Отиди на
Форум "Наука"

Форум "Българска наука" формира партия, печели изборите и съставя кабинет!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

A още не сме влезли във властта. Смятай к'во ще стане, ако добараме кокала;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Темата ми напомня ситуацията преди няколко години, когато имаше едно преаване, познато в някои региони, което го хващах, защото кабеларката която ми доставяше тогава нета не предвиждаше опция той да е отделно.

Та докато си гледах едно от предаванията се подметна ей така идеята предаването да стане партия, а водещия - лидер. Останалото вече го знаят всички и за щастие вече е история. Проблемът е, че остана дупка, която готвения заместител нещо не успя да запълни.

Но като си спомня каква я мислехме и каква стана преди, появата на поредната партия, за която не е ясно каква точно политика ще провежда изобщо не е добре.

Тъй че хайде да видим кандидат-министрите какво ще правят?

ПП: И като ще разсъждаваме хипотетично, не може ли правителството ни да поеме властта когато е пълна хазната от предното правителство, а не когато е празна? :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бе много се корумпирахме :)

Сещам се за една сцена от чудесния испански сериал "Щурите съседи". Съкооператорите разкриват, че един общински чиновник е взел подкуп от строителен предприемач, за да даде лоша оценка на сградата на съкооператорите и да ги принуди да продадат жилищата си, за да не плащат луди пари за ремонт. Разбличеният чиновник почва да хленчи, че имал 4 деца, които трябвало да храни и тогава портиерът Емилио го срязва: "Повече презервативи, по-малко корупция!"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе това е заговорническа идеологическа диверсия насочена към зрителя с подсъзнателно послание. Тия трябва да се какво?? Да се забранят! Не забравяйте Алвата - на всяка власт е нужен забранител!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И ако властите се делят на Законодателна, Съдебна и Изпълнителна /на принципа "Власт власт възпира"/ то Алвата ще е?...

Забранителнааа :) И ще ги възпира всичките


A още не сме влезли във властта. Смятай к'во ще стане, ако добараме кокала ;)

Едине и пийне :)

До несвяст и оси*ане

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едине и пийне :)

До несвяст и оси*ане

Вече е правено многократно. За разнообразие предлагам една ... война. Че след война имало икономически бум,,, ма май ако я спечелиш. Ако загубим? Ми то тъй и тъй батак, барем да стане рядка кал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Война разправяте? Веднага! :) На кой ше скачаме?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като за начало назначавам двойния агент КГБ125 за нов лидер на ПКК и на гръцките анархисти :eat:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако ще правим нещо да правим, щото ще дойде горският и ще разтури седЕнката :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Предлагам решение на всички проблеми!

Да си направим държава. С експертно правителство по ресори както се разбрахме. Ако още не сме - ще се разберем.

Защо?

- Защото тази държава e държава окрадена и фалирана;

- Защото и да успеем да я оправим, ние ще сме лошите и крадящите;

- Защото не виждам как ще насъберем мнозинство;

- Защото политиката навсякъде е мръсна особено у нас, а ние общо взето сме принципни;

Всички тези неща само с кадърност в контретните условия не се постигат.

Затова - избираме си място и си правим макар и малка държава;

Ползите:

- Понеже никой няма туко така да даде да възникне държава, няма да мине без война - Изпълнено е желанието на Стинка;

- Ще развиваме науките и ще развиваме високите технологии - Желанията на мнозина от нас;

- Ще си определяме сами правилата/ реда като суверенна държава;

- Няма да плащаме данъци на друга държава;

- Ще имаме собствена (централна) банка;

- Ще узаконим пиратски и хазартни сървъри на наша територия - от тях се печели - но само ако се приеме;

- Всички решения относно управлението, реда и развитието/визията ще се /съ/гласуват /с/от всички нас и ще се приемат с мнозинство;

Стъпки:

- Избираме си място

- _ _ _ _ - това не е добре да го споменавам, вие си знаете. Може и да не се наложи;

- Учредяваме конституция, флаг и химн;

- Печатаме собствена валута;

- Официален собствен език искате ли? Латински? Като Суверенния Военен Орден на Република Малта?* Айде няма;

Е? Мислете...

*Суверенен Военен Орден на Хоспиталиерите на Свети Йоан от Родос, Ерусалим и Малта, занимава се с благотворителност, имат статут на наблюдатели в ОН

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Емиии.. То нали сега мислим...

Измислих - в Аабзац "Стъпки" се добавя поредна точка която гласи:
- Прокарва се политика по легална имиграция (както е в страни като Канада, Австралия и Нова Зеландия) за кандидати отговарящи на определени критерии (образование, езици, опит, години и адаптивност). Критериите се прецизират и оценяват по точкова система;


Може пък да си завладеем някои, експерта по войната да каже допустимо ли е, а в по-недалечно бъдеще ще развием високо интелигентни антропоморфни и хуманоидни роботи, които да ни отменят в много дейности


Понеже моята концепция излиза от обхвата на темата, аз спирам, при интерес знаете къде да ме намерите, ако трябва - пускаме нова тема, все пак в днешния демократичен свят PR-ът e съществен елемент от всяко по-мащабно начинание :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ааааа кардашлар , Земеделие и храни са за мен ! Любителската археология ми е хоби само , работя в кланица , тъкмо в ресора. Пък и съм на половина от населението пристигнало след 13 в . Та това министерство е наше още след В . Върбанов.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тъй, тъй, не е пожалено модераторското тяло, а за спамърите постове не останаха. Мафия :frusty2:

Еееее, има много сочни постове, които още не са разпределени - митници, данъчни служби, ХЕИ, КАТ .... :eat:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Олеееее,

като ви слушам с каква лекота раздавате позиции, при това апетитни, ... чак ми се приисква и аз са се кандидатирам за някой и друг пост!

К'во давате?

Не се притеснявайте да предлагате - аз съм като Банка ДСК - искам всичко.

Даже и да не вдевам нищо, пак ще седна на стола и ще се оправям, 'щот като гледам наш'те политици к'ви експертини са 'сичките - еша си нямат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Напомняш ми на един култов... там както се казва брат на баба ти :) та той викаше, че навремето - "ако имаше некой дето съвсем за нищо не става - веднага го правеха началник!" :)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Олеееее,

като ви слушам с каква лекота раздавате позиции, при това апетитни, ... чак ми се приисква и аз са се кандидатирам за някой и друг пост!

К'во давате?

Не се притеснявайте да предлагате - аз съм като Банка ДСК - искам всичко.

Даже и да не вдевам нищо, пак ще седна на стола и ще се оправям, 'щот като гледам наш'те политици к'ви експертини са 'сичките - еша си нямат.

Питат кандидат-депутат защо се е кандидатирал:

- Ами не виждате ли, че управниците тънат в разврат и разкош?

- И вие искате да се борите с това?

- Не, искам да участвам.

Май си имаме поредната партия, която си трае каква ще й е програмата и набляга на раздаването на постове. :bounce8::drinks_cheers:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ааааа кардашлар , Земеделие и храни са за мен ! Любителската археология ми е хоби само , работя в кланица , тъкмо в ресора. Пък и съм на половина от населението пристигнало след 13 в . Та това министерство е наше още след В . Върбанов.

Еврика! Ми има решение! Раделямае Земеделиото и храните, ся ти се разбери с Рома кое взимаш, земеделието или храните.

Тъй, тъй, не е пожалено модераторското тяло, а за спамърите постове не останаха. Мафия :frusty2:

Ми казвай де, какво искаш и за к'во ставаш?

Еееее, има много сочни постове, които още не са разпределени - митници, данъчни служби, ХЕИ, КАТ .... :eat:

Така си е, ама членовете на нашата 'партия' нещо с много срамежливи :(. Не щат да си кажат какво искат.

Олеееее,

като ви слушам с каква лекота раздавате позиции, при това апетитни, ... чак ми се приисква и аз са се кандидатирам за някой и друг пост!

К'во давате?

Не се притеснявайте да предлагате - аз съм като Банка ДСК - искам всичко.

Даже и да не вдевам нищо, пак ще седна на стола и ще се оправям, 'щот като гледам наш'те политици к'ви експертини са 'сичките - еша си нямат.

За теб се отнася същото. Сега мислех си да те 'прасна' за шеф на БАН? Какво ще кажеш? Може и няколко поста, че имаме недостиг на министри ;(.

Йончев мисля да го напрвим Ректор на СУна като , закрием всички други висши учебни заведения и ги преодкриваме като филиали на СУ, така, че този пост директно води до зам. мин. на Образованието. За да има конкуренция Табов го правим декан на Историческите Факултети (по всички земни кълбета ;)).

Кат' сме почнали раделението с цел повече министри (нищо, че имаме дифицит на кандидати, което е странно за българи все пак ;)). Разделяме Икономиката, Туризма и Енергетиката. Културата обединявме с Туризма и ето - намерихме мястото на Алвата! За Енергетиката пак предлагам дуалиъм, един за руско АЕЦ, един за западен АЕЦ. Може и трио и един с/у всякакъв АЕЦ.

И накрая, ако сте свенливи и не искат да се самопредложите, просто напишете тук донос към който и да е титуляр за какъвто и да е пост. Как не става, как ще бъде корумпиран, как нищо не разбира. Доноса е по-важен от мотивационното писмо ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"...

И накрая, ако сте свенливи и не искат да се самопредложите, просто напишете тук донос към който и да е титуляр за какъвто и да е пост. Как не става, как ще бъде корумпиран, как нищо не разбира. Доноса е по-важен от мотивационното писмо ;)!"

Корупция - това е далавера, в която не участвам! :grin: (Л. Дилов -син)

...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...