Отиди на
Форум "Наука"

Какво мислите за неправилното/недобросъвестно боравене с цифри, факти и конкретика във форума


  

12 потребители са гласували

  1. 1. Одобрявате ли виждането, че само идеологията е важна, а цифрите е важно да ни изнасят

    • Да
      1
    • Не
      11


Recommended Posts

  • Потребител

Поради зачестилите случаи на манипулации с цифри, факти и конкретика вече в няколко теми бих желал да чуя становището на съфорумците по въпроса.

Допустимо ли е нещо такова в научен форум? Може ли някой да си нагажда данните т.ч. да му изнасят на тезите?

Какви мерки биха могли да бъдат взети?

Най-големият проблем е, че се губи страшно много време да се доказва на някой упорит човек, че е сгрешил и то много.

Очевидно е, че се наблюдават двойни стандарти, така в теми по физика, химия и математика, модерирането е много по-строго отколкото в теми по история, икономика и политика.



ето аз вече се уморих да давам точни цифри и да споделям личния си опит и знания

за това гласувах за това, че идеологията е по-важна от обективната истина

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми то изглежда е невъзможно политиката да е обективна. Историята - може би, ако се отнася за древните египтяни (далече във времето и пространството), но пак не е много сигурно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мхм... който измери политическите явления с цифри.... голям пробив ще направи! :):)

ами пробивът е направен

какво е измерението на политическия успех - да влезнеш в парламента

каква е следващата стъпка - да участваш във властта

какво се случи на десницата през 2013г. - тя издуха супата

защо - ами защото нито от малоумните фракционирани десни партийки не успя да докопа 4%

защо стана така, че не докопаха 4% - ами всъщност никой не го вълнува, но най-логичното обяснение е, че няколко партии се бориха за ограничен брой избиратели

ключовата цифра е 4%

ключовата дума е власт

Доган и Местан го разбират много добре и правят това което се очаква от тях

Костов и сие не се справя, той не може да го докара нито до 4% нито до власт

просто пример

сега ако някой се изтъпани и ни каже, ама всъщност вие нищо не разбирате, Костов взе 17%, ма го прецакаха с бюлетините от печатницата, ние какво трябва да направим с този постинг?

това е ключовият въпрос

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подкрепям напълно и да добавя, че трябва да се банира и цензурата (частично и пълно триене на постове) на идеологическа или личността основа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

а какво правим с постинги съдържащи неверни данни?

а с многократен и съзнателен рецидив на такива постинги?

аз се уморих да ги рипортвам и нищо да не се случва

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За второто си смени мнението, че Невски ще замине :mrgreen:

Невски, за какво точно ти е този политически текст???

кой е този политически текст?

и защо да си сменя мнението, аз цензура не правя никаква, пък камо ли на идеологическа или личностна основа

аз съм подложен на такава

ако се банира цензурата на идеологическа и личностна основа аз просто ще имам повече и по-плъноценни постинги във форума

И малко ли е за една година да се отнемат над 20% от броят родени за същата тази година деца?????

Изобщо представяте ли си какво значи това?

Някакви ЧИНОВНИЦИ решават, че 20% от родителите в Норвегия са негодни и ИМ ВЗИМАТ ДЕЦАТА!!!

Изобщо разбирате ли какво значи това!!!

какво правим с крясъци като този горе

освен, че ни викат, отгоре на всичко и ни лъжат

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не ме карай да запазвам всеки пост, в който лично нападаш хората.



а какво правим с постинги съдържащи неверни данни?

а с многократен и съзнателен рецидив на такива постинги?

аз се уморих да ги рипортвам и нищо да не се случва

Ми та като са неверни - опровергаваш ги.

Ето ти го направи в спорната тема - оттам нататък обаче има разминаване в изводите. Не виждам място за учудване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ме карай да запазвам всеки пост, в който лично нападаш хората.

предложението горе няма връзка с личните нападки, а цензурата на личностна и идеологическа основа

да си модератор е много по-отговорно от това да си потребител, идеята на автора е, че модераторите трябва да са unbiased - класика в нормалните форуми е например модераторите да не участват като потребители, а ако участват, потребителското им и модераторското им участие да не се преплитат

Ми та като са неверни - опровергаваш ги.

не може всяка глупост да се опровергава в 30 постинга на 3 страници и 5 линка

за да участваш в дадена тема трябва да имаш минимални познания и да си добросъвестен, да ти припомням ли правилата на форума

Ето ти го направи в спорната тема - оттам нататък обаче има разминаване в изводите. Не виждам място за учудване.

спор никога не е имало, ако не разбра

имахме 3ма дето се бяха хванали като удавници за сламка за няколко избушени руски сайта и упорито и нахално цитираха абсолютно неверни данни докато на един най-накрая му увря тиквата в какво се е забъркал

другите 2ма предпочетоха да омаловажат реалните данни и даже не се извиниха

целият процес отне дни форумно време

постингът с некоректни данни е рипортнат много отдавна, защото първо в него се крещи, второ данните са абсолютно неверни и противоречат на правилата на форума, въпреки това той си стои непокътнат, като паметник ... на всички знаем какво ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Поради зачестилите случаи на манипулации с цифри, факти и конкретика вече в няколко теми бих желал да чуя становището на съфорумците по въпроса.

Допустимо ли е нещо такова в научен форум? Може ли някой да си нагажда данните т.ч. да му изнасят на тезите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И малко ли е за една година да се отнемат над 20% от броят родени за същата тази година деца?????

Изобщо представяте ли си какво значи това?

Някакви ЧИНОВНИЦИ решават, че 20% от родителите в Норвегия са негодни и ИМ ВЗИМАТ ДЕЦАТА!!!

Изобщо разбирате ли какво значи това!!!

многократно съм рипортвал безумия подобни на цитираното

няма абсолютно никаква реакция и постингите си стоят, а авторите им не са предупредени

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не виждам какъв е проблема - доказа се, че тез цифри не са точни, стана ясно в темата. Така, че какво повече?

проблемът е ясен за всички освен за теб

цифрите са представени след като вече има 2 по-достоверни източника по темата

те се игнорират, а цифрите се натякват

това не става като еднократен процес, продължава дълго и отнема излишно време

в интерес на истината нямаше да рипортвам постинга, ако още след първия линк с достоверна информация, който съм дал, ти спреш, извиниш се и кажеш аз сгреших, съжалявам

за съжаление, това не само, че не се случва, а ти високопарно ни обясняваш, че цифрите нямали значение, че това че се правят грешки в цифрите от порядъка на 200 пъти също няма никакво значение, ние сме глупави и пропускаме важното - идеята и идеологията, а цифрите са само да я илюстрират - ако ни изнасят се пишат в болд и с възклицателни знаци, ако не ни изнасят трябва да бъдат забравени бързо и не са важни

сега разбра ли или ще останеш последния недоразбрал

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Така обаче ти опитваш, зад установената неточност в цифрите /която не е окончателна, защото например още никой не е проверил динамиката им във времето - с колко са се увеличили те във времето!/ да затвориш целия проблем.

Ползвайки твоят език, бих казал - защото така ти изнася...

А пък те нещата имат не само количествени аспекти - което е и посочено в темата, не високопарно, но ти упорито се правиш че не го виждаш и търсиш администриране поради само и единствено неверените евентуално количествени данни....

Не ща да квалифицирам това като доста некоректен подход....

Да не говорим за тонът ти, който отдавдна да ти е докарал бан ....

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така обаче ти опитваш, зад установената неточност в цифрите /която не е окончателна, защото например още никой не е проверил динамиката им във времето - с колко са се увеличили те във времето!/ да затвориш целия проблем

да така е ... при сегашната динамика на цифрите във времето след няколко хиляди години ще се достигнат цифрите споменати от теб ... ако го беше проверил без да стреляш на посоки във въздуха (за пореден път) ... щеше да го знаеш ...

за пореден път се опитваш да омаловажиш и изместиш темата, а това е грозно

дай динамичен ред и проекция/модел за видиш, че пак грешиш

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпросът е сериозен, но все едно да питате представители на дветете партии кой е прав: ГЕРБ или БСП. Как мислите, ще се стигне ли до научен консенсус?

Ето един пример: по темата, предизвикала тази тема бе цитиран следния документ:

http://www.familypolicy.ru/rep/int-13-047-nkmr.pdf

Някой изчете ли го сериозно и внимателно до края? Прочете ли всички препратки и всички пояснения под линия? Провери ли колко народ и в какво си качество се е подписал? Даде ли си сметна какъв обемен материал се цитира и посочва? Направиха ли се сериозни изводи за написаното с позитивен кризис на изложеното и то на нивото на авторите?

Когато го направим, тогава ще говорим за истинска научност поне като отношение (така както се прави в някои от историческите теми).

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И до данни ще стигнем.

Тук не става дума за грешки в системата, а за сгрешен принципи на системата. Чаткаш ли разликата или се праИш, че не я?

абсолютно високопарно е

като прочетем горния постинг на очи се набиват 2 неща

1) за пореден път всякаква употреба на точни данни се отлага за неопределено време

2) само КГ схваща общата картинка, ние не я 'чаткаме' защото се вторачваме в подробности като цифри, данни и статистики и изупскаме как Норвегия е станала като Северна Корея и провежда еничарство като при османците

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...