Биришка обаче винаги може :laugh: Ще вземем и Алвата с нас - мисля, че ще можем да пием дотолкова, че да не ни пречат рефрените му за вредите от алкохола и спорта и висшите религии. Той ще си пуши, ние ще си пием. Бас държа, че ние ще се хилим повече. :)

Дорис повлече крак, та ето в същия дух още нещо. Висоцки разгадава една от големите загадки в историята:

http://www.youtube.com/watch?v=YANLy-Fuzqo

Редактирано от Kuna
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пък да взема това в дебелия шрифт да го прочета първо "барман." И седя и се дивя.

Стинката да се вземе в ръце и да не се излага пред чужденците. "Нарибу"?! Малко му е четенето на човека явно. :laugh:

Мадлейди - нямам нищо общо с вас :laugh: Като не приемате сериозно сериозните работи. Биришка обаче винаги може :laugh: Ще вземем и Алвата с нас - мисля, че ще можем да пием дотолкова, че да не ни пречат рефрените му за вредите от алкохола и спорта и висшите религии. Той ще си пуши, ние ще си пием. Бас държа, че ние ще се хилим повече. :)

Дорис повлече крак, та ето в същия дух още нещо. Висоцки разгадава една от големите загадки в историята:

http://www.youtube.com/watch?v=YANLy-Fuzqo

С мен конкретно ли не желаете да имате нищо общо колежке :tooth: .Аз съм такова добро дете,ама хич не ме слуша главата :crazy_pilot: .А може и след няколко биришки да ни дойде вдъхновението и ние да почнем да дрънкаме такива глупости,че той да не може да се спре да се хили :biggrin: .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колега Глишев,моите адмирации :biggrin: .Толкова ви се зарадвах,че чак ми хрумна снощи да си направим една форумна сбирка на по биричка с картофки и други привлекателни за душата нещица и да го полеем :)): .С колежката Куна имам сериозните подозрения,че имаме сходни вкусове за музика,тъй че мисля,че ще се получи един голям купон :punk: .

А за марушка не искам да коментирам,че обещах на колегата да се държа прилично :bigwink: .

Айде и тука почнаха да подготвят софрите. Направо във всички теми и раздели се леят из ведро бири, водки и мезета. Докъде го докарахме ей.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде и тука почнаха да подготвят софрите. Направо във всички теми и раздели се леят из ведро бири, водки и мезета. Докъде го докарахме ей.

Хахаха. Ама си и кисел, като салата с мноогооо оцет. biggrin.gif Ще си избием после 'кохоля в кръвта със спорт.crazy_pilot.gif

Ти се не бъркай тук, не виждаш ли, че колегата Глишев е обект на ухажвание?!?!biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...