Отиди на
Форум "Наука"

Кличко срещу Пулев


Warlord

Recommended Posts

  • Потребител

А на мен пък закачката с хан Крум много ми харесва. Ако той беше вярвал сляпо в " чуждите думи " византийското коварство да го е затрило с лекота...По-точно сещам се за случката пред Влахернската врата, когато император Лъв V, предлага мирна среща без оръжия на хана, а междувременно праща трима свои хора да се скрият и да го убият. Хан Крум обаче е нащрек и забелязва съмнителни знаци, скача на коня си и избягва от стрелите на убийците.....

Но да се върна към Кличко - ами и чуждите медии, забелязват и отразяват монопола му в про - бокса. Оказва се, че натирил немските журналисти, заедно с други " непослушни " украйнски журналисти на сгъваеми столчета в центъра на българската агитка.....

http://www.sportal.bg/news.php?news=519050

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 158
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

sir, от трите изброени само последното е вярно. Другото е въпрос на тълкуване /не че не сме повлияни от 5 века 'османско присъствие'/. Иначе ако се интересуваш сериозно от наука - във форума има и много незлободневни теми. Ама който каквото си търси - това и намира.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи вместо да коментираме срещата и евентуалните последици, тук се хлъзгате по хейтърство и криворазбрано патриотарство. Освен това вивдам, че някои се опитват да изкарат този път журналистите виновни в неправилно интерпретиране. Истината е, че и Пулев нарече Кличко момиче (Кличко не обича много, много да се бие и това е негово право), както и Кличко нарече нашия простак. Но нещата изречени преди мача са едно и влизат в психологическата борба, но вече съвсем друго е държанието след това. А нашия наистина се държа просташки. Просто трябваше да каже - 'паднах, но следващия път ще бия', вместо да говори за късмет (какъв късмет, след нокаут в 5-я предшестван от 3 нокдауна). Мафията също трябваше да си я спести. Който малко се интересува щеше да знае, че всияко е в ръцете на Кличко, формати, дати, условия и това е сравнително нормално, той е настоящия носител на поясите. Но не мафията просна Пулев 4-ри пъти, като при последния не стана. Кличко си го направи сам, без каквато и да е помощ, нашия игра доста по-нечисто. И немския клуб има вина за това поражение, защото го изпрати на заколение и те най-добре го знаеха. Сега не знам, дали е оказван натиск върху Пулев да се бие, но по-скоро съм склонен да приема, че и да е имало такъв той не е бил определящ, а желанието на Пулев е било по-определящо. Желанието да се проведе мача, въпреки нищожния му опит на фона на този на украинеца и по-лошите физически показатели на Кубрат. С други думи смятам, че ако Пулев не е искал да приеме боя, такъв нямаше да има, още повече, че той предизвика така да се каже шампиона.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но да се върна към Кличко - ами и чуждите медии, забелязват и отразяват монопола му в про - бокса. Оказва се, че натирил немските журналисти, заедно с други " непослушни " украйнски журналисти на сгъваеми столчета в центъра на българската агитка.....

http://www.sportal.bg/news.php?news=519050

Правила ,моме, какво да се прави, .....когато наш`то момче,..... някой хубав ден,..... стане шампион,....... именно той ще казва кой да кара влака и кой къде да седне. Тогава ако реши, може да си спретне мачле и да покани само Андрейка.....и тебе - да му се възхищавате :grin:

......а прочете ли докрая статията от линка ТИ, ......който може да е по-добър..... от линка МИ :happy:

http://www.sportal.bg/news.php?news=518741

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Джимбо, стига си тормозил момичето. Понеже си голям ценител на женската красота, обърна ли внимание на поредната гавра срещу България? Световната мафия класира нашата претендентка за мис сили... свят на последно място:

http://www.webcafe.bg/id_1384412921_Parvi_na_Misis_Svyat_makar_i_otzad_napred

Иначе като разгледах претендентките - само корейката ми грабна окото.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи вместо да коментираме срещата и евентуалните последици, тук се хлъзгате по хейтърство и криворазбрано патриотарство. Освен това вивдам, че някои се опитват да изкарат този път журналистите виновни в неправилно интерпретиране. Истината е, че и Пулев нарече Кличко момиче (Кличко не обича много, много да се бие и това е негово право), както и Кличко нарече нашия простак. Но нещата изречени преди мача са едно и влизат в психологическата борба, но вече съвсем друго е държанието след това. А нашия наистина се държа просташки. Просто трябваше да каже - 'паднах, но следващия път ще бия', вместо да говори за късмет (какъв късмет, след нокаут в 5-я предшестван от 3 нокдауна). Мафията също трябваше да си я спести. Който малко се интересува щеше да знае, че всияко е в ръцете на Кличко, формати, дати, условия и това е сравнително нормално, той е настоящия носител на поясите. Но не мафията просна Пулев 4-ри пъти, като при последния не стана. Кличко си го направи сам, без каквато и да е помощ, нашия игра доста по-нечисто. И немския клуб има вина за това поражение, защото го изпрати на заколение и те най-добре го знаеха. Сега не знам, дали е оказван натиск върху Пулев да се бие, но по-скоро съм склонен да приема, че и да е имало такъв той не е бил определящ, а желанието на Пулев е било по-определящо. Желанието да се проведе мача, въпреки нищожния му опит на фона на този на украинеца и по-лошите физически показатели на Кубрат. С други думи смятам, че ако Пулев не е искал да приеме боя, такъв нямаше да има, още повече, че той предизвика така да се каже шампиона.

Митак оценявам опитът ти за някакво соломоново обобщение, но нека видим фактите и нека оставим на тях да определят, кое е истина и кое не:

Пулев не нарича Кличко момиче, а съпоставя неговото държание с това на момиче. Има голяма разлика в това да сравниш държанието на някой с нещо и това да оприличиш неговата същност с нещо. На литературен език това е разликата между алегория и метафора. В нашия случай едното е средство за изразяване, другото би било обида. Първото е изказ, второто може би е простащина. Правейки се на "чукнати" че не схващате тази разлика, използвате грешната интерпретация, за да изкарате Пулев простак.Както става ясно аргументацията и изводите, които съвсем безцеремонно определяш, като истина, не са съвсем съпоставими с реалноста и следователно много неща, но не и истина.

Не случайно питах няколко пъти за оригиналният текст на статията, в Съветски спорт. Ето го и него. Както се вижда думата не е простак (чйто еквивалент на руски език би бил дурак), журналиста подхвърля думата "хамв", за която Кличко се хваща, но тази дума съвсем не означава простак, а груб, нагъл човек. Има разлика, защото грубиян е съвсем различно от човек, ограничен в умствените си възможности. Както добре става ясно, няма нужда да "изкарвам" журналистите виновни, те са в неправилното разбиране. Или това или подобно на Джим се правят, че не са разбрали правилно, не за друго просто да "яхнат вълната" и да я мултиплицират. Чист дилетанстки подход, от който нищо добро не е излязло.

Казваш, че след мачът Пулев се държал просташки. Би ли си дал труда да поясниш, кое точно е просташкото? Това че говори за късмет, или това че благодари на всички българи?

За патриотството повтарям, позицията ми не е породена от криворазбрано или изобщо някакво патриотство.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Павлов, първо простак не е дурак ;). Т.е. има много начини да назовеш когото и да било простак, без да използваш езика си, в случая руския.

Не разбирам тезата ти!? За какво пледираш?

Аха, зарежи благодарностите за българите. Държа се просташки с това, че след като 4 пъти падна, без мафия, едно към едно с Кличко и след като ...да си го кажем наистина, беше жалък. Беше нокаутиран.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Джимбо, стига си тормозил момичето. Понеже си голям ценител на женската красота, обърна ли внимание на поредната гавра срещу България?

Ужас, как можа да пускаш такъв линк. Немога да повярвам че е истина, половин час гледам сайта да не е някоя вързачка от типа на бъзиклийкс. Направо съм в потрес...и това е българка? Това е извращение с женската красота, сега поне 1 час няма да мога да погледна жена. Направо ми развали вечерта...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

. Както се вижда думата не е простак (чйто еквивалент на руски език би бил дурак

Айде малко просвета: Едно от основните значения на думата " хам" на руски си е "простак" на български.. / у нас даже се е "трансскрибирала" в хамав :grin: Както Митака ти каза дурак е глупак. Това поне можеш да го провериш във всеки речник

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Шеки, не се услушвай ами напиши нещо за хан Крум , че явно там ти е силата :flowers:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много смешно,

но по-добре да пиша за цар Калоян, че неговия нрав е по-буен и непримирим - досущ като на нашия Кубратчо :)

И да ти кажа не сме само аз и Андреа негови фенки. Днеска гледах под една негова снимка във фейсбука 63 000 лайка !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Днеска гледах под една негова снимка във фейсбука 63 000 лайка !!!

С това хвалиш ли се или се оплакваш? Щото Андрейка, Азис и "умната" Златка - географката, имат доста повече :grin:

..а иначе пиши и за Калоян, обещавам ти, че там няма да споря с тебе :secret:, още повече, че с това "днеска" показваш, че живееш още по време оно :flowers:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кое време оно имаш впредвид!?

Недей с лошо :);):) да не ти пратя мисис България да ти покаже какво направил хан Крум с аварите в Карпатите !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кое време оно имаш впредвид!?

Недей с лошо :);):) да не ти пратя мисис България да ти покаже какво направил хан Крум с аварите в Карпатите !!!

Изтрих си отговора от тука, пратих ти го на лично

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КАКВО Е ВАШЕТО МНЕНИЕ ЗА МАЧА НА КУБРАТ ПУЛЕВ С КЛИЧКО?

Нашият падна достойно, трябва да го подкрепяме докрай, защото е българин 39%

Нашият се изложи. Пропагандата тръбеше, че е велик, а се видя, че е въздух под налягане 51%

Истерията около мач между безмозъчни мутри не ме интересува 10%

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Боже, откъде я извадиха тази остригана горгона??

Ми май е била някаква ... да кажем компаньонка на Скалата. Нищо де, продължаваме напред :)))

Айде малко просвета: Едно от основните значения на думата " хам" на руски си е "простак" на български.. / у нас даже се е "трансскрибирала" в хамав :grin: Както Митака ти каза дурак е глупак. Това поне можеш да го провериш във всеки речник

тук си много прав. Хам е ужасно нагъл и противен простак. Демек бая красноречива харастеристика е дал Кличко за Пулев.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Павлов, първо простак не е дурак ;). Т.е. има много начини да назовеш когото и да било простак, без да използваш езика си, в случая руския.

Не разбирам тезата ти!? За какво пледираш?

Аха, зарежи благодарностите за българите. Държа се просташки с това, че след като 4 пъти падна, без мафия, едно към едно с Кличко и след като ...да си го кажем наистина, беше жалък. Беше нокаутиран.

Mоже и да съм в грешка. Тезата ми е че Пулев коренно се различава от налаганият силно негативен образ, на едва ли не човек, от когото да те е срам. Смятам че този образ е породен от стереотипно мислене.

Айде малко просвета: Едно от основните значения на думата " хам" на руски си е "простак" на български.. / у нас даже се е "трансскрибирала" в хамав :grin: Както Митака ти каза дурак е глупак. Това поне можеш да го провериш във всеки речник

Хубаво и така да е. Остава в сила, че думата беше подхвърлена от журналиста. Нищо не компроментира и разяснението, за това че Пулев не нарича Кличко момиче. Пак питам, кое му беше просташкото на държанието? Виждам, че за Митака да си нокаутиран и да изглеждаш жалко е просташко. Ти на това мнение ли си?

Ето ви една стойностна статия по темата. Всъщност са две но и двете са свободни от безсмислена омраза.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе ок и аз бях за Пулев (по време на мача) защото е българин. Ама не разбирам защо патриотарите очакват от мен и да изпитвам уважение към простак-чалгар само защото е българин?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Незнам кои патриотари визираш лорде, ако говориш индиректно с мен, то писах вече че не става въпрос за патриотизъм. Що се отнася до определенията простак-чалгар, не мога да се съглася. Смятам че едностранни и пресилени.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лорда говори принципно. Този форум се стараем да го държим чист от всякакви националистически патологии, а и като цяло пишещите тук потребители са над средното ниво на интелигентност, демек не им липсва критичност и трезв поглед върху нещата, от които раята масово е ампутирана.

Разбира се е напълно логично всеки да си има своите симпатии и пристрастия. Ние хората, колкото и да ни се иска, не можем да бъдем обективни поради вродена сантименталност.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето анкета от популярен спортен БГ сайт:

034403736.jpg?r=0

където ясно се вижда, че имаше масово промиване на мозъците преди мача.

Гласувах за "Кличко ще нокаутира Кобрата", въпреки, че ми се искаше да е обратното, защото

има огромна разлика между какво искаш и какво мислиш, че ще стане.

Редактирано от rumcaiz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Mоже и да съм в грешка. Тезата ми е че Пулев коренно се различава от налаганият силно негативен образ, на едва ли не човек, от когото да те е срам. Смятам че този образ е породен от стереотипно мислене.

Хубаво и така да е. Остава в сила, че думата беше подхвърлена от журналиста. Нищо не компроментира и разяснението, за това че Пулев не нарича Кличко момиче. Пак питам, кое му беше просташкото на държанието? Виждам, че за Митака да си нокаутиран и да изглеждаш жалко е просташко. Ти на това мнение ли си?

Защо разглеждаш нещата на плоскостта силно негативен образ - силно позитивен образ!? Това са стереотипи. Пулев нито може да е за пример нито за срам. Той просто е боксьор. Ако беше бил Кличко щях да се радвам, да съм горд с постижението на един българин, почти без опит, но в никакъв случай нямаше да мисля, че е някакъв пример за подражание или да го давам за пример.

Не си ме разбрал или така ти изнася. Просташко е самото му държание след мача. Повтарям, докато перченето и дрънкането преди мача е нещо не само нормално, а и задължително, като част от психологическата война,но да обявиш, че късмета, мафията и световната конспирация са виновни, че си паднал и то след три нокдауна и нокаут едва в 5-я рунд е изключително глупаво! Когато срещу теб не е мафията и световната конспирация, а само Кличко, а и четири падания за 5 рунда не е само късмет. Не само глупаво, а изключително глупаво. А начина по който това се казва и се повтаря е определено простащина. Народа ни за разлика от някои негови представители обаче не е глупав. Даже да не се информирал предварително за реалното положение, даже да се е подвел по държанието на Пулев преди мача, даже да е повярвал на писаниците в пресата и 'облъчванията', той видя какво стана на ринга. Освен, че видя, видя и чу 'интерпретацията' на Пулев. И си направи изводите! Кобрата просто трябваше да се ограничи до изявлението, че няма да се предаде и ще търси реванш, като достойно признае, че или не е бил достатъчно подготвен, или просто на този етап Кличко е по-силен. Или да каже например, че той е бил във върхова форма за предишната дата или нещо подобно, не да сипе 'бисер' след 'бисер'.

Ето анкета от популярен спортен БГ сайт:

034403736.jpg?r=0

където ясно се вижда, че имаше масово промиване на мозъците преди мача.

Гласувах за "Кличко ще нокаутира Кобрата", въпреки, че ми се искаше да е обратното, защото

има огромна разлика между какво искаш и какво мислиш, че ще стане.

Това не е промиване на мозъци, това отразяваше желанието на масата българи, които не се интересуват от бокс, а гласуват за това което искат. Аз също не се интересувам от бокс, ама се запознах с някои неща преди това и бях доста скептичен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лорда говори принципно. Този форум се стараем да го държим чист от всякакви националистически патологии, а и като цяло пишещите тук потребители са над средното ниво на интелигентност, демек не им липсва критичност и трезв поглед върху нещата, от които раята масово е ампутирана.

Разбира се е напълно логично всеки да си има своите симпатии и пристрастия. Ние хората, колкото и да ни се иска, не можем да бъдем обективни поради вродена сантименталност.

Много е културен форумът, другаде говорят за допинг и арматура в ръкавиците.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ми просто не си падаме по конспиративни теории. А това за бокса в ръкавиците може би е най-тъпият аргумент на пулевозащитниците, който съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...