Отиди на
Форум "Наука"

Гръцкия министър-председател - потресаващо прав


Recommended Posts

  • Потребители

От Дарик: 12.04.2010 14:31 Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България:

"Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50 - 100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти.

Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди.

Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

От Дарик: 12.04.2010 14:31 Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България:

"Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50 - 100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти.

Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди.

Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?"

Това е виц:

http://www.scci.bg/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4498

http://neverojatno.wordpress.com/2010/03/30/garci/

Всичко написано на тази страница е художествена измислица и не отговаря на действителността. Съвпадението с реални събития, свързани с действително съществуващи субекти и обекти, носещи същите имена както героите в изложените писмени текстове е случайно и неволно. Всеки читател и посетител на тази страница приема безусловно гореизложеното. Читателите са единствените, които носят отговорност, за това как приемат информацията от художествените измислици. Никой няма право да я разпространява (информацията), тълкува и внушава като истинна. Всеки, който отказва да приеме написаните правила трябва да напусне този блог незабавно.

Авторите на блога НЕ носят съдебна, финансова, наказателна или каквато и да е друга отговорност за морални или финасови, или каквито и да е било щети нанесени от или косвено произтичащи от, публикуваната информация. Творческите измислици са защитени от конституционно гарантираната свобода на словото, както и от авторското право и всички сродни нему права. Използването на материали от този блог става само с разрешение на авторите му. Последните ще отстраняват текстове от блога си само при условие, че нарушават авторските права на други лица. Всеки, който посещава тази страница, автоматично се съгласява и приема задължителните правила на авторите на същата, изложени в горния текст.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имах съмнения, че не е казано официално от първите редове още...

За майтап, добро е. За останалото - има право текста, но донякъде. Май забравихме какво е макроикономическа нестабилност ний....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако можеше да има гръцки министър с българско самосъзнание, вероятно щеше да говори така :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гърците не се отличават с някакъв по-голям потенциал от нас. Но ако ние знаехме как да усвояваме европейските средства можеше и да си уредим 14 заплата, щото те гърчолята от както са в ЕС си живеят като паразит на гърба му, закъсаха го чак когато и той го забуксува покрай кризата.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Точно така е. И не става дума за ползване на еврофондовете само, ами за елементраното нещо, че в златната следвоенна епоха Гърция имаше капитализъм...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Гърците не се отличават с някакъв по-голям потенциал от нас.

Това е вярно. Трагичното е, когата си оставаш само с "потенциала"................

Между другото "потенциалът" ни също пада в сравнение с преди 25 години, например и в сравнителен план с гърците:

- по-малко население;

- по-малък БВП;

и. т. н.

Преди време бях цитирал тук един уважаван професор (Аспандиат се заинтересува точно кой и му казах), който твърдеше, че ние, по принцип, не можем и не трябва да провеждаме външна политика подобна на гръцката (т. е. да защитаваме националните си интереси), защото "Гърция е страна с увеличаващо се население, а в България населението намалява"........... Край на цитата. Без срам и без свян.

Този уважаван професор също е част от "потенциала" на България.................

Очаквам след време, когато населението на България падне под албанското, някой велик професор да ни обяснява същото и по отношение на албанците. После следва Малта, а накрая небитието.............

От друга страна, това, което е лошо за едни, е добро за други. Свято място (златната земя на България) пусто няма да остане. Сигурен съм, че ще е така..............

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, Хърсе прав си......

Друг е въпроса какво Гърция и гръцкият елит разбираха под "защита на националните интереси". Първата задача на всяко общество да изгради стабилна и растяща икономика и работещи институции, което, както и да го гласиш, без висок обществен морал, ценностна система и политическа воля просто не става! (Отговорете си защо от цял един исторически период на България именно ценностната й система систематически се руши).

Като се окаже един народ негоден да си запази земята.... ще дойде друг, и той ще се стовари върху намиращите се тук у нас ексмалцинства по начин, че ще плачат за българите.

Само че аз не мисля, че българите са чак толкова негодни; бих ги определил като заспали.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Когато Гърция влизат в ЕС през 1961 г. се намират в незавидно състояние.Но оттогава та до ден днешен се изживяват като бедното дете на съюза и получават огромни субсидии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Когато Гърция влиза в ЕС през 1961 г. се намират в незавидно състояние.

Искаш да кажеш 1981 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Когато Гърция влизат в ЕС през 1961 г. се намират в незавидно състояние.Но оттогава та до ден днешен се изживяват като бедното дете на съюза и получават огромни субсидии.

Именно. За разлика от Ирландия и Испания, например, които брилятно усвоиха тази манна небесна за второ "първоначално натрупване на капитала"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Българите не са изчезнали при далече по-неблагоприятни обстоятелства, няма да изчезнат и сега. Въпросът е, доколко може още да изпадне нацията преди да започне възстановяването.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Българите не са изчезнали при далече по-неблагоприятни обстоятелства, няма да изчезнат и сега. Въпросът е, доколко може още да изпадне нацията преди да започне възстановяването.

Иска ми се да ти вярвам, но вътрешното ми чувство подсказва, че този път нещата не са като преди.

На първо място Окото на злото (ако ми позволите тази алегория от "Властелина на пръстените") няма да се отвърне толкова лесно от България и да позволи на българския народ да се възстанови.

Възраждането на българите и България след турския геноцид е било едно малко чудо. Сега, обаче, вече ще ни трябва голямо чудо, за да се възстановим. Не е невъзможно, но ще изисква много напрежение и безпощадност към враговете.

Засега не виждам нито амбиция, нито структура и най-важното - не виждам хората, които биха могли да го направят. Но това, по прицип, не е проблем - хората се появяват, когато трябва.

През последната година и половина видях толкова невероятна зверщина и низост, толкова подлост, толкова нечовешка долна гад, че вярата ми се разклати и сериозно започнах да си задавам въпросът: Дали си струва?

Още си задавам този въпос, но все по-често отговорът е "Да, струва си."

Това е нещо, което си струва, не заради зверовете в човешки облик, които тъпчат земята българска и българите, а заради нашите предци, майки и бащи, заради Доброто на тази земя, което ще страда, ако България изчезне, заради неродените деца на България...........

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сещам се за биг брадър. Е подобна свинщина няма. Там търсят скандали простотия, низост. Замислесете се, защо там ги няма бай Ставри и бай Иван от село. Ми защото двамата ще си пафкат арда без филтър и по цял ден ще водят културен разговор кой колко и каква ракия вари и с какви мезета я пие. На тия долнопробни идиоти нормални хора не им трябват. И това е навсякъде, погледнете вестници, телевизия, навсякъде само за гадости се говори. Един приятел ми викаше така, защо не гледам телевизия. Защото оттам ще разберяа 1 Колко човека са загинали по време на природно бедствие на другия край на света 2 Второ Какво Станишев е казал на Бойко 3 Какво Бойко е отговорил на Станишев. 3 Пак вдигат цените. 4 Всичко е отчайващо зле. 5 Коя мутреса си е сложила силиконови цици. 6 Кой от мутрите днес са убили.

Еми без коментар.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.....

Засега не виждам нито амбиция, нито структура и най-важното - не виждам хората, които биха могли да го направят. Но това, по прицип, не е проблем - хората се появяват, когато трябва.

.....

Аз пък ги виждам. Това са децата, родени по време на кризата и отгледани с триста зора. Те са прагматични, самоуверени и с голяма амбиция за по-добър живот.

Харесва ми това, че в 12-15 годишните деца липсва това чувство за малоценност спрямо запада, което нас ни трови. Това е една добра последица от отварянето на България към света и новите комуникации.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, ама тази именно младеж е политически страшно дезориентирана и идея си няма за изворите на съвременните български беди!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, ама тази именно младеж е политически страшно дезориентирана и идея си няма за изворите на съвременните български беди!

Изразът "политически дезориентиран" ми напомня за едни други времена............ Не вярвах, че човек като КГ125, изповядващ десни възгледи пред тази аудитория, ще употреби подобна фраза. Но това говори много за т. нар. десни у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво те смущава? Политическата грамотност (а не пристрастност!) е условие, без което не може едно нормално гражданско общество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Какво те смущава? Политическата грамотност (а не пристрастност!) е условие, без което не може едно нормално гражданско общество.

Извинявай, но "политически ориентиран" и "политически дезориентиран" говори именно за определена "пристрастност", а не за грамотност.

Може да си "правилно" политически ориентиран, но да си политически неграмотен.

Опасявам се, че именно това е трагедията на много хора у нас. Трагедия, която нечистоплътни хора използват в свой интерес много активно.

Ако трябва да съм по-конкретен, става дума за "политическа манипулация" на маса от нещастници. Тук СМИ, които са номинална или реална собственост на "правилните" политически "ориентирни" хора, играят много важна роля.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мога да се съглася въобще. Поне аз разбирам "политически ориентиран", или информиран, или грамотен, като синоними.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък ги виждам. Това са децата, родени по време на кризата и отгледани с триста зора. Те са прагматични, самоуверени и с голяма амбиция за по-добър живот.

Харесва ми това, че в 12-15 годишните деца липсва това чувство за малоценност спрямо запада, което нас ни трови. Това е една добра последица от отварянето на България към света и новите комуникации.

Много точно казано! И друг път съм го казвал - надеждата ми е в хората от 80-ти набор насам. Те нямат онези предразсъдъци, които са повлияли и продължават да влияят на всички съвременици на социализма.

Аз също преди смятах, че на запад хората са нещо кой знае колко по-добър материал. Не, просто средата им е друга. Един германец или японец, колкото и да е дисциплиниран в неговата си страна, в БГ свиква на свободията за седмици, месеци максимум и става същия мърляч, каквито са повечето българи. Що се отнася до прословутата коректност у тях, така е, има я, но в България мног бързо се научават да не си държат на думата.

За наше щастие, ЕС е доста нетърпелив към нашите пошли порядки и аз съм оптимист, че до известан степен ще ни вкарат в пътя. Като добавим и хората, които са учили в чужбина и са се нагледали на ред и чистота, и чийто брой непрекъснато нараства, картинката не е толкова черна.

Да, ама тази именно младеж е политически страшно дезориентирана и идея си няма за изворите на съвременните български беди!

20 години след прехода, вече няма никакво значение какво е било тогава. Онова време няма да се върне, защото няма бъдеще и неговото влияние върху обществото ще отмре с отмирането на съвремениците му. Гадно казано, но е така.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...