Отиди на
Форум "Наука"

Какви животни обичате и защо?


Recommended Posts

  • Потребител
Ето го и моя приятел. Много си го обичам, въпреки породата (градски коферман) и характера му (мастия).

post-1017-1178139458_thumb.jpg post-1017-1178139465_thumb.jpg

Te коферманите са най-сладки след като ги изкъпеш , още повече се привързват към теб :)

Мравки и паяци.

Една приятелка си отглеждаше мравки в една (не знам как му се вика ) представлява стъклена кутия напълнена с пясък , и отгоре отвор да им даваш храна . На Р.Д. и едни счупиха кутийката и предполагам майка и е била много щаслива след това

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ето го и Фоциславски, галено от Фори и съкратено от Кристофър... Защо - ами има вежди и с физиономиите които прави ми е влязъл под кожата :happy:

post-2386-1183025911_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Един път брат ми донесе в нас една котка и аз се качих на терасата на третия етаж и от там я метнах на някъде. Не съм садист, обаче тия животни са толкова гадни и мързеливи...

Аз Обичам котките само да ги гледам у комшията ама не и да ми влизат в двора...така съм посягал на не една котка...(добре, че Миро не чете това) и пак ще го направя без да ми мигне окото.

няма обичам не обичам

Който посяга да причини болка на едно невинно същество, което преминало двора му или не по своя воля се е появило в дома си е садист. Не само това - той изобщо не обича животни. Кучетата ги използва за да се чувства, че поне някого в живота си е командван от него. Понеже не може да командва котката я мята през прозореца..

Аз обичам всички животни. Няма гадни животни или грозни животни. Дори хлебарките са симпатични и не са виновни, че хората правят боклуци на които да си цапат крачката, че после да им викат "мръсни хлебарки"....

И двамата господа които са причинили болка на котки - засрамете се! В кой век живеете? Нямате ли по-висши начини да канализирате агресията си?????????

Link to comment
Share on other sites

Сега си дадох труд да прочета цялата тема и да ви кажа - потресена съм...

ХОРА, ВИЕ ДАВАТЕ ЛИ СИ СМЕТКА КАКВО ПРАВИТЕ И КАКВО ПИШЕТЕ??

Един път брат ми донесе в нас една котка и аз се качих на терасата на третия етаж и от там я метнах на някъде. Не съм садист, обаче тия животни са толкова гадни и мързеливи...

@Spirit друг комшия хвърли във въздуха котка и я ритна още докато пада (като футболна топка) и литна на висучина стълб одари се в един покрив и падна на земята. Гърчеше се и предположихме, че си е счупила гръбнака. И всичко това защото го беше одрала по лицето. В случея котката не беше виновна, защото друг човек я хвърли от горе му

Разбира се, че това си е в тяхната природа да бъдат ловджи, но въпреки това аз си ги МРАЗЯ.

Аз Обичам котките само да ги гледам у комшията ама не и да ми влизат в двора...така съм посягал на не една котка...(добре, че Миро не чете това) и пак ще го направя без да ми мигне окото.

Много неща ми се иска да кажа, но ще пропусна.

Не би трябвало да се допускат такива зверски изказвания, ако целта е форумът да има човешки вид!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Реалността е такава..хората наистина ги вършат тези неща...Кога ли ще спрат? Може би като не останат животни, които да тормозят!?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Потребител

Аз също обичам всички животни.Вкъщи обикновено сме имали котка,защото нашите смятат,че ще се чувства по-добре,отколкото куче,въпреки че майка ми си мечтае за дакел от години.Сега при нас живее черен котарак,кръстихме го Мортимър.Извънредно умно и чистоплътно животно.Майка ми го прибрала от един сайт за животни,където ги подаряват,искала да ме изненада,защото от малка исках черен котарак.Той не е е породист,въпреки че баща му май беше сиамец.Даже сме една зодия :smokeing: Иначе,животното,към което имам наистина голям афинитет е вълкът,просто обожавам тези същества.Обичам и прилепите,като бях в 6-ти клас,последния ми час в училище беше втора смяна,навън вече беше почнало да се стъмва,и един прилеп се блъсна в прозореца на класната стая.Всички наскочиха да видят какво е това,имаше разбира се и такива,които се рапищяха (повечето бяха момчета,в интерес на истината :tooth: ),някои искаха да го стъпчат,та се наложи да влезем в кратка схатка аз и някои мои съученици срещу тях,за да отървем животинката.Спомням си,че когато го взех в ръка усетих сърчицето му в цялата си длан,щеше да се пръсне от ужас.Беше леко зашеметен,но аз го потрих нежно по гърба и по корема,прибрах го под якето си и след 5-6 минути се оправи и го пуснахме да си излети без проблеми.Оттогава се влюбих в тях,невероятно нежни същества са.

Радвам се,че имам такива родители,които възприемат животните у нас като част от семейството,никой не гледа на тях като на "любимци,които са привързани към Господаря си".За ме това е извратено мислене.Както и манията за "марково" животно.Аналог с манията за "синя" кръв при хората.Майка ми харесва дакели,понеже някъде чела,че са най-умните кучета,но кучето в село може да мине за всичко друго,но не и за породисто,и показва извънредни признаци на интелигентност,тъй че тя го обича не по-малко,ако ще и да не беше дакел.За мен лично, въпросът с породите и селекциите пак засяга темата за начина,по-който повечето хора се възприемат,един вид като божества,които имат силата и претенциите да подобряват природата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Казват,че животните придобивали навиците и дори характера на хората,с които живеят,и този котарак поне за мен е живото доказателсво на теорията-от момента,в който майка ми го донесе вкъщи,той се залепи за мен,пропи бира (недай си боже някой гост да си остави чашата без надзор за повече от 5 минути),виси в банята по 1 час (да,котка е,но влиза редовно с всеки,който реши да си вземе душ,особено ако е жена),обича черно :biggrin: :biggrin: ,от скоро има гадже,предпочита грах,пред някои видове месо :smokeing:

Ето го и Мортимър,на 20 февруари навърши годинка.

post-3241-1206833195_thumb.jpg

post-3241-1206833226_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Има нещо вярно.. Сега забелязвам...А аз се чудя защо всичките ми кучки са параноички а то щото баба ми по цял ден е с тях(а тя си е параноичка) и те са едни все пищят да стоиш при тях и ако може да ги галиш едновременно, непрекъснато и усърдно!

какъв ли ще излезе Бари щом ще живее при брат ми :bash:, който пък има леки заченки на синдрома на "разсеяния учен" - дали ще си забрави някъде развъртяното опашленце :bleh: или ужасно огромните уши...или просто ще продължи да яде книги :dance:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте!

То аз съм си новобранец, ама все пак ще изразя мнение :blush:

Може би като се позанимава човек с РАЗЛИЧНИ видове животни, позагубва някои предразсъдъци тип "добрия Зайо Байо" и "големия Лош Вълк".

За кучетата би могло да се каже, че са направо сервилни, нали? Ама кучето е животно обществено и съответно се държи като такова. И за него е присъщо. И прочее.

Пък хората обичат да се делят на наши и ваши, и на какви ли не, ама никой не ги съди, нали? :biggrin:

Това с харесването на еди какво си животно май си е чиста проба тотемизъм

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Обичам всички видове животни но за мен кучето винаги ще си остане номер едно. Ето какво е казал Байрон, и който е имал куче знае за какво говори той:

Near this spot are deposited the remains of one who possessed Beauty without Vanity, Strength without Insolence, Courage without Ferocity, and all the Virtues of Man, without his Vices. This Praise, which would be unmeaning Flattery if inscribed over human ashes, is but a just tribute to the Memory of Boatswain, a Dog.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

някъде бях чел,че мъжете инстинктивно предпочитаме кучетата понеже са преданни,а жените препочитат котките понеже са независими.

кучетата са едни от най благодарните животни,а имат и достатъчно интелект за да ни го демонстрират по безброй начини.

Гери-ако в момента четеш това знаеш кой съм и че мисля за Тина често

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Умирам за котки. Оглеждам страшно красив персиец. Просто е станал член на семейството за тези 4 години, откакто живее с нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кучета за домашна дружинка.

Пилци, патки, пуйки, гъски, зайци, свине, коне, магарета, говеда, овце, кози и риби за консумация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Умирам за котки. Оглеждам страшно красив персиец. Просто е станал член на семейството за тези 4 години, откакто живее с нас.

наистина са невероятно красиви персийците,но до колкото съм имал контакти с тях по характер са малко темерути...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имаш право. В конкретния случай, котаракът е много мил и интелигентен, но не обича да бъде гален от хора, които не познава. Но при него има и друг проблем. Купих го прекалено голям. До петия си месец беше живял само сред котки в развъдник за домашни любимци. Това го направило леко резервиран към хората.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Имаш право. В конкретния случай, котаракът е много мил и интелигентен, но не обича да бъде гален от хора, които не познава.

И моята котка е същата. От мъничка си беше дива и досега си е така вече 14 години. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На 14 години и още е дива? Е това е характер! Това е една причините да обичам котките.

...

Прави впечатление, че много хора от форума гледат котки. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Обичам всички видове животни - всяко едно животно си е комплексен организъм с очарователни качества. Това е и една от причините, поради която не ям месо.

За домашни животники най-много тача котки, кучета и лабораторни плъхове :biggrin:

В момента си имам два домашни любимеца - прекрасен и арогантен котарак и три месечно, чисто бяло и синеоко хъски. Котарака е доста независим и изящен в движенията си, но като се разгони си идва вкъщи само да се нахрани, да поспи и после пак изчезва. Кученцето, въпреки, че сега е палаво, игриво, има прекалено много енергия и си завира нослето навсякъде, пък е доста лоялно, изпълнява ми всякакви команди и върви плътно до мен. Така, че баланса е пълен :biggrin:

А от дивите животни най-много харесвам сърни, елени, тигри, делфини, змии, пингвини и акули. Детска мечта ми е един ден да се гмуркам сред акули и възнамерявам в близките години да я реализирам. :good:

П.П: Сетих се за един виц. Срещат се куче и котка и кучето казва:

- Има един човек, който ме храни, обича ме, играе си с мен - той сигурно е Господ.

Котката му отвърнала:

- И при мен има един човек, който ме храни, обича ме, гали ме - сигурно съм Господ. :biggrin:

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много е красиво.......Е и моята ми се качва по главата :) В момента е силно разгонена, завира си плюшените играчки в дупето и ръмжи като вол...... :biggrin:

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...