Отиди на
Форум "Наука"

Затвор в Зимбабве


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Докато международната общност или каквото там се казва допуска престъпници и психопати на власт, това е. Зимбабве е държава с МИЛИАРДНА инфлация, защото Мугабе изгони гръбнака на икономиката - белите фермери, произвеждащи сериозна част от световния тютюн. Сега очевидно няма пари да храни затворниците и ги оставя да умират като в концлагерите в края на ВСВ....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е то като за свободните хора няма храна там какво остава за пандизчиите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако вземем под внимание, че Зимбабве е една доста развита дръжава в миналото (дори самото име Зимбабве означава "каменни къщи"), то се вижда до какво падение може да стигне една нация...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, в Зимбабве всъщност е открита единствената голяма каменна крепост в цяла Субсахарска Африка построена от местните. Внушителните й руини са изобразени и на знамето им като национален символ и повод за гордост, за съжаление нищо не е останало от някогашното величие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Надали процесите на формиране на нация в Зимбабве са приключили. Развитието им се крепеше на белите й граждани, а бедите почнаха след изгонването им. Разбира се, надали се дължат само на това, а по-скоро на типичното за всеки управник от типа на Мугабе поведение.

Крахът обаче е одиозен. Май няма по-голяма инфлация в световната история.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами май наистина няма, последната банкнота, която напечатаха беше с 50 нули, аз тия числа даже не знам как се четат :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никак не съм оптимист за бъдещето на "черна Африка"... Често съм си ги мислел, макар това да предизвиква гръмовержен гняв у някои твърдолинейни либерали, с които имах честта да го обсъдя, но наскоро го чух просто и ясно от един близък англичанин, който 3 години работи там по някакви екопроекти.

Когато го помолих с една дума да характеризира ситуацията, той ме изгледа над очилата и просто каза:

"This is the end."

И далеч нямаше предвид Зимбабве, където не само краят е дошъл, ами като ги гледам тези на снимките, почва апокалипсиса....

Внимавайте с управниците!!!

Това избеляване на някиои от снимките на части от тялото, медицински феномен ли е, или е "текезесарски тен"? ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Внимавайте с управниците!!!

Към кого отправяш този апел? Виж само каква тема сме си спретнали за демокрация и твърда ръка...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...