Отиди на
Форум "Наука"

Правец се завръща


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Бих предпочел да си купя SONY.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 62
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Бих предпочел да си купя SONY.

Как ти дойде на ум точно за Сончето :grin:

Май за сефте не съм съгласен с тебе :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз купих Сони, но бе 3000 лв.

А частите вътре какви са още не знам.


Най-евтините бяха с i3...

Значи няма да има бюджетен вариант, което е странно за България.

Прочетох за 3 те модела, които писаха, но очаквах да има и други конфигурации.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Българското е скъпо и ненадеждно (калпаво), хора, поне в масовия случай. Аз горе неслучайно споменах авиокомпанията и джиповете, имам и още примери.

Колкото до компютри - вземам ги за работя на тях и нещо от 1000 лв върши работа (работи безупречно Auto Cad на него). На мнение съм че скъпи не трябват. SONY Вальо бе само първият ми - 2003 г (беше по-мощен от служебния стационарен тогава). След него имам 2, като по-ранният се повреди това лято, но истината е че нещо от около 1000 лв върши идеална работа. Факт е, че Сонито работи още (само HDD му се повреди и то механично след 7 г, батерията също разбира се) но е морално остарял. Трудно върви със сегашно Убунту.


Нещо се е забравил този. Ето цени и конфигурации:

http://www.pravetz.bg/

Никой ли не забеляза, че са със SSD? Въпреки това, множко им искат


Този май има температура, социализмът отдавна свърши.. Или по западно му - лимитирана серия.

Крайната цена на всеки лимитиран лаптоп "Правец 64М" ще бъде 1094 лв. 20% от стойността на компютрите трябва бъде платена предварително в шоурума на "Правец" или по сметка, а готовите продукти ще бъдат връчени на притежателите им след 20 работни дни.

Скъпо, със скромни показатели, ненадеждно и със записване на всичко отгоре. Ега ти сладкия бизнес.

Аз се чудя що не е 2094. Все пак Правец е това

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Българското е скъпо и ненадеждно (калпаво)

Не че съм мазохист и ще си купя това чудо, но кое в случая му е българско ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То туй нещо освен че е 14-ка, няма и видеокарта :cardY:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Българското е скъпо и ненадеждно (калпаво), хора, поне в масовия случай. Аз горе неслучайно споменах авиокомпанията и джиповете, имам и още примери.

Скъпо, със скромни показатели, ненадеждно и със записване на всичко отгоре. Ега ти сладкия бизнес.

Аз се чудя що не е 2094. Все пак Правец е това

Както каза, ако се добере до обществена поръчка, може и 5094 лъва да удари. - "Ега ти сладкия бизнес."

С тези характеристики и цена, не виждам как може да се впише в конкурентната среда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нещо се е забравил този. Ето цени и конфигурации:

http://www.pravetz.bg/

Никой ли не забеляза, че са със SSD? Въпреки това, множко им искат

Този май има температура, социализмът отдавна свърши.. Или по западно му - лимитирана серия.

Скъпо, със скромни показатели, ненадеждно и със записване на всичко отгоре. Ега ти сладкия бизнес.

Аз се чудя що не е 2094. Все пак Правец е това

SSD - OK, но за 400 лв по-малко може да се намери с 500 GB HDD, а 400 лв са си 400 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Никой ли не забеляза, че са със SSD? Въпреки това, множко им искат

SSD е бомба със закъснител. Флаш паметта няма риск да прегрее и не шуми, но има ограничен живот на презапис. Оптимистично се посочват 20 години живот (за най-добрите модели), което е... оптимистично. 2400 цикъла на презапис си е плашещо число. Като сметнете, че ОС прави логове, пълни регистри, ъпдейтва се, прави бекапи, дефрагментира и кешира... Ако 10 пъти презаписвате (целия обем) в продължение на 8 месеца излиза, че живота му свършва.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Около 3000 цикъла е живота на обикновените флашки. Новите ссд са по друга технология и имат живот някъде около 100 000 цикъла. Останалите неща са верни, но с няколко дребни настройки на операционната система записите се мнимизират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пише Правец операционна система, е и win 8 trial???

Иначе SSD си е скъпотия, той също оскъпява моделите. И отделна видеокарта да имаше щеше да е по-евтин. Въпреки, че интел 4400 не е лоша. Но заради SSD то ще стартира уникално бързо и веротно ще работи по-бързо.

Иначе клавиатурните надписи (подредба) ме кефят, доживях да видя "ч" и "я" на местата им.

7 часа батерия на i3, i5 процесор също е много добре, сегашните ми стигат до 3,5 часа.

Но съм на мнение, че всеки българин щеше да се радва на бюджетното изпълнение. Без i процесор и без SSD.

Трябваше да има нещо около 600 лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не го ли купиш сега, ведната, SSD-то си е набутка. Цените им постоянно падат и когато паднат достатъчно за тебе , можеш да си монтираш тази благинка.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...