Отиди на
Форум "Наука"

Траките - коренът на българската народност


Recommended Posts

  • Потребител

Външният вид на Траките всъщност е бил точно такъв, какъвто е сега и на българите.

Едва ли. В североизточна България и Шоплука има доста смесени форми с монголоиди. При мен лично, от съучениците и приятелите ми, знам двама с прякор "японеца" и един с прякор "китаеца". Ха, познай защо като деца им лепнахме такива прякори? Не е защото се увличаха по източни култури.

А при европеидите, каквото е мнозинството от съвременното българско население е трудно без генетичен анализ да се посочи кой откъде е. Да не говорим, че според мен и с него пак ще е трудно.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 673
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Михов, никой не отрича присъствието на монголоидни белези, ами нали сме били нападани от толкова народи от Азия, нормално да са оставили някакво семе.

Разгледай снимки от Копривщица тази година и ми покажи монголите.

http://www.dnevnik.bg/photos/2010/08/09/944400_fotogaleriia_nacionalen_subor_na_bulgarskoto_narodno/?pic=22#picture

Адраазар, прочети предното ми съобщение.

Тази снимка е типична - Тракийка и Гъркиня

zx450gy250_944382.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А защо си мислиш, че тези европеидни типове са наследници на траките? По същата логика, по която имаме привнесени монголоиди, имаме привнесени и европеиди. Как да ги различим обаче?

Ако ще гледаме снимки, бих могъл да ти кажа - виж Стефан Стамболов. Естествено, че сме предимно европеиден народ. Снимки като тия на събора в Копривщица трудно биха могли да бъдат доказателство за каквото и да било.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, напротив, много неща могат да се докажат, ако се направи предтсавително съпоставяне на скелети и черепи на траките със съвременните българи.

Както са установили за елините, така и може да се установи за траките.

Само че няма кой да го спонсорира, щото нашите учени търсят българите на мачу пикчу.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, напротив, много неща могат да се докажат, ако се направи предтсавително съпоставяне на скелети и черепи на траките със съвременните българи.

Както са установили за елините, така и може да се установи за траките.

Само че няма кой да го спонсорира, щото нашите учени търсят българите на мачу пикчу.

А така. Значи твърдиш, че българите антропологически са доказано наследници на траките, а сега казваш, че няма направени антропологически изследвания на траките. Всъщност прав си - няма. А това директно означава, че твърдението ти че българите са наследници на траките и че това се доказва от антропологическите данни, е най-обикновена лъжа. При това доста плоска.

А знаеш ли защо няма антропологически проучвания на тракийски черепи? Причина не е в липсата на пари,интерес или световната антитракийска конспирация. Тя е много по-проста, но естествено ти като един истински автохтонец (а истинският автохтонец хал хабер си няма от тракийска история и археология) никога няма да се сетиш. А именно - траките са изгаряли своите мъртви.

Както има една поговорка "родиме мамо тъп, аз сам ще стана автохтонец" :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А Тракийската принцеса от Могиланската могила в центъра на Враца, бре Сричков?

Възстановена по череп. Освен това бяха намерени и скелет на младо момиче и на мъж и жена.

Скелет на жене бе намерен и в Китова могила, Крушаре.

В Зарева могила беше намерен скелет на войн.

Доктор А Алексиев от СУ също е правил антропологически изследвания на тракийски черепи и кости. Обади му се.

Кремации със сигурност е била общата практика, но винаги има изключения.

Кой знае колко, кости и черепи са заровени и забравени по депата.

Trakiiska+printzesa.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А Тракийската принцеса от Могиланската могила в центъра на Враца, бре Сричков?

Възстановена по череп.

Сричков? Нещо се бъркаш. Аз поне не виждам участник с ник Сричков, ама ти явно виждаш нещата по друг начин. Можеби нещо се губи връзката между очите и мозъка или просто мозъка ти не възприема правилно информацията, която очите му поднасят :post-20645-1121105496: Както и да е проблемът си е твой, на твоя мозък, а може би и на халюцигенните гъбис които се зобаш.

Доктор А Алексиев от СУ също е правил антропологически изследвания на тракийски черепи и кости. Обади му се.

Ще му се обадя, само му дай телефона. Освен това СУ е голям (казвам го щото, май даже не си влизаал вътре), та кажи нещо повече за този доктор А. Алексиев - кой факултет, коя катедра.

Кремации със сигурност е била общата практика, но винаги има изключения.

Кой знае колко, кости и черепи са заровени и забравени по депата.

Trakiiska+printzesa.JPG

Мда, чат пат има изключения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Мда, чат пат има изключения.

А сега стана, чат пат, обаче това не те спря да ме наречеш тъп.

Я да видим сега кой е тъп.

Скелет на жене бе намерен и в Китова могила, Крушаре.

В Зарева могила беше намерен скелет на войн.

Ами тракийски ямни светилища, Малко Тръново. Там е пълно с детски черепи

80a.jpg

80b.jpg

Още искаш ли бре, "умния" Сричков?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А сега стана, чат пат, обаче това не те спря да ме наречеш тъп.

Я да видим сега кой е тъп.

Е това вече е риторичен въпрос. Ами глупавичък си ми моето момче. Може би се дължи на тракийските ти гени, макар, четраки в етногенеза на българите неучастват, ама ако имаш малко я гръцка, я влашка кръв, може да си по прихванал някой тракийски ген.

Я да видим колко тракийски гроба има открити в България, колко от тях са трупоизгаряне и колко са трупополагане? Ще оставя ти да изнесеш конкретните данни, нали си специалист по траки. :vertag:

Ами тракийски ямни светилища, Малко Тръново. Там е пълно с детски черепи

Ей тъпо парче си беше и тъпо парче си остана. Нали говорихме за некрополи, а сега даваш примери с ямни светилища. АМа ти май не правиш разлика? Между факта че са принасяли в жертва малки деца и въобще хора, при това тези ями са много повече от споменатите от теб, показва, че траките са били изключително големи диваци и варвари.

80a.jpg

80b.jpg

Още искаш ли бре, "умния" Сричков?

Ти обаче продължаваш да спориш с някакъв несъществуващ участник във форума. Не ти ли казах да идиш на лекар или да намалиш халицогенните гъби?
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сричков ми харесва, така ще те наричам. Освен ако наистина те дразни много. Само кажи и ще спра.

Или ми кажи как ти е истинското име. Ако е Качо, ок. Аз съм Пламен.

Сега, разбирам, че ти е неприятно, че те хванах на тясно да не знаеш, че има намерени кости и черепи на Траки.

Разбираемо имаш си някаква репутация тук гледаш да не пропадне.

Обаче не проумяваш ли, че тонът ти на изказване, ти издава възпитанието или липсата на такова.

Нали говорихме за некрополи, а сега даваш примери с ямни светилища

Какво значение има?

Aко си забравил да ти припомня. Ти излезе с гръмкото становище, че не може да се направят антропологични изследвания с кости защото всичко било изгорено. Показах ти, че има достатъчно кости и черепи ако има кой да ги изследва.

Сега бъди добро момче и си признай, че си направил грешка и да приключим с тези сплетни, защото сигурно дотягаме на останалите.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

всичко това много хубаво и интересно, ама ако обичате - за размяна на комплименти си има лични бележки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сричков ми харесва, така ще те наричам. Освен ако наистина те дразни много. Само кажи и ще спра.

Или ми кажи как ти е истинското име. Ако е Качо, ок. Аз съм Пламен.

Сега, разбирам, че ти е неприятно, че те хванах на тясно да не знаеш, че има намерени кости и черепи на Траки.

Разбираемо имаш си някаква репутация тук гледаш да не пропадне.

Обаче не проумяваш ли, че тонът ти на изказване, ти издава възпитанието или липсата на такова.

Какво значение има?

Aко си забравил да ти припомня. Ти излезе с гръмкото становище, че не може да се направят антропологични изследвания с кости защото всичко било изгорено. Показах ти, че има достатъчно кости и черепи ако има кой да ги изследва.

Сега бъди добро момче и си признай, че си направил грешка и да приключим с тези сплетни, защото сигурно дотягаме на останалите.

Има една малка книжка, "Библиография на българската палеоантропология" са казва и по една случайност я имам, така че пределно ми е ясно къде какви тракийски кокалаци са проучени.

Въпросът обаче е другаде. Ти като всеки един автохтонец, хал хабер си нямаш от тракийска история, култура и археология. Прочел си една-две посредствени книжки, заучил си догмите и готово. На вас автохтонците доказателства не ви трябват. Не ви трябват доказателства че киселото мляко е открито от траките, че българските носии са тракийски, че траките са измислили гайдите, че траките са практикували нестинарство (което пък само по себе си не е български обичай) Вие просто вярвате, че това е така. Същото е и с антропологическите данни - изричате декларативно "по антропологически даннни българите са траки" и с това се изчерва въпроса. Добре, обаче ако за един автохтонец му стига едно изречение за да се убеди в това в което иска да вярва, за нормалния човек не е така иска доказателства. Е айде сега почни да говориш с конкретни факти - този некропол са проучени такива и такива черепи, които показват връзката с днешните или средновековни българи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има една малка книжка, "Библиография на българската палеоантропология" са казва и по една случайност я имам, така че пределно ми е ясно къде какви тракийски кокалаци са проучени.

В такъв случай ми дължиш извинение за обиди, тъй като си знаел за тези факти и въпреки това се оптитваше да манипулираш.

Хайде да видим дали си мъж?

изричате декларативно "по антропологически даннни българите са траки"

Посочи ми къде?

А въобще цялото ти поведение е като на поп по време на вселенски събор заклеймяващ поредната ерес, щот му клати камбанарията.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В такъв случай, ми дължиш извинение за обиди, тъй като си знаел за тези факти и въпреки това се опитваше да манипулираш.

Хайде да видим дали си мъж?...

Посочи ми - къде?!

А въобще цялото ти поведение е като на поп по време на вселенски събор, заклеймяващ поредната ерес, щото му клати камбанарията.

За кои обиди искаш извинение, бе, пич?

Батко ти Ка4o знае доста факти, ама ги крие... :tooth:

Така, де, който иска да докаже някаква теза, сам да си събира данните!!! :tooth:

Извинявай, явно не съм те разбрал за антропологическите данни - значи искаш да кажеш, че според антропологическите данни, българите не са траки. :117:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти не криеш а ми се опита да манипулираш. Както и да е, няма да падам на нивото ти.

Е айде сега почни да говориш с конкретни факти - този некропол са проучени такива и такива черепи, които показват връзката с днешните или средновековни българи.

So far, we have obtained mtDNA from 13 Thracian individuals, which we have compared with several modern mtDNA sequences from 5 European present-day populations. Our results reflect an evident genetic similarity between the old Thracian individuals and the modern populations from SE of Europe.

http://dienekes.blogspot.com/2008/07/ancient-thracian-mtdna.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази снимка е типична - Тракийка и Гъркиня

zx450gy250_944382.jpg

А ето едни траки /приличат ;) / се забили чак в Кавказ... и езика им тракийски тоест пелазгийски :bigwink:

http://www.shax-dag.ru/comments.php?t_key=19196&base=fotos

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ето пълният текст на публикацията - http://www.scribd.com/doc/326027/PaleomtDNA-analysis-and-population-genetic-aspects-of-old-Thracian-populations-from-SouthEast-of-Romania

не знам защо не си пуснал и този цитат от публикацията:

----------------------------------------------------------------------------------

Computing the frequency of common point mutations of the present-day European population with the Thracian population has resulted that the Italian (7.9 %), the Alban (6.3 %) and the Greek (5.8 %) have shown a bias of closer genetic kinship with the Thracian individuals than the Romanian and Bulgarian individuals (only 4.2%).

In conclusion we believe that our results reflect an evident genetic similarity between the old Thracian individuals analysed up to now in our study and the modern populations from SE of Europe.

So far we can just suppose, that the old Thracian populations would have been able to contribute to the foundation of the Romanian modern genetic pool. More mtDNA sequences from Thracian individuals are needed in order to perform an complex objective statistical analysis.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

:post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Батко ти Ка4o знае доста факти, ама ги крие. A който иска да докаже някаква теза, сам да си събира данните!

Ти ми дължиш извинение за обиди - не криеш факти и данни, ама се опитваше да манипулираш...

Нали свалихте картите и се изяснихте... Сега какво следва?

Писмените извинения, моля - посредством личните съобщения, за да не превръщаме темата в бразилски сапунен сериал...

Да не се окаже изведнъж, че двамата спорещи са брат и сестра - близнаци, ама сестрата е била осиновена още като бебе от друго семейство и по-късно си е сменила пола.

После да не се скарате и за това кой е минал под дъгата и си е сменил пола...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

scarecrow

Не съм пропуснал нищо, просто давах пример на Ka40 за изследване, което показва някаква връзка.

Tова изследване ОБАЧЕ е на скелети от Бронзовата епоха.

Тук говорим за прото-траките, които през желязната епоха дават началото на даките и траките.

Фактът, че има НЯКАКВИ генетични следи в сегашните народите на Балканите от Траки живяли толкова отдавна е по-скоро показателен, отколкото опровергаващ терорията, която защитавам.

Аз лично бих искал да видя изследване на Траки от Родопите от по-скорошен период и специално съпоставено със сегашното население там.

Истината е, че обширно и представително изследване покриващо различни периоди не е правено. Защо?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А ето едни траки /приличат ;) / се забили чак в Кавказ... и езика им тракийски тоест пелазгийски :bigwink:

http://www.shax-dag.ru/comments.php?t_key=19196&base=fotos

И както е казал поетът:

Срещнали се на полянка,

прабългарин и славянка.

Цуни-гуни, вади-тури,

народили чукундури.

Хем ебливи, хем крадливи,

но най-вече завистливи.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Този форум има ли модератори?

Намекът ми, друже е, че автохтонците едностранчиво тълкуват описанията на средновековните автори /а много от тях даже не са историци/, които правят аналогии между тогавашното населения и по-древното, населявало същите земи. Например ние сега наричаме американците янки /според белите заселници там/, на германците им викаме шваби, на французите - гали и пр. Което е условно и не отразява етнически състав на тези народи, нито генезиса им.

По същата логика, когато четеш в средновековен извор, че царя на мизите /българския цар/ се е сбил с царя на трибалите /сръбския цар/, не се очаква да направиш еднозначния извод, че това е доказателството, че траките са българи/сърби. Надявам се, че ме разбра. А стихът на Радой Ралин го дадох за пример. Представи си как след 1000 години някой като теб, прочитайки го, ще направи извода, че българите са чукундури, произлезли от прабългари и славяни. :bigwink:

П.С. това 'прототраки' ми звучи също толкова измислено като траки' или 'прабългари'.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето пълният текст на публикацията - http://www.scribd.com/doc/326027/PaleomtDNA-analysis-and-population-genetic-aspects-of-old-Thracian-populations-from-SouthEast-of-Romania

не знам защо не си пуснал и този цитат от публикацията:

----------------------------------------------------------------------------------

Computing the frequency of common point mutations of the present-day European population with the Thracian population has resulted that the Italian (7.9 %), the Alban (6.3 %) and the Greek (5.8 %) have shown a bias of closer genetic kinship with the Thracian individuals than the Romanian and Bulgarian individuals (only 4.2%).

In conclusion we believe that our results reflect an evident genetic similarity between the old Thracian individuals analysed up to now in our study and the modern populations from SE of Europe.

So far we can just suppose, that the old Thracian populations would have been able to contribute to the foundation of the Romanian modern genetic pool. More mtDNA sequences from Thracian individuals are needed in order to perform an complex objective statistical analysis.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

:post-70473-1124971712:

Защото явно не му изнася. Характерна черта на автохтонците е, че обичат да манипулират и изопачават данните, за да им паснат на теорийките. И разчитат на емоционалното и сензационно поднасяне на информацията, представяйки се за родолюбиви патриоти. Съответно който не им верва /щото те разчитат точно на това/, се превръща автоматично в българофоб, тракофоб, тюркофил, агент на КГБ, ЦРУ, МОСАД, ДС, евреин, папски легат, илюминат, извънземен и т. н. Затова сериозен учен със стройна теория, излязъл от тези среди на любители инженери и счетоводители скоро няма да видим. То няма и как.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Last roman,

Ами аз нали в този ред на мисли писах, че не трябва да се вярва на т.н. извори като на свещени крави.

Затова казах, че Ксенофан е изопачавал като е описвал траките като руси или червенокоси.

Ти обаче не четеш дискусията поред ами се включваш там където става мохабет.

Защото явно не му изнася.

Какво не ми изнася, че от Бронзовия период до сега има 4.2% прилики?

Ти какво очакваше 90% съвпадение?

Ами помисли малко преди да се впускаш в поредното лирично отклонение - а пък тези лоши автохтонци...

Тези 4.2% даже са доста като се има предвид колко народи са се омешали от тогава.

Това го обясних вече, ама кои да чете ...

И сериозни учени е имало, има и сега. Ти явно ги игнорираш по предубеждение.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...