Отиди на
Форум "Наука"

Кличко срещу Пулев


Warlord

Recommended Posts

  • Потребител

Кобрата е щабът му много добре знаеха, че нямат шанс срещу Кличко. Затова и не внесоха такси в във всички боксови асоциации, а само в една, колкото да може да се проведе мача.

А за чалгаджийското му държане преди и след двубоя, просто нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 158
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор История

Пулев има нужда от нов треньор.По възможност американец.И бих му препоърчал да живее в чужбина.Тука е в много кофти приятелски кръг.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

оф, добре че мина и тази истерия, че вчера всички бяха откачили, буквално. Сега ще се почне плюенето.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

оф, добре че мина и тази истерия, че вчера всички бяха откачили, буквално. Сега ще се почне плюенето.

Всички просто много искаха победата.Но психологическата война определено беше спечелана от Кличко.В чисто спортен план Пулев още е далеч от него макар че направи страшно много в последните няколко години.Но Кличко е професионалист като и щаба около него.Първата и основна цел на Пулев трябва да е да скъса с криминалното обкръжение около себе си и да се концентрира върху бокса."Найт флайт", "Сън сити" и други такива заведения просто да ги забрави.Сериозен треньор,сериозен мениджър и по малко медийни изяви.Бъдещето е пред Пулев но всичко зависи само от него.

П.П. А на всички негови критици бих припомнил че в следващите 100 години едва ли друг българин ще играе мач за световна титла в най престижната категория в бокса.Кубрат сам извървя пътя от панелката в Младост /или май беше Люлин/ до големия ринг в Хамбург.Не малко нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на мен това ми е любопитно как раздухването на нещо, което е неосъществимо засяга и рационално мислещи хора. Едномесечната медийна истерия преди мача направо ми мязаше на 'Биг Брадър' манипулация. Ако се сещаш в романа '1984'. има една много поучителна фраза: "Не искам да ме лъжеш, че виждаш шест пръста на ръката ми. Искам да повярваш, че ги има."

Та така и нашият боксьор си беше повярвал, барабар с целокупния народ, че срещу фамилия като Кличко /фактор от 15 години в бокса/ има някакви шансове. И след побоя /не съм го гледал, но прегледах коментарите/ типично на промитите мозъци, по-голямата част от феновете /включително и Кубрат/ отказаха да приемат, че в действителност пръстите са 5 и се развиха едни теории за допинг, мафия, конспирация и пр. Просто нашият не е от световна категория. Може би някой ден ще стане, ама дотогава много бой има да изяде.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Цялата тази истерия се отрази в негативен план и в чисто боксов аспект.Кубрат тръгна да се надиграва с Кличко и още първия рунд два пъти беше на пода.Трябваше да се надлъгва с него да се крие по ринга и евентуално в последните рундове когато Кличко се умори да търси нокаут.Кубрат е доста по млад от него и трябваше да го чака да се умори.Но цялата тази истерия и гордостта му го накараха да атакува от първите секунди.Може би Пулев трябваше да тръби че Кличко е големия фаворит че той е горд че въобще е стигнал до този мач и т.н.Да накара Кличко да го подцени и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на мен това ми е любопитно как раздухването на нещо, което е неосъществимо засяга и рационално мислещи хора. Едномесечната медийна истерия преди мача направо ми мязаше на 'Биг Брадър' манипулация. Ако се сещаш в романа '1984'. има една много поучителна фраза: "Не искам да ме лъжеш, че виждаш шест пръста на ръката ми. Искам да повярваш, че ги има."

Та така и нашият боксьор си беше повярвал, барабар с целокупния народ, че срещу фамилия като Кличко /фактор от 15 години в бокса/ има някакви шансове. И след побоя /не съм го гледал, но прегледах коментарите/ типично на промитите мозъци, по-голямата част от феновете /включително и Кубрат/ отказаха да приемат, че в действителност пръстите са 5 и се развиха едни теории за допинг, мафия, конспирация и пр. Просто нашият не е от световна категория. Може би някой ден ще стане, ама дотогава много бой има да изяде.

От световна си е, но онзи е изключителен, физически и психически и като майсторство.

Що се отнася до "мафията", беше спомената, но в никакъв случай не беше развявана. Напротив, човекът пет пъти каза и подчерта: "Не се оправдавам, не съм доволен от себе си, продължаваме напред,"

Цялата тази истерия се отрази в негативен план и в чисто боксов аспект.Кубрат тръгна да се надиграва с Кличко и още първия рунд два пъти беше на пода.Трябваше да се надлъгва с него да се крие по ринга и евентуално в последните рундове когато Кличко се умори да търси нокаут.Кубрат е доста по млад от него и трябваше да го чака да се умори.Но цялата тази истерия и гордостта му го накараха да атакува от първите секунди.Може би Пулев трябваше да тръби че Кличко е големия фаворит че той е горд че въобще е стигнал до този мач и т.н.Да накара Кличко да го подцени и т.н.

Да, у нас са царе на предварителните фойерверки. Цялата тая кампанийност в един момент направо омръзна предварително.

А иначе човекът си е изключителен боксьор, категорично отказва да играе за друга страна, освен България и се стара с всички сили.

Просто избърза с украинеца.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако с Кличко бяха играли 5 шахматни партии, Кубрат може би щеше да има по-големи шансове. Известно е, че играе шахмат. (А за Кличко не зная дали играе и той.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

на мен това ми е любопитно как раздухването на нещо, което е неосъществимо засяга и рационално мислещи хора. Едномесечната медийна истерия преди мача направо ми мязаше на 'Биг Брадър' манипулация. Ако се сещаш в романа '1984'. има една много поучителна фраза: "Не искам да ме лъжеш, че виждаш шест пръста на ръката ми. Искам да повярваш, че ги има."

Та така и нашият боксьор си беше повярвал, барабар с целокупния народ, че срещу фамилия като Кличко /фактор от 15 години в бокса/ има някакви шансове. И след побоя /не съм го гледал, но прегледах коментарите/ типично на промитите мозъци, по-голямата част от феновете /включително и Кубрат/ отказаха да приемат, че в действителност пръстите са 5 и се развиха едни теории за допинг, мафия, конспирация и пр. Просто нашият не е от световна категория. Може би някой ден ще стане, ама дотогава много бой има да изяде.

Ситуацията е такава, че ние българите имаме нужда от малко съвременна национална гордост. За това стана така, не го наложиха толкова медиите, колкото нуждата от това да бъдем достойни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

П.П. А на всички негови критици бих припомнил че в следващите 100 години едва ли друг българин ще играе мач за световна титла в най престижната категория в бокса.Кубрат сам извървя пътя от панелката в Младост /или май беше Люлин/ до големия ринг в Хамбург.Не малко нали?

Предпочитам да видя ПАК българин в мач за световната титла по шахмат.

А за бокса... ето малко класика в жанра

само в ......13 и 14 !!! рунд си нанесоха повече удари отколкото нашия и Кличко за целия мач

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди мача се получи нещо подобно както в Русия.
Благодарение на масирано промиване на мозъците, повярвахме, че еди кой си е едва ли не Господ, въпреки, че останалата част на света не мислеше така.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, просто медиите и разни ентусиасти раздухаха нещата до невъзможност.

Около мен непрекъснато чувах: "А дано, ама не бива да се шуми така предварително. "

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бе като изключим патриотичните ни желания, те специалистите предварително си знаеха , че ше стане така. Очаквах обаче дори и при загуба нашия да покаже борба, да се държи достойно, да затрудни опонента, да има дълъг и драматичен двубой. Нищо такова нямаше, разочарованието е голямо - двубоя беше скучен, погушкаха се 3-4 рунда и накрая след няколко накдауна и внезапен нокаут.

Кличко е голям. И напълно заслужава да е световен шампион. Това е първата загуба на Пулев в професионалнтия бокс и то срещу световния шампион, т.е. не е болка за умиране, бъдещето продължава да е пред него. Може след години да достигне класата на Кличко, може и отново да се бори за поясите и този път да триумфира. Всичко може. Ама с кючеци у Бияд нема да ги бъде тия далавери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забележете кога е публикувана тази постановка: Published on Sep 23, 2013 ,С малко са надценили нашия, нокаута му е в 6 рунд / 22мин./, може би щото са му "пуснали" големия брат. Ама можеше по-добре са го докарат визуално, единствено походката му към ринга е 1 към 1

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аман от тоя Пулев бе, проглушиха ни ушите и ни пробиха очите. Не мога да разбера докога избиването на зъби и пускането на кръв и други течности ще бъде приоритет на нацията. Чудя се защо като някакви добичета се платят до полуда, цялата нация трябва да говори за това, а когато група ученици отиват и печелят, забележете, олимпиада по математика или физика, дума не се обелва. Значи трябва да решим дали приоритет на нацията ще са боксиорите, или учените, крайно време е.

И още нещо. Ако някой допуска глупостта, че един боксиор може да прослави нацията, то трябва да допусне и неминуемата мисъл, че въпросният Пулев я посрами.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

гладиаторските боеве винаги са били приоритет на обществото. Кой се интересува от философи и учени? Разни социопати като тебе:))))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алвич, тая тема е табу за тебе, веднага си изтривай постовете :grin:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

те обществата не се променят. Тълпата иска хляб и зрелища. Виж идеални общества, съставени от ерудирани, хуманни и доброжелателни алтруисти са утопия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дека ги виде тея общества? Вместо да хвърчиме до Марс и Сатурн пускаме бомби по арабите. Ебахти просперитета.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами Япония, Израел, Швеция, Норвегия. Примери бол.

Да хвълчиш към Сатурн не значи просперитет. То и Северна Корея постоянно пускат нови спътници, ама......

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Освен техногенната Япония /дето просто са впрегнали промитата рая да бачка здраво/, но пак издишаща, защото не може да конкурира евтината продукция от Китай, къде виде просперитет в Израел, Швеция и Норвегия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кобрата е щабът му много добре знаеха, че нямат шанс срещу Кличко. Затова и не внесоха такси в във всички боксови асоциации, а само в една, колкото да може да се проведе мача.

А за чалгаджийското му държане преди и след двубоя, просто нямам думи.

Да, така е и според мен.

И ДА! Не очаквах такова държание на Пулев след мача. Разбирам да беше и малко равностоен, но не беше. Освен това Кубрат правеше повече нечисти удари от Кличко, верно че Кличко си полягаше и си ги просеше, но това не го оправдава.

Цялата тази истерия се отрази в негативен план и в чисто боксов аспект.Кубрат тръгна да се надиграва с Кличко и още първия рунд два пъти беше на пода.Трябваше да се надлъгва с него да се крие по ринга и евентуално в последните рундове когато Кличко се умори да търси нокаут.Кубрат е доста по млад от него и трябваше да го чака да се умори.Но цялата тази истерия и гордостта му го накараха да атакува от първите секунди.Може би Пулев трябваше да тръби че Кличко е големия фаворит че той е горд че въобще е стигнал до този мач и т.н.Да накара Кличко да го подцени и т.н.

Не мисля, че е така. Истерията си беше тук, щото много хора повярваха или искаха да вярват, че Пулев може да детронира украинеца. Също така не мисля, че Кубрат е имал такава тактика. Верно, сега пак гледах мача. Но след два нокдауна в първия рунд още (втория нокдаун много тежък!), тактика трудно може да се следва. Освен глуха защита, но Кобрата очевидно не я владее. Но и с глуха защита поляка (предишния претендент) не прокопса никак, не падна в нокаут, но такъв бой понесе, че надали ще го видим на ринга.

Не, не, не! 'Тръбенето' и другите глупости са си част от играта, т.е. шоуто. Това не е футбол, а е бокс. Ако беше приел подобна тактика, Кличко просто нямаше да приеме срещата и то основателно. С един единствен аргумент - 'Ми като аз съм фаворит що си търсиш боя!?'.

Бе като изключим патриотичните ни желания, те специалистите предварително си знаеха , че ше стане така. Очаквах обаче дори и при загуба нашия да покаже борба, да се държи достойно, да затрудни опонента, да има дълъг и драматичен двубой. Нищо такова нямаше, разочарованието е голямо - двубоя беше скучен, погушкаха се 3-4 рунда и накрая след няколко накдауна и внезапен нокаут.

Кличко е голям. И напълно заслужава да е световен шампион. Това е първата загуба на Пулев в професионалнтия бокс и то срещу световния шампион, т.е. не е болка за умиране, бъдещето продължава да е пред него. Може след години да достигне класата на Кличко, може и отново да се бори за поясите и този път да триумфира. Всичко може. Ама с кючеци у Бияд нема да ги бъде тия далавери.

Нашия показа борба, но след двата нокдауна през първия последва изключително тежък удар в третия. Преди нокдауна, при аматьорите това щеше да е нокдаун. Кубрат залитна и пое към въжетата и това го спаси от падане, но малко след това при далеч по-лек удар, падна. В четвъртия намери сили да нанесе една серия, но десния му закачи първо рамото на Кличко и после брадата му, левия беше в десетката, но все пак е по-слаб. Ако беше успял да вкара и двата може би Кличко щеше да падне в нокдаун и нищо не се знаеше. Така, че се бори момчето ;). В 5-я според мен се Кличко намери правилния момент. За да го завърши тогава, не че Кубрат имаше шансове за нещо повече. Дали щеше да е в 6-тия, 8-мия или при глуха защита след 12-я по точки, беше ясно след тежките два нокдауна.

Аман от тоя Пулев бе, проглушиха ни ушите и ни пробиха очите. Не мога да разбера докога избиването на зъби и пускането на кръв и други течности ще бъде приоритет на нацията. Чудя се защо като някакви добичета се платят до полуда, цялата нация трябва да говори за това, а когато група ученици отиват и печелят, забележете, олимпиада по математика или физика, дума не се обелва. Значи трябва да решим дали приоритет на нацията ще са боксиорите, или учените, крайно време е.

И още нещо. Ако някой допуска глупостта, че един боксиор може да прослави нацията, то трябва да допусне и неминуемата мисъл, че въпросният Пулев я посрами.

Алва мой съвет, пиши там дето разбираш и си силен, не спами в подобно теми.

И една молба към Романа, би ли разчистил темата от спама, включително и твоя!?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...