Отиди на
Форум "Наука"

Британският посланик: "Поставете България - в центъра на европейската карта!"


Recommended Posts

  • Потребител

тук идва и проблемът, че хората които са разследвани няма как да им

вземеш пари, защото нямат, а в затвора ще са в още по-голяма тежест на

данъкоплатците, затова съдът обикновено постановява да връщат по 5

паунда на седмица ... затова и държавата предприема подход познат ни от

соца - плаши гаргите с плакати и статии по вестниците ... всеки хванат

веднага се изтипосва във всички вестници за назидание ... навсякъде,

включително и по летищата има плаката с телефони къде да докладваш

съседите си ...

Разбирам какви са проблемите на системата въобще.Във всяка страна неминуемо ще има изкушени.Една от причините нещата да са насочени човек сам да си вади хляба ,да има превес на частната собственост,щото към нея човек се отнася по друг начин.И тук обаче също съобразно психически особености се стига до кризисни моменти.Няма абсолютно идеална система,но грешките трябва да се минимизират.По-добре е контролът да се извършва веднага на място,а не постфактум.Макар че и това не е панацея.Въобще аз съм за по-голямо местно самоуправление,съответно и отговорност,защото контролът е по-лесен и за гражданите.Твоите примери някак са насочени все към низините,ама у нас висините са по-страшни - за тях затвор все ще се намери - воля няма.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 229
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

като спрат да търсят връзки и познати за всичко, като спрат да укриват данъци и осигуровки, като спрат да правят врътки и далавери, тогава ще дойде законността за всички

Това да се случи е необходимо българинът да може да се издържа от заплатата си.

Колкото и да е странно българинът е доста широко скроен. Има ли доходи, ще спре да се занимава с простотии лека полека, както и ще намалеят кражбите с пъти. Тъй-като половината са от немотия.

Докато цари златното правило подобие на това: Плащам по-малко от необходимото, а от къде набавяте разликата не ме интересува.

Нещата ще са такива.

Ако почнем пък да се интересуваме от къде идват разликите и ограничим възможностите за това, ще станем от най отявлените протестиращи. Както посочихте за гърците.

Всъщност тази година доказахме, че не сме толкова тихи.

Всички осъзнаха, че политиката "празен стомах сита държава" не върши работа за дълго.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Обикновенно Алвата генерализира без да помисли, но сега и ти го правиш Невски.

Всички балкански народи са били под властта на Османската империя. Да, южна италия не е била под турска власт, но е била под властта на всякакви други държави, които местните хора не признават за свои.

Това което всички забравяте да споменете, е нихилизма. Невски, колко пъти си чувал англичанин да казва "Тая скапана държава" за родината си? Колко пъти си чувал англичани да казват за политиците си "Всички са маскари". Колко пъти си чувал "Никой не се се интересува за обикновените хора".

Ей заради тоя нихилизъм, който между другото го създават хора точно като теб българите не вярват на държавата си. Всички българи са убедени

1 Всички политици са маскари

2 На никой политик не му пука за хората

3 Институциите съществуват само за да пречат на хората

4 Да чакаш държавата да си свърши работата е като да чакаш от умрял писмо

От това следва хипер елементарния извод. На никого не му пука за теб и трябва да се оправяш сам. Да де, ама сам човек и за тоалетната не е, значи все пак трябва да се опре на нещо. И това нещо в никакъв случай не е държавата и нейните институции, това са роднини, приятели, съученици...

Държавата се превръща от помощник във враг. Защото хората са убедени, че държавата се опитва да ги извози, затова като защитна реакция и те се мъчат да я прекарат.

И това ще продължи, докато хора като теб замърсяват общественото пространство с циничен нихилизъм, хора за които нищо в България не е хубаво, нищо не е свято.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Освен това, държавата ни е направо окупирана. Така че хората донякъде са прави да я винят, в това, че не може да изпълни функциите си.

В една държава, ако няма държавност и ако няма ценностна система, а.к.а традиция, тя няма никакъв шанс да съхрани интегритета си почтеността на членовете си.

Остават само общочовешките им качества и масата българи ги имат. Но това никак не ги имунизира от проблеми.

Българската държавност в момента съществува само за да тормози гражданина и да цеди пари, за връща някакви митични държавни дългове.

18% от БВП е дълг....

От това състояние се излиза само когато народът си спомни кой е. А не когато Невски му пише какъв боклсук е, докато плаща на черно на детегледачката си и разследва социални измами в Англия....

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми ей го новия Одрин - в центъра на София.

П.П. Тук често се спряга лафа на една държавна мутра - за материала. Неправилно, материала или суровината си е много готина, продукта се разваля.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ, Невски си пише нещата 1/1.

И никъде не е сложил етикета "боклук". Аз съм съгласен с Невски и нито се смятам за боклук, нито смятам другите БГ-та за боклук. Ти защо така го прочиташ.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Еми той това казва -"Българите сте боклуци, и си заслужавате съдбата, а аз който не се считам за българин съм супер готин".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако не се гласува, нали знаеш кой ще спечели?

Дори и при масово гласуване вече има проблем - раздробеността между по-вече от две партии на вота на етническите българи води до самоунищожаване на гласовете им.

Пример - селище със 10 000 гласоподаватели от които 2 000 малцинствени гласоподаватели. Изборите се печелят именно от тия 2 000 гласували поради разхвърляността на гласовете на етническите българи и сега имат кмет, общински съветници от съответното малцинство или подкрепени от него и работещи за него, нищо че гласоподавателите от доминантния (български) етнос са пуснали четири пъти по вече бюлетини .

Този пример е валиден и за партията на г-н Местан, без да имат четири процентно съотношение по брой гласоподаватели те редовно преминават въпросната граница и десетилетия наред се представят за "център", "балансьор" или "гарант на етническият мир" според конюнктурата благодарение на изкуствено създадената партийна раздробеност на българския електорат ...

Време е това да се осъзнае и да си изберем максимум две патии за които да гласуваме.

Така или иначе от избраната за нов 4-годишен мандат партия почти нищо не зависи, нито ще върне годините за пенсиониране, нито ще премахне измислените такси в енергртиката които правят неконкурентна всяка произведена у нас стока, нито ще разтрогнат 10 и 20 годишните договори и концесии, които превърнаха страната ни в донор на суровини и консуматор на третокачествени стоки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски, колко пъти си чувал англичанин да казва "Тая скапана държава" за родината си? Колко пъти си чувал англичани да казват за политиците си "Всички са маскари". Колко пъти си чувал "Никой не се се интересува за обикновените хора".

всеки ден го чувам

Еми той това казва -"Българите сте боклуци, и си заслужавате съдбата, а аз който не се считам за българин съм супер готин".

българите се такива каквито са, а това, че всеки народ си заслужава съдбата за мен лично е очевидно

иначе аз няма как точно да съм българин, просто имам и БГ паспорт и БГ кръв в жилите си, но между това да си БГ и само БГ и моят произход има разлика, че имам и друга кръв в жилите си както и други паспорти

точно това, че съм живял в много държави и съм обиколил цяла европа ми помага в това да мога оценявам нещата без емоции

което вие очевидно не можете да правите

Ей заради тоя нихилизъм, който между другото го създават хора точно като теб българите не вярват на държавата си. Всички българи са убедени

1 Всички политици са маскари

2 На никой политик не му пука за хората

3 Институциите съществуват само за да пречат на хората

4 Да чакаш държавата да си свърши работата е като да чакаш от умрял писмо

аз нищо не създавам в интерес на истината точка 1 и точка 2 до голяма степен отговарят на истината

по въпроса за институциите искам да ги видя всички тия дето мрънкат да поживеят само няколко седмици без полиция, без пожарна, без бърза помощ, без болници, без данъчни (респективно и без пенсии, щото като няма данъци няма и пенсии) и после да ми кажат какво мислят по въпроса

по точка 4 - върни се на точка 3

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблемът е всеизвестен, даже немци съм чувал да казват,че държавата им е "dumm" - тъпа.

Либерализъм, глобализъм, зарязване на националните интереси, пресмятайте а една слаба държава като нас, възприела тия "ценности", колко повече е губеща.

А нека ни зомбират някои колко сме били ограничени, с определена цел разбира се. И ние ще им вярваме...Да, ама не!

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз не зомбирам никой, просто твърдя, че софия никога няма да стане като цюрих, виена или лийдс и че за това си има причини в самите българи

както и едно родопско село никога няма да заприлича на швейцарско такова

дали това е за добро или за лошо е друг въпрос



Държавата се превръща от помощник във враг. Защото хората са убедени, че държавата се опитва да ги извози, затова като защитна реакция и те се мъчат да я прекарат.

И това ще продължи, докато хора като теб замърсяват общественото пространство с циничен нихилизъм, хора за които нищо в България не е хубаво, нищо не е свято.

държавата не само се опитва да ме извози, тя ме извозва ...

повечето ми данъци отиват за хора, които аз не мога да трая и избягвам на всякаква цена - цигани, безработни привърженици на БСП и т.н. ... те са канализирани и насочени натам без моето съгласие ... аз лично бих предпочел те да бъдат насочени към евтаназиране, но съм реалист и знам, че това няма да се случи ... хората са прости те може да си кастрират кучетата и да ги успиват като са смъртно болни, но не правят същото със самите себе си ...

не говоря само за българската държава, плащал съм данъци в още няколко държави (и продължавам да плащам) и нещата са аналогични

въпреки това, аз продължавам да плащам много повече данъци от 99% от тук пишещите в тоя форум и най-вероятно много повече от теб Фружине

т.ч. ако обичаш малко уважение към такива като мен, може да си плащам данъците с отвращение, ама ако такива като мен ги няма, държавата ще рухне за месеци

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хихи Невски ви закопа.

Това да се случи е необходимо българинът да може да се издържа от заплатата си.

Колкото и да е странно българинът е доста широко скроен. Има ли доходи, ще спре да се занимава с простотии лека полека, както и ще намалеят кражбите с пъти. Тъй-като половината са от немотия.

Докато цари златното правило подобие на това: Плащам по-малко от необходимото, а от къде набавяте разликата не ме интересува.

Нещата ще са такива.

Ако почнем пък да се интересуваме от къде идват разликите и ограничим възможностите за това, ще станем от най отявлените протестиращи. Както посочихте за гърците.

Всъщност тази година доказахме, че не сме толкова тихи.

Всички осъзнаха, че политиката "празен стомах сита държава" не върши работа за дълго.

това не е вярно. най-изрядни и отговорни са обикновено хората, които нямат много. в началото на всеки месец пенсионерите се барикадират по всички възможни опашки за данъци и сметки - взимат пенсия и тъпчат да плащат, парите се задържат в тях час два. Най-брутални и безцеремонни са набързо забогателите простаци които в Бг изобилстват. тях сметката в ресторант да ги наракараш да си платят гледай какво става.



Проблемът е всеизвестен, даже немци съм чувал да казват,че държавата им е "dumm" - тъпа.

Либерализъм, глобализъм, зарязване на националните интереси, пресмятайте а една слаба държава като нас, възприела тия "ценности", колко повече е губеща.

А нека ни зомбират някои колко сме били ограничени, с определена цел разбира се. И ние ще им вярваме...Да, ама не!

националното е обективно износено и обречено на гибел. който не осъзнае това, толкова по-зле за него. в криза са националните държави, националните партии, националните икономики, националните валути. това не е криза на партиите, валутите, държавите и икономикити, а е криза на НАЦИОНАЛНОТО.

аз искам да запитам колко от тези, дето плюят Невски от всички страни, са излизали навън в последите 20 години?

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мога да потвърдя, ако не ми вярвайте питайте който искате банкер, най-редовните платци в БГ са тия дето нямат много пари, най-нередовни са големите фирми като Карфур например

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

въпросът е кой колко плаща. ти приютелю Крамър с твоите 10 процента плосък данък на минимален праг както болшинството българи, не се изживявай като голям платец.

платци са моите родители, които всеки месец шарят на немската държава 65 процента от дохода си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблемът, е че дали ще е плосък или подоходен, все ще го плащаме и въпреки това по гореизброените всеизвестни причини статуквото няма да се промени.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нищо няма да плащаме. българинът е спец в заобикалянето на правилата. добре, че поне въведоха минимални прагове - ей, почти цялата държава сега се осигурява на минимален праг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък не мисля, че болшинството от пишещите точно в тоя форум не си плащат данъците.

Инсинуации.

някъде да съм написал, че не си плащат данъците

просто като харчиш и изкарваш примерно 5000лв в БГ всеки месец, около 1500лв. от тях ти отиват за данъци (директни/индиректни) и осигуровки

не обсъждам имотните данъци, колите и т.н. и това колко пари съм вкарал в БГ банките

та дълбоко ме съмнява Фружин например, да плаща толкоз данъци и осигуровки колкото плащам аз, че да ми пише как да се държав с БГ държавата и нейните поданници - ще се държа както искам, защото съм траен нетен платец и аз ги издържам и държавата и поданниците й (пенсионери, държавни служители)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хихи, предполагам знаеш до колко можеш да вдигаш прага за неквалифициран труд и труд с ниска добавена стойност, който доминира в икономическия профил на България?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно данъците, не е зле да се започне от скатаните офшорки, необмитенки и др. подобни милиарди. Ще е добър пример, институциите ще спечелят липсващото им уважение и т.н.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва, виждам съгласен си със статуквото, което навява на мисълта, че по икономическата политика на страната нямаш възражения... :grin:

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

институциите, нито българските, нито английските, нито американските имат юрисдикация върху офшорките

само дебили като волен си мислят, че там може нещо да се направи

ако си мислите, че английските данъчни могат да ходят до Гибралтар или Ман и да ровят по банковите сметки сте в много голяма грешка

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Офшора е общ е проблем (или решение), това е съвсем ясно (Невски, може и на ти да ми говориш :). Остават други, съвсем достижими за прибиране източени пари. Но, когато се вижда, че дори не се правят усилия в тази посока, а напротив, по-скоро идва информация за обратното, това не помага за по-охотно плащане на данъците.

И какво разправял съсела?

П.П. Ясно, че не могат да се бърка в офшора (това е края на парачния маршрут), въпроса е да се секне по пътя, да се ограничи източването въобще.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...