Отиди на
Форум "Наука"

Внимание – опасни шарлатани!


Last roman

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Като човек имащ вземане даване с медицината мога да ви уверя, че днес в България определено има проблеми. Недостиг на лекарства, талони, здравни каси, корупция... Другото нещо, съществувало винаги е невежеството. По принцип хората не са длъжни да разбират от всичко. Ясно е, че човек без медицинско образование не е длъжен да знае кое как става, кое лечение действа, кое не и т.н. Тук на помощ идва бедността и отчаянието. Когато човек е отчаян, той се хваща и за сламка, болни от рак или каквито и да било лоши болести са готови на всичко. Като казвам всичко, разбирайте ВСИЧКО, врачки, баячки, екстрасенси, билки, извънземни, акопунктури, тибетска, африканска, инджикитайска и марсианска традиционна медицина. А когато имаме неграмотни, бедни и отчаяни хора сместа става взривоопасна. Такива хора по принцип имат ограничен достъп до нормалната медицина, и за тях думите на един доктор и на някоя врачка са равностойни. Те като и всички хора са готови да повярват на това което искат да чуят. И го правят Резултата са шарлатани които им обират парите и трупат слава на "лечители". Защото някой от пациентите оздравяват въпреки всичко. Сгрешена диагноза, удачно друго лечение, здрав организъм, плацебо ефект. Да, оздравелите са малцина, но са набивани в ушите и очите на цял свят. Вижте, бай Иван се излекува, а докторите му даваха 6 месеца живот, значи лечителя е прав, а лечението действа. А това, че е оздравял бай Иван, но други 100 лекувани от въпросния шарлатанин са умрели...

За мен единствената алтернатива е билколечението, доказало се е през вековете и в много случаи наистина помага и дава възможност да се избегне лечението с агресивни лекарства. Разбира се, не е панацея и не лекува всичко, но все пак е полезно в много случаи. Слава Богу, дори лекарите днес започнаха да предписват билки.Лично аз съм фен на билколечението и особено на билковите лечебни чайове.

То няма пречка да се опитва и друго лечение, само тряба да е сигурно, че не вреди.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 132
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

както казах - естественият отбор добре се грижи за промитите мозъци. Това, което истински ме тревожи е, че те експериментират и върху децата си.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Значи, лично съм се сблъсквал с такива "лечители" и знам какво става.

Тях ги защитават хора които искат да вярват, че "лечителя" говори истината. Какво става в огромната част от случаите? Човек се разболява и естествено тръгва по доктори. Резултата от лечението е неудволетворителен. Тези хора нямат възможност да се лекуват в клиника в Германия, отчаянието води до търсене на алтернатива. Намират я във въпросните лечители. Естествено лекарите негодуват от това алтернативно лечение. Човека калкулира "Лекарите говорят така, защото се страхуват, че лечителя ще излекува моя близък и всички ще ходят при лечителя и лекаря ще си загуби работата". Тези мисли не са защото човека е глупав (както казах хората не са длъжни да знаят медицина), защото ненавижда лекарите, или смята аргументите на лечителя за по големи доказателства. Просто на него му се иска да е така, иска му се неговия близък да оздравее и се хваща за сламката, че лекаря греши и едва ли не нарочно не го лекува. На такива хора не бива да се сърдим.

Виж шарлатаните (които са страшни психолози) са много опасни. Те хващат своите жертви които са в шок от болестта на своя роднина, нямат пари за качествено лечение, а ако са и по невежи супер. Тези хора са свръх податливи на внушения, защото търся и искат да им се даде надежда, едва ли не, те сами търсят кой да ги измами. И тук шарлатанина е във вихъра си, със сладки приказки и умела психология внушава безпочвени надежди, и взема парите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен шарлатаните не са ми интересни. От познавателна гл.т. А тук все към тях се извърта. Ами има ги и още дълго ще ги има. Има ги на всички нива - до политиката. То пък за политика не можеше да се пише. Естествения подбор се ГРИЖИ, колкото и Дядо Божи се грижи. Ама кой да види. Аз мога да се грижа, Романа може, ама естествения подбор и гравитацията НЕ СЕ ГРИЖАТ. Ако са закони, защото за едното не съм много сигурен.

....

От познавателна гл. т. ми са интересни лечителите (не шарлатаните). Но те са малко, трудно се намират, трудно се изучават (разбират) и изобщо - главоболия. Я да вземем да дерем шарлатани. Я веднага на кладата. Покрай сухото и малко сурово - голяма работа.

Форум за наука. Аз го разбирам и за познание. А то излиза инквизиция.

Христос трябва да е бил най-големия шарлатан. Фружине, виж си подписа.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен шарлатаните не са ми интересни. От познавателна гл.т. А тук все към тях се извърта. Ами има ги и още дълго ще ги има. Има ги на всички нива - до политиката. То пък за политика не можеше да се пише. Естествения подбор се ГРИЖИ, колкото и Дядо Божи се грижи. Ама кой да види. Аз мога да се грижа, Романа може, ама естествения подбор и гравитацията НЕ СЕ ГРИЖАТ. Ако са закони, защото за едното не съм много сигурен.

....

От познавателна гл. т. ми са интересни лечителите (не шарлатаните). Но те са малко, трудно се намират, трудно се изучават (разбират) и изобщо - главоболия. Я да вземем да дерем шарлатани. Я веднага на кладата. Покрай сухото и малко сурово - голяма работа.

Форум за наука. Аз го разбирам и за познание. А то излиза инквизиция.

Христос трябва да е бил най-големия шарлатан. Фружине, виж си подписа.

Честно,"к'во речи"... :fool: ...някви твои размисли и страсти,ама го няма професор Вучков в темата да ти ръкопляска...тука просто се опитват да предпазят хората от "абсолютната" глупост...пък не знам какво ти струва,на теб,да си отвориш тема "Какво мисля за лечителки,баячки,куршумолиячки и други ячки"...ще е интересна,можеш да започнеш с 5 поста подред,на мода са във форума. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

той сириус по принцип така си философства /профилактично/. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Eдин огромен съботен бисер..

"Казват, че не трябва да употребяваме много сол, ако имаме високо кръвно – така са ни учили, но точно обратното е вярно. Проблемът е в това, че в такива случаи те имат предвид трапезната сол – тя много често съдържа една трета стъкло, една трета пясък и една трета сол. Стъклото и пясъка драскат артериите, които започват да кървят. Затова към тях се насочва холестерол, за да спре кръвотечението, за да не умрете от вътрешно кървене."

Плюс съвет как да се 'алкализираме с витамин C' /както и оригинален начин за обогатяване с кислород/:

Тялото ни трябва да се обогати с кислород, затова когато ядем зелени храни, тоест хлорофил, в тялото постъпва много кислород, достатъчно калций, с правилно хранене с хранителни добавки съдържащи микроелементи алкализираме организма.

Щом се алкализираме – ракът веднага спира. Този процес може да продължи няколко дни, няколко седмици, но ще се прекрати. Организмът трябва да бъде доведен до изцеляващо ниво на рН. Нивото на рН може да е от 0 до 14. Седмото ниво е неутралното трябва да станем по-алкални от него. Нивото 7,36 е добро, но по време на лечението трябва да достигнем рН 7,5 и още по-високо от това ниво. Инжектирането на витамин С, което аз и моите европейски колеги използваме, и ние по принцип познаваме вътревенозното инжектиране на витамин С. Сто кубика на ден, три пъти седмично, а в някои случаи сме прилагали и по-често. И много често, вярвате или не, ракът или тумора за няколко дни практически изчезва, защото витамин С е дотолкова високоефективен, това е едно от чудодейните лекарства.

http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=26768

Едно е сигурно - шарлатаните /и шараните/ никога не свършват.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

още едни шарлатани:

Вит. В 17 - празна надежда, използвана от търговците

sdfsdfr-800x500.jpg

Във facebook ми изскочи реклама на този сайт, който си играе с надеждите на болните българи и техните роднини. Просто не е човешко да даваш на хората празни надежди, на толкова ужасно висока цена и то най-вероятно като алтернатива на по-ефикасно лечение.

Този сайт продава продукт с тривиално име витамин Б17 или Амигдалин. В интернет циркулира мита, че той е универсален лек за всички видове ракови заболявания. Произходът на мита датира от далечната 1972 година, когато Канематсу Сугиура използва това вещество, за да лекува раково болни. Сугиура съобщава, че Амигдалинът инхибира развитието на вторични тумори, но не ги унищожава… За жалост трима други учени не са успели да повторят и потвърдят това откритие.

Но хората обичат да вярват в универсален и вълшебен лек за всичко…

Има множество научни статии и клинични проучвания, които доказват, че Амигдалинът не може да се използва за лечение на ракови заболявания. Той просто е неефективен…

През 1982 година “Mayo Clinic” осъществява клинично проучване на Амигдалин (http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/cancers-in-general/treatment/complementary-alternative/therapies/laetrile), в което участват 175 пациенти. Резултатите показват, че при 174 от 175 пациента туморните образувания са увеличили размерите си. Освен това авторите докладват, че при няколко от пациентите е открито опасно ниво на цианид в кръвта, а други са били успешно натровени с летални количества от него.

В научната статия “Laetrile: A lesson in cancer quackery”(http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.3322/canjclin.31.2.91/abstract) Амигдалинът е описан като шарлатански продукт използван от шарлатани (vitazona.com).

Защитниците на Леатрила/Амигдалина и най-вече търговците твърдят, че има огромен заговор между държавните агенции, научните екипи, фармацевтичната индустрия и т.н. Вероятната цел е хората да страдат… Търговците го рекламират като магически безболезнен лек, алтернатива на бoлeзнените хирургични интервенции и химиотерапия.

А странични ефекти има и са страшно опасни. При метаболизирането на амигдалина се образува ходроген цианид . Ензимът бета глюкозидаза , който е синтезиран от нашето тяло, успешно превръща “лекарството” в отрова. Има множество описани клинични случаи на пациенти отровени с цианид след употреба на амигдалин/леатрил (http://www.ajcn.org/cgi/pmidlookup?view=long&pmid=219680; http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1273391). Търговците на това съединения твърдят, че то е безопасно, защото образувалият се цианид веднага се обезврежда в митохондриите от ензима роданаза до тиоцианат. Но тиоцианатът също е токсичен…

Търговци, давате ли си сметка, че си играете с живота и надеждите на болни хора?

Използвана литература:

http://www.ajcn.org/cgi/pmidlookup?view=long&pmid=219680

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1273391

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.3322/canjclin.31.2.91/abstract

взето оттук:

http://6nine.net/2015/02/02/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-b17-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BE/

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Това, за леатрл/амигдалин, го гледам и аз от известно време.

Така и не успявам да намеря статии с достатъчно добри референции, които да потвърдят ползата от вит. Б17.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, доказателства естествено че няма да получиш, понеже няма такива, даже обратното - има смъртни случаи, данни за токсичност и натравяния, заради което по целия цивилизован свят подобни 'чудеса' се преследват. Ние понеже сме на гъза на географията и винаги откриваме топлата вода късно, сме изложени от 10 години на подобни схеми за измама. Идеята на тези своеобразни 'общества', или по-точно секти /защото те точно това представляват/, разпространяващи ММС, хапчета за отслабване, пречистващи и енегретизиращи водата и въздуха вълшебни пръчици и пр. е да зарибяват лапнишараните и да печелят пари на техен гръб. Схемата е проста - прави се сайт, качват се глупости /често на английски/ с претенции за научност, отдолу един или двама съмишленици се разписват от името на Пенка, Станка и баба Куна как им е помогнал този продукт, колко безопасен и ефикасен е той и пр. Естествено за по-ерудирания човек измамата е ясна, но ако реши да вкара малко акъл в облъчените глави, агентите на съответния продукт веднага надигат вой, че е от медицинската мафия /важното е конспирация да има, така хората се стряскат и почват да верват още повече/, която не ще да регистрира продукта като лекарство, затова той се разпространява по този начин. Разбира се това са глупости, защото идеята на мултилевъл маркетинга е точно разпространението да става 'ъндърграунд' - от човек на човек, като печалбата захранва непосредствено създателите на схемата, при това без последните да плащат данъци за така получените доходи. Така че по принцип спорът е безсмислен и като цяло единственият подход е игнор. Но за съжаление игнорът не е решение, когато става дума за детски живот.

Мен не ме интересува, дали скучаещите тетки на държавна заплата ще се тровят с поредния препарат за чистене /пълнолетни са, толкова им е акълът, пък и в края на краищата естественият отбор ще се погрижи за тях/. Проблемът е когато в цялата работа малоумниците намесят и децата си, експериментирайки със здравето им и увреждайки подрастващите им организми. Тук вече държавните органи би трябвало да реагират адекватно. Но за съжаление в България няма контрол върху мултилевъл пирамидите и продуктите, които предлагат. Същотака няма контрол и върху продажбите по интернет, което пролича от един случай преди няколко години - как закупени от интернет наркотици се предлагат по сексшопове като стимулиращи половата активност хранителни добавки. Уви, такава е нашата действителност в момента. Суеверие и интелектуална нищета от една страна, хитри тартюфчета от друга, а по средата съмнителни и небезопасни препарати.

Чакай, чакай.

Баба ми се казва Пенка.

Прабаба ми Стана.

Сестрата на дядо ми по башина линия, пък Куна.Сигурно знам, че никакви подобни глупости не са писали......Но!

Незнам ефекта, но на времето когато полицаите /бил ятак/ набили братът на Пена, Йордан били го до пожълтяване. получил жълтеница. Всички казвали, включително и лекарят, че му засегнали черният дроб, панкреаса и няма да го бъде.....ще умре.

Баба Стана му давала да пие като уж билков чай, по-100-200 грама от първата му сутрина урина. Незнам след колко време но почнал да се подобрява и му минала жълтеницата..... :good: :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Пациентите с рак са балсам за шарлатаните, забогатяващи от мъката

home~8pIP7O~lMZCiR_j.jpg
Диети с отказ от храна могат да навредят на здравето

Продавачите на различни алтернативни лекарства и лекарите-шарлатани, които уж лекуват рак, печелят за сметка на болните

Две трети от онкологично болните пациенти се ориентират към алтернативна медицина, но често попадат на шарлатани.

Като "чудесно алтернативно" лекарство срещу рак на различни органи в обявите се рекламира всичко: от чайове, капки, масла за масаж, парафин до магнити и всички възможни видове витамини и минерали. Социологическите проучвания, проведени сред онкологичните пациенти, показват, че за някои от тези продукти, като последна сламка за спасение, се хващат две трети от около 120,000 онкоболни.

За алтернативната терапия се отделят огромни суми, защото някои от тези препарати струват колкото и някои цитостатични лекарства. Така за една минерална терапия болните отделят до 350 евро, "тинктурите" за масаж струват около 80 евро, а кубинските "видатокс" - капки от Албания, които могат да бъдат закупени и в Албания, струват 240 евро за бутилка. За нито един от тези продукти няма доказателства, че е лековит, ако изобщо са тествани. В най-добрия случай се предполага, че са контролирани микробиологично.

Алтернативната медицина може да е опасна за здравето

"Около 70% от пациентите, въпреки официалната терапия, използват и алтернативната медицина. Тези препарати, въпреки че нямат действие върху рака, могат и да навредят на здравето ", казва Душан Йованович от Института по онкология.
Има голям брой пациенти, които "лекуват" рак по съвети на лекари-шарлатани с така наречените абсолютни диети, с които не консумират нито храна, нито вода, с което само си застрашават здравето.
Шарлатанското даване на медицински съвети е престъпление и като такова трябва да бъде санкционирано. Не бива да се толерира дори рекламата, а да не говорим за продажба на препарати, с които уж се лекува рака.

Надеждата лекува рака

Понякога пациентите отказват да ходят на химиотерапия и се надяват, че алтернативната медицина ще им помогне. Те се ориентират към природните лекарства. Лекарите казват, че не трябва да се осъждат пациенти, които се обръщат към алтернативната медицина, защото когато става въпрос за тежко заболяване, важна е и надеждата на засегнатия, че алтернативната медицина може да помогне. Проблем може да възникне, ако пациентът не съобщи на лекаря си, че ползва алтернативната терапия, тъй като тя в комбинация с официалната, може да предизвика нежелани ефекти.

Често пациентите с рак не признават, че ползват алтернативна медицина

Рядко се случва пациентите сами да признаят, че взимат алтернативни средства, а повече от 50% от болните със злокачествени заболявания използват и друга терапия освен класическата, която предвижда лекарят.

За щастие досега цифрите показват, че при повечето от тези препарати, ефектите не са вредни. Сред тях има и такива, които действат терапевтично, но не и като "чудотворни" лекарства за лечение. Те могат да допринесат за адаптиране на химиотерапевтичните агенти, за поддържане на тялото, като фитнес например, за увеличаване на апетита.

За разлика от рекламата и интернет, в аптеките освен официалните лекарства, могат да се намерят и лечебни средства като имуностимулатори и витамини. Тези препарати могат да улеснят лечението с химиотерапия или радио-терапия, която в повечето от случаите трудно се понася от пациентите.

http://e-zdravey.com/bg/patsientite-s-rak-sa-balsam-za-lekarite-sharlatani-zabogatyavashti-ot-makata/#.VQ-oJbOC8_w.facebook

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има осъдени по повод вируси - има ли ги, няма ли ги ?... без да считат, че са измамници..? :grin:

Самозаблудата :fool: ... се плаща, както излиза при сериозните...

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0_21/%D0%9E%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%80-%D0%B2-%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_6694.html

...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

В Ирландия Health Products Regulatory Authority (HPRA) вече са подели преследване срещу шарлатаните разпространяващи ММС /зъболекар и две сестри/. Нещо повече разследват се и родителите, даващи белината на децата си, болни от аутизъм: http://www.vice.com/en_uk/read/parents-bleaching-their-kids-in-ireland-733?utm_source=vicefbuk

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я да ползвам случая, та да съм мерудията и на тази манджа:-) http://6nine.net/2015/05/22/%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B8-%D1%87%D0%B5-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%B5-%D1%81-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/


И малко по темата и от нашите тулупи от Блиц: http://www.blitz.bg/article/33030 Показателно защо не трябва да се вярва на БГ медиите... Май това щеше да е добре да иде в поленовата тема, ама нейсе...


Прочее, забележете и самото заглавие- "Мит или измама" :-)


Нещо по-сериозно:

https://mayamarkov.wordpress.com/2015/03/23/bleach_treatment_sends_australians_to_hospital/

https://mayamarkov.wordpress.com/2013/06/03/the_mms_guru/

https://mayamarkov.wordpress.com/2013/06/03/mms_and_death_in_paradise/

https://mayamarkov.wordpress.com/2012/12/10/curious_case_autism_mms/

https://mayamarkov.wordpress.com/2012/12/07/dont_bleach_autism_away/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

И естонците са погнали белината:

Police serves suspicions to MMS sellers
4508371t81hd33d.jpg
MMS.
Foto: Lugejapilt

This Tuesday, police raided homes of chlorine dioxide or MMS group leaders, finding chemical substance and filed the initial suspicions of misdemeanor procedure.

«Three searches were conducted, substance was found which will undergo expert analysis, and then we go from there,» said Northern prefecture press representative. Initially, suspicions regard illegal economic activity. «Activities by more than one individual are being investigated,» specified the press rep.

The day before yesterday, Tallinn University of Technology (TTÜ) announced termination of employment relationship with machine building institute assistant Merili Kukuškin who has openly propagated use of toxic chlorine dioxide i.e. MMS. TTÜ communications chief Ain Parmas said promotion of toxic chlorine dioxide was out of harmony with TTÜ values.

Group communication

Meanwhile, MMS group member family doctor Riina Raudsik announced via social media she was just an observer in the group of 3,200.

«As a doctor, I’m interested in all of health care. Interested in alternative medicine for decades, I see as a doctor how much conventional medicine can be helped by alternative and complementary therapies, supportive nutrition and thinking. I participate as observer in various Facebook groups on health and alternative therapy to see what it’s about. I have not propagated nor advised that patients take MMS (NaClO2)!»

Curiously, those commenting the message are wishing the doctor to stand steady. For instance, this is written by Riina Eigi-Sobolewska: «They are attacking where at all possible right now. Please don’t be intimidated.»

Ain Rammu, however, claims this is an attack by pharmacies union and the entire pharmaceuticals as they are losing income. «Peace, peace, as they are already busy digging their own hole.»

Medical news say Health Board has promised to contact Ms Raudsik in order to assess compatibility of services by the family doctor.

According to info reaching Postimees, at least two people have raised the issue at MMS group: «Could some authoritative individual then prove the healing virtue of MMS?» Also, they are asking why the hundreds healed by MMS – the Autistic children and others often talked about in the group – don’t step forward.

A user answered that the media in time will learn the background and the truth. «At the moment, they are just after any piece of info to trumpet; probably, they are running out of information and so they are still seeking for fresh victims,» wrote the individual.

Last week, the daily Eesti Päevaleht wrote about Estonia featuring a group considering toxic chlorine dioxide a panacea and giving it even to kids. Members of a closed Facebook group, the people think MMS is good to treat anything from the common cold to autism and AIDS. The accompanying vomiting and diarrhoea with children they view as evidence of therapeutic effect.

Very hazardous

Health Board says MMS is mostly used in industry, as well as for disinfectant. Its intake is hazardous and may cause irreversible health damage. Vomiting, diarrhoea and feeling very ill may accompany use.

University of Tartu clinical pharmacology professor Anti Kalda, with the abovementioned symptoms lasting over 24 hours people must definitely see family doctor. «With the general condition more serious, call the ambulance or visit emergency medicine department,» he said.

Mr Kalda underlined that the younger the child, the more decisive must be action taken by parent to alleviate the poisoning.

http://news.postimees.ee/3339075/police-serves-suspicions-to-mms-sellers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

„Златна вода“ за шарани

 

Феноменът ADVA представлява бутилирана вода със съмнителни съставки, която (според компанията) може да бъде закупена от над 150 търговски обекта от цялата страна на цена между3 лева и 50 лева за 0,50 литра. Твърди се, че предлаганата вода „е единствен по рода си продукт, без аналог не само на българския, но и на международния пазар“, но по някаква причина се предлага единствено в България (според картата на сайта – виж в края на страницата).

Лого на блога.Съмнителните и свойства бяха отчетливо поставени под въпрос, благодарение на биолога от 6nine  прочети статията. В отговор на своята критика, той получи обвинения и настойчиви покани за среща, но пък нито една научна публикация.

 

Вместо да повтарям вече казаното, че свойствата на тази напитка варират от глупави до невъзможни, предпочитам да се концентрирам върху историята, с която се опитват да ни я пробутат. Текстът в кавички е директно цитиран от сайта на компанията – www.adva.bg

Далечната 1881год.

Лого на АДВАОказва се, че „фирмата е създадена през далечната 1881 година от експерти с дългогодишен опит в областта на хранителните добавки и здравословното хранене, които са посветили работата си на подобряване качеството на живот на човека.“ 

Изглежда, че тези експерти (кои по-точно?) още през 1881г. са имали дългогодишен опит (!!) в областта на хранителните добавки. Същевременно, Световната Здравна Организация и до днес не може да предостави единодушно твърдение за това коя точно е златната среда в храненето.

И така, тези експерти явно успешно доживяват до 2010година (или знанието се предава като мистично учение от дядо на внук) когато „започва разработването на технология за индустриално производство на живи, магнитни, енергийно заредени води, които да са най-близо до структурата на водата при възникването на живота  на планетата.“

Коледна реклама на АДВАТова определено е най-иновативното нещо, което съм чувала – хем живи, хем магнитни, хем енергийно заредени, хем просто води. Само ме притеснява, ако структурата е като тази при възникването на живота на планетата, как така още не е започнал да изниква нов живот? А това, че на планетата ни в момента има разнообразен живот не означава ли, че водата сега е по-благоприятна отколкото когато са възникнали само някакви си клетки? Май го мисля прекалено много, но виждате ли какви абсурди се опитвате да ни продадете?

Нататък.

Колкото и удобно да звучи, всъщност е пълна случайност, че тези експерти намират време да регистрират компанията си Suppletec Ltd чак през 2013год., когато сегашния и собственик придобива „цялото ноу-хау“. Поне вече сме сигурни, че тази технология е в сигурни ръце. За нещастие, по някаква причина тази 100% истинска иновация бива ориентирана не към „подобряване качеството на живот на човека“, а към спонсориране наконкурса Мис България, някой Фестивал на модата или певец.

Британски корени – да, ама не

Поне в това отношение можем морно да избършем пот от челото си и да кажем, че доказателство за такива корени няма. Няма и писмени доказателства за съществуването на подобна компания, патент или дори разработки преди и дори след 2010та година. Тъй като в сайта – тук – се твърди, че патент има и се прилага – ще се радвам да разбера номера му.

Също така, бих предположила, че компанията е регистрирана във Великобритания за престиж при рекламирането й пред български дистрибутори и клиенти. Според Британските регистри, Suppletec Ltd (номер 09089587) е регистрирана на 17ти юни 2014та (източник). Компанията е регистрирана на британски адрес (145-157 St John Street) и се води активна, но спяща (dormant). Това означава, че компанията извършва необходимата годишна обработка на документи, но няма значителни транзакции, т.е. такива, които да имат нужда от осчетоводяване. И още, в момента тя се класифицира с рейтинг N, което я поставя в графата с по-висок от средния риск.

Излиза, че компанията ни предоставя само повърхностни късчета информация, които да ни създадат представа за достоверност. Реално, те не означават нищо и не са асоциирани с никаква истинна информация, никакви открития и никаква бизнес история.

Продуктите

Компанията твърди, че предлага хранителни добавки. Единственото, което открих, е този л-карнитин в полския ebay, който изглежда да е с логото на същата компания. В България компанията предлага четири вида води – Detox, Limited edition, Silver и Gold. Преди да продължа, искам да акцентирам на нещо от описанието на тези продукти.. как, под ягодите, намагнетизирахте ВОДА??

Защо казвам не, дори и да работеше?

Вода АДВА ГОЛД Защото водата и достъпът до нея трябва да са основно човешко право, а не лукс, който върви със златни частици, дебела пластмасова бутилка и кадифена кесийка. Това не е бижу, което да съхраняваш десетилетия. Това е обикновена вода с оцветители и безсмислени брокатени частици „кандурин голд спаркъл“ (според съдържанието във Фрамар), която можеш да изпиеш за секунди, но може да ти коства десетки левове и да оставиш след себе си невероятно много ненужен боклук! Единствените съставки, за които производителят посочва количество в съдържанието, са емулгаторите (Е-та) – магнезиев цитрат Е345(72 мг/2 л.), оцветител Е175 – медиголд. За съдържанието на, така описаното, „колоидно златно“ не се дава никаква количествена информация.

Но така или иначе – не работи. 

В науката нищо не работи до доказване на противното. Отговорността пада върху всяка компания да докаже качеството, съдържанието и ефекта на продукта си, щом претендира, че ги има.

◊ Библиография

Цитираната информация тук е от публичния сайт на ADVA (www.adva.bg) и онлайн регистъра на компаниите във Великобритания.

◊ Други препратки

Всички изображения в статията (с изключение на логото на 6nine) са от сайта на ADVA и служат за демонстрация на представените от тях продукти. Те си остават тяхно авторско право. Тук сa приложени единствено с информативна цел.

http://bgkrimi.com/2015/11/30/zlatna-voda-za-sharani/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

10 най-странни лечения използвани от лекари-шарлатани

 

Има различни видове лекари-шарлатани. Някои от тях го правят, за да направят бързи пари, но други наистина вярват, че са намерили следващото чудодейно лекарство или че ще излекуват всички злини, които измъчват човечеството. Но и двата вида шарлатани биха били нищо без хората, които им вярват.

1. Луи ХІV-ти и кралското докосване

Има много напрежение и отговорности, които вървят с титлата монарх и за много монарси се е смятало, че притежават „кралското докосване“ или способността да лекуват болести, например туберкулоза. Идеята идва по време на управлението на английския крал Едуард Изповедника. Дори за Хенри VIII се говорело, че притежава “кралското докосване”, което давал на болните хора под формата на монета, която те биха могли да носят на врата си.

Някои монарси използвали “кралското докосване” повече от други. Във Франция, Луи XIV “докоснал” около 3 000 души само по време на коронацията си, като всички те чакали да бъдат спасени и излекувани чрез докосването му. Твърди се, че по време на управлението си е докоснал, а може би и излекувал, около 350 000 души.

Дарбата на “кралското докосване” се предавала чрез специално масло, с което новият крал бил освещаван. То било предавано от крал на крал и първоначално е донесено на Земята от гълъб, който се явил през 496 г. по време на кръщението на крал Кловис. Пазено e в катедралата в Реймс в продължение на стотици години, като за него се е смятало, че е небесен дар и дава лечебната сила на монарсите.
Някои не вярват в “докосването”, като например Уилям III, който казва, че здравият разум най-вероятно ще бъде по-полезен от “кралското докосване”. В крайна сметка хората спрели да вярват, като това се случило по времето на Луи XIV. Волтер заявил, че ако наистина имал способността да лекува туберкулоза чрез допир, то със сигурност щял да излекува любовницата си, която в крайна сметка умира от нея.
2. д-р Адолф Фриц – призрачният хирург

Според преданието д-р Адолф Фриц е немски лекар, който умира по време на Първата световна война. Тъй като не бил готов да остави работата на живота си недовършена, той започва да обладава телата на бразилски мъже, превръщайки ги не точно в хирурзи, а в религиозни лечители.

Първият обладан бил Зе Ариго. Обичайният му начин на работа бил да напише тайнствена рецепта, когато посещава болен човек. Единственият човек, който бил в състояние да прочете неговия почерк, бил брат му, който бил фармацевт. По-късно започва да се занимава с психохирургия, която извършва без рязане на пациента, премахвайки тумори, без да оставя отпечатък върху тях.

Зе Ариго умира през 1971 г., но д-р Фриц се появява и след това. Понастоящем той обладава Рубенс Фариас Младши и е преминал от психо-операциите към астрално изцеление и медицина, която лекува духовното „тяло“, за да се изцели и физическото тяло.

През 1997 г. членовете на фондацията за изследване на сърдечните болести посещават Фариас и стават свидетели на работата му. Диагнозата се поставя за няколко секунди и на повечето пациенти се инжектира неидентифицирана кафява течност, обикновено около мястото на оплакванията. Понякога той действително извършвал операции, подпомаган от квалифициран медицински персонал.

Това стига до вниманието на полицията през 1999 г. и когато кабинетът му е обискиран, се установява, че в допълнение към складираните конвенционални лекарства, които предписвал незаконно, той също имал въоръжена охрана с незаконно оръжие, както и множество обвинения в измама – включително и едно от охраната, която се кълняла, че хора са умирали по време на лечението преди да бъдат преместени в по-традиционна болница.

Всъщност, няма доказателства за съществуването на д-р Афолф Фриц по време на Първата световна война.
3. Гроздотерапията на Йохана Бранд

Според книгата на Йохана Бранд „Лекарството Грозде“ нейният метод и лекарство е единствената надежда на човечеството да преодолее напълно рака. Тя подчертава, че нейните методи са много добри за профилактика и че ако хората следват нейните инструкции, ще се излекуват от рака и дори ще го унищожат като заболяване.

Нейните инструкции са доста прости. На първо място трябва да се подготви тялото с два или три дни гладуване, пиене на много вода, както и няколко клизми с топла вода и лимонов сок. Това подготвя почвата, за да могат гроздовите зърна да свършат магията си. След това пиете няколко чаши вода и приемате първото си хранене само с грозде. След това продължавате само с ядене на грозде на всеки два часа в интервала от 8:00 ч. до 20:00 ч., като това продължава седмица или две, а може при желание и един месец.

Нейните идеи не са чак толкова специфични, но тя изключително държи на идеята, че можете да ядете само грозде. Можете да ядете всички части на гроздето и всички различни видове грозде (вероятно, за да не ви омръзне яденето на грозде), но тя определено иска да ядете само грозде. Трябва да се яде между 0.5 kg и 2 kg грозде на ден.

Ако започнете да се чувствате неразположени или ужасени само при мисълта за грозде, тя препоръчва да пропуснете няколко хранения, защото, за да работи най-добре методът, трябва да се наслаждавате на гроздето. Важно е да се знае, че Американското онкологично дружество казва, че въпреки че гроздето е добро за вас, то не може да лекува рак.
4. Питър Мандел и цветопунктура

През 1960 г. Питър Мандел разработва нов метод на изцеление чрез балансиране на акупунктура, холистично лечение и духовност. Той вярва, че причината за болестта е дисбалансът между подсъзнателното и физическото тяло и че всичко би могло да бъде върнато към хармонията с нещо, което той нарича цветопунктура.

Цветопунктурата e точно това, което чувате. Терапията използва всички точки на акупунктура, но прилага светлини с различни дължини на вълната в тези точки. Според Мандел прилагането на цвят към правилните места по тялото помага да се възстанови връзката между душата и тялото, облекчавайки стреса между тях, който в крайна сметка прави човека болен. Светлината се прилага върху кожата, като се използва „аку-светлина пръчка“, която не просто прилага светлината, но също я фокусира.

За да се гарантира, че другите части на тялото са в хармония с лечението, също така се използват лечебни кристали и терапия със звуци заедно с цветопунктурата. Институтът по цветопунктура на Мандел твърди, че има успех при лечение на мигрена, нарушения на съня, респираторни заболявания и разстройства на ученето при децата.
5. Чарлс Бауншеид и Бауншеидитизмът

На страница 33-та от книгата му за Бауншеидитизма, д-р Чарлс Бауншеид, живял през 19-ти век, разказва на своите читатели, че те са на прага на множество медицински открития, всички произтичащи от осъзнаването, че кръвопускането вероятно не е подходящ начин за лечение на болестите. Той се надявал, че скоро светът ще спре практиката напълно, защото имал нещо много, много по-добро – lebenswecker (съживител).

Медицинските инструменти на Бауншеид са игли – много, много остри игли. Пробождането на кожата с иглите позволява на лошите неща, които разболяват хората, да се оттичат, което е много по-бе­зопасно, отколкото кръвопускането. Методите на Бауншеид били много популярни още от първите проекти на инструмента, който той усъвършенствал през 1865 г. Били толкова популярни, че компанията, произвеждаща lebenswecker-а, спира производството им, чак когато била бомбардирана от съюзническите сили през 1944 г.

По-късно Бауншеид добавя към практиката си използването на масла, като казва, че прилагането на тайната му смес върху кожата ще допринесе за по-бързата детоксикация на организма. Колкото по-раздразнена е кожата от този вторичен източник на травма, толкова повече тялото ще бъде разсеяно от нея и толкова по-бързо ще оздравее. Той имал доста дълъг списък на болестите и проблемите, които могат да се лекуват чрез методите му, от плешивост до магарешка кашлица и различни психични заболявания.
6. Джеймс Морисън и универсалното зеленчуково хапче

Когато става въпрос за света на медицината, Джеймс Морисън е невероятно интересна личност с противоречив характер. От една страна, той имал доста революционно мислене. Той вярвал, че заболяванията, в крайна сметка са причинени от нещо в кръвта, както и че разумът и тялото са свързани както в здраве, така и в болест. От друга страна, Морисън обвинявал лекарите, казвайки че предписването на прекалено много лекарства на пациентите е престъпление. Също така Морисън смятал, че е намерил идеалния лек за всичко – неговото универсално зеленчуково хапче-чудо.

По професия бизнесмен, той създава кампанията си през 1825 г. Толкова искал да помага на хората, че първоначално давал хапчетата си безплатно, но когато никой не го възприел сериозно, той решил да ги продава. Пет години по-късно печелел приблизително по 4 млн. долара на година и в крайна сметка построил Британския колеж на здравеопазването.

Морисън е имал и проблеми. Той е изправян няколко пъти в съда с обвинения за това, че предозирането с хапчета му е причинило няколко смъртни случая. Твърдяло се, че са добри за лечение на холера, жълтеница и чернодробни заболявания. Дори можели да облекчат болки по крайниците и ставите, както и да лекуват ухапвания от змии.

Морисън умира през 1840 г., а синът му поема управлението на компанията. Самите хапчета преминават през няколко различни вариации, а около 1900-та г. е установено, че съдържали съставки като смирна, алое и ревен.
7. Уилям Бейтс и взирането в Слънцето

Когато става въпрос за научаване на важни неща докато сме малки, едно от тях е да не се взираме в Слънцето, защото това ще нарани очите ни. Това е точно обратно на инструкциите на офталмолога Уилям Бейтс.

Според техниките на Бейтс, взирането право към Слънцето е точно това, което държи очите ви здрави и прави зрението ви остро. Той препоръчвал редовно да се вглеждате в Слънцето и препоръчвал някои очни упражнения, които бихте могли да правите, докато сте вторачени в него. Той предлагал да обикаляте Слънцето с очите си, а след това да ги местите под формата на осморка, с цел укрепване на очните мускули и зрителната острота. Според Бейтс светлинните вълни от Слънцето били необходими, за да поддържате тялото и очите си функциониращи на добро ниво, и че трябвало да излагате очите си на пълния спектър на светлината, за да се запази добро зрението.
Методът на Бейтс все още съществува, въпреки че сега предложената техника се нарича „слънчеви бани“ и включва очите да са затворени.


8. Роял Райф и неговото лечение за рака

Има две различни гледни точки, когато става дума за работата на Роял Райф. Някои хора твърдят, че той е абсолютен измамник, докато други настояват, че е несправедливо нарочен от големите медицински организации и неговите разработки са спрени, защото те не искали да се открие истински лек за рака. Работейки през 30-те години на 20-ти век, Роял Реймънд Райф (оптик, шофьор и механик) създава микроскоп с много голямо увеличение. Той също така твърдял, че има диплома от Georgia Tech, но Georgia Tech отричали. Микроскопът му позволявал да види всички микроби и бактерии, които според него били отговорни за човешките болести и защото не е достатъчно да знаеш, ако нищо не можеш да направиш, той построил генератор на лъчи, за който твърдял, че може да се насочи и да унищожи микробите, които причиняват заболяването. Започнал да използва лъчите върху пациенти в замяна на дарения за работата си, но в крайна сметка неговите изобретения били конфискувани от FDA.

Райф твърди, че докато е провеждал тестовете си, той успешно е излекувал 15 пациенти с рак, за които се твърдяло, че са нелечими. След 60 дни с неговата терапия с лъчи, те били излекувани.

Дори и днес има много теории за това как и защо работата на Райф е била блокирана от така наречената „медицинска мафия“, която дирижира падението му, пропито с подкупи и предателства. В крайна сметка това води до края на медицинската му кариера. Въпреки това все още има шепа посветени негови последователи, които се опитват да възкресят методите му.


9. Рике Герд Хамер и немската нова медицина

Никой не може да отрече, че д-р Рике Герд Хамер претърпява ужасна трагедия, когато 17-годишният му син е застрелян и убит докато бил на почивка. Този момент е повратна точка не само в живота на Хамер, но също така и в кариерата му. Скоро след смъртта на сина му, той е диагностициран с рак на тестисите.

Д-р Рике Герд Хамер осъзнал, че двете събития са неизменно свързани.

Хамер твърдял, че е проучил живота на хиляди и хиляди пациенти с рак и продължавал да открива едно и също нещо отново и отново, че тяхната диагноза идва след изключително травматично събитие. Той стига до заключението, че шокът и изненадата са основните причини за рак и че развитието на заболяването е отговорът на организма.

Той нарича този отговор Смислената биологична специална прог­рама (СБСП) и събитието, което го причинява е Синдром на Дирк Хамер (СДХ), на името на сина му. След момента на настъпването на СДХ е много вероятно да се стигне до развитието на рак. Много често частта от тялото, където се развива ракът, е свързана с кризата – например майка, която се притеснява за детето си, може да развие рак на гърдата.
В отговор той развива нещо, което нарича Германската нова медицина и казва, че тя не само е основана на здравия разум, но и е точно обратното на това, което лекарите ще ви препоръчат да правите. Вместо традиционните лечения, като химиотерапия и лъчелечение, първата стъпка в процеса на възстановяване е терапия, която намалява първоначалния стрес, провокирал процеса, като по този начин се обръща ходът на заболяването.


10. Норман Бейкър и хотел Crescent

Норман Бейкър бил доста плодовит в своите начинания. Той се кандидатирал за Сената в САЩ и за губернатор на щата Айова, бил популярен радиоводещ, организатор на водевил трупа и магическо шоу, механик. Не успял да завърши гимназия и ако се вярва на твърденията му, човекът открил лек за рак.

Радио шоуто му можело да бъде чуто в цялата страна. Когато Хърбърт Хувър е избран за президент, Бейкър получил покана да се срещне с него. През 1929 г. заявява, че може да лекува рак. Също твърдял, че причините за здравословните проблеми при хората се дължат на флуорида във водата и алуминиевите съдове.

През 1930 г. уменията му да прави шоу били от полза, когато той направил масово шоу пред 17 000 души, за да докаже, че може да лекува рак. Пред очите на свидетелите той и неговият медицински екип отстранили част от черепа на пациент, извършили магическо лечение и го обявили за излекуван от рак. Две години по-късно, той е изправен пред съда за това, че предлага лекарство срещу рак, което не е нищо повече от смес от вода, семена от диня, детелина и царевица.

След като е блокиран от Федералната комисия за радио, Бейкър се оттегля в Crescent Hotel в Eureka Springs, Арканзас и успява да боядиса цялото викторианско имение в лилаво, черно, оранжево, жълто и червено, превръщайки го в нещо като холистичен лечебен център. Докато продавал своите чудодейни лечения в Crescent хотел си навлича неприятности заради измами по пощата и в крайна сметка дейността му е преустановена.

http://pharmmedia.bg/lekari-sharlatani-lechenie/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Тези са едни от най-известните, а какво се случва навсякъде по света...в какво ли не вярват хората когато някой им предлага надежда ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

медицината отдавна е "хакната". особено на местата с развити фармацефтични компании. нестле продава огромни количества вода в пластмаса, във ванкувър/канада (място с изобилие на вода).

и някак, докторите (науката) като вземе да рути шарлатани изглежда си повишава квалификацията. в интерес на истината и докторите грешат. а като се вземе предвид, че профилактиката и осведоменоста са далеч под нивото на озвучаване, гластност (как приляга само тази дума) на макдоналдс, кокакола и пр. супер турбо напитки и добавки. а не съм чувал за осъдени доктори в америка.

още се чудя, работата ми е такава, че от време на време влизам в т.нар.социални заведения във ванкувър. пълно е с наркомани. през ден през два някой се гътва от свръх доза. кмета на торонто (към 2013) се прочу с неговия крак-кокаин. и какво, държавата не може да спре дрогите? ама не го прави. дали е от загриженост за хората?

здравето е един от най-големите бизнеси на "развитите демократични държави". здравето е бизнес, а медицината обслужва този бизнес.

 

и въпреки че имам дългогодишен интерес към нетрадиционни явления, това не е  за да защитавам някой си от публикации в мрежата. но не мога да не потвърдя че хора със странни способности си съществуват. и пак, опре ли до бизнес... бизнеса си е бизнес - нищо лично.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво общо има Нестле с фармацията? Ако си недоволен от джънкфуда, който е основен източник на затлъстяването и диабета - не го консумирай. Търговията с наркотици си е доходоносен бизнес за богоизбраните още от древността. Пък данъчната рая си търпи последствията, щом докосне забранения плод. Иначе всичко е бизнес - в такъв свят живеем, само че преди хроничните заболявания те вкарваха в гроба за 2 години, а сега лекарствата на лошите фармацевтични компании ти дават 20-30 години нормален живот. Но разбира се трябва да си плащаш. Безплатни обяди няма.

Както и да е, лирическите ти отклонения нямат нищо общо с темата. :)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не, не искам да се заяждам. но и шарлатаните нямат отношение към фармацията и медицината. 

шарлатанството е друг вид бизнес. и според мен няма работа при медицина и фармация, дори и като плашило. :)

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Акупунктурата помага не повече от плацебо

Един обширен преглед на наличните данни относно използването на акупунктура за лечение на хора с хронична болка в кръста показва, че ефективността на тази процедура е спорна.

През 2009 г. Националната служба за здравоопазване на Великобритании (National Health Service, NHS) официално препоръча акупунктура за лечение на хронична на долната част на гърба. Но неотдавна публикуван отчет на британския Национален институт за здраве и хигиена (National Institute for Health and Care Excellence, NICE) като по-висш орган, отменя тази препоръка, пише в сайта на института.

Проведеният мета-анализ на работата на древната китайска практика показва, че за ишиас и други болезнени състояния на кръста, акупунктурата не помага повече от плацебо и препоръката на прилагането й следва да бъде оттеглена.

"За съжаление няма убедителни доказателства за ефикасността на някои общи методи на лечение" - заяви един от ръководите на NICE професор Марк Бейкър (Mark Baker). "Например акупунктурата не се препоръчва за лечение на болки в кръста, ишиас или каквото и да е друго. Просто защото няма доказателства, че помага, а не е имитация на лечение" - добавя изследователят.

Новите препоръки на NICE се появиа след обобщение и строга статистическа обработка на множество предишни данни от научни изследвания и клинични проучвания на използването на акупунктурата - както самостоятелно, така и в комбинация с други лечения.

Учените доказват, че в случаите, когато акупунктурата на пръв поглед показва добри резултати, всъщност ефектът е незначителен.

"Има преки доказателства за факта, че между ефективността на акупунктурата и имитацията ѝ (случайни убождания в произволно избрани места, които не са "енергийни") няма разлика" - добавя д-р Иън Бернщайн (Ian Bernstein).

Между другото слабо се представя и парацетамолът, отбелязва докладът на NICE. Вместо него, авторите препоръчват редовни физически упражнения и лекарства - нестероидни противовъзпалителни средства като ибупрофен.

http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Akupunkturata-pomaga-ne-poveche-ot-platcebo_42328.html

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...