Отиди на
Форум "Наука"

Quo vadis...Македония


Recommended Posts

  • Потребител

Посипвам си главата с пепел че надцених форума /или някои по-равни от равните/. Обяснявам бавно и внимателно - /заб. - така трябва и да се чете/.

1.Научно, големите са САЩ , Русия, Китай . САЩ ще действат чрез Англия, тука питанката е дали гръцкото лоби в САЩ ще надделее над македноското, Русия - чрез Германия, Китай ще натисне целия ЕС, за да помогне на дългогодишните си приятели /Сърбия и Албания/ Разбира се ,варианти дал Господ.

2.Ще направят това най-вече заради влияние.

3.Толеранти лЕберали са политиците, които и дупе дават само и само някой иностранец да ги потупа по рамото и ги покани на голямата брюкселска трапеза.

Рапорт даден :eek:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 608
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Посипвам си главата с пепел че надцених форума /или някои по-равни от равните/. Обяснявам бавно и внимателно - /заб. - така трябва и да се чете/.

1.Научно, големите са САЩ , Русия, Китай . САЩ ще действат чрез Англия, тука питанката е дали гръцкото лоби в САЩ ще надделее над македноското, Русия - чрез Германия, Китай ще натисне целия ЕС, за да помогне на дългогодишните си приятели /Сърбия и Албания/ Разбира се ,варианти дал Господ.

2.Ще направят това най-вече заради влияние.

3.Толеранти лЕберали са политиците, които и дупе дават само и само някой иностранец да ги потупа по рамото и ги покани на голямата брюкселска трапеза.

Рапорт даден :eek:

Аре нЕма нужда. Да коментираш нивото на форума, на потребителите тоже, забранено е! Ама може специално за мен ;). Аз ти 'позволявам'.

1. ЕС не е така ли? Очевидно и гръцкото и македоското лоби е по влиятелно от....германското, английското, абе с две думи американското? Ахааа руското лоби в Германия е по-голямо от германското, пЪрдон не си написал лоби, значи Русия, ще се опита да наложи нещо дето иска, без да пита и иака нещо от Меркелова? А от предишнияти пост разбирам поне, че Франция ще играе по свирката на Сърбия, даже без сръбско лоби там (то пък оставаше и такова да измислиш). Китай ще натиснел Германия, Франция, Англия, Испания, Италия и т.н. (останалите), заради Сърбия и Албания? Ама ти не знаеш ли, че те (Сърбия и Албния) първо се карат помежду си (на ниво приемане и кой да е, и ако е, по-първи, а не за война или нещо подобно).

Разбира се ,варианти дал Господ

Дай ги де, че тези...как да ти кажа, някак си не вървят.

2. Върху какво? Върху Македония ли? Щото си нямат други области за конкуриране и налагане на влияние. Уточни се.

3. Значи някои политици са леберали. Те обаче май си нямат партия, ако че са от различни д-ви щом и влияят 'иностранци'. От кои д-ви са лебералите? Те могат ли да са от Франция, Германия, Англия, Белгия (ч там е Брюсель доколкото знам), Итлия, Испания, САЩ? В Русия и Китай има ли такива политици леберали? И къде другаде освен на нашия полуостров (ако има де) има.

Рапорт неприет, върнат за доработка. Срок възможно най-скоро!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Обясни първо кои са: Нужна е обаче ПОНЕ мълчалива подкрепа от някой от ГОЛЕМИТЕ Европа очевидно не е. Обясни после (след като ги цитираш, кои са), защо ще направят това. И накрая обясни това: лЕберали Научно ако обичаш, не какво е според теб. Ангийски, френски, руски и чешки се приемат от мен, освен българския, ползвам ги не ги зная. Ако е на испански или португалски има кой да помогне, ако е на японски ще помоля Историк за помощ. Ако не обясниш, приемам това за тролене. Знаеш какво е тролене и че е забранено в читавите форуми.
за Лебералите питай Дендро, той там в бургаската школа е специалист по тая проблематика.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой от вас може ли да ми обясни защо американците подкрепят така силно македонците? Посетете сайта на дневник.мк и търсите думата "американскиот". Ще видите там 2 статии:

1. Борисов не му кажал на Обама за ветото

2. Ако запре проширувањето може да падне политиката на ЕУ за Балканот

В първата статия високи американски дипломати говорят с македонска агенция МИА и казват че Борисов не е казал на Обама за ветото и авортът на статия каже че срещата на Борисов с Обама е била "инаку куса"

Във втората статия ще видите мнението на също висок американски дипломат който каже че няма доказателства за териториалните претенции на БЮРМ към Гърция!!!

Изглежда че гърцкото лоби няма никакъв успех. Американците знаят че гърците са русофили. От всичките съседи на БЮРМ само албанците са добро видени, но изглежда че по-малко от македонците. Не знам дали САЩ са спрели независимостна война на албанците в Македония през 2001 и подялбата и.

http://www.dnevnik.c...F8970AB0E7AB7BE

http://www.dnevnik.c...693DBA5778EA4BB

Редактирано от colectionar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

за Лебералите питай Дендро, той там в бургаската школа е специалист по тая проблематика.

Спокойно, ще го питам, той поне има много балансирано мнение. Но на лична и през уикенда, заел съм се с някаква формулировка и с това да се спре словоблудството с неустановени термини, или да се установят и да спрат спекулациите прерастващи в (съзнателно или не) манипулации или даже прокламации.

И без лични ако обичаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. ЕС не е така ли? Очевидно и гръцкото и македоското лоби е по влиятелно от....германското, английското, абе с две думи американското? Ахааа руското лоби в Германия е по-голямо от германското, пЪрдон не си написал лоби, значи Русия, ще се опита да наложи нещо дето иска, без да пита и иака нещо от Меркелова? А от предишнияти пост разбирам поне, че Франция ще играе по свирката на Сърбия, даже без сръбско лоби там (то пък оставаше и такова да измислиш). Китай ще натиснел Германия, Франция, Англия, Испания, Италия и т.н. (останалите), заради Сърбия и Албания? Ама ти не знаеш ли, че те (Сърбия и Албния) първо се карат помежду си (на ниво приемане и кой да е, и ако е, по-първи, а не за война или нещо подобно).

Разбира се ,варианти дал Господ

Дай ги де, че тези...как да ти кажа, някак си не вървят.

2. Върху какво? Върху Македония ли? Щото си нямат други области за конкуриране и налагане на влияние. Уточни се.

3. Значи някои политици са леберали. Те обаче май си нямат партия, ако че са от различни д-ви щом и влияят 'иностранци'. От кои д-ви са лебералите? Те могат ли да са от Франция, Германия, Англия, Белгия (ч там е Брюсель доколкото знам), Итлия, Испания, САЩ? В Русия и Китай има ли такива политици леберали? И къде другаде освен на нашия полуостров (ако има де) има.

Рапорт неприет, върнат за доработка. Срок възможно най-скоро!

1. и 2. Препоръчително е да се употребява качествен алкохол.

По-неразбираем пост / твоя т.1/ не съм чел скоро.Може би ти оказва влияние дългото ти отсъствие от Бг. Ще се опитам пак да ти обясня. Гърция има силно лоби в САЩ, македонците - също. Гърците и бат Бойко / той вече си има приказката с Обама/ ще пробват сондажи там. Ако успеем да преборим македнското лоби там,чичо Сам дава благословия и чрез Винаги Верния Си Съюзник - Англия, натиска ЕС , евентуално да не мрънкат. Ако американците не се навият, следва план2. Правим мили очи на братушките /бат бойко скоро рече че винаги е добре отишъл там, или евентуално ако БСП вземе властта/ и със сърбите ги склоняваме за подялбата. Те дават добро и чрез Икономическия Си Винаги Верен Съюзник - Германия, прокарват идеята в ЕС, пак да не мрънкат, те си знаят как./ама да подскажа - парите са в Германия, газта - в Русия/ План 3 - Албания и Сърбия търчат в Пекин и търсят подкрепа. Китай ако се навие ще пробва да убеди /финансово/ ЕС да не се бърка. Но повтарям - това става само ако четирите държави безусловно се разберем. Има вариант да действаме едновременно по двата или и трите плана, ама после незнам как ще изпълняваме някои поети ангажименти за подкрепата. Евентуално комшиите пак може да се разделим на сфери на влияние.

Някъде да става въпрос за Франция която ти искаш да пробуташ? В случая тя не играе, и без това ще си има доста вътрешни проблеми. Но все пак ще е на наша страна - справка: тези дни тя ни подкрепи да не определяме дата за преговори с македония

3. Не ми дреме за другите политици, интересува ме българските такива, да защитават българските интереси.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. и 2. Препоръчително е да се употребява качествен алкохол.

По-неразбираем пост / твоя т.1/ не съм чел скоро.Може би ти оказва влияние дългото ти отсъствие от Бг. Ще се опитам пак да ти обясня. Гърция има силно лоби в САЩ, македонците - също. Гърците и бат Бойко / той вече си има приказката с Обама/ ще пробват сондажи там. Ако успеем да преборим македнското лоби там,чичо Сам дава благословия и чрез Винаги Верния Си Съюзник - Англия, натиска ЕС , евентуално да не мрънкат. Ако американците не се навият, следва план2. Правим мили очи на братушките /бат бойко скоро рече че винаги е добре отишъл там, или евентуално ако БСП вземе властта/ и със сърбите ги склоняваме за подялбата. Те дават добро и чрез Икономическия Си Винаги Верен Съюзник - Германия, прокарват идеята в ЕС, пак да не мрънкат, те си знаят как./ама да подскажа - парите са в Германия, газта - в Русия/ План 3 - Албания и Сърбия търчат в Пекин и търсят подкрепа. Китай ако се навие ще пробва да убеди /финансово/ ЕС да не се бърка. Но повтарям - това става само ако четирите държави безусловно се разберем. Има вариант да действаме едновременно по двата или и трите плана, ама после незнам как ще изпълняваме някои поети ангажименти за подкрепата. Евентуално комшиите пак може да се разделим на сфери на влияние.

Някъде да става въпрос за Франция която ти искаш да пробуташ?

3. Не ми дреме за другите политици, интересува ме българските такива, да

защитават българските интереси.

Моля?

Това какво би трябвало да значи?

Не аз! Ти не си разбрал. (тук ми изчезна голяма част от поста, опитвайки се да натисна главно Ч, натиснах искейп и тази част от поста умря, но ще се опитам да го повторя). Лобитата са ясни, но в момент на криза много повече администрацията ще се занимава със собствените си проблеми, а те са Европейски, Американски и т.н., а не на разни лобита. Това в реала. В твоята 'хипотетивка, няма начин нито САЩ, нито Русия, нито Китай да дадат такова съгласие, а мълчаливо значи, че им е поискано и някоя (т.е. и трите де или четирите) вече е поискала не само мълчаливото съгласие на единия, а на всичките. Иначе по твоята логика, когато единия велик само е информиран, другите ще скочат пък било то само защото е въпрос на влияние. Този е по-объркан, ам този дето изтрих беше по-добър.

По въпроса за алкохола. В Чехия за има няма 6-7 месеца умряха 35 човека и поне 5 пъти са по болниците, а и в Чешко и некачествената бира е добра, лично мнение. Аз само това си пия (и го препоръчвам де за тук). В Словакия, сливовицата руллл, но там няма да отида скоро, по-скоро в Германия.

Не ми дреме на теб какво ти дреме, исках, искам и от други адекватни определения!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никой лош не дойде на власт в Румъния. Вие не знаете че Бъсеску е псевдодиктатор. По-лоши от партията си няма. Има обаче добро лоби в ЕС като пример тези немци идиоти-журналисти:

http://www.dw.de/rom...rder/a-16450160

По-добре е да си гледате какво прави Румъния в подкрепа на румънците в България. Изглежда че партнёрството на Румъния с Българиа и Гърция, създаден през ноември е нов начин на румънците да искат права на румънското малцинство в България. Доколкото знам има намерения и на възстановяване на уроци по румънски език в Южна Добруджа от страна на местните румънски организации в България. Румънски Културен Център организира курсове по румънски език за румънците в Силистра, нещо което противорече на спогодбата от 1940 г. Румъния няма право да се интересира за румънците в Южна Добруджа защото Спогодбата за връщането на Южна Добруджа предвижда че нямат да останат румънци там. Румънски Културен Институт е държавна институция, тоест Румъния отворено не съблюдава Спогодбата с България.

http://www.hotnews.r...in-silistra.htm

Редактирано от colectionar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой от вас може ли да ми обясни защо американците подкрепят така силно македонците? Посетете сайта на дневник.мк и търсите думата "американскиот". Ще видите там 2 статии:

1. Борисов не му кажал на Обама за ветото

2. Ако запре проширувањето може да падне политиката на ЕУ за Балканот

В първата статия високи американски дипломати говорят с македонска агенция МИА и казват че Борисов не е казал на Обама за ветото и авортът на статия каже че срещата на Борисов с Обама е била "инаку куса"

Във втората статия ще видите мнението на също висок американски дипломат който каже че няма доказателства за териториалните претенции на БЮРМ към Гърция!!!

Изглежда че гърцкото лоби няма никакъв успех. Американците знаят че гърците са русофили. От всичките съседи на БЮРМ само албанците са добро видени, но изглежда че по-малко от македонците. Не знам дали САЩ са спрели независимостна война на албанците в Македония през 2001 и подялбата и.

http://www.dnevnik.c...F8970AB0E7AB7BE

http://www.dnevnik.c...693DBA5778EA4BB

Борисов в САЩ не е обсъждал Македония, според мен. За американците в момента е милион пъти по-важно войната в Сирия и можеби бъдещата война с Иран. А България доста упорито подкрепя американците в Близкия изток.

Лично смятам, че най-добре за Македония 2001г. бе да се даде на албанците Полога и да се изселят всички останали, за да се спасят- Струга, Дебър, Кичево, половин Скопско и Кумановско.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

colectionar, оценявам опитите ти да пишеш на български, но това не е повод да спамиш в темата. Следващото ти неадекватно мнение ще отиде в коша.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

colectionar, оценявам опитите ти да пишеш на български, но това не е повод да спамиш в темата. Следващото ти неадекватно мнение ще отиде в коша.

Добре, разбирам но само съм отговорил на потребителя за това който дойде на власт в Румъния.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Албанците рано или късно ще се отцепят, като отнесат половината население и 1/4 от територията. Трябва да си зададем въпроса, може ли една толкова малка държава да съществува на балканите? Още повече, имайки предвид умонастроенията и на македонците, и на албанците, без насилие тая работа няма да се размине. И когато тая война върне на кота 0 македонската икономика, когато макетната изпаднат в държавна криза, какво? Тая държава някой ще я чака господ знае колко време да си стъпи на краката. Иначе казано, присъединяване на остатъчна Македония към България, недоволните в Белене, гърци и сърби да си гледат финансовата криза и косово.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой от вас може ли да ми обясни защо американците подкрепят така силно македонците? Посетете сайта на дневник.мк и търсите думата "американскиот". Ще видите там 2 статии:

1. Борисов не му кажал на Обама за ветото

2. Ако запре проширувањето може да падне политиката на ЕУ за Балканот

В първата статия високи американски дипломати говорят с македонска агенция МИА и казват че Борисов не е казал на Обама за ветото и авортът на статия каже че срещата на Борисов с Обама е била "инаку куса"

Във втората статия ще видите мнението на също висок американски дипломат който каже че няма доказателства за териториалните претенции на БЮРМ към Гърция!!!

Изглежда че гърцкото лоби няма никакъв успех. Американците знаят че гърците са русофили. От всичките съседи на БЮРМ само албанците са добро видени, но изглежда че по-малко от македонците. Не знам дали САЩ са спрели независимостна война на албанците в Македония през 2001 и подялбата и.

http://www.dnevnik.c...F8970AB0E7AB7BE

http://www.dnevnik.c...693DBA5778EA4BB

Според мен американците единствено имат интерес да пречат на ЕС,те също се борят за влияние

Албанците рано или късно ще се отцепят, като отнесат половината население и 1/4 от територията. Трябва да си зададем въпроса, може ли една толкова малка държава да съществува на балканите? Още повече, имайки предвид умонастроенията и на македонците, и на албанците, без насилие тая работа няма да се размине. И когато тая война върне на кота 0 македонската икономика, когато макетната изпаднат в държавна криза, какво? Тая държава някой ще я чака господ знае колко време да си стъпи на краката. Иначе казано, присъединяване на остатъчна Македония към България, недоволните в Белене, гърци и сърби да си гледат финансовата криза и косово.

Верно е ,че държавата ще остане твърде малка,но всичко пак зависи от нечии интереси,пазарлък и разпределение на влияние.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Според мен американците единствено имат интерес да пречат на ЕС,те също се борят за влияние

В моментът, както и в обозримото бъдеще, САЩ имат интерес от влиятелен и действен Евросъюз.

Непосредствената им цел е да вкарат Турция в Евросъюзът. Далечната им цел е да вкарат в Евросъюзът Израел. По този начин, защитата на Израел, която сега е основното външно-политическо гайле на Вашингтон, ще се стовари на плещите на Берлин и Париж. Ето това го искат американците.

Естествено, американците са против всякакви промени на границите в Европа, доколкото няма начин това да стане мирно.

Ако Евросъюзът приеме още голтаци като Албания, БЮР Македония, Черна гора, Косово, Сърбия, то вече Евросъюзът няма да може да й отказва лесно на Турция. Поради това пречки пред еврочленството на БЮР Македония не се нравят на САЩ.

Но все пак еврочленството на Турция не е още на дневен ред, нито пък това на БЮР Македония, тъй че и България, и Гърция постъпват правилно, като бранят националните си интереси. Това може да не се нрави много-много на американците, но те имат повече нужда от България и Гърция, отколкото от БЮРм. Тъй че няма страшно. Ако България и Гърция имаме твърда позиция, американците нищо не могат да направят, засега.

Редактирано от Христо Тамарин
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И защо БЮР Македония???????????????

Нашата страна я признава с офиц. име Република Македония????????????? Вие?????????????

Отделно непризнаването на името от страна на Гърция е заради търсенето на македонско малцинство в Северна Гърция. Не че съм зад македонизацията, но далеч не подкрепям и елинизацията.

Та Вие, защо ползвате БЮР Македония?????

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Грешка Стинка. България признава Македония под нейното конституционно име-каквото и да е то.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е то не е ли Р. Македония?

А , се заяждам защото ми е интересно, какъв интерес може да има един българин да ползва БЮР Македония???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всякакви призиви за някаква подялба на БЮР Македония са вредни за интересите на България.

Основният проблем все пак е името, а не толкова историята. Божидар Димитров искал бюрмовците да признаят геноцидът над българите преди 65 години, но според мене това не е толкова важно и няма да реши проблемът.

Трябва да се съюзим с Гърция и заедно с нея да постигнем решение за името, което е изгодно и за нас, а не само за Гърция. В смисъл, Гърция би приела название от типът на Северна Македония, но за нас това не е достатъчно.

1. Бюрмовците трябва да признаят, че преди 1944 никога думата "македонец" сама по себе си не се е противопоставяла нито на думата българин, нито на думата грък, нито на думата турчин.

2. Бюрмовците трябва да признаят, че и сега извън бюрмовската територията думата "македонец" сама по себе си не се противопоставя нито на думата българин, нито на думата грък.

3. Бюрмовците трябва да признаят, че и на бюрмовската територията думата "македонец" сама по себе си не се противопоставя нито на думата българин, нито на думата грък, нито на думата "албанец".

4. Бюрмовците трябва да признаят, че сега навсякъде може да има етнически българи или етнически гърци, които освен българи и гърци се наричат още и македонци.

Редактирано от Христо Тамарин
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ТрябваШЕ да признаят това, още когато онуй недоразумение с голямата уста призна държавата им. А и вчера продължава да наглее :

"КАТО грешна стъпка оценявам решението на българското правителство да не даде рамо на Македония за членство в Европейския съюз.

Разбрах от вестниците, че България е сред държавите, които няма да дадат подкрепата си за Скопие за получаване на конкретна дата за започване на преговори с ЕС.

"Ето какво пише д-р Желев в книгата си “В голямата политика”

Ще припомня, че България първа призна Република Македония. Официално това стана на 15 януари 1992 г., но далеч преди тази дата, а и след нея имаше продължителна борба на нашата дипломация за международното признаване и утвърждаване на Македония.

В края на април 1994 г. при официалното посещение на македонския президент Киро Глигоров у нас трябваше да бъде подписан първият международен договор между България и Македония, както и 15-ина споразумения за сътрудничество в различните области на духовния и материалния живот на двете страни.

Ние бяхме предвидили всички документи да бъдат подписани по формулата: документът се подписва на официалните езици на България и Македония, като смятахме, че тя е достатъчно толерантна и демократична и устройва и двете страни.Македонската страна обаче категорично настоя навсякъде да бъде записано: "Документът се подписва на македонски и на български език."Обяснихме им, че за България въпросът за езика е много деликатна тема. Българският народ гледа на македонския като на диалект в рамките на българския. Приведохме още много аргументи в тази насока, но това не убеди нашите партньори и те продължиха да настояват на своето.Предложихме друга формула: документът се подписва от двете страни на английски език. Отхвърлиха и нея. И договорът не беше подписан.

Виж го ти, бил смятал. Ми тези работи не се смятат.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да запитам и тук. Защо според Вас македонизирането на българите в македония е толкова успешно, при положение, че сърбизацията им се провали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е ако сменят македонската идентичност с панонска например. Това кой проблем между двете страни ще реши?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да запитам и тук. Защо според Вас македонизирането на българите в македония е толкова успешно, при положение, че сърбизацията им се провали?

Защото са си македонски българи. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да запитам и тук. Защо според Вас македонизирането на българите в македония е толкова успешно, при положение, че сърбизацията им се провали?

Сърбизацията им се провали, но дебългаризацията успя. Дебългаризацията е стъпка към сърбизация. Ако Сталин и Тито бяха решили да ги сърбизират, те нямаше да се провалят - те шибат с железни камшици. Като че ли това би било по-изгодно за нас от днешна гледна точка - сърби в Скопие не биха ни застрашавали толкова, те нямаше да имат претенции нито към нашето население, нито към нашата територия.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако нямаше държава македония, щяха да си бъдат българи, излиза че като ж.ж. им призна държавата , ги зачертна като българи - още едно предателство на нашите интереси. Въпрос на време е някой следващ либерал да им признае и езика и нацията и историята

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...