Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Потребител

Това дребнаво заяждане просто ще го подмина. Достатъчно е да изгледаш едни новини и ще видиш всички доказателства които са ти нужни по темата коя страна подкрепя запада. Или поне е подкрепяла до момента защото позападни медии започва да изтича информация какви са част от майданците и на германците започва да им става неудобно че признават властта на неонацисти.

Геополитикът(другаря майор Матросов) се завърна от почивка , така че да оставим настрана наивизма за сметка на задълбочената мъдрост.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Даааам! Типично източноевропейски с гравитация към Рашата или СССР ;). Ти може и да си пешка, и може да те местят както си искат ама нормалните хора не са. Никой не може да ме нкара да протестирам за неща дето не желая, никой не може да ме накара да взема оръжие в ръка, никой не може да ме накара да стрелям по невиоръжени граждани!

Ето адаш, ти да видиш "мирните протестиращи" от любимия ти киевски Майдан:

aa5f0a4f30c9ef66ac912972d10b3426.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Конкретно, хората от Донецк не желаят да живеят в Украйна.

Бягат в Русия, не в Европа, чудно, що ли бягат при лошия Путин в разпадащата се и бедна Русия?

Тая опорна точка беше вече разконспирирана. По руската телевизия показвали кадри от КПП с Полша.

Между другото е по-интересно накъде тръгна неконвертируемата рубла.

За икономиката на Русия - през 2003 Путин искаше за 10 години да удвои БВП на Русия (т.е. увеличение 100%) - е, не успя да го вдигне и с 50% в края на краищата. Щот само с нефт, газ и вертикална власт не става.

Редактирано от Perkūnas
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам един въпрос. Прави ми впечатление, че нашенските медии упорито използват термина "рускоговорящи" на територията на Украйна. Що се използва този неясен термин. Щото може и лице с украйнско самосъзнание да говори руски и тогава той спада ли към тези групи от "рускоговорящи"? Що не се казва лица с руско самосъзнание? Или идеята е друга?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам един въпрос. Прави ми впечатление, че нашенските медии упорито използват термина "рускоговорящи" на територията на Украйна. Що се използва този неясен термин. Щото може и лице с украйнско самосъзнание да говори руски и тогава той спада ли към тези групи от "рускоговорящи"? Що не се казва лица с руско самосъзнание? Или идеята е друга?

Няма да могат да ти отговорят "по съвест", в медиите цари пълен нео-тоталитризъм.

Аз съм работел като преводач и заявявам че новините се подават до редакторите под формата на готови шаблони и няма място за лични мнения.

Единствено остава водещите да репетират да изговорят подаденият текст без да им трепне и мускулче на лицето. Е, има и пасажи в които трябва ехидно да се усмихват и за това ги подсеща аутокюто ...

Редактирано от Eньо
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте, това което става в Украйна е много неприятно...Даже направо казано лошо...моля се само да НЯМА повече жертви....Единственият изход е плебисцит за федерализиране на държавата, а в последствие и разделянето и на заподна и Източна част...

В тази връзка и познавайки, макар и твърде отгоре и обще ситуацията в Украйна, трябва да се каже, че проблемът не е с руснаците в Украйна или с рускоговорящите симатизанти на Русия, вътре в самата Украйна...Проблемът е с крайно десните елементи, които наистина завзвеха властта, явно са откровено ксенофобски настроени, проблемът е че тия хора искат да управляват една многонационална, ако щете мултиетническа държава, която при това е в особено тежка икономическа, вътрешнополитическа и чисто институционална криза....

Дай Боже в Украйна да се намерят читави хора, които осъзнавайки необходимостта от помирение и стабилитет да осъществят разделянето мирно и културно...ДРУГ ИЗХОД ПРОСТО НЯМА! ,,Единна Украйна" в днешния и вид и параметри, е просто едва химера...Ако ония бетонни глави / украинските националсоциалисти / не се осъзнаят, ще последва ужасна, макар и кратка / до намесата на ВС на Руската федерация / гражданска война, в която война ще го отнесат, както вминаги става невинни цивилни.....

Западна Украйна и Източна Украйна НЕ МОГАТ да бъдат едно зцяло...Не могат да бъдат единна държава или поне НЕ могат да са пълноценна държава....Насила хубост не става....това важи, както за рускоезичните, така и за западните украинци...

Украйна е класически пример за опустошителните резултати от безумна, откровено антисоциална икономическа политика, довела да пауперизация на милиони млади хора / трудоспособни / и свръхконцентрация на капитали и финансов ресурс в нищожна част от населението и концентрация по географски / регионален признак /....

Ясно е че Русия и САЩ се борят за Украйна, но катализатор и благодатна почва за такова вътрешно поляризиране на обществото / включително и по етнически признак / са социално-икономическите проблеми...Или казано директно корупцията, безнаказаността отсъствието на правова държава....

Най-големият / текущ проблем /, е че крайнодесните държат властта....Зари хаос, няма изгледи за нормализиране на страната...рискът от политически репресии е огромен..същевременно тези дето държат властта са малцинство...Шовинисти са...Нямат финансов ресурси и явно нямат и управленски капацитет.....не става така...не става само с размахване на АК-47 .......Трябва икономиката да работи, да тръгне отнякъде, за да се поемат най-належащите държавни и социални разходи....А работеща икономвика има само при относително стабилно правителство, приличен правов ред, предвидимост на обществено-политическия живот в обозримо бъдеще...Всички тези неща, всички тези фактори са в огремен дефицити в днешна Украйна....

И да Янукович и кликата около него допринесоха за съсипията на собствената им държава...не става така...Опрени само на промишлено силният изток и рускоезичните.....Янукович също даде своят принос за огромната разлика в социално-икономическото развитие между Източна и Западна Украйна, за пауперизация, реалната липса на перспектива за милиони украинци и в крайна сметка за радикализацията на обществото.

Дано няма повече жертви......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рускоговорящи са освен руснаци (с такова самосъзнание) още и ред други народности между които и нашите българи. Слушах интервю с българка от Крим, тя каза, че освен младите никой не зне украински, просто защото не са го учили в училище.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рускоговорящи са освен руснаци (с такова самосъзнание) още и ред други народности между които и нашите българи. Слушах интервю с българка от Крим, тя каза, че освен младите никой не зне украински, просто защото не са го учили в училище.

Именно. Затова терминът е неясен, когато се употребява в контекст, че Русия правела това или онова, за да защити "рускоговорящите" на територията на Украйна...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рускоговорящи са освен руснаци (с такова самосъзнание) още и ред други народности между които и нашите българи. Слушах интервю с българка от Крим, тя каза, че освен младите никой не зне украински, просто защото не са го учили в училище.

Така е адаш. На времето, докато търсехме в късовълновия радио диапазон българската секция на радио "Свободна Европа" попадахме на предаване на радио "Свобода" на странен руски, което ако се вслушвахме по-дълго се оказва прозападно пропагандно промиване на мозъците на "украински" език"...

Парите изразходвани от Държавния департамент на САЩ както е видно днес не са отишли напразно. Събитията организирани също с американски пари на Майдан-а са подготвяни десетилетия наред от пропагандната машина на САЩ...

"By December 1954, Radio Liberty was broadcasting in 17 languages including Ukrainian, Byelorussian, Kazakh, Kyrgyz, Tajik, Turkmen, Uzbek, Tatar-Bashkir, Armenian, Azeri, Georgian, and other languages of the Caucasus and Central Asia..."

Radio Free Europe/Radio Liberty is a private, international radio service to Eastern Europe and Southeastern Europe, Russia, the Caucasus, Central Asia and the Middle East funded by the U.S. Congress.

In a statement, Thomas A. Dine, RFE/RL Inc. president, said:

"We are very excited by the possibilities this archive transfer offers to researchers and others interested in the Radios and their work in support of U.S. foreign policy goals.

Редактирано от Eньо
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Москва. „Газпром” не изключва възможни прекъсвания в доставките на газ за Европа заради политическата ситуация в Украйна, предаде ИТАР-ТАСС.

„Продължаващите политически вълнения в Украйна, които се задълбочават от неудовлетворителните икономически условия, може да доведат до прекъсвания в доставките за Европа", се казва в материали на газовия холдинг.

В тях се отбелязва, че компанията ще продължи да прави всичко възможно за намаляване на риска за експортните доставки. „Ще продължим да инвестираме в други експортно ориентирани проекти, като „Южен поток” и да развиваме нашата мощност чрез производство и продажба на втечнен природен газ. Освен това, ще увеличаваме нашия достъп до подземните газохранилища в Европа”, се казва в материалите.

Руснаците изиграват газовата карта. Прочее леля Меркел не губела надежда за мирно разрешаване на проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То по принцип трябва да намерят мирно решение, една война е направо безумие. Въпроса е, кой поддържа десните в Украйна. Дестабилизацията не е изгодна на никого, освен може би САЩ? Ама ЕС е много уявима от война в региона. Да зарежем даже газта, бежанската война ще бъде ужасна, каквото и да разправят за бягане на изток. Май най-добре е наистина руснаците да си вземат Крим, ама не става въпрос само за юга, а и за изтока. Това вече няма да им позволят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тая опорна точка беше вече разконспирирана. По руската телевизия показвали кадри от КПП с Полша.

Между другото е по-интересно накъде тръгна неконвертируемата рубла.

За икономиката на Русия - през 2003 Путин искаше за 10 години да удвои БВП на Русия (т.е. увеличение 100%) - е, не успя да го вдигне и с 50% в края на краищата. Щот само с нефт, газ и вертикална власт не става.

А ето и фактите:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Russian_economy_since_fall_of_Soviet_Union.PNG

Дълго време им се чудих на руснаците, защо толкова много харесват Путин.

Оказва се, че през 2000 г средната за плата в Русия е била 80 долара, през 2008 - 640 долара, а през 2013 - 967 долара.

Много имат докато стигнат до германци или холандци, но все пак е нещо.

Имам един въпрос. Прави ми впечатление, че нашенските медии упорито използват термина "рускоговорящи" на територията на Украйна. Що се използва този неясен термин. Щото може и лице с украйнско самосъзнание да говори руски и тогава той спада ли към тези групи от "рускоговорящи"? Що не се казва лица с руско самосъзнание? Или идеята е друга?

Преди няколко поста писах, че в крим:

- 58% се определят като хора от руски етнически произход

- 71% са заявили, че техен основен език е руския

- над 70% считат за своя родина Украйна

Руснаците изиграват газовата карта. Прочее леля Меркел не губела надежда за мирно разрешаване на проблема.

Американците се опитаха да накарат германците да ги подкрепят, засега не успяват.

Впрочем освен Англия и Полша май никой от ЕС не използва остри изказвания и крайни оценки.

Чехите преди 3-4 дни, но и те бързо свиха знамената.

Около 38% от природния газ внасян в ЕС е руски.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нали това се опитвам да ти обясня от няколко мнения. Крайно десните в Украйна са били директно поддържани от ЕС и САЩ. И това ясно се вижда от медийната риторика. Бойци за свобода, евромайдан и тнт. Но след като завзеха властта, много бързо започна да си проличава каква е политическата им същност. За това и моята лична спекулация е че и Меркел и Путин в момента са склонни да отстъпят от крайните си позиции и обсъждат различни компромисни ходове. Защото в момента Украйна няма легитимно правителство, независимо че няколко държави признаха превратаджиите. И е важно максимално бързо да се проведат избори в демократични условия, за да бъде коригирана тази липса.

Никой не подкрепя екстремисти, имам предвид официални правителства. На времето СССР подкрепяше леви такива, но това не доведе до нищо, освен още по-голямо източване на съветския бюджет. Едно е да си радикал (понякога са нужни радикални мерки), друго е да си екстремист. западните правителства освен, че са доста бюрократизирни и не може лесно и бързо да взимат решения, не си падат по размирици, граждански войни, хеле пък сериозна война. Както се казва, при война страда бизнеса. Така че Запада може да е подкрепила опозицията на проруския режим, но не и крайни, че и то десни и ксенофобски екстремисти. Не и този ЕС.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Темата е за Украйна, не за Русия и за взаимоотношенията Бългрия-Русия. Моля те ванче, не ме карай да пиша пак в зелено! Колеги съобразете се, иначе Романа пак ще я заключи и ще бъде прав!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, не Ангеле, Крим не се е отделил сам. Пишеш с двойни стандарти, нещата в Киев са били инициирана, а видите ли кримляни сами са се вдигнали. 'Организацията' говори много повече ;) и тя не е в полза на 'спонтанността' на протестите в Крим ;).

Нищо не ми обясни, аз ако ще подкрепям някого, че и ако пари ще му давам ще изисквам и той да ме подкрепи и някаква лоялност. Както и гарантиране на моите интереси. Такова нещо не се наблюдава.

Не сме в детската градина, не мисля, че и в Укрйна са застинали на тои етап. Няма такова нещо 'ако не си с мен си против мен', това е Ленинова интерпретенция, и май не е негова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/03/03/2253316_borsata_v_moskva_ruhna_rublata_burzo_se_obezceni/?ref=miniurl

Това, което буди тревога е, че очакването сред бизнес кръговете в Русия е за бойни действия: "Сега, когато страната е фактически на прага на военен конфликт, инвеститорите с особено настървение ще започнат да разпродават руски акции. Европейсксите индекси също ще бъдат повлияни от негативните настроения и вероятно там ефектът ще е още по-голям", коментира пред агенция РБК Анастасия Соснова, анализатор в АКБ "Российский капитал".

Въпреки че, именно военни действия с Украйна ще са трагични на руската икономика.

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, ама Русия не е САЩ. И не руската, ами американската валута крепи икономическия балон на световната икономика. Така че, ефектът е съвсем различен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Крим още не се е отделил, но натам вървят нещата. Организацията на събитията в Крим е съвсем очевидна реакция на събитията на майдана. В Крим започват да се организират не без руска помощ, но само като реакция, след като виждат тенденциите в случващото се в Киев. Така че не, никога не съм твърдял че кримските събития са спонтанни. Предизвикани са от евромайдана...

Не схващам какъв ти е проблема, че трябва да ти обяснявам неща, които ще ти извадят очите по новините? Естествено че още в самото начало имаше подкрепа на интереси. Само на умствено ограничен не е ясно, че запада подкрепи протестите в Киев, или защо ги подкрепи. А в момента същите тези западни държави признаха така и нареченото правителство. Не съм твърдял че запада е финансирал евромайдана. Възможно е, но не е доказано. Но че има гарантиране на интереси е повече от очевадно. Целта на цялата тази заигравка беше отдалечаване на Украйна от Русия. Защото, ако си спомняш, Украйна щеше да се включи в митническия съюз, като средство за измъкване от икономическата криза. ЕС и САЩ успяха конкретно в тази си задача, Украйна за момента няма да се включи в този митнически съюз. Не знам какво още трябва да ти се обяснява. Интелигентен човек си, от което мога да си направя извода, че прекрасно разбираш това което ти обяснявам и просто се заяждаш. Та кажи ми защо го правиш?

Даже според нашия външен министър, реакцията на Русия е мнооого пресилена.

Обяснявам, като на слабоумен! Има малко, но съществена ралика, между подкрепа на действия и финансиране на такива, я си виж постовете за какво пледираше. Има млка но съществена ралика, между мирно протестиращи и такива с калашници в ръце. За първите ясно, питах за последните и кк така обладяха (според теб) властта? Включването в митническия съю съответства ли на унтересите на Украйна? Силно се съмнявам, ама ми посочи как? Как 15-те милиарда долара щяха да направят украинците по-богати и ако това станеше, защо ще ритат с/у по-доброто? С риск да получат не ръжен, а куршум. Ивесно ли ти е, къде е първия транш от путиновите пари? 2-3 милиарда?

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/03/03/2253316_borsata_v_moskva_ruhna_rublata_burzo_se_obezceni/?ref=miniurl

Това, което буди тревога е, че очакването сред бизнес кръговете в Русия е за бойни действия: "Сега, когато страната е фактически на прага на военен конфликт, инвеститорите с особено настървение ще започнат да разпродават руски акции. Европейсксите индекси също ще бъдат повлияни от негативните настроения и вероятно там ефектът ще е още по-голям", коментира пред агенция РБК Анастасия Соснова, анализатор в АКБ "Российский капитал".

Въпреки че, именно военни действия с Украйна ще са трагични на руската икономика.

Рублата почна да пада, ще видим!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе бива неосведоменост, ама чак пьк толкова - Ангеле населението на Крим са основно татари, тея ли ще тръгнат с руснаците?

Явно толкова си бързал да пишеш, че даже не си чел и информацията, която съм дал в темата за етническия състав на неселението на Крим.

Link to comment
Share on other sites

Рублата почна да пада още на първи март, бай Путин се погрижил за всичко

ПП

scarecrow за разлика от теб аз познавам хора които живеят там! Редактирано от templar1307
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

гледам марионетното правителство в Украйна съвсем е откачило:

http://glagol.in.ua/2014/03/03/v-verhovnuyu-radu-vnesen-zakonoproekt-o-legalizatsii-boevikov-samooboronyi-maydana/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е марионетно? Марионетно на кого? Точно това се питам, кои са ги издигнали и кои ги поддържат? Толкова идиотщини не са се случвали и през време на ВОСР ;).


Т.е. поне за мен не е марионетно, това трябва да се докаже.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...