Отиди на
Форум "Наука"

Българската армия днес


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Брат ми служи в 61 стрямска бригада Карлово. В зенитния дивизион е. По принцип избягва да говори за въоражението. Ще ви изненадам, но явно офицерите от старото поколение просто не стават. Малцина от тях били свестни и сякаш живеели в друг свят. Младите поне според него били по големи професионалисти и, отново няма да повярвате приемали работата си присърце. Сспоред други познати които имам, мисиите влияели много положително на ситуацията в нашата армия, защото доскоро нашите са си играели на войници и много неща са гледани през пръсти, а на наистина важните не е обръщано внимание. Много рядко, и то по изключение ми е разказвал че са копали канали, ремонтирали нещо или боядисвали бурдюри. Тоест занимават се наистина с работата си и са добре подготвени. И доколкото знам, не само той, но и други войници се подготвят теоретично не само в час в поделението, но и в свободното си време. Незнам дали това го е имало преди. Един негов колега ми е разказвал как той сам, по свое желание е изучавал втора специалност (незнам дали това е правилния термин) за да може тяхната батарея да си свърши работата по добре.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 128
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Сред младите има доста сърцати, в тях е надеждата. Дай боже повече. Лошото е че армията е непопулярна в наши дни, може пък в това да е плюса, на който му идва от вътре...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брат ми служи в 61 стрямска бригада Карлово. В зенитния дивизион е. По принцип избягва да говори за въоражението.

До колкото знам в Карлово (61 стрямска бригада) основно се обучават рейнджъри за борба срещу безредици на цивилното население за предстоящи мисии зад граница.

Според приетата наскоро Бяла книга за отбрана до края на 2014 г. армията ще бъде свита до 26 000 служители на военното министерство, като от тях 5700 ще бъдат военни и 1300 служители на администрацията.

Министър Ангелов пък е решил да продаде 12 вертолета Ми-24 и с получените пари да плати ремонта на три Ми-17. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

До колкото знам в Карлово (61 стрямска бригада) основно се обучават рейнджъри за борба срещу безредици на цивилното население за предстоящи мисии зад граница.

Според приетата наскоро Бяла книга за отбрана до края на 2014 г. армията ще бъде свита до 26 000 служители на военното министерство, като от тях 5700 ще бъдат военни и 1300 служители на администрацията.

Министър Ангелов пък е решил да продаде 12 вертолета Ми-24 и с получените пари да плати ремонта на три Ми-17. :)

Бригадата в Карлово, 61-ва Стрямска механизирана(наследник на трансформераната от танкова в мотопехотна 11-та бригада) е най-боеспособното съединение на СВ на БА днес.То друго не остана.Готови са за участие в конфликт с ниска до средна интензивност., но не и висока.И да те са основното съединение/единсственото сертифицирано за оперативна съвместимост(годност за съвместни операции със силите на НАТО).

Еньо, ти пак не отговаряш- какво според теб е начертано/предопределено да се случи на Балканите през идните десетилетия, за което няма да ни помоне нито членството в НАТО, нито в ЕС.

Това си го писал на 03.07.2010г.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Българска бойна техника ще бъде ремонтирана и модернизирана на базата на договорености с Русия. Това стана ясно от подписания днес протокол от 10-ото юбилейно заседание на българо-руската постоянна работна група по военнотехническо сътрудничество.Двудневното заседание се състоя в София.

Подписи под протокола положиха заместник-министърът на отбраната Валентин Радев, заместник-министърът на икономиката, енергетиката и туризма Евгени Ангелов и директорът на Федералната служба за военнотехническо сътрудничество на Руската федерация Михаил Петухов.

Постигнати са договорености по ремонта и експлоатацията на вертолети Ми-17, Ми-24 и техни модификации, по логистичната поддръжка на самолетите МиГ-29, както и по ремонта на руски кораби от „ТЕРЕМ - Флотски арсенал” - Варна.

Обсъждан е бил и въпросът с оръжейните лицензи. По него двете страни размениха мнения при посещението на руския премиер Владимир Путин у нас миналата година. Сега имаме открит диалог и сближаване на позициите, дискусията продължава и в следващите ни срещи, каза за в. «Българска армия» заместник-министър Ангелов.

Благодаря на всички, които участваха в подготовката на документите, много работа беше свършена, изтъкна след подписването заместник-министър Радев. Според него финалът на работата по точката за ремонт на вертолетите ще приключи вероятно в средата или в края на месец април на съвещанието в Москва.

С подписването постигнахме достатъчно сериозни резултати, дори по такива пунктове от дневния ред, по които не ни се удаде да стигнем до решение, сериозно се придвижихме напред, сближихме своите позиции, отбеляза Петухов. Той изрази убеденост, че сътрудничеството с българското МО ще продължи да е изгодно и полезно за двете страни. Имаме устойчиви, здрави връзки и мисля, че трябва да ги укрепваме в бъдеще за общото благо, категоричен беше гостът. Петухов и домакините му си размениха сувенирни подаръци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма българско военно съидинение готово за конфликт било то от средна или дори ниска интензивност.

Даже нямаме транспортен самолет с който да скочат десантните ни части. Май само един Спартан остана. Втория е в батака.

Е можем да се похвалим с някои постижения - рота сапунерки , не искам да обиждам химиците ни, но тъй като досега нито талибаните, нито иракчаните не са използвали РХБО и нашите химици строят бани.

Трябва да подчертая, че от блоковите години, нашите химически войски , а и обикновени подразделения бяха по подготвени от натовците за бойни дейтвия с средства за масово поразяване. Американците имат много модерни лаборатории и бионици, но на армейско ниво , не могат и до днес да разгърнат химически боен пункт, като в БА.

За другите работи - първите контингенти пратени в Ирак, не бяха подготвени за партизанска война. Ето защо , трябваше да се пращат не части от 61-ва , а от Силите на жандармерията. След 15 -годишните промени не знам , колко от тях са останали , но през 2004г. на служба имаше все още офицери служили и участвали по ''турските'' събития.

Служили военни в Кърджалийското поделение на Вътрешни сили , са ми разказвали, как един щабен офицер, вечерта срещу всеки голям празник е правел големи занятия с егерски действия и защита на обекти. Това е включвало егерски отряди, мобилни групи, засилена охрана на обекти с тайни постове , с тежки 12, 7 и 14, 5 мм картечници, РПГ-та и лека артилерия - минохвъргачки и др.

Ако бяха пратили един такъв офицер, случилото се Кербала щеше да има съвсем друга история , да се раздават ордени и т.н. , но в крайна сметка, такова е положението.

Така ,че смятам да се говори за подготвени поделения за военни действия за абсурдизъм. Такива поделения нямат и ВВС( какви ти поделения те нямат читав самолет, камо ли ескадрила) , а флота има само една Атия (във Варна са миночистачите и други спомагателни кораби).

Случилото се в грузинския конфликт ,трябва да бъде обеца за много хора. Грузинците ги готвеха за спецакции, егерски действия,офанзиви и прочие, а когато срещу тях се появи една мастодонтна бойна девизия, която и макар въоражена със стара техника (от нач. на 80-те) те се напикаха от страх.

Какви са методиките за подоготвка на Стрямската бригада не знам , но се усеща , че липсват крупните полкови учения, когато участваха войските от 3 армия или АК .

След като маргинализираха 3АК , ние не можем да водим реални бойни действия, дори и да ни извикат нас запасняците ,то вече няма с какво да спираме сърби, румънци , гърци или турци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма българско военно съидинение готово за конфликт било то от средна или дори ниска интензивност.

Даже нямаме транспортен самолет с който да скочат десантните ни части. Май само един Спартан остана. Втория е батака.

Е можем да се похвалим с някои постижения - рота сапунерки , не искам да обиждам химиците ни, но тъй като досега нито талибаните, нито иракчаните не са използвали РХБО и нашите химици строят бани.

Трябва да подчертая, че от блоковите години, нашите химически войски , а и обикновени подразделения бяха по подготвени от натовците за бойни дейтвия с средства за масово поразяване. Американците имат много модерни лаборатории и бионици, но на армейско ниво , не могат и до днес да разгърнат химически боен пункт, като в БА.

За другите работи - първите контингенти пратени в Ирак, не бяха подготвени за партизанска война. Ето защо , трябваше да се пращат не части от 61-ва , а от Силите на жандармерията. След 15 -годишните промени не знам , колко от тях са останали , но през 2004г. на служба имаше все още офицери служили и участвали по ''турските'' събития.

Служили военни в Кърджалийското поделение на Вътрешни сили , са ми разказвали, как един щабен офицер, вечерта срещу всеки голям празник е правел големи занятия с егерски действия и защита на обекти. Това е включвало егерски отряди, мобилни групи, засилена охрана на обекти с тайни постове , с тежки 12, 7 и 14, 5 мм картечници, РПГ-та и лека артилерия - минохвъргачки и др.

Ако бяха пратили един такъв офицер, случилото се Кербала щеше да има съвсем друга история , да се раздават ордени и т.н. , но в крайна сметка, такова е положението.

Така ,че смятам да се говори за подготвени поделения за военни действия за абсурдизъм. Такива поделения нямат и ВВС( какви ти поделения те нямат читав самолет, камо ли ескадрила) , а флота има само една Атия (във Варна са миночистачите и други спомагателни кораби).

Случилото се в грузинския конфликт ,трябва да обеца за много хора. Грузинците ги готвеха за спецакции, егерски действия, а когато срещу тях се появи една мастодонтна бойна девизия, която и макар въоражена със стара техника (от нач. на 80-те) те се напикаха от страх.

Какви са методиките за подоготвка на Стрямската бригада не знам , но се усеща , че липсват крупните полкови учения, когато участваха войските от 3 армия или АК .

След като маргинализираха 3АК , ние не можем да водим реални бойни действия, дори и да ни извикат нас запасняците ,то вече няма с какво да спираме сърби, румънци , гърци или турци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сърбите и румъните не са много по-добре от нас.......

Сърбите наистина направиха много добра реформа в техните сухопътни сили.....

Иначе Гърция и Турция са страшна работа просто.....колоси са за мащабите на Балканите....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гърция е колос на глинени крака. Турция е сериозна сила. Сърбия получи добра закалка през войната от 90-тте години, както и в ерата след Тито. Армията й е със силно възродена традиция. И изобщо държавността й.

Ние трябва да си поприпомним и царската БВ, и БНА и да събудим най-доброто от тяхната традиция.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За мене там се роди новата българска професионална армия. Не в Камбоджа, а именно там. Няма емотикон за отдаване на чест, затова - :v::good:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единственото което се роди в Кербала беше глупоста. Всички решиха че група кашици представляват таи започнаха да унищожават другите родове войски. А те са много по-важни от кашиците!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е така. Става дума не за съотношения на родове войски, а за съвсем други неща. Това си беше ограничена мисия, каквато част е имал- такава. Но се видя какво прави българинът в реални условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не е така. Става дума не за съотношения на родове войски, а за съвсем други неща. Това си беше ограничена мисия, каквато част е имал- такава. Но се видя какво прави българинът в реални условия.

За последвалата интифада за която говори и Крамер , са били подготвени добре. Знае се от кого , с какво и долу горе кога и откъде ще дойде удара. Не е голямо геройство да спреш устрема на батальон от 400 запасняци , поддържан ''артилерийски'' от РПГ-7 и 81-мм миномети, но все пак момчетата са се справили отлично.

Но за '''реални условия''сме още доста далеч, да не говорим за полкови възможности или бригадни или от "Щит:"-овите времена.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Днес България е член на НАТО и ЕС, няма териториални претенции, и към нас нямат териториални претенции. Непосредствена опастност няма. Армията наистина трябва да е малка, но за съжаление нашите политици прекалиха. НО, това е политическо решение. Ако бъде взето решение да се изгради нормална армия, то такава ще бъде изградена. Трябва да си дадем сметка че никога досега България не се е намирала в по спокойна външна обстановка. Имаме и силни съюзници, нямаме претенции, към нас нямат претенции, е, на балканите сме където всичко се случва.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За последвалата интифада за която говори и Крамер , са били подготвени добре. Знае се от кого , с какво и долу горе кога и откъде ще дойде удара. Не е голямо геройство да спреш устрема на батальон от 400 запасняци , поддържан ''артилерийски'' от РПГ-7 и 81-мм миномети, но все пак момчетата са се справили отлично.

Но за '''реални условия''сме още доста далеч, да не говорим за полкови възможности или бригадни или от "Щит:"-овите времена.

Ти недей така, брате. "Щит" - мит, всичко това е на ужким. А там отсреще са хора, които са готови да ти вземат главата. Тактическата обстановка е друга, но там е наистина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Днес България е член на НАТО и ЕС, няма териториални претенции, и към нас нямат териториални претенции. Непосредствена опастност няма. Армията наистина трябва да е малка, но за съжаление нашите политици прекалиха. НО, това е политическо решение. Ако бъде взето решение да се изгради нормална армия, то такава ще бъде изградена. Трябва да си дадем сметка че никога досега България не се е намирала в по спокойна външна обстановка. Имаме и силни съюзници, нямаме претенции, към нас нямат претенции, е, на балканите сме където всичко се случва.

Ще прощаваш Фружине но това са приказки от 1001-нощ.

Гърция като е НАТО, някой мръдна ли си пръста за Кипър ??? Да не би пък кюрдите в Анадола да ги гонят датските или холандските пъдари ? Някой от НАТО освен верните от ''коалицията на желаещите" да си мръдна пръста за Ирак???:whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гърция е колос на глинени крака. Турция е сериозна сила. Сърбия получи добра закалка през войната от 90-тте години, както и в ерата след Тито. Армията й е със силно възродена традиция. И изобщо държавността й.

Ние трябва да си поприпомним и царската БВ, и БНА и да събудим най-доброто от тяхната традиция.

КГ 125, гръцката армия днес не е отнази гръцка армия от средата на 80-те, срещу която ти си се подготвял да водиш при война контраофанзива.....

Гръцката авиация е доста по-модерна от турската, да не говирим за наличието на крилати раккети, при това мнотго в арсенала на гръцките ВВС...

Не знам защо мислеш, че Гърция е колос на глинени крака във военно отношение...Моля аргументирай се...

Гърците са яка работа.....

Да припомням ли за танковете им Леопард 2А6?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно е да си прав и аз да мисля в стари категории. Но ми изглежда, че при съвременното състояние на държавата им духът им няма да е висок.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Възможно е да си прав и аз да мисля в стари категории. Но ми изглежда, че при съвременното състояние на държавата им духът им няма да е висок.

ММММ бил съм в Гърция.......страшни ШОВИНИСТИ СА!При това огромната част са и религьозни фанатици....

Пълни шовиняги, изпълнени от омраза към турците, омраза към македонистите от БЮРМ, омраза към албанци...

също така изпитват неприкрито пренебрежение към нас Българите!Има защо- ние, а не те им мием нас....те задници(буквално).

Страшни националисти, при това за разлика от сърбите са модерно въоръжени и със силно лоби в ЕС(Франция, Германия).

Всичко това съчетано с неестествена за държава-член на ЕС милитаризация.....

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Страшни националисти, при това за разлика от сърбите са модерно въоръжени и със силно лоби в ЕС(Франция, Германия).

Всичко това съчетано с неестествена за държава-член на ЕС милитаризация.....

В началото добре почна, но накрая яко се дъниш . Гърция е морска държава и няма никакви лобита във Франция и Германия. След особенно ''нацистките '' изцепки на Дръндърлеску , даже и да са останали някои лобарчета , са им били шута.

Гърция тепърва ще я мачкат да си орязва армията ,което неминуемо ще стане!!!!

От 200 000 армия ще останат около 150 000 , което за България , Сърбия и Албания взети заедно е много дори, но за една Турция е безобразно малко.

Ще се мъчат да компенсират със запасняци сигурно или с други византийски трикове, но няма да им е лесно.

За модернизацията на армията съм напълно съгласен. Имат добри неща, ако НАТО не им беше забранило , щяха да имат и С-300. Сега е в Кипър.

Въобще ,ако до 90- година гърците и турците бяха една тъпа сганщина, то сега вече са дълбоко модернизирани армии.

Най-доброто за нас българите е ,че засега никоя балканска страна няма съвременно оръжие 5 поколение , а всичко е 4 ++ най -много , а това е важно , защото за в бъдеще ще е важно не количеството , а качеството.

През 90-те години турци и гърци идваха на морските учения с 55 годишни миноносци ,а и имаха картечни пистолети Томпсън и леки танкове Чъфита , то днес имат модернизирани и преоборудвани съвременни оръжия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В началото добре почна, но накрая яко се дъниш . Гърция е морска държава и няма никакви лобита във Франция и Германия. След особенно ''нацистките '' изцепки на Дръндърлеску , даже и да са останали някои лобарчета , са им били шута.

Гърция тепърва ще я мачкат да си орязва армията ,което неминуемо ще стане!!!!

От 200 000 армия ще останат около 150 000 , което за България , Сърбия и Албания взети заедно е много дори, но за една Турция е безобразно малко.

Ще се мъчат да компенсират със запасняци сигурно или с други византийски трикове, но няма да им е лесно.

За модернизацията на армията съм напълно съгласен. Имат добри неща, ако НАТО не им беше забранило , щяха да имат и С-300. Сега е в Кипър.

Въобще ,ако до 90- година гърците и турците бяха една тъпа сганщина, то сега вече са дълбоко модернизирани армии.

Най-доброто за нас българите е ,че засега никоя балканска страна няма съвременно оръжие 5 поколение , а всичко е 4 ++ най -много , а това е важно , защото за в бъдеще ще е важно не количеството , а качеството.

През 90-те години турци и гърци идваха на морските учения с 55 годишни миноносци ,а и имаха картечни пистолети Томпсън и леки танкове Чъфита , то днес имат модернизирани и преоборудвани съвременни оръжия.

Рицар, считано от 1997г. насам гърците постъпателно и възходящо модернизират и купуват ново въоръжение....

пари не жалят...(дори, за да ускорят доставките изплащаха всички суми авансово)....

Гърция ще купи Юрофайтъра при това в над 100/СТО/ бройки, помни му думата.Когато стане въпрос за армия там пари НЕ СЕ ЖАЛЯТ, ако и да е криза...

Като техника са по-добре от турците в много отношения....(отстъпват само в ракетната артилерия).

Сега за лобито- много са ти грешни впечатленията - Франция и Германия си ги поддържат трайно...Като се започние с финансовата им помощ за да не банкрутират и се свърши с тоновете ново въоръжение, закупено от Германия, а също и получано като подарът на ,,политическа цена" от същата тази германия...

Замисляш ли се защо и как германците отрязаха през 2001г. Турция да не получи модерните pzh2000?

Гърция е ГАЛЕНИЦАТА НА ЕС!

Едва в периода на голяма стагнация на бюджетите на странните членки, те се осъзнаха, че дотират една БЕЗДЪННА ЯМА, НАРЕЧЕНА ГРЪЦКА ИКОНОЧИКА И ГРЪЦКА ДЪРЖАВА, която харчи парите, за да имат държавните им служители лятото по 2/ДВА/ астономически часа почивмка В РАБОТНО ВРЕМЕ и да се въоръжават като за трете световна война...

Практически целия ЕС и най-вече Германия плаща сметката, масрафа, ако щеш на гърците, за да може те да живеят на широко и да купуват оръжие като бесни, с което да се зъбят на турция и да го дрънкат...

ПП.

Армията на Гърция е много, много сериозна, сглобена и моделно въоръжена сила.

Имат ЦЕЛИ СЪЕДИНЕНИЯ(НЕ ПРОСТО БАТАЛЬОНИ КАТО ПРИ НАС) от спец-сили(диверсионно-разузнаваталната бригада в Рендина, бригада морска пехота).....

За 2010г. бюджетът им за отбрана беше 4,7 млрд евро......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В началото добре почна, но накрая яко се дъниш . Гърция е морска държава и няма никакви лобита във Франция и Германия. След особенно ''нацистките '' изцепки на Дръндърлеску , даже и да са останали някои лобарчета , са им били шута.

Гърция тепърва ще я мачкат да си орязва армията ,което неминуемо ще стане!!!!

От 200 000 армия ще останат около 150 000 , което за България , Сърбия и Албания взети заедно е много дори, но за една Турция е безобразно малко.

Ще се мъчат да компенсират със запасняци сигурно или с други византийски трикове, но няма да им е лесно.

За модернизацията на армията съм напълно съгласен. Имат добри неща, ако НАТО не им беше забранило , щяха да имат и С-300. Сега е в Кипър.

Въобще ,ако до 90- година гърците и турците бяха една тъпа сганщина, то сега вече са дълбоко модернизирани армии.

Най-доброто за нас българите е ,че засега никоя балканска страна няма съвременно оръжие 5 поколение , а всичко е 4 ++ най -много , а това е важно , защото за в бъдеще ще е важно не количеството , а качеството.

През 90-те години турци и гърци идваха на морските учения с 55 годишни миноносци ,а и имаха картечни пистолети Томпсън и леки танкове Чъфита , то днес имат модернизирани и преоборудвани съвременни оръжия.

Грешка Рицар...С-300 НЕ Е В КИПЪР а е постоянно дислоциран на остров Крит....

Стана скандал през 1998г. и Кипър предаде на Гърция техните С - 300, а в замяна гърците им изпратиха ЗРК за близка ПВО- ,,Тор"...

В Кипър е Тор, а не С-300...

Турците реагираха особено остро на дислокацията на С - 300 в Кипър, защото този ЗРК практически покрива въздушната пространсто над самата република Турция....Имаха основание в Анкара за тази мярка....

Та..С-300 си е в Крит.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Грешка Рицар...С-300 НЕ Е В КИПЪР а е постоянно дислоциран на остров Крит....

Стана скандал през 1998г. и Кипър предаде на Гърция техните С - 300, а в замяна гърците им изпратиха ЗРК за близка ПВО- ,,Тор"...

В Кипър е Тор, а не С-300...

Турците реагираха особено остро на дислокацията на С - 300 в Кипър, защото този ЗРК практически покрива въздушната пространсто над самата република Турция....Имаха основание в Анкара за тази мярка....

Та..С-300 си е в Крит.....

Да , да направо се обърках, абсолютно си прав. . Само от това можеш да си направиш сметка , кой кого поддържа и за какво.

Не дадоха на Кипър да има Ц-300 , което е отбранително оръжие , с него не може да се атакуват земни цели, а само въздушни и прочие.

Оръжието е в Крит , но тъй като му радиусът е около 300км е насочено към въздушното пространство на Кипър ,но в крайна сметак върши доста голяма работа и на Гърция.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...