Отиди на
Форум "Наука"

Какво (не) могат мъжете да правят по-добре от жените?


ISTORIK

  

7 потребители са гласували

  1. 1. Какво НЕ могат мъжете да правят по-добре от жените?

    • да чистят дома
      2
    • да мият чинии
      2
    • да подреждат дома
      3
    • да помнят важни дати - годишнини, семейни празници и др. под.
      4
    • да пазаруват (предимно дрехи и подаръци, но не - само това)
      3
    • да танцуват
      3
    • да следват модните тенденции
      5
    • да различават нюансите на цветовете
      1
    • да шият, да бродират и да плетат
      5
    • да обучават и да възпитават малки деца
      2
    • да перат
      2
    • да гладят дрехи
      2
    • да се епилират
      4
    • Друго
      2
    • Не мога да преценя.
      2
  2. 2. Какво могат мъжете да правят по-добре от жените?

    • да убиват насекоми
      3
    • да сменят спуканата гума на автомобила
      3
    • да управляват МПС
      4
    • да сглобяват рафтове
      2
    • да правят домашни ремонти
      4
    • да готвят на огън и да пекат месо на барбекю
      3
    • да побеждават в компютърни игри
      3
    • да побеждават при игра на шахмат
      3
    • да побеждават при игра на табла
      3
    • да побеждават при игра на карти
      2
    • да се бръснат
      3
    • да разказват вицове
      2
    • да цепят дърва
      5
    • да палят огън и/или печка
      4
    • Друго
      2
    • Не мога да преценя.
      3


Recommended Posts

  • Потребител

За женския и мъжкия мозък:

1. Данните за големината са осреднени, т.е. не се отнасят за съотношението при конкретни индивиди.

2. Броят на мозъчните клетки, който всъщност е от значение е еднакъв.

За спортовете:

Повечето спортове, както и много други дейности са измислени от мъже за мъже, от тук идва и по-слабото представяне на жените. Но нещата се променят бързо, живеем във времето на еманципацията, само тукашният форум изостава, затова темите са като от мъжката съблекалня на някой спортен салон.

Link to comment
Share on other sites

Дано тая еманципация се не разпростре и връз науката, че ще видите вие как основното свойство на неутриното е, че е същото като протона, но по-ревниво.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тя вече отдавна се е разпростряла в науката.

Тук пъдят злите духове със заклинанието "Това не е Бгмамма!", но това е защото някои са духом в античността и средновековието.

Впрочем, една от областите, в които жените са направили големи открития е точно физиката на елементарните частици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тя вече отдавна се е разпростряла в науката.

Тук пъдят злите духове със заклинанието "Това не е Бгмамма!", но това е защото някои са духом в античността и средновековието.

Впрочем, една от областите, в които жените са направили големи открития е точно физиката на елементарните частици.

Например Мария Кюри с 2 нобелови награди...

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%9A%D1%8E%D1%80%D0%B8

:flowers::flowers::flowers:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тя вече отдавна се е разпростряла в науката.

Тук пъдят злите духове със заклинанието "Това не е Бгмамма!", но това е защото някои са духом в античността и средновековието.

Впрочем, една от областите, в които жените са направили големи открития е точно физиката на елементарните частици.

Това беше за да ми се присмее Митака, защото не успял да открие останалите ми 16 000 мнения по други сайтове.

Форум в Англия: Питаш и ти отговарят.

Форум в Русия: Питаш и теб те питат.

Форум в България: Питаш и ти обясняват колко си малоумен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Например Мария Кюри с 2 нобелови награди...

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%9A%D1%8E%D1%80%D0%B8

:flowers::flowers::flowers:

Нищо не е открила и никакъв принос няма. Има апокрифна литература, където ясно е описано как е убила мъжа си и с измама става преподавател в сорбоната, като плагиатството и е разобличено. Малко хора са я чели, но все пак са я чели. Дори умира защото е носела демонстративно радиоактивен материал във вид на медалион.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

херкулес, изказването ти е меко казано несериозно. В този форум подобни конспиративни теорийки не се толерират. Съобразявай се следващия път каква 'информация' изнасяш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За женския и мъжкия мозък:

1. Данните за големината са осреднени, т.е. не се отнасят за съотношението при конкретни индивиди.

2. Броят на мозъчните клетки, който всъщност е от значение е еднакъв.

За спортовете:

Повечето спортове, както и много други дейности са измислени от мъже за мъже, от тук идва и по-слабото представяне на жените. Но нещата се променят бързо, живеем във времето на еманципацията, само тукашният форум изостава, затова темите са като от мъжката съблекалня на някой спортен салон.

Еманципация конкретно отнасяща се за женския пол. Вярно е, че нещата се променят бързо но не и в положителна посока според мен, а и не само според мен. В минало време изследванията показваха едни резултати а сега изследванията показват други резултати, защо ли? (Повечето спортове, както и много други дейности са измислени от мъже за мъже, от тук идва и по-слабото представяне на жените) ами защо не е било обратното ?

В самия въпрос се крие отговора и показва кой от половете е по-съвършен.

Бих ти посочил много примери, но няма, защото............ ти знаеш защо!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо не е открила и никакъв принос няма. Има апокрифна литература, където ясно е описано как е убила мъжа си и с измама става преподавател в сорбоната, като плагиатството и е разобличено. Малко хора са я чели, но все пак са я чели. Дори умира защото е носела демонстративно радиоактивен материал във вид на медалион.

Аха. И къде мога да я открия? Какво мише за двете нобелови награди. как успява тази хитра полякиня за измами комисията и то два пъти?....

Знаеш за Мадона казват, че на времето отишла при един могул в шоу бизнисът, да го помоли да я спонсорира....А той и казал:

-Не си най-красивата, най-добрата в танц, най-добрият глас в тази професия. Защо да те спонсорирам.

-Защото съм най-добра в минет в Ню Йорк......

Може би и Мария така е напредвала???? :eek::eek::eek:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аха. И къде мога да я открия? Какво мише за двете нобелови награди. как успява тази хитра полякиня за измами комисията и то два пъти?....

Знаеш за Мадона казват, че на времето отишла при един могул в шоу бизнисът, да го помоли да я спонсорира....А той и казал:

-Не си най-красивата, най-добрата в танц, най-добрият глас в тази професия. Защо да те спонсорирам.

-Защото съм най-добра в минет в Ню Йорк......

Може би и Мария така е напредвала???? :eek::eek::eek:

Виж, мога да го публикувам, но тогава не само, че ще ме остракират, но и сигурно ще ме арестуват. Затова ще запазя благоприличие и няма да отговарям остро на предизвикателства.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Вижте какво става с най иновативната част от съвременния живот-програмирането. Това е съвсем нова професия, до преди 20 години програмистите са се брояли на пръстите на едната ръка, и то в САЩ. Физическа сила не се изисква, някакви традиции, че това е мъжка професия няма. И въпреки това, огромната част от програмистите са мъже. Забележете обаче, че при лекари, учители, фармацевти има обратна тенденция, тези професии са завладяни от жени.

Имам някакъв опит с жена шеф, и ми направи впечатление, че под женско ръководство дисциплината е по добра. Една моя позната (вече на възраст) дълги години работеше в ДАПа в изцяло мъжки колектив, та тя казваше "Предпочитам да работя само с мъже, защото жените сме дребнави и злобни една към друга". Според нея и е било много по лесно да работи с мъже, отколкото с жени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако са толкова равни мъжете и жените, що са ги разделили в спортовете?

Преди години жените изобщо не участваха в състезания като футбол, борба, вдигане на тежести… След време може да има и смесени спортове. Но все си мисля, че като падне един мъж на борба, после ще се оправдава: тя ме би, защото се разсеях.

Все ми се струва, че „ангелите” на мъжа са по-слаби от тези на жените. За мъжа е казано: око да види, ръка да пипне!

Link to comment
Share on other sites

Ама то човек дума да не каже. Иде реч да не се вкарват във важните области неща като еманципация, феминизъм, комунизъм и т.н., а не да потушим някакво несъществуващо въстание женско.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жените имат нужда от мъжете за да им отварят консервите, да им изхвърлят боклука и както някой по-горе отбеляза, да им "свалят звезди", като в момента в който овъгленият метеорит е поднесе на поднос вече даже не е желан.

who-are-we-women-funny-meme-true-story-r

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вижте какво става с най иновативната част от съвременния живот-програмирането. Това е съвсем нова професия, до преди 20 години програмистите са се брояли на пръстите на едната ръка, и то в САЩ.

***

Не знам в щатите, как е било разпределението м/у жени - мъже програмисти, но в България картината бе съвсем различна от това което е написал колегата.

Преди около 25 години започнах работа за 8 месеца в един изчислителен център с около 60 - 70 служители.

Програмистите бяха 25-30, като от тях само 4 бяха мъже /включително и аз/.

Техниците бяха само от представителите на мъжкия пол.

Операторите бяха само жени.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ми факта, че има програмен език с името на авторката му говори...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Мъжете могат да правят всичко което правят жените.Жените има поне три неща които не могат да правят:

1.Да играят карти

2.Да карат коли

3.Да се бият

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

абе лично аз съм виждал жени, които правят и трите гореизброени неща, така че не бива да генерализираме излишно;)

Link to comment
Share on other sites

абе лично аз съм виждал жени, които правят и трите гореизброени неща, така че не бива да генерализираме излишно ;)

В тема, зададена във вида „Жени… еди-кое. Мъже… еди-що“, някак е трудно да не обобщаваш. Най-малкото няма да говориш по темата.

Да кажем че не го правят като хората.

Сега остава само да разгледаш проблема, касаещ раждането от мъже, и си готов.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Попитали радио Ереван. Вярно ли е, че мъж не може да забременее. Отговорили. Досега такъв случай няма, но в Турция опите продължават.

Навремето имаше една комедия с бате Арни Шварценегер, който забременя. После четох в пресата спекулации, че е възможно в стомашната кухина да се инплантира матка, и така мъж да забременее. Това за мен е в областта на ненаучната фантастика, но да се изкажат биолозите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди години жените изобщо не участваха в състезания като футбол, борба, вдигане на тежести… След време може да има и смесени спортове. Но все си мисля, че като падне един мъж на борба, после ще се оправдава: тя ме би, защото се разсеях.

Все ми се струва, че „ангелите” на мъжа са по-слаби от тези на жените. За мъжа е казано: око да види, ръка да пипне!

То това често се среща само в холивудските филми. Там демонстративно почти винаги жени пребиват мъже или ги побеждават във всичко. Мисля, че затова и нашенките често се оправдават за синините си, след като прилагат холивудския модел. Ако мъж падне на борба, бокс или какъвто и да е бил силов спорт, то той толкова ще да е бил мъж или пък жената всъщност не е била жена. Имаше хумуристична версия на женски отбор гребци победил в състезание, а всъщнос отбора бил от мъже. Тестостеронът винаги е бил от значение за силовите дейности и точно той определя доминацията между половете (тъй като, в човешката психология съществува подчинен и доминант), но това си е лично мое мнение и никой не е длъжен да се съгласява.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Изкуственото приемане на тестостерон е забранено в спорта. А много спортистки плащат за нелегалното му приемане с безплодие, нарушена или изчезнала менструация, намаляване на гърдите, мутиране на гласът, по голямо окосмяване...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изкуственото приемане на тестостерон е забранено в спорта. А много спортистки плащат за нелегалното му приемане с безплодие, нарушена или изчезнала менструация, намаляване на гърдите, мутиране на гласът, по голямо окосмяване...

Точно така е, а на мъжете не им се налага да го приемат изкуствено, те си го имат в изобилие, над 60 пъти по-вече от жените. Това сега какво е, превъзходство или недостатък?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...