Отиди на
Форум "Наука"

Quo vadis...Македония


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

И кој ти рече дека мојот татко е етнички бугарин?

Сите знаеме како македонците преселници станаа бугари - со декрети на царот Фердинанд.

Може ли да видя декрет на царот, с който македонец е станал българин? Кои са тия декрети?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 608
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Глишев, някой някога в историята на вашия род да е искал от вас да се пишете българи, без да сте такива? Just for the record и за нашите македонски приятели. :)

Не, разбира се :)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Македонците станали българи заради екзархията. Проблема, е че преди екзархията в Македония хората са пак българи. И такива са се наричали. В началото на 19 век изобщо думите "Македония" и "македонец" са непознати за населението, както и термините -тракия и тракиец, мизия и мизиец. И Българската Екзархия идва в Македония с референдум. Населението я избира, и никой не се бори за македонска църква. А хората, които работят в екзархията са пак местни македонци, вкл. и самия Гоце Делчев.

Македонските преселници в земите на днешна България има масово още в началото на 19 век. И то стотици хиляди заселват се в равнините на тракия. Но тогава думата "македонец" е непозната и са ги наричали арнаути, щото преселниците са главно от Западна Македония. От там и масово фамилията Арнаудов, която днес съществува в България. Само в периода 1878-1900 г. македонските преселници в България са 200 000 души. Това преди Илинден и войните.

Без македонизъм дните на сърбо-комунистическата олигархия в Македония са преброени. Сърбоманите отдавна завладяха и ВМРО-ДПМНЕ. Така че македонизъм ще продължи да се произвежда край Вардаро. Колкото по-изолирана, изостанала и нестабилна е Македония, толкова никой не се занимава със сърбо-комунистите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Балканите са си Ориент от всякъде. Много сме изостанали с нашите националистически комплекси. Не би трябвало в ХХІ век да се караме за такива глупости. И въобще споровете за македонската история трябва да останат изцяло исторически, без никакво политизиране, национализиране и излишни емоции!

Ориент сме Батенце! Ориент! Сам не знаеш, колко много си прав!

България и македония- бедни, пършиви държави с ислямски малцинства/ е проблемите на Реппублика Македония са по-големи, заради агресивността на албанците и техния брой от населението на микродържавата/....

За Македония и българското там аз не съм оптимист! Никак!

Научил съм се да вярвам на очите си.....

Ако РМ се разпадне териториално, то източната и централната й част ще се влеят било чрз референдум за военен съюз или конфедерация със Сърбия!

разберете, в република Македония са израснали вече три поколения на хора, родени след 1945г. Те са възпитани от детските ясли в яростен антибългаризъм, който е иманентна характеристика на македонизма!

България загуби Вардарска македония и трябва да си го признаем...

България не следва по никакъв начин да се меси в ставащото там, защото ненужно ще изпатим....

Аз не искам български войници като на Фружин Брат му, да стават курбан заради едни сърбомани, които няма да ни заобичат!

За мен като Българин, Вардарска македония е окончателно затворена страница.....Ако ще с атомно оръжие да ги третират--не ме интересува---т нар ,,македонци" не са българи...няма как да им променин духовните нагласи ...

Но и те да не искат български паспорти, да не идват да учат тук и да не ни просят помощта, когато ги нападат албанците!

Гледайте реалностите!

В България цели райони са обезлюдени.....както и през ХІV век....А 80 милионна Турция е вероломен съсед....

Ако нещата зависят от мене...........споразумявам се с гърците, поделяме си населенета с християни източна част, запада остава на албанците и се приключва с тая сърбоманска квази-държавица.....

Към Глишев:

Не Глишев! Не си прав! Ти говориш в духа на българския романтичен патриотизъм....относно Република Македония имам предвид!

република Македония днес за съжаление е по-скоро ,,Втора Сърбия", отколкото ,,Втора България".........

Уорлордът го написа правилно- ОРИЕНТ Е ТУКА МОМЧЕТА!

Дребнави балкански ежби и дебнене в гръб, докато ислямска и мощна Турция напира с икономическа и културна експанзия....

Скоро ще стане и етно-демографска...........

Айде със здраве.....зае...те я тая Македония....

бедна Ви е фантазията, какво проблеми има България и ще има в Бъдеще, когато ескалират.....Като се почне от застаряване на населението и се стигне до кризата и циганизацията!

Да Ви го кажа направо---единствената причина, България да не се разпадне като държава днес, е само членството ни в ЕС.........

А вие сте седнали да говорите за република Македония/ РМ:/.......РМ е истински труп в момента.............В клинична смърт....

Аз не искам обаче с български войници, с българска кръв и пари, да се опитваме неуспешно да го съживим.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещата не са така черни. В Сърбия македонците просто не могат да ги гледат. Лично съм проверил.

Това последното е малко неясно...кой кого не може да гледа? Сърбите - т.нар. македонци/ македонисти/ или обратното....

не съм черноглед, реалист съм....

България има много големи вътрешни ядове.....населението ни масово обедня и се пауперизира........Оставате я тая сърбоманска Македония............такъв съсед не ни трябва.....казах го- българо-гръцка окупация......Останалото на албанците.........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещата не са така черни. В Сърбия македонците просто не могат да ги гледат. Лично съм проверил.

Истина е, че сърбите презират македонцте, но в критичния момент на мига се съюзяват срещу "бугарина", "бугароманите" и "великобугарските шовинисти"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото и да е странно и аз като частичен носител на "Мекедоснкият ген" темата започва да ми харесва.

Нищо, че на дядо ми му сменили фамилията и Македонец в българският паспорт заместили с Българин.

Аз поне съм си Българин.

И всичките братовчеди по Благоевградско.

Като бях в Македония ме хвана срам, че нося уж македонски гени.

Откровено си признавам.

Дори сърбите се отнасяха по-добре с нас.

Наистина беше отдавна. Преди около 10 години.

Имам желание да отида пак да сравня как е положението, но се съмнявам да намеря голяма разлика.

Ако случайно има, ми кажете да не се дърпам толкова. При това бях, така да се каже при колеги.

(ако го сравня с колегите които тогава посетиха Турция, как те посрещнаха нашите колеги (като рода)).

Никога няма да го забравя. Още тогава вземаха по-големи запалати от нашите, а улиците бяха умирисани от тези мънички кебапчета и ми повтаряха как Самуил бил Македонският Цар.

Аз попитах, а кой е предишният и следващият и ги затрудних доста.

Но понеже бях гост, запазиха благоприличие.

Искрено се радвам, че яхтата с която бях на Охридското се прибра цяла целеничка и нашите 10 лева вървяха и там. Общо взето ни потчитаха само на местата за плащане.

Мисля си като цяло, както ние се отнасяме към Македонците, така се отнасят пък Турците с нас.

Има една частица носталгия и ... още нещо!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Бойко се скара на македонците.Това май никога не се е случвало до сега.Как мислите,дали неговото изказване е премислено или е инпулс?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стила е импулсивен, иначе няма начин да не е замислен отговора, провокацията си беше мега груба. Радвам се, че за първи път български политик застана с твърда и национално отговорна позиция по този въпрос и я заяви пред всички.

п.п. Видяхте ли последната атракция на Скопие-ленд, във времена на криза продължавмат да трошат десетки милиони за щуротии?

prometej_6ae913eeb7.jpg

Титовски комсомолец със сладолед в ръка на гей-парад!

Първоначално беше гол като пушка и понеже целия интернет се счупи да им се смее му обуха едни бронзови гащи, което предизвика още по-голям смях. Тва би трябвало да е Прометей, който предполагам е излишвно да споменавам, че също е македонец, а тоя арматурно-бетонен ръждив кенеф в стил сталински барок на заден план сигурно трябва да мине за някаква антична сграда може би.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бойко се скара на македонците.Това май никога не се е случвало до сега.Как мислите,дали неговото изказване е премислено или е инпулс?

Каквото и да е, правилно е! Какво си мислят тези техните жалки комунистически остатъци? Че ще си играят с България както преди ли? Няма да стане, трябва им юмрук в зъбите. Надявам се това да не е изолирано.

Няма ЕС, докато не спрат с кражбата на история и докато не разчистят тая помия, която изсипаха в последните години, особено с тоя филм, който македонската държава финансира! Тия ако си мислят, че ще го играят жертви за сметка на България, няма да стане работата.

То бива, бива, ама чак пък толкоз не бива. Айде де! На гърците клякат, за нас ще ми правят някакви филми, в които лъжа върху лъжа гради лъжа върху лъжа.

Айде марш!!!

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Стила е импулсивен, иначе няма начин да не е замислен отговора, провокацията си беше мега груба. Радвам се, че за първи път български политик застана с твърда и национално отговорна позиция по този въпрос и я заяви пред всички.

п.п. Видяхте ли последната атракция на Скопие-ленд, във времена на криза продължавмат да трошат десетки милиони за щуротии?

prometej_6ae913eeb7.jpg

Титовски комсомолец със сладолед в ръка на гей-парад!

Първоначално беше гол като пушка и понеже целия интернет се счупи да им се смее му обуха едни бронзови гащи, което предизвика още по-голям смях. Тва би трябвало да е Прометей, който предполагам е излишвно да споменавам, че също е македонец, а тоя арматурно-бетонен ръждив кенеф в стил сталински барок на заден план сигурно трябва да мине за някаква антична сграда може би.

:v::good:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Comeduim del arte Maceodnicus:

Коментари в Македонските медии - "Борисов се страхува Македонците да не окупират България" :biggrin:

Един вид, дайте ся да иронизираме. С треперещи гласчета, обаче. :sneaky2: Достатъчно е едно остро изказване за да си глътнат езиците тия образи. Какво остава за по-твърда и настойчива политика, която впрочем бе предизвикана от самите тях.

"Гащите на Прометей като етнонационален посткомунистически балканско-социокултурен дискурс на парадигмата." Еха...

http://www.focus-news.net/?id=h3834

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ами бате Бойко хубаво ги отряза. Отдавна не съм се гордял с изказване на наш държавник, но Бат Бойко много добре им го каза. Да, ние сме братски, даже нещо повече народи, да България желае да помага на Македония и македонците, но да бъдат така добри да не закачат общата ни история, и да бъдат така добри, да се държат цивилизовано с нас.

Прометей истински ме разсмя, прав е варлорд, това наистина е сладур със сладолед на гей парад ха ха ха.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еволюция на македонския език:

класически текст на македонска песен - има само две разлики с българския текст, думите ЖОЛТИЦИ и БИДЕ, вместо ЖЪЛТИЦИ и БЪДЕ. И една диалектна дума - КАЛЕШ, която значи красив и черноок.

А сега Евровизия 2012 - езикът е сърбизиран до невъзможност. Макар, че и певицата, и песента са нива над нашите представяния...

Певицата има артистичен псевдоним гръцки, а в езика е пълно със сръбски думи и граматика.

В желанието си да се отделят от българското, македонците се сърбизират и гърцизират и са готови да загубят цялата си самобитност!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Comeduim del arte Maceodnicus:

Коментари в Македонските медии - "Борисов се страхува Македонците да не окупират България" :biggrin:

Яла, яла ;).

Нали знаеш наборе, като изкъпеш един македонец какво става? За тез дето не знаят - чист българин и вана с мръсна вода ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето ви още класически македонски песни.... Сравнението с днешните сръбщини е повече от печално. Българската идентичност първоначално просто беше наречена македонска, а днес македонската се подменя с псевдогръцка и псевдосръбска, без разбира се гърците и сърбите да се интересуват кой знае колко от това.

Това всичкото го прави тъпия, прост и предателски елит на Македония.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тази певица вече носи име, което е граматически окастрено. Първата, 30 г. по-вързстна, Ваня Лазарова си носи чисто македонско име :)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Честно си признавам, господине Фружине. От това,което четох в СМИ, аз лично не можах да разбера какъв смисъл влага в изказването си нашият уважаем премиер.

Ако името Република Северна Македония внушава териториални претенции към България, нима подобни пртенции по абсолютно същия начин не внушава и названието Република Македония - името, под което бълагарските правителства и сега признават тази страна, за разлика от останалия нормален свят, който я нарича, и то с право, "Бивша Югославска Република Македония"?!

Не видях никой да коментира тук фотографията под първия пост от темата! Или фотото не ви впечатлява? Имам предвид плаката, на който някакъв албански гастарбайтер, работил в Германия и слушал някога нещо на английски е написал на маймунски език:

BULGARIANS BY GOD, MACEDONIANS BY TITO.

Очевидно нашите албански приятели нямат идеята да разгласят, че сме "Божии създания" (created by God), а откровено ни желаят смъртта, т. е. пращат ни "при" (bei Gott) Господ, на оня свят! При това, пожеланието за смърт на българите има дори приоритет пред това на македонците.

Сигурно хората са добре информирани от Евростат, според чиито данни намаляваме с 6 човека на час. Така че със или без албанските благопожелания, съвсем скоро ще се озовем като народ при Господа Бога! Което е добре - заплатите по българските земи, но не за българите!, ще се повишат и ще има повече свободна земя за албанците и други техни колеги кандидат-заселници.

Господине Гогов, нашият премиер просто показа на македонското ръководство, че то мина границата в антибългаризма си. Нещо, което то несъмнено заслужава, защото прави противни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стила е импулсивен, иначе няма начин да не е замислен отговора, провокацията си беше мега груба. Радвам се, че за първи път български политик застана с твърда и национално отговорна позиция по този въпрос и я заяви пред всички.

п.п. Видяхте ли последната атракция на Скопие-ленд, във времена на криза продължавмат да трошат десетки милиони за щуротии?

prometej_6ae913eeb7.jpg

Титовски комсомолец със сладолед в ръка на гей-парад!

Първоначално беше гол като пушка и понеже целия интернет се счупи да им се смее му обуха едни бронзови гащи, което предизвика още по-голям смях. Тва би трябвало да е Прометей, който предполагам е излишвно да споменавам, че също е македонец, а тоя арматурно-бетонен ръждив кенеф в стил сталински барок на заден план сигурно трябва да мине за някаква антична сграда може би.

Гащите са си много на място, сега статуята е просто куриозен кич. Без тях срамът на "античните" от размера на достойнството и щеше да е непоносим.

gol-prom.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И после твърдят, че не са българи, като правят таквиз на издънки! :tooth:

Този път мненията на историци и политици трябва да съвпаднат.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=20&oid=12360&galid=78812

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

..-Бугарија на три мориња граница со Хървадско.

-И пред и сега Македонија е бугарска...

За богот, понудите нешто конструктивно на своите браќа во Македониja.

Е що, какво му е лошото на това? Сам казваш че сме братя, а искаш шиптърите да ви изколят след някоя година. Я догато сте все още повече от албанците правете един референдум или вдигайте въстание и се присъединявайте към братята си :v:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...