Отиди на
Форум "Наука"

Спомени от казармата


Frujin Assen

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Според мен казармата трябва да бъде забранена, и колкото и да ви е чудно, ами забраниха я. Значи има надежда да се забрани и спорта, и химията.

Мисля, че най-добре е да се почне от културологията.bigwink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 802
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

И се мине през историята, те са навързани.

Закриваме всичко направо, какво ще си играем само с една казарма, химия и спорт? Оставаме само едно занимание, спортната дисциплина "гребане с лъжица".bigwink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тва малко офф-топик, де.

Алва, темата все пак е за историйки от казармата, а не за ползата или вредата от нея. После, тя казармата тъй и тъй е почти забранена вече - направо казано, почти я няма. А защо химията?! Ама в раздела за химия това или на ЛС. Че как тъй без химия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я кажете, а вий уважавате ли стария?

(И внимавайте в отговора, за да няма после извращения с новобранците - "Падни за двайсет!", "Легни - стани" и "Положи!")

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Както си задал въпроса, отговорът е единствено самоубийственото: "Ебавам старото".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я кажете, а вий уважавате ли стария?

(И внимавайте в отговора, за да няма после извращения с новобранците - "Падни за двайсет!", "Легни - стани" и "Положи!")

Стария кой?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разрешете да доложа! Алва не уважава старото!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стария кой?

Стария войник, един от многото, които си заварил в поделението при пристигането си в него.

Този, който се уволнява (напуска военната служба) преди теб.

Виждам как някой ще прави сапунка на форумния плац...

А после го чака строева подготовка в пълно бойно снаряжение, шинел (зима е!) и противогаз.

--

Спомням си шегите на един ефрейтор:

1. Строева подготовка на новобранци. Той командва: Наляяяяя - СНО! (Един - наляво, друг надясно... Смях...)

2. Вечерна проверка на поделението, нашата батарея е строена. Имаме двама новобранци с фамилии Колев и Кьосев.

Ефрейторът чете имената на войниците и казва: "Редник КЬОЛЕВ!"... И двамата крещат: "Аз, аз..." Ефрейторът пита: "Войници, имаме ли в батареята редник Кьолев?"

Групов отговор: "Съвсем не, г-н ефрейтор."

Ефрейторът към двамата новобранци: "Абе, вие защо се обаждате тогава?!"

Хич не беше удобно да се хилим по време на вечерната проверка, ама като се прибрахме в спалното помещение такъв зверски смях падна...

Друг ефрейтор обяснява на своя новобранец как се козирува: "И слагаш така ръкЪтЪ на глЪЪтЪ..."

Чували сме го да казва и "чУшмЪтЪ", и "вУдЪтЪ".

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я кажете, а вий уважавате ли стария?

Това ми напомня за една случка при нас. Идват ни новобранците (аз и останалите висшисти вече се уволнявахме) и нашите маймуни, повечето напети роми реват край оградата: "Новобранциииии, бомбарииии, майка ви..."(досещате се за края). Малко по-късно новобранците, порядъчно изплашени вече идват в самото поделение. Вече казах, че почти нямаше извращения, но горките момчета виждайки получовешките физиономии на контингента кашици здравата се изплашиха! Имаше традиция стария да попита: "Бомбе, какво ми носиш?", а порядъчния отговор гласеше (разбира се, с подходящата интонация :laugh: ): "Уволджака ти нося, старши!". Та, един от нашите вижда едно "бомбе", засили се към него и изрева: "Бомбаааар, какво ми носиш?!!". Трябва да ви кажа, че това беше нещо средно между рев на лъв, горила и тръбене на слон. Горкото момче се стъписа и ни вопъл, ни стон! Нашия юнак, леко озадачен, отново повтаря въпроса с повишена трудност. Момчето пак мълчи! Нашия пак пита и за по-авторитетно добавя: "Отговаряй бе, мамка ти кирташка!!!". Тогава момчето, плахо заеквайки отговори: "Кккконсерви тти нося, старши!" :tooth: . Имаше предвид "Русенското варено", с които ги бяха изпратили. Даже извади една консерва. Всички се запревивахме от смях, а нашия човек го чукна с консервата по главата и го остави по живо, по здраво.

Простотия, но и сега, като се сещам ми е забавно. Човек, който не е бил вътре не може да го разбере...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Както си задал въпроса, отговорът е единствено самоубийственото: "Ебавам старото".

Никакъв шанс, Глишев :))) Въпросът не е "уважаваш ли старото", а "е.аваш ли старото". Каквото и да отговориш... лошо :tooth:

Това ми напомня за една случка при нас. Идват ни новобранците (аз и останалите висшисти вече се уволнявахме) и нашите маймуни, повечето напети роми реват край оградата: "Новобранциииии, бомбарииии, майка ви..."(досещате се за края). Малко по-късно новобранците, порядъчно изплашени вече идват в самото поделение. Вече казах, че почти нямаше извращения, но горките момчета виждайки получовешките физиономии на контингента кашици здравата се изплашиха! Имаше традиция стария да попита: "Бомбе, какво ми носиш?", а порядъчния отговор гласеше (разбира се, с подходящата интонация :laugh: ): "Уволджака ти нося, старши!". Та, един от нашите вижда едно "бомбе", засили се към него и изрева: "Бомбаааар, какво ми носиш?!!". Трябва да ви кажа, че това беше нещо средно между рев на лъв, горила и тръбене на слон. Горкото момче се стъписа и ни вопъл, ни стон! Нашия юнак, леко озадачен, отново повтаря въпроса с повишена трудност. Момчето пак мълчи! Нашия пак пита и за по-авторитетно добавя: "Отговаряй бе, мамка ти кирташка!!!". Тогава момчето, плахо заеквайки отговори: "Кккконсерви тти нося, старши!" :tooth: . Имаше предвид "Русенското варено", с които ги бяха изпратили. Даже извади една консерва. Всички се запревивахме от смях, а нашия човек го чукна с консервата по главата и го остави по живо, по здраво.

Простотия, но и сега, като се сещам ми е забавно. Човек, който не е бил вътре не може да го разбере...

:biggrin: Че през демокрацията не се ли забравиха тия работи :))0

След школата пристигнахме в N-ското (:tooth: :tooth:) поделение, "където служи офицерът Иванов" /ще оставя сведущите да обяснят хумора на горните изрази:)) / намиращо се в китна БГ планина:)), където бяхме разпределени. След 7 часа път по влакове и китни планИни и долИни, към 02.00 ч. кацаме на гарата и пеша, с мешки на рамо и китара в ръката на един ентусиаст, търгваме през хладното и нощно градче за казармата си, водени от един местен сержант.

Тихо, чисто, готино, въздух, хлад... красота, звезди. Чува се шум на мотор, който смути таз идилия и ни задмина един тривиален ЗиЛ, като тези, които ги имаше всяко ТКЗС, ама зелен.

От зила се чу кански рев, в резултат на който той закова на място, за да ни изчака. Ревът се наддаваше от 5-6 мръсни, мустакати и брадати войнинци с видими белези на свръхстарикучета (шапката назад, яката разкопчана), с бесен блясък в погледа. (Те седят на най-задната пейка в камиона, за да могат да гледат. Отзад е пълно с новобранци, които мълчат като пукали и гледат само на старото гърба).

С приближаването ревът премина в членоразделна реч: ""Киртациии, мирно!!! А-а-а-а-!!!! Леле-ееее!!!! Отидохте си! Падни!!! Лелееее!" "Ааааа!" "Ууууу!" и др. пълни с академизъм изрази. Човекът с китарата беше издърпан в камиона и хвърлен обратно без китарата и ударен няколко пъти и без шапка.

Това, което ме удиви обаче беше поведението на сержанта ни, който се ограничи само с плахото подвикване на 1-2 имена, към което добави: "Стига, де, стига, де." някак в мустаците си.. /кой да знае, че в танковите части старата сган е на "ти" с почти всичко до лейтенант включително.../

Камионът замина, а групата лишени от музикален съпровод и силно депресирани новобранци с наклонени глави продължи към казармата.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Разрешете да доложа! Алва не уважава старото!

Ще прецъка той набързо 50 броя напред....smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никакъв шанс, Глишев :))) Въпросът не е "уважаваш ли старото", а "е.аваш ли старото". Каквото и да отговориш... лошо :tooth:

Е, как лошо? Правилният отговор е: "Е.авам, не е.авам, старото куче аз уважавам!". :)

При нас това почти не се ползваше, общо-взето беше рядкост и жертва на този въпрос бяха войниците, които бяха най-ниско в йерархията и с най-нисък авторитет. Мен например никой не ме е питал така, повечето от нашите, когато бяха новобранци - също.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ще прецъка той набързо 50 броя напред....smokeing.gif

А, ще стане човек той, няма страшно. :wacko:

Е, как лошо? Правилният отговор е: "Е.авам, не е.авам, старото куче аз уважавам!". :)

При нас това почти не се ползваше, общо-взето беше рядкост и жертва на този въпрос бяха войниците, които бяха най-ниско в йерархията и с най-нисък авторитет. Мен например никой не ме е питал така, повечето от нашите, когато бяха новобранци - също.

Да, прави ми впечатление от това, което чета, че колкото по-към края на 90-тте се отива, толкова повече са намалели тез простотии.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:sneaky2::laugh::tooth:

А, може и с убеждение. Известни са случаи на небивал успех :)

Михов, за да илюстрирам с кого си имахме работа, ще разкажа следната случка:

Зима, като сега, но снега по-дебел (планина е). 12:00 през нощта, старите пият от 2 часа в една стая при една печка. На външната врата пази новобранец, но човекът заспал на една маса (има си хас да се удържи...)

Дежурният офицер ги хвана и побеснял, ги накара да тичат, залягат и пълзят в снега по гащи и фанелки почти 20 минути. (Горе иззад пердетата на прозорците, откъдето новобранците гледаха, беззвучно звучеше одата на радостта на Бетховен, излъчавана от погледите им :biggrin: :biggrin: :biggrin: )

Върнаха се сини зелени, мокри и пр.... Седнаха край печката да се сушат, псувайки умерено ядносано. След 5 минути някой каза:

"Прибра ли се тоя пед..аст?" "Прибра се." "Давай." - и извадиха останалото пиене и си допиха.

Та няма да превземат Одрин ли!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:sneaky2::laugh::tooth:

А, може и с убеждение. Известни са случаи на небивал успех :)

Тази методика е отдавна отречена във войската като дълбоко погрешна.tooth.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ти ще си му отдельонен, а КГ-то - убеждьонен.

КГ, бре, ми то въпросът като е зададен погрешно: "уважааш ли", отговаряш пак погрешно: "ебаам". То тва си е вицова логика.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:biggrin::):):):)

Че то аз май такъв бях много пъти :))

Глишев, отговориш ли: "е.вам", става мнооооо лошо ))) Забравих как им викаха социолозите на тези вътрегрупови прояви..

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не и в изпълнените с академизъм и проникновения танкови части!

Къде са ви прониквали? Отпред, отзад....crazy_pilot.gifcrazy_pilot.gifcrazy_pilot.gif

Ти ще си му отдельонен, а КГ-то - убеждьонен.

Слава богу, КГ няма да го допускам до повече от това да му пуска за надъхване немски и пруски химни отпреди ВСВ.smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...