Отиди на
Форум "Наука"

Спомени от казармата


Frujin Assen

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

аки ти си отдельонен, ще ти се плезя по цял ден, хаха. :P

Алва, забелваш* ми, ще го забъркаш,** освен ако не ми е багер*** да те сгърча...tooth.gif

______________

*"Забелвам" - гафя, дъня се. Етимология неясна. Производно - "забелка, вечна забелка", т.е. някой, който се дъни хронично.

** "Забърквам го", съкратен вариант на "забърквам гипса", т.е. "гипсирам се". Особено характарен е ехидният въпрос "забърка ли го?"

***"Багер", "нещо ми е багер" - нещо, което ти е неприятно, но трябва да се свърши. В края на службата ти е багер всичко, дори и ставането в 6 без 10.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 802
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Кво стана, Глишев, защо се повтори поста ти?

"Не понял" :)

лалала ла, не те чувам, каза ли нещо?? :P мухахаха смешни истории

Че смешни са, ако не ме забавляват, връщайки ме назад, ще ли съм тук? Но да се плезиш няма ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Забелвам" е с обсценна, дето се вика, етимология. Означава "оголвам", вероятно от "беля". Тоя, дето е забелка, е много вероятно все едно "sucker".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

лалала ла, не те чувам, каза ли нещо?? :P мухахаха смешни истории

Виждам, че е настъпило губително отслабване на военната дисциплина в този форум. Редник Алвасасейро, стани, мирно, падни, стани, падни, стани, падни. Пълзешком напред, стани, налявооо, бееегом, стоооой, остави.biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кво стана, Глишев, защо се повтори поста ти?

"Не понял" :)

Че смешни са, ако не ме забавляват, връщайки ме назад, ще ли съм тук? Но да се плезиш няма ;)

ще се плезя колкото си искам. :P :P

Виждам, че е настъпило губително отслабване на военната дисциплина в този форум. Редник Алвасасейро, стани, мирно, падни, стани, падни, стани, падни. Пълзешком напред, стани, налявооо, бееегом, стоооой, остави.biggrin.gif

хахаха, не ме разсмивай.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Забелвам" е с обсценна, дето се вика, етимология. Означава "оголвам", вероятно от "беля". Тоя, дето е забелка, е много вероятно все едно "sucker".

Всъщност да, вероятно идва от "беля". С ударения на Я.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Повтори се, поради чтото зарязах за малко компа, не ми беше излязло пак новото екранче и натиснах втори път копчето за пускане. Ама го изтрих, де.

Спандий, по моему идва точно от глагола "беля". "Маце, аре да позабелиш бедъра" е нормално пожелание към превозлюбленната.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ще се плезя колкото си искам. :P :P

хахаха, не ме разсмивай.

КГ, поеми го новобранеца, покажи му това-онова, и повечко патешко ходене и лицеви опори на юмруци.smokeing.gifbigwink.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
:):):) Коуега, няма да стане работата. Няма я основната компонента на инструментариума - безграничната власт над субекта. Виртуален е :)))
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми гонка по правописа, по коректността на постингите, заплаха с бан, принудителна смяна на аватара и титлата, триене, криене на мнения, злонамерена редакция на постингите (това мъчение вождът Червения химикал го завежда). Тормозът си е реален, щото и Алвата ше издаяни колкото Спандю, Любима, Петков и мене без любимия форум :tooth:

Абе това цивилните що обсебихме темата? Я си пишете военните мемоари тука, а ние с Алвата ще ви четем. Тъй де, нали уважа'аме старото.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тормозът си е реален, щото и Алвата ше издаяни колкото Спандю, Любима, Петков и мене без любимия форум :tooth:

Аааа, момци, я си помислете ако Любима не беше с бан, какви филипики щеше да разгърне срещу гаврата с войнската институция.... Щяхме да сме до един Ангел Пачевци, врагове на всяка БГ войнска слава. Особено Алвасасейро, той направо щеше да е линчуван, цивилния му с цивилен.... tooth.gif

Абе що не й дадем амнистия по празниците да попише идиотщини, пък на 2 януари ще й подновим бана?post-49835-1119740250.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми гонка по правописа, по коректността на постингите, заплаха с бан, принудителна смяна на аватара и титлата, триене, криене на мнения, злонамерена редакция на постингите (това мъчение вождът Червения химикал го завежда). Тормозът си е реален, щото и Алвата ше издаяни колкото Спандю, Любима, Петков и мене без любимия форум :tooth:

И писане на ЛС-та с агресивно съдържание :))) Звучи познато :))

Абе това цивилните що обсебихме темата? Я си пишете военните мемоари тука, а ние с Алвата ще ви четем. Тъй де, нали уважа'аме старото.

А, всеки има право на мнение! И в БНА беше така: "Имаш право да псуваш. Наум!" :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Само ако пуснеш гювеч и на Армандо :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А сте пипнали alvassareiro, а съм ви пийнал мозъците.

КГ125, кемафски простотий да няма, че ще играе я шомпол, я дотиквач.

Aspandiat, май си ревеш за "бойна задача в мирно време" - рецитация на Тойнби след вечерна проверка, а?

glishev, не подкокоросвай черната кемафо-джандарска фракция, че "сапунката" няма да ти се размине, ако и да си цивилен.

Кога цигани станахте, кога ви почерняха задниците?

(Войнишка умотворение за самозабравиле се "стари капи")

Сега свободно и умната!

:biggrin::biggrin::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А сте пипнали alvassareiro, а съм ви пийнал мозъците.

КГ125, кемафски простотий да няма, че ще играе я шомпол, я дотиквач.

Aspandiat, май си ревеш за "бойна задача в мирно време" - рецитация на Тойнби след вечерна проверка, а?

glishev, не подкокоросвай черната кемафо-джандарска фракция, че "сапунката" няма да ти се размине, ако и да си цивилен.

Кога цигани станахте, кога ви почерняха задниците?

(Войнишка умотворение за самозабравиле се "стари капи")

Сега свободно и умната!

:biggrin::biggrin::biggrin:

Влах, я се взривявай, кашик такъв. laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, съвсем се е олабила дисциплината в редовете на БНА... Ама така става, когато разни цивилни нестроеваци се допускат да мътят водата с пацифистки и Ентелектуални лозунги и идеи (така викаше един мурдар от нашето поделение, а изказът на такива идеи за него бе - "артистичнишане"). :biggrin:

КГ, вземи мерки и затегни дисциплината!!! Мога ти препоръчам на Глишев да дадеш да носи 10 километра 4 противотанкови мини - по две във всяка ръчица. По да го питам аз след 2 километра на бегом дали ще има сили да приказва още?! Е, ако има - има и други способи за натрениране на чувствителността му - например след 10-я километър да ги окопава и разкопава около n броя пъти в каренце... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми гонка по правописа, по коректността на постингите, заплаха с бан, принудителна смяна на аватара и титлата, триене, криене на мнения, злонамерена редакция на постингите (това мъчение вождът Червения химикал го завежда). Тормозът си е реален, щото и Алвата ше издаяни колкото Спандю, Любима, Петков и мене без любимия форум :tooth:

Абе това цивилните що обсебихме темата? Я си пишете военните мемоари тука, а ние с Алвата ще ви четем. Тъй де, нали уважа'аме старото.

Именно, гонка по устав докат му дойде акълЯ.

Нищо, че си "цивилен" Глишев, схващаш ситуацията, ще пледирам да си свалиш колана. А Португалеца, ако продължава така, колана през гърдите, закопчан до кукичката с каска и противогаз да рецитира Тойнби на плаца, ходейки патешката разбира се ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Да си свали колана" - т.е. да го носи под куките, демек, Глишев, произведен си в старо псе. :tooth:

"артистичнишане"). :biggrin:

:good:

КГ, вземи мерки и затегни дисциплината!!! Мога ти препоръчам на Глишев да дадеш да носи 10 километра 4 противотанкови мини - по две във всяка ръчица. По да го питам аз след 2 километра на бегом дали ще има сили да приказва още?! Е, ако има - има и други способи за натрениране на чувствителността му - например след 10-я километър да ги окопава и разкопава около n броя пъти в каренце... :biggrin:

Ма що на Глишев, той се справи добре :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, не сте били много зле. Зер елитна част ;) ....

Да бе елитна, просто бяхме щабари ;). Ма най-"чанчените" щабари. "Чанч" - това не може да се обясни - трябва да се изпита ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Бомбе, какво ми носиш?", а порядъчния отговор гласеше (разбира се, с подходящата интонация :laugh: ): "Уволджака ти нося, старши!".

Правилния отговор при нас беше: "Ще ти нося куфарчето до портала на УВО-то".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...Ма що на Глишев, той се справи добре :)

Тъй като съм служил в Абвера на БНА, имам нЕкои подозрения, че лицето Глишев е скрит пацифист, сиреч военно несигурен елемент.. Трябва да го подложим на проверка. За това - нека носи мините, а ти следи не дали ще пустосва, а кой и как... На това му се вика -оперативна информация (тук се сещам за един наш фатмак дето го сложиха да слуша турците... Уж школа беше карал за турски език и военна терминология, но пак нищо не вдяваше. И обикновено сводката от смяната му бе - "Подсвиркване, подсвиркване, може би проверка на свръзката. Друга прихваната информация - няма" :tooth: ) :laugh:

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...