Отиди на
Форум "Наука"

Україна, а сега накъде?


Recommended Posts

  • Потребители

Няма лошо аз съм непризнателен американофашист аз тъй си обиждам отвратен от червеноруските постижения последните 70 години. Това ни остава на нас поне да Ви мразим, след като ни управлявате последните 70 години и унищожавате страната и народа ми катастрофално - видимо за всеки нормален човек.

Понеже не може да си на повече от 70 години, разбирам, че първата ти дума е била не „обичам”, а „мразя”. С такъв поглед върху живота предполагам, че ще си мразиш до края му.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 551
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Признателността към руснаците не е емоция която е свързана със сегашната ситуация. Но имаме един много важен паралел. Ако избухне гражданска война в македония и едни хипотетични великоалбански националисти застрашат живота на българите там ние ще бъдем морално задължени да ги защитим нали? Е в същото положение са и руснаците в момента. Дори и с риск от война те са задължени да защитят кръвта си.

Нямам намерение да заставам на пътя на руската мечка :)

Понеже връщаш темата към Украйна, да кажа кои са двете неща за мен, които са най-важни.

Първо - каквото и да се случва в Украйна, каквато и ориентация да приемат, да се федерализира или разделя - надявам се искрено да се намери някакъв мирен път за това без насилие и смърт.

Второ - като българин се надявам българското малцинство в Украйна, което е доста голямо да не бъде застрашено от това което се случва. Това би трябвало да бъде основната загриженост за всеки българин. Както се забелязва обаче нашите псевдонационалисти - евразийци, въобще не помислят за това, за тях важно е съвсем друго - как да пропагандират руските интереси.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Далеч съм от мисълта, че Русия ще донесе демокрация в Крим. Или в Украйна. Или където и да било.

"Износът на демокрация" е патент на една друга държава, но не е предмет на темата.

Само, че в случая на става дума за демокрация, аз за това, че хората се страхуват за живота си. Крайно десните в Украйна откровено се декларират като национал-социалисти. Първата грешка на САЩ и ЕС, е че продължи с подкрепата за тези хора, дали подкрепата е само "морална" или и материална не знам, но одобрението е факт.

Под натиска на крайната десница на практика започна и продължава нарушаването на договора от 21.02. Това е втората грешка на САЩ и ЕС, че не поискаха спазването на договореностите.

Агресивното поведение на новите управляващи в Киев, националистическата реторика и покрепата, която получават от Запада, кара украинците от руски произход да се страхуват за правата си, свободата си и дори за живота си. Съчетано с вероятната пропаганда, тези хора направиха това, което би направил и друг на тяхно място - потърсиха помощ - в случая от единственото място, откъдето вярват, че ще получат.

Между другото същото направиха и новите управляващи в Киев - поискаха помощ от НАТО.

Техният проблем обаче настана, когато разбраха, че Западът може да пише ноти, да иска заседания на Съвета за сигурност на ООН и дори да отзове посланиците си от Русия, но не и да се ангажира с нещо повече.

Няма да се спирам на възможността на Русия да сложи на колене украинската икономика, защото мисля, че това е очевидно за всеки. Още по-лесно ще бъде, ако руснаците просто оставят Украйна да изпълни исканията на ЕС.

В този момент обаче мисля, че и двете страни (правителството в Киев и автономната власт в Крим) имат повече полза от мир. Мир в който може нито една от двете да не е губеща.

Със запазване на статуквото преди ескалацията на напрежението. С разговори. С начин да се намери мирно решение, без някой да иска всичко за себе си.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бих предложил до поканят Финландците за модератори в конфликта.

Те отлично знаят как се духа на руската мечка със съмочувствие и гордост.....

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

КИЕВ, 1 мар — РИА Новости. Россия будет считать военным преступником Александра Турчинова в случае, если против жителей юго-востока Украины и Крыма будет применена военная сила. Об этом, как стало известно РИА Новости из источников, знакомых с содержанием состоявшегося в субботу разговора, заявил Турчинову председатель Госдумы Сергей Нарышкин.

Ранее Верховная рада изменила конституцию, возложила исполнение обязанностей президента на спикера Александра Турчинова и назначила президентские выборы на 25 мая. Между тем Янукович заявил, что остается законно избранным главой государства, а в стране есть все признаки государственного переворота. Москва считает, что легитимность решений Верховной рады вызывает сомнения.

В администрации Кремля в субботу заявили, что РФ не оставит без внимания обращение председателя совета министров Крыма Сергея Аксенова к президенту России об оказании содействия в обеспечении мира и спокойствия на территории автономной республики.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Що се отнася до Освобождението ни от Русия, то далеч не е безкористно. Българското население усърдно помага на руската армия, а в крайна сметка Русия получава значителни територии от Османската империя, вкл. и за сметка на България - Северна Добруджа е дадена на Румъния, като компенсация за Бесарабия, с която се е облажила Матушката. На Кавказкия фронт войната изобщо не се развила добре за Русия и ако не е бил балканския фронт не само, че можело да не вземе нищо, ами дори можело да й се наложи да дава.

А това, което е донесла Съветската армия е окупация на държава, която не се е била включила в нападението на СССР и опцията да останем без Пиринско.

Иначе казано Матушката е използвала България за да постига целите си, но не й е пукало нито за България, нито за Сърбия, нито за който и да се друг. И тъй като всички се усетиха каква е славянската любов на Матушката, сега няма да има много ентусиасти да й помагат.

Украйна не е чак толкова малка и безпомощна като Чечня, та Русия да може така лесно да я смаже. Но при война с външна помощ Украйна ще издържи дълго, а ако военните действия се проточат, то руския народ ще се замисли за по-дълбоки промени в самата Русия. На Русия ПСВ изобщо не й понася добре, тъй че сега може и да се стигне до нова революция, но не велика и социалистическа и до нов ала-Брест-Литовски мир.

А на Крим има не руски народ, а руски окупационни части. Иначе народите са други - таврически българи, татари и какви ли не още. Ще рече, че при една война Русия може и да се прости с Крим.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

резултатите от преброяването в Украйна от 2011 г нещо не съвпадат с писаното от галахад

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Crimea

според мен е по-правилно да се говори за украинци от еди-какъв-си етнически произход, а не за народи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, просто в старите западни демокрации на всеки опит за радикализиране на мирните протести, се отговаря твърдо и строго. Малко палки, ранени, чук и там се чува и за някой убит но рядко. И до там се стига. До реалната власт стигат основно хора които трупат влияние по демократичните механизми. Макар че и там си имат техните си версии на Волен Сидеров. Понякога тези личности дори влизат в парламентите и обществеността ги вижда като някакви клоуни. Но структурите в държавата не им позволяват да завземат властта със сила дори и да им се прииска. И не са получавали власт по силов път, само чрез съвсем редовни избори. Така че докато един радикал се държи и действа по човешки, той има място в политическата система. Но в момента в който започне да радикализира някаква демонстрация, то е работа на полицията да овладее ситуацията, дори и да се наложи да използва палки и гумени куршуми. А истински оръжия полицията би използвала само ако и срещу нея се из ползват такива.

А защо да му се не види не действат демократичните методи в Украйна или Русия? Задаваш ли си тоз въпрос?

Само да знаят какво ги чака, украинците биха го набили на кол, този Сорос!

Днешна Украйна е на състоянието на България през 1989г.

Тогава ни излъгаха, че уж сме били имали голям дълг и трябвало да се предадем в услугата на Международният валутен фонд и неговото подразделение Световна банка.

Сигурен съм. че за Украйна вече са скроили съответният план "Ран Ът фор Украйна" и никак не им завиждам на украинците .

Ще им нарежат заводите за скрап, ще разпродадат всичко, което може да се продаде и жална му майка на народа украински...

По-лошо е положението от България '89-та! Украина са много по-големи и много по-затънали.

Идва ми на акъла една гадна алтернативка. Затварят се границите, аре Крим отива за Русия и на Украина се дава само това дето може да плати. Направо ще умрат от глад!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първото нещо, което прави впечатление в дискусията е махленското ниво. Някои хора още са разбрали че Студената война свърши отдавна. В ситуацията около Украйна изобщо не става въпрос за скъсаните гащи на галичаните. Тук става въпрос за глобална геополитика. Нивото е прекалено високо, за да се проумеят нещата.По-лесно е да викаме за Левски и ЦСКА. Главната цел на САЩ е контрол над цялата планета, иначе казано те да определят къде какво ще става. За да се постигне тази задача две страни пречат-Китай и Русия, съответно враг №1 и враг №2. По същият начин са стояли нещата и при предишните опити за тотален контрол (само в Европа, наистина, но такива са били възможностите) - при Наполеон и Хитлер. Тогава на мястото на Китай е била Британия. И двамата избират, че Русия, като по-изостанала ще бъде по-лесно прегазена и затова и двамата започват именно с нея. Сега историята се повтаря. Американците също избраха за закуска руснаците. Естествено те не се натискат да водят войни, защото днес войната е доста скъпо удоволствие. И изрбаха по-лесния и по-евтин начин. На тях им пределно ясно, че ако Украйна напусна орбитата на Москва, това ще бъде сериозен удар върху Путин и той ще загуби подкрепата както на хората, така и на елита. Още повече, че в самата Украйна има много силни антируски настроения. След Путин ще се сложи на власт някое удобно на Вашингтон либерално лайно, което ще почне да прави демокрация и това ще доведе до разпада на Русия. Така Китай ще бъде изолиран и ще се пристъпи към неговата демократизация, т.е. ликвдация. И верни на своя незименен принцип за най-слабото звено (т.нар ефект на пеперудата) организираха протести, напазариха си маргинали и ги пуснаха срещу един президент, който е тип тарикат на дребно. Разбира се завземането на властта не би могло да бъде проблем. Путни не от тези дето пасат трева и той трябваше да направи нещо, зада спаси руските интереси на всяка цена. За него е най-важно да наложи контрол над индустриалния изток. Без пари от ЕС или МВФ галичаните нямат шанс и искат не искат ще целуват ръка на самодържеца. Та на въпроса Україна, а сега накъде?, отговорът е - към Москва. Те просто нямат никакви шансове. Между другото същият номер американците се опитаха да пробутат и в Китай преди няколко години. Подкокуросаха тибетците да се вдигнат на бунт. Разбира се в Пекин няма тарикати от типа на Янукович. Бунтовниците бяха избити, далай ламата бе принуден да абдикира и на негово място бе назначен удобен и в Тибет вече няма размирици. Ако Янукович бе държавник, щеше да изтреби 500-1000 малоумника от Мейдана, останалите сами щяха да се разбягат и щяха да бъдат спестени множество проблеми за в бъдеще.


А защо да му се не види не действат демократичните методи в Украйна или Русия? Задаваш ли си тоз въпрос?

Отговорът е доста тривиален. Има страни, в които демокрацията е равна на смърт. За това има държави дето ако искат да съществуват, трябва за забравят да демокрацията.

Редактирано от Stefan Iv
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще свалят флага на държавата, защото не се асоциират с нея.

Ти познаваш хора от западна Украйна и си мислиш, че всички граждани на страната мразят Русия.

Аз пък познавам от изтока и юга. Да и те не са въодушевени от политиката на Кремъл, но ако трябва да избират (както сега) биха избрали да подкрепят сънародниците си от изток (прави разлика между народ и нация). Затова руските знамена в Харков, Донецк, Крим и т.н. са нормални и очаквани.

ПП Появи се непотвърдена информация за два събития (най-вероятно и двата са манипулация, но характеризират разделението на населението/армията):

1. Напрегната среща между украински гранични катери и руски кораби (малко е останало да се сбият).

2. Украниският флагман е свалил украниското знаме и е вдигнал андревския флаг (екипажа е решил да подкрепи Русия).

Спор няма, че на изток очевидно обичат Русията, ама украинци ли са това? Винаги ми е било чудно, когато чуя, че гражднин на една д-ва 'обича' мощния си съсед!? Как така се обича чужда д-ва!?! Разбирам да обичаш рускини, чехкини, французойки, ама Русия, Чехия, Франция! А в нашия случай асоциацията е Турция! И ние сме били дълго време част от тази д-в!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спор няма, че на изток очевидно обичат Русията, ама украинци ли са това? Винаги ми е било чудно, когато чуя, че гражднин на една д-ва 'обича' мощния си съсед!? Как така се обича чужда д-ва!?! Разбирам да обичаш рускини, чехкини, французойки, ама Русия, Чехия, Франция! А в нашия случай асоциацията е Турция! И ние сме били дълго време част от тази д-в!

Не можеш да сравниш Русия с Турция. Нещата са мноооооого различни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спор няма, че на изток очевидно обичат Русията, ама украинци ли са това? Винаги ми е било чудно, когато чуя, че гражднин на една д-ва 'обича' мощния си съсед!? Как така се обича чужда д-ва!?! Разбирам да обичаш рускини, чехкини, французойки, ама Русия, Чехия, Франция! А в нашия случай асоциацията е Турция! И ние сме били дълго време част от тази д-в!

За тях не е чужда. Повечето не са родени в независима Украйна, а в СССР. Етнически руснаци са и говорят само руски (украински разбират, но не говорят).

Какво биха избрали при полужение, че сега властта е в радикалните "западенци"? Да се откажат от езика си и да се приемат за втора категория хора или да се пресъединят към Русия?

В интерес на истината са си патриоти и ако няма провокации от страна на галичиняни са слаби русофоби. В настоящата ситуация обаче навярно ги притеснява много. Избират между две злини. А и вече са прижевели мини възродителен процес при смяната имената.

ПП Официално ВМС на Украйна мина на подчинение на Крим. 30 пилоти с машините си също са последвали примера им.

Редактирано от Dobri_I
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Патриоти! На СССР ли?

Повечето над 40 години са точно такива.

А в поста си имах предвид, че обичат Украйна, приемат се за различни от руснаците и при НОРМАЛНИ условия не биха се присъединили към Русия.

В Крим са различни. Там се смятат за баш руснаци и май само там обичат Русия и политиката ѝ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно ми е! Как може да обичат Украйна, като са есесесерци? А съм българин и въпреки че съм обиколил половин Европа и че по всяко време мога да вдигна чешки флаг не го рвя. Щото съм българин и си обичам България, щото.....съм българин ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно ми е! Как може да обичат Украйна, като са есесесерци? А съм българин и въпреки че съм обиколил половин Европа и че по всяко време мога да вдигна чешки флаг не го рвя. Щото съм българин и си обичам България, щото.....съм българин ;).

Еми и аз не ги разбирам. За тях ние българите сме големи националисти!!! Просто имат други ценности.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Културни особености, предполагам...

В линка, който дадох преди няколко поста, пише, че в Крим 58% от жителите се определят като етнически руснаци; за над 70% "първи" език е руския; и също така над 70% считат за своя родина Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Самите руснаци отределят 'завладяването' на Крим като аншлус! Е хайде, част от тях. И самата Русия се тресе от протести. Кой ги организира? Обама или ЦРУ? Ако наложат санкции на Москва дупе да му е яко на Путин ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Самите руснаци отределят 'завладяването' на Крим като аншлус! Е хайде, част от тях. И самата Русия се тресе от протести. Кой ги организира? Обама или ЦРУ? Ако наложат санкции на Москва дупе да му е яко на Путин ;).

Никакви санкции няма да има.

Как си представяш Европа и по-специално източната ѝ част + Германия без руския петрол и газ? А без руския пазар?

Война няма да има. По-скоро Путин се чувства прецакан от неспазването на договорката от 21.02 (мисля че тогава се договориха със САЩ и ЕС за Украйна) и ще се стреми да си върне позициите.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Културни особености, предполагам...

В линка, който дадох преди няколко поста, пише, че в Крим 58% от жителите се определят като етнически руснаци; за над 70% "първи" език е руския; и също така над 70% считат за своя родина Украйна.

Не става въпрос за Крим, там горе-долу е ясно, д си го взимат, ами останалата Украйна?

Много интересно, етнически руснаци, ама нещат Путин а цар ;)!

Еми и аз не ги разбирам. За тях ние българите сме големи националисти!!! Просто имат други ценности.

И това е интересно! Аз например се считам а умерен националист, тук направо (във форума, не в БГ) съм 5-та колона ;). Щото съм либерал и значи безродник ;)!

Никакви санкции няма да има.

Как си представяш Европа и по-специално източната ѝ част + Германия без руския петрол и газ? А без руския пазар?

Война няма да има. По-скоро Путин се чувства прецакан от неспазването на договорката от 21.02 (мисля че тогава се договориха със САЩ и ЕС за Украйна) и ще се стреми да си върне позициите.

Дано! Че въпреки, че зимата свърши пак сме зависими! Чудите се защо е зеленат енергия! Ами ето за това! Ако Европа спре потреблението на руски газ и петрол за месец, на Путин ще му се наложи да прави пластична операция ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едва ли е толкова странно. Ние сме продукт една национална държава, а те на една наднационална империя (СССР, дори и Руската империя е частично такава).

Путин може и да стане за пластична операция, но Европа също я чака ужасна икономическа криза. Никой няма полза.

Редактирано от Dobri_I
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре де, аре спри с празните приказки! Как не е интересно, ама защо им е на 'западняците' сегашното междувластие? Меркел или Олан го е искал?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...