Отиди на
Форум "Наука"

Еврейският холокост в окупираните земи 1943 - година


nik1

Recommended Posts

  • Потребител

Либералите, негрите и педерасите са превзели света, но форума на БГ Наука бавно го превземат нацисти, фашисти, комунисти, антисемити и хомофоби.

Така мисля и аз и лично за мен си взех мерки.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 189
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Либералите, негрите и педерасите са превзели света, но форума на БГ Наука бавно го превземат нацисти, фашисти, комунисти, антисемити и хомофоби.

Съвсем естествено и закономерно. Това е мнозинството, колкото и да не ви е приятен този факт. Само че ако ги изгоните, форумът много бързо ще умре, защото либералите сте шепа хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хайде само не го обръщайте на спорове не по темата.



Либералите, негрите и педерасите са превзели света, но форума на БГ Наука бавно го превземат нацисти, фашисти, комунисти, антисемити и хомофоби.

Няма. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съвсем естествено и закономерно. Това е мнозинството, колкото и да не ви е приятен този факт. Само че ако ги изгоните, форумът много бързо ще умре, защото либералите сте шепа хора.

Развесели ме. Ще ти се да сте мнозинство...

Ти не харесваш педали и евреи, аз не харесвам комунисти и нацисти. Май не сме много различни? Обаче на мен никога няма да ми хрумне да ви товаря другари на вагоните за някой концлагер, а вие ще го направите при първа възможност. Това е разликата между "смотаните" либерали и "доблестните" нацисти и комунисти.

Проблема е, че един път вземе ли властта партия с тоталитарни уклони започва да си прави каквото иска криейки се зад държавата. И тази мърсотия полепва по всички. Няма невинни. Да се пропагандират подобни идеи във форума за мен е неприемливо.

Редактирано от Стоедин
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прав си нека се движим по темата. За да се отговори на въпроса защо новоприсъединениет евреи не са спасени, а старите са следва да се има предвид политиката на цар Борис ІІІ през цялата война. Самият той не е бил убеден че немците ще се справят със Съветите и поради това още от самото начало води двойствена политика-прави реверанси и на едните и другите. Причината е проста който и да победи да няма национална катастрофа, защото това би коствало съществуването на монархията изобщо. С други думи имаме съвпадение на личния с националния интерес. На царя му е било ясно че Съв.съюз ще е този, който ще решава съдбата на страната в случай на немска загуба и поради това реверансите са насочени изцяло в негова полза

-обявява се война на САЩ и Великобр., но не и на СССР. Неговото посолство, което е център на шпионаж си остава да работи

-изпращат се войски в Сърбия, но не и срещу СССР

-комунистите уж се преследват, но се внимава смъртните присъди срещу тях да са минимален брой. Същото важи и за съветските шпиони.

Очевидно е че Борис, не се е интересувал от Великобритания, която е традиционен защитник на сърби и гърци. Дори и да е правил сондажи с американците, по това време те твърдо играят със Сталин, така че не са му оставяли много възможности за действие.

Следвайки своята политика царят разрешава еврейския въпрос по същия принцип. Новоприсъединените евреи ги дава на германците, за да не бъде обвинен, че им симпатизира, докато тези от старите земи ги запазва, за да се изкара спасител на евреите за пред антихитл. коалиция. Така че тук изобщо няма място въпросът можело ли е да спасим новопр.евреи? На никой и през ум не му е минавало да се застъпва за тях, тъй като все пак става въпрос за новоприсъез. територии, където трябва да се работи за увеличаване на българското етническо присъствие в тях и поради това правителството съвсем правилно и национално отговорно е правило всичко възможно за изселване на небългарските етноси, включително и евреите. Що се отнася до т.нар. демонстрации на Пешев и Стефан то е очевидно, че са инспирирани от двореца.




Развесели ме. Ще ти се да сте мнозинство...

Ти не харесваш педали и евреи, аз не харесвам комунисти и нацисти. Май не сме много различни? Обаче на мен никога няма да ми хрумне да ви товаря другари на вагоните за някой концлагер, а вие ще го направите при първа възможност. Това е разликата между "смотаните" либерали и "доблестните" нацисти и комунисти.

Проблема е, че един път вземе ли властта партия с тоталитарни уклони започва да си прави каквото иска криейки се зад държавата. И тази мърсотия полепва по всички. Няма невинни. Да се пропагандират подобни идеи във форума за мен е неприемливо.

Както ни прикани КГ125 нека не се отклоняваме от темата. Още повече че аз нямам нищо против педалите или евреите и не се смятам нито за комунист, нито пък за неонацист. Аз съм против либерализма, чиято крайна цел е налагането на тоталитарен режим, който западните изследователи наричат либералния ад. Колкото и да ти е странно именно социологическите проучвания безапелационно са показали че хората не харесват либерализма, за това казвам че сме мнозинството.

Редактирано от Stefan Iv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Таман 10 000 евреи на около 1 500 000 души в "новите" територии да променят демографията в полза на българите.

Симпатизират много на комунистите (логично щот България е съюзник на Хитлер) и затова не се и натискат нашите (най-вече местните ;) ) да ги защитят. А и немците си искат евреите от тяхните територии , защото новите земи не са български суверинитет дори при немска победа.

Ся пък царя ги гонил наужким комунистите...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Таман 10 000 евреи на около 1 500 000 души в "новите" територии да променят демографията в полза на българите.

Симпатизират много на комунистите (логично щот България е съюзник на Хитлер) и затова не се и натискат нашите (най-вече местните ;) ) да ги защитят. А и немците си искат евреите от тяхните територии , защото новите земи не са български суверинитет дори при немска победа.

Ся пък царя ги гонил наужким комунистите...

Да бе евреите симпатизирали на комунистите, това си е баш комунистическа пропаганда. Колко евреи коуминсти има? Прав си че евреите не са били много, но навярно е било повод българската държава да се отърве от едно малцинство, още повече че отношението им към българската власт е неясна, особено в Тракия, защото там гърците пък са ги мразили. Все пак не бива да се забравя, че за българското правителство евреите се изпращат на работа. Това и Филов изрично го отбелязва в дневника си. Така че всякакви спекулации за български фашизъм са несъстоятелни.

А че до смъртта на царя комунистите са ги гонили на ужким е повече от ясно. Поинтересувай се кога започват сериозните гонения срещу тях и кога са избити повечето от тях. Показателно е че в процеса срещу ЦК от 60 подсъдими смъртните присъди са само 6 изпълнени и 6 задочни и 2 доживотни.

Редактирано от Stefan Iv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да бе евреите симпатизирали на комунистите, това си е баш комунистическа пропаганда. Колко евреи коуминсти има? Прав си че евреите не са били много, но навярно е било повод българската държава да се отърве от едно малцинство, още повече че отношението им към българската власт е неясна, особено в Тракия, защото там гърците пък са ги мразили. Все пак не бива да се забравя, че за българското правителство евреите се изпращат на работа. Това и Филов изрично го отбелязва в дневника си. Така че всякакви спекулации за български фашизъм са несъстоятелни.

А че до смъртта на царя комунистите са ги гонили на ужким е повече от ясно. Поинтересувай се кога започват сериозните гонения срещу тях и кога са избити повечето от тях. Показателно е че в процеса срещу ЦК от 60 подсъдими смъртните присъди са само 6 изпълнени и 6 задочни и 2 доживотни.

При болшевиките незнам колко, но в унгарската поне в ръководството болшинството е от еврейски произход....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При болшевиките незнам колко, но в унгарската поне в ръководството болшинството е от еврейски произход....

Става въпрос само за евреите от Македония и Беломорска Тракия не по принцип.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

От единадесет хиляди евреи от окупираните територии изпратени в Треблинка през 1943 година , оцеляват само 150 - 200..

Никой от преките организаторите и участници (от германска страна, и българска страна) на депортацията, не е съден от международен трибунал като веоннопрестъпник, или за престъпления срещу човечеството..

Смята се популярно, че някой от участниците от българска страна, правят кариера при комунистическият режим.

/Нацистки военнопрестъпници првеят кариера и в САЩ, ама това е друг въпрос/

За коя Треблинка говорим - Треблинка 1 или Треблинка 2.

Защото, ако говорим за Треблинка 2 /т.е. там където се счита, че са извършвани убийства/, то тя е затворена още през март 1943 г.. Това е според данни на института по холокоста Яд Вашем в Израел.

Източник "Яд Вашем"

На трета страница четен за "Акция 1005" организирана в Треблинка следното:

Aktion 1005 - the campaign to destroy all evidence of the Nazis' murderous activities - was launched at Treblinka in March 1943, and lasted until July. After this operation was completed, Treblinka was shut down. Most of the

camp structures were destroyed, the ground was plowed and planted over, and the site was turned into a farm that was given to a Ukrainian family.

Превод:

""Акция 1005" - кампания, за да унищожи всички доказателства на убийствената на нацистите

дейности, която започна в Треблинка през март 1943 г. и продължава до юли.

След тази операция, Треблинка бе затворена. Повечето от лагер структури са били унищожени, земята е разорана и се засаждат над и сайт е превърнат във ферма, която бе дадена на украинско семейство."

Да не би да има някаква грешка, защото евреите у нас твърдят, че тракийските евреи са депортирани в Аусшвиц, а не в Треблинка!

photo_verybig_368982.jpg

Източникът по-долу говори / от Йосиф Меламед–главен секретар на еврейската организация „Шалом”/ недвусмислено, че идва реч за същите евреи, които тук се твърди, че са депортирани в Треблинка, всъщност са депортирани в Аушвиц!

Източник - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=368982

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Потребител

Повдига се въпроса защо няма масова съпротива на местното население, в администрираните от България през ВСВ, Македония и Беломорска Тракия.

Моето мнение. Първо следствие от тежките войни и масовите опити за етническа промяна в Македония и Южна Тракия преди ПСВ всички етнически групи преживяват изселвания, затова депортацията на македонските евреи не пробужда такава съпротива. Изселвани са българи от градовете (евреите живеят почти в 2 града във Вардарска Македония) , изселвани са власите, турци и албанци също. С идването на българската администрация 1941г., пък сръбските колонисти са изгонени. В същото време върви изселване на българи от Зап.Македония, която е под италиано-албански контрол.

Преживели и преживяващи перманентни етнически изселвания за местното население, изселването на евреите 1943г. не прави впечатление. За областта по това време е норма. Второ с масовото изселване се случва най-вече в градовете. Българският и турският елит в македонските градове е изгонен или избит от сръбите при завземането на Вардарска Македония, заселени са сръбски колонисти. Българската власт 1941г. ги прогонва. По този начин се разкъсват обикновенните човешки връзки на македонските евреи с останалите етнически общности, щото те се подменят. В Беломорска Тракия огромна част от местните са гърци бежанци заселени от анадола. Те са и основни конкуренти на гърците в търговията и т.н.

Мисля че поради това съпротивата на местното население е слаба. В следствие от войните, изселването на етническа група от Македония или Южна Тракия не е извънредна ситуация

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Най-вероятно това е причината. Но не е лошо всеки път когато вардарските тикви повдигат темата, да ги питаме: А вие какво направихте за спасяването на вашите евреи? :animatedwink: 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Warlord said:

Най-вероятно това е причината. Но не е лошо всеки път когато вардарските тикви повдигат темата, да ги питаме: А вие какво направихте за спасяването на вашите евреи? :animatedwink: 

"Вардарските тикви", които го ползват за антибългарска пропаганда... са сръбските колонисти и тяхните клиенти...а, на тях не им пука какво са правили или не обикновенните македонци тогава. Тях ги интересува просто да поддържат антибългарските настроения.

Редакция на по-горното ми мнение не е ПСВ, А ВСВ.

Редактирано от stinka (Rom)
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тикви са и всички съвременни обитатели на бюрм или там както занапред ще се нарича, които наново и наново разръчкват старата купчина тор (лъжи) на българофобската пропаганда.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...