Отиди на
Форум "Наука"

Еврейският холокост в окупираните земи 1943 - година


nik1

Recommended Posts

  • Потребител

Това си е избиване.На всички е ясно че не са умряли повечето от недостиг на храни,а дори така да е-това с какво оневинява нацистите.Те са ги събрали там.Все едно ако някой умре от глад в Белене да не са виновни тези които са го изпратили там.

Това е ясно на всички,освен на тези с червени(опа това е от друг тоталитарен режим,исках да кажа черни,националсоциалистически..) очила.

ПП-Защо в този форум се толерира нацизма??

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 189
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

В този форум не се толерира националсоциализма! Всички фашисти следва незабавно да бъдат убити, тъй като тези мръсни гадове нямат право на съществуване в съвременното либерално общество. Незабавно трябва да се устрои геноцид, нацсистите като Щурмана и такива лекета като мен, които няма съмнение са прикрити крайно десни следва да бъдат обесени на жълтите павета за назидание! Отивам да си приготвя въжето и сапуна докато очаквам да дойдат да ме приберат и горко плача за пропадналия си живот и нещастната си съдба да прикривам от светлата либерална идея моята черна крайно дясна глупост.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам нищо против към икономическата страна на националсоциализма.

Но расистките са против правилата на форума,а Щурмана и не само той ги ръси постоянно.

Не може в един научен форум да има открит расизъм,такива ги гонят дори в тийн форумите. :doh:

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Той като е почнал да ги избива още не е бил наясно че губи войната.

Всъщност Хитлер до края на 1944 не е наясно с това.... :biggrin:

Май това му е грешката, първо е трябвало с тях да се справи, а после да почва война :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Глостъре, ти сериозно ли мислиш, че Франция и Великобритания биха започнали война през 1936/38 за да защитят еврейското или въобще което и да е малцинство? Мюнхен 1938 като че ли доказва друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ПП-Защо в този форум се толерира нацизма??

Еее, не съм нацист, но кога дойде във форума, кога ти почернЕ гъза, както гласи стария виц... :doh:

Холокоста е гнусна история - и откъм немци, и откъм съюзници. Има наложени пропагандни абсолюти, които са толкова нелепи, че не ми се коментират. Същевременно, ревизионистите в желанието си да отрицават, стигат до смехотворни крайности. Истината като че ли наистина е по средата, но има твърде много догми и фанатици, за да излезе на бял свят в близките години и да се говори напълно свободно и непредубедено за нея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми то по-принцип не трябва да се толерира.Ако ще и първото мнене в форума да ми е,пак ще е такова.

Все пак не може Щурмана постоянно да пита как може да харесвам други РАСИ,това си е чист абсурд.

Да не говорим постоянните обиди към либерализма и сега това че еврейте били умряли само от глад ми идва в повече и то казано като беспорен факт,заедно с другите неща.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чел съм в този форум тема,където един ревизионист излагаше възгледите си.

Може и да не са 6 милиона,но е абсурдно да се каже че са измряли само от глад или че са били убити само 50 000 или дори 500 000.Това са си оправдания и те почти винаги идват от хора,които имат добро мнение за националсоциализма най-малкото.

А щурмана в едно друго място беше написал кратко и ясно -"смърт за еврейте",така че не знам какъв ревизионист е.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има доста смислени ревизионистични тези, само това ще ти кажа. Потърси и чети.

А пичовете, дето все евреите им пречат не ги коментирам изобщо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не.Иначе еврейте са нагли,затова че се смятат за богоизбран народ но до там.

Световни конспирации няма,а и да има,че и да са еврейски пак не са виновни обикновените хора,че Хитлер да си "отмъщава" на тях.

Иначе тази пропаганда ми прилича на съветската,дето всички кроели заговори срещу невинния СССР,особенно финландците и поляците :biggrin: .

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

Като замитаме под чергата не става почисто. Абсурдно е как се отрича един факт. Българското правителство и цар са съдействали за екстрадирането на тези хора с ясното съзнание, че ги обричат на смърт. Става дума за сделка. Още по глупаво е сега да се вменява вина на народа и да си култивираме още един комплекс. Нещата в този свят ще тръгнат по добре, ако всички хора станат малко по съпричастни към болката на другия. Цинично е да казваме- боли ме фара за някакви нещастници дето са гризнали дръвцето!!! А нашите сънародници зад граница когато ги мачкат боли, нали? Ако има повече хора като Ник1 вероятно ще има по малко подобни извращения от рода на Холокостта и дебългаризацията на Македония, вероятно...

Ама това с поделянето на Сърбия от България и Хърватско малко ме озадачава?

ПП: Поразгледах сръбския четнически форум и все повече осъзнавам каква отговорност носи историческата "наука" и нейните шамани за моделирането на млади дебили по целия свят. От учителка на народите се е превърнала в брадва, която "приятелски" размахваме срещу всички...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, българското правителство и царя са съдействали. Я ми кажи сега ако ти беше български цар тогава какво щеше да направиш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вероятно щях да съдействам и да си запазя властта(и главата) или щях да избягам с царската хазна далеко, далеко...В първия случай щях да съм пряко отговорен за съдбата на тези хора. Демек кофти тип, това е.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми сам го казваш. Така е в политиката, особено пък в такива бурни времена, понякога обстоятелствата те поставят в позиция при която каквото и решение да вземеш ще те набедят за кофти тип.

За съпротива относно депортацията тогава е било безумно да се говори. Първо - въпросните земи са окупирани от немците и са подарени на нас, ние по никакъв начин не сме в позиция при това положение да им противоречим. Самата немска армия е там в в Македония и Беломорска Тракия - Вермахтът, ако сме искали да му попречим е трябвало да го нападнем и съответно да понесем последствията. А дали сме щяли да им съдействаме или да откажем съдействие, това нямаше да попречи на немците и сами да си ги извозят от тук тези евреи. С тая разлика, че ако им се бяхме опънали и за тях, при положение, че до последно им се опъваме за другите 50 000, както и за изпращане на войски на Източния фронт, в един момент просто щяха да решат, че сме прекалено нагли и диалогът с нас е невъзможен, след което да последва нападение и окупация на България, в резултат на която - десетки хиляди жертви, разрушения, загуба на територии и в крайна сметка невъзможност за противопоставяне и на депортацията на спасените 50 хил. евреи, които също щяха да заминат заедно с останалите в газовите камери.

Този сценарий по-добър ли ви се струва!?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да не забравяме и че много българит щяха да загинат също...

То стига немски и румънски части да бяха влезли в България...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи вижте политиката е изкуството на възможното. Било ли е възможно да се спасят тези евреи? Не! Дори да се противопоставим. Лорда хубаво очерта картинката, но бих добавил, че в самата България е имало достатъчно пронациски 'политици', които при едно противопоставяне биха спретнали едно превратче, даже без да има нужда Вермахта да се намесва. И тогаз и нашите евреи щяха да изгорят и в прекия смисъл, а и хиляди българи щяха да заминат на Изток и част от тях щяха да си останат завинаги там. Стоедине лесно е да си вземеш капата (с хазната) и да офейкаш, трудното е да се опиташ да защити малкото защитимо. Не съм никакъв монархист, даже мога да се опиша, като краен републиканец, но Борис в този момент се показва точно национално отговорен, колкото и да не обичам клишетата. Видяхме, че противопоставянето, ако и възможно няма да реши нищо, положително имам предвид, по-скоро ще има крайно отрицателни последствия. Но ако Борис беше абдикирал по някъкъв начин от решаването на този въпрос, последиците според мен щяха да бъдат не по-малко лоши. Едно регентство с пронацистка насоченост веднага депортира и наите евреи и праща войски на Изток. А дали е възможно нещо друго? Много малко вероятно! Да вземем и 'юридическата част' на 'проблема'. Тези евреи не са български граждани преди да бъдат окупирани от Вермахта, защото именно Вермахта ги окупира. След като БА 'поема' полицейските функции в дадените ни (именно дадени) територии по смисъла на нацистките закони тези евреи пак не са българи или гърци или сърби. Ще кажете, че в България не би трябвало да важат нацистките закони. Да така е, но тези територии все още не са България. На тях са разположени освен наи част така и немски и то не малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами тези хора не са имали български паспорти, гръцките евреи пък дори и не са можели да говорят български, от какъв зор ни ги пишат на нашата сметка?!

Защо не поставим въпроса така - Югославия и Гърция са виновни, че не опазиха териториите си, респективно и евреите живеещи на тях от немците, ние нашите (довоенни) територии и евреи си ги опазихме, какво искате повече?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Прогерманска не пронацистка насоченост, Митак. В България нацисти.... с лупа да ги търсиш, няма.

Борис е точно национално отговорен - някои по-некадърен от него 100% не би устоял на германското искане.

Имайте предвид и друго - Борис, като монарх и "диктатор" на България, може да разиграва немците и го прави - не се явява на срещи, отлага аудиенции на Бекерле по еврейския въпрос, ходи на лов и на не знам си какво си.

Друг на негово място като му скръцнат със зъби - дотам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако е за вината - тя е на Хитлер и чудовищата около него. България (и българите) си има мършата, тоест също такива малки хитлерчета и чудовищенца, но дори не мисля, че царят и правителството влизат в този списък. По-скоро разни кресливи неудачници, които са вряскали за величието на Райха и против евреите. Но за щастие, България и българите са спасили толкова живота, колкото е било възможно. Жалко, че не сме спасили всички, разбира се. И все пак... слава Богу, че ни се е разминала една хубавичка нацистка окупация. При повече храброст пред лицето на нацистите спокойно е можело да се озовем в положението на Холандия или Дания.

Но България спасява тези евреи, които е можело да бъдат спасени (а е можело да бъде съвсем друго), отделни българи спасяват и част от тези, които няма как да бъдат опазени от държавата. И на това отгоре нито един войник не заминава на Източния франт. При това други Хитлерови съюзници са били мятани, подмятани и са получавали разни неприятни териториални изненади (като Словакия и Румъния, да речем), а България все някак минава между капките.

Това, мисля, го дължим на не особено героичните, но безкрайно заслужили фигури на "монархофашистите". Какво повече да искаме от паметта на тези хора?

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ нацисти е имало в БГ разбира се, то във Франция е имало та тук ли. Няма нужда да се мятаме от крайност в крайност, т.е. от 'монархо-фашизма' до липса на всякакви нацистки 'политици'. Последното е в кавички, защото те така и не виждат власт. Ето и Глиев по-горе смята така. България по-принцип е про-германска от времето на Балканските войни (след тях де), с редки изключения. Ньойи пък затвърждава ориентацията за години. Про западните (английски) 'настроения' идват чак след Сталинград.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...