Отиди на
Форум "Наука"

Правец се завръща


Recommended Posts

  • Потребители

Новият “Правец” ще мисли на български.

"Ремонтирането на лаптопи ми помогна много, защото съм отворил вече хиляди преносими компютри и съм запознат с технологията им. Разбрах, че за да създам нова марка, трябва да знам какво точно да съдържа, така че да работи надеждно, да бъде здрав и хората да са доволни от него", разкрива Вучев. .. "Нито една машина не е вечна, трябва да може да се отваря и ремонтира", подчертава Вучев. http://www.blitz.bg/news/article/228748

Значи ще е български, няма да е тайвански! Към компютъра сигурно ще върви и комплект с лулички, кръстати отвертки и френски ключове.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 62
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Да му направят и як корпус от алуминий, бакелит и гума във ВМЗ или Арсенал...

Аз мисля, че не е зле и за таблети да се пробват. Компютри имам, бих дал рамо на българското. Макар че не съм националист...

Правец 16 беше копие на IBM PC/XT. Руснаците ни го откраднаха. Изтока краде от запада. Ама като се сетя за Буран, май е двупосочно :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Май не е.

Прилича на кодош . Всъщност повече ми прилича на реклама на магазина за почистване на лаптопи, управител на който е Бойко Вучев) :)

Сайтът pravetz.bg e регистриран от въпросния Бойко Вучев, управител на фирма за почистване на компютри, с персонал ..2 -ма човека -управител и техник :)

http://www.laptopclean.com/

Малко ме съмнява, че магазинчето може да обхване (движи) такъв вид бизнес/производство,и бизнеса да е конкурентен - внос на компоменти, асемблиране/тестване, и продажби..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... въпросния Бойко Вучев, управител на фирма за почистване на компютри, с персонал ..2 -ма човека -управител и техник :)

http://www.laptopclean.com/

Малко ме съмнява, че магазинчето може да обхване (движи) такъв вид бизнес/производство,и бизнеса да е конкурентен - внос на компоменти, асемблиране/тестване, и продажби..

E, сякаш не знаеш как става нещата :guitar2: В мазАта има 10 IT специалиста на 12 часов работен ден на които не се плащат осигуровки и вземат необлагаема заплата в кеш. Знам как е във фотостудиа и по рекламни агенции, какви услуги се вършат без официално да са закупени и лицензи за програмите с които се вършат. Направо е чудо, че са оставили техник, ама то все някой трябва да приема поръчките :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Няма и да го има, че нещо ги гони шубето - след връщането на правец, да не вземе да се върне и бай Тошо :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Дисплей LED, Процесор I7, 2,7 GHz, 10 GB RAM, HDD Hybrid 1TB и SSD 20GB...

700 лв без ДДС :harhar:


А стига беее, то ми задмина мечтите /линка видях/


Нашенецът да не ги прави в Леново (Асеновградско)?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Щял да струва около 1000 лв (с вкл. ДДС).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Само да уточня - Цифрите дето са написани в коментара ми са от мен - от пръстите изсмукани, като заложих ок. 25% по-ниска цена от Ейсър за равни възможности, а то надмина очакванията ми - още по-евтино се оказа. Верен на себе си първо коментирах, после погледнах линка

Бих си купил

Имам няква идея кое как върви щото следя по принцип, а и оня ден си зех едно лаптопче...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако му турнат и матирано екранче, хептен ще заспи работата.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • 8 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

ето го и руското чудо на техниката - YotaPhone.

Устройството разполага с втори дисплей от електронна хартия, който е поставен върху задната страна на корпуса.

5e_h7h479.jpg

http://it.dir.bg/news.php?id=17955555

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лаптопът Правец има ли го в някой магазин, защото не искам да го купувам, а само да отида и да го разгледам.

Като за лада ще чакаш 5 години на опашка :grin:

И сега сериозно, четох, че е бъзик!?

Ако все пак е вярно, възможно е тази "Правец ОС" да е Линукс дистрибуция. Не виждам с какво са повече HP, DELL, Lenovo и т.н., и те нямат нито една част, която да е собствено производство.

Сигурно ще бъде някакъв Android/Linux със сменено име и лого, с предварително инсталирани програми. За един ден се прави подобно нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аз това и мислех да кажа /да се изгавря/ ама се отказах :) следобеда

Та

Даваш 2 500 лв и се записваш Получаваш след някоя година лаптоп с 80 GB диск, 1 GB РАМ, дисплей от плосък или малък CRT, кутия от бакелит и монбатдки оловно кисел акумулатор.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

... да видим конфигурации с цени, защото базовият модел с цена малко над 1000 лева едва ли ще е с 16 GB и четириядрен i7 3.5 GHz

защото в момента по магазините има лаптопи с двуядрен Core i3 и памет 4 GB под 700 лв

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

На това се надяват България Ер и Грейт Уол. Вторите и на обществени поръчки де.

Предполагам и редица други така

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако са с i7 ми се струва съвсем приемлива цената, дори евтинийка.

И ако греят по-малко от ASER и старите тошиби, грешка няма да имат.

Само процесор i3 струва около 250-300 лв, i7 около 600-700 лв. Зависимост от модела.

Та ми се струва нелогично да чакаме, с процесор за 600 лв. лаптоп да струва 700.

За по-евтините би било добре да спретнат конфиграция с 2030м.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...