Отиди на
Форум "Наука"

Цигани се гаврят с българската армия


Recommended Posts

  • Потребител

.....

Иначе Глишев е прав, църквата приема че покаял се грешник е по добре от напълно безгрешен, защото на тоя свят безгрешен е само Спасителя.

Аз имах предвид грешно в рационален смисъл, че противоречи на здравия разум. А много от библейските мъдрости важат и за земния живот и отношенията между хората, включително и горецитираната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че някои цигани си позволяват повече - това е факт. Че доста българи също си позволяват повече - и това е факт. Чудно ми е обаче защо, когато циганин открадне кокошка, ревем "циганите са такива, циганите са онакива", когато българи окрадът милиарди, не ревем "българите са такива, българите са онакива".

Въобще не защитавам въпросната глупост. Мисля че дори трябва да бъде много сериозно санкционирана, не просто глоба или забрана на песента (това веднага ще я превърне в хит), а просто авторите и изпълнителите да поседат малко на топло, като между временно отнесат и една гора бой. И това трябва е перманентна политика по отношението на цигани, които не уважават българската държава, закони и общество. И не само по отношение на циганите, но и по отношение на българите, които неуважават българската държава, закони и общество.

Така че, по-кротко с танковете. Хубаво е танковете да газят, но да газят този, когото трябва, а не наред.

И тъй като стана въпрос за една песен, която ми е любима, нека споменем и българските гаври с нея. Като например забраната й след 09.09.1944, или факта, че в сегашният и вариант е фалшифицирана, защото в оригиналният последният куплет е подменен - вместо "и днес при Охрид той стои" сега от "политическа коректност" е "и днес при Хемус той стои". Кого да газят танковете за тези гаври? Всичките българи или само боклуците сред българите?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Без да обиждам Аеций, забелязал съм макар и все още ограничената употреба "римляни" и "ромеи" като обращения към това малцитство. Интересно дали и древните народи ще го отнесът покрай днешната политкоректност.

наименованието 'ром' няма нищо общо с римлянин/ромей, така че си го ползвай спокойно. Лично аз асоциирам 'ром' с приятна алкохолна напитка, а не с представители на маргинални малцинства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

наименованието 'ром' няма нищо общо с римлянин/ромей, така че си го ползвай спокойно. Лично аз асоциирам 'ром' с приятна алкохолна напитка, а не с представители на маргинални малцинства.

А нямат! Една от циганските махали в Пловдив - Аджи Асан маала, е точно в чертите на римския Филипопол, ограничена от две емблематични за периода сграда - Източната порта и Малката базилика. Според мен, тази топографска приемственост, както и етнонима "роми" (макар че тези си мислят че са турци), доказва че са преки потомци на ромеите. Чистокръвни автохтони. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

сега ако изскочи и някой цигански автохтонист с доказателства, ще стане пълен майтап:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми то за нашите автохтонци най-мъчителна е истината, че албанците и циганите са по-близо до траките от българите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

наименованието 'ром' няма нищо общо с римлянин/ромей, така че си го ползвай спокойно. Лично аз асоциирам 'ром' с приятна алкохолна напитка, а не с представители на маргинални малцинства.

Ееех. Къде сте радетели за чистотата на българския език?

Етнонима "ром", "роми", "ромски" е циганизъм и неправилно се използва в българският език.

В българският език имаме хубава звучна дума за позоваване на въпросния етнос - циганин!

Всъщност циганската дума "ром" е възникнала като етно-топоним (ром/рум), със което се самоназовавали намерилите спасение от повсеместните гонения на територията на цяла Европа цигани във завоюваните от Османската империя земи (бивши византийски територии).

Sclavi_Tiganesti.jpg

Редактирано от Eньо
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам аз ли съм сбъркан, но очаквах кой знае какво, след така зададеното патетично заглавие на темата. А то какво било... Честно казано, не мисля, че е станало нещо особено обезпокоително и страшно. Просто типичен цигански кючек. С обичайната мангалска простотия. Не виждам изобщо нужда от специални реакции и наказания.

Нека бъдем честни - циганията ни е последния проблем. Защото много по-сериозен е демографският срив на етническите българи. Ако нямаше такава диспропорция в раждаемостта на етносите у нас, знаете ли какво внимание щяхме да обръщаме на циганите и съпътстващата ги цигания? Колкото преди Девети - почти никакво.

Редактирано от Михов
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всъщност, Михов е доста прав.

Но тя простотията не подбира мургави или бледолики, но появи ли се, не знам защо си мисля за аЛталерия :))

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Те циганите открито се гаврят и с българската полиция, която е по-многобройна от българската армия. Отделен е въпросът, че средностатистическият български войник предпочита ето такава музика:

http://www.youtube.com/watch?v=blxTfcdZeRw

А е тия как се гаврят с българската армия, не е истина.

Абе няма ли най - сетне тая чалга някой да я завре там, дето й е мястото, да не употребявам нецензурни термини!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека бъдем честни - циганията ни е последния проблем. Защото много по-сериозен е демографският срив на етническите българи. Ако нямаше такава диспропорция в раждаемостта на етносите у нас, знаете ли какво внимание щяхме да обръщаме на циганите и съпътстващата ги цигания?

А ти не знаеш ли, колко българи са принудени да зарежат своите къщи, заради системните взломови кражби от страна на организирани цигански групи?

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти не знаеш ли, колко българи са принудени да зарежат своите къщи, заради системните взломови кражби от страна на организирани цигански групи?

Знам.

Но циганският натиск е следствие от демографският им взрив на фона на застаряващото българско население. Просто се появяват много млади хора, активни във всяко едно отношение, носители на характерни белези, психология и поведение. Да не говорим, че циганската култура е допълнително усложняващ фактор, при това много.

Ако българите поддържаха баланса, нещата нямаше да изглеждат по този начи, по който са в момента...

Утробата е по-голямо оръжие и от ядрената бомба...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да, но раждаемостта вече е друга. А историята не стои на едно място. Историята е показала че слабите народи умират, а силните продължават да живеят. Вие сериозно ли мислите че ромите които дори днес са толкова арогантни в бъдеще, когато започнат да доминират ще са толкова толерантни към българите, колкото днес българите към ромите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, но раждаемостта вече е друга. А историята не стои на едно място. Историята е показала че слабите народи умират, а силните продължават да живеят. Вие сериозно ли мислите че ромите които дори днес са толкова арогантни в бъдеще, когато започнат да доминират ще са толкова толерантни към българите, колкото днес българите към ромите?

Естествено, че не!

Ако станат доминиращ фактор - тежко ни и горко! Нещо повече - тежко и горко и на мнозинството от самите тях. Както показа историята, при деколонизацията на Африка и Азия, групи, обладаващи определени културни белези, при възможност да управляват, предизвикват истински апокалипсис!

П.П. Много се надявам, че сме устоявали на доста изпитания, ще преодолеем и това!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Знам.

Но циганският натиск е следствие от демографският им взрив на фона на застаряващото българско население.

Няма друга държава в Европа, в която "застаряващото население" на един етнос да е бито, обирано, клано и изнасилвано от циганската напаст като България.

В събота сутринта сигнализирахме полицията за грабеж в българска къща, полиция дойде след близо 4 часа (по виделина) и ... отказа да вземе отпечатъци.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

О, да, по отношение на битовата престъпност полицията ни е отчайваща. И не от невъзможност за действие.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Това отново е политическо решение. Непонятно за мен защо на полицията е дадено нареждане "Няма да пипате циганите".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

http://www.blitz.bg/news/article/100603

Тъй като правилата на форума забраняват към призоваване към насилие и омраза на етническа основа аз ще замълча.

Ами то кога рибата се вмирише от главата, винаги идва денят вонята да стигне и до опашката. След оня "Химн на МВР" при положение, че 6-апартаментния зет на богати тъст и тъща си остана на поста, защо да ни прави това впечатление? Едно е министър да оплеска нещата, а съвсем друго е някой от улицата да изпее някаква си песничка. И замълчавам, защото не е позволено да се призовава и за насилствена промяна на съществуващия държавен ред. ;)

А в статията лъжат за Паисий Хилендарски - песента е за Паисий Календарски. Просто сходни имена и голямо журналистическо натъкмяване. Някои ентически групи имат много деца и им трябва богат набор от имена, та да не се налага 4-5 рожби да са с едно и също име. Ей на, появиха се и имена като Версаче и Армани. :)):

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, да, по отношение на битовата престъпност полицията ни е отчайваща. И не от невъзможност за действие.

Eто колко успешно се промиват мозъци - властта ни втълпява, че видите ли грабежа е "битова престъпност" (все едно ти между втората и третата ракийка да плеснеш жена ти по дупето и тя да викне съседите...

Става въпрос за организирани цигански групи, които нападат и ограбват българско население.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А в статията лъжат за Паисий Хилендарски - песента е за Паисий Календарски. Просто сходни имена и голямо журналистическо натъкмяване. Някои ентически групи имат много деца и им трябва богат набор от имена, та да не се налага 4-5 рожби да са с едно и също име. Ей на, появиха се и имена като Версаче и Армани. :)):

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, ама аз не виждам нищо лошо в начинанието на мангасарина. Той си го обясни просто, кротко и ясно. И името на Ангел Кънчев да използват е все тая. Проблемите са другаде...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ех какво нещо е историята...

Едно време българите имаха такива герои.

А днес треперят на листо от банда роми... Както пише Исая Серски "И храбрите преди мъжки сърца се преобърнаха на слаби и безпомощни женски сърца". Цитирам по памет.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това отново е политическо решение. Непонятно за мен защо на полицията е дадено нареждане "Няма да пипате циганите".

Не й е наредено такова нещо, тя просто не може или не иска да си върши работата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не зная, какъв е бил замисъла на темата? Но не само не тръгва (според мен) по "нормален" начин, ами май продължаването и продължаването в о-ните аспекти е в разрез с правилата (пак според мен)? Пък и не виждам нито зрънце научност (пак според мен). Все пак сме в БГНаука!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Прав си. Изплакахме си мъката, турям ключ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...