Отиди на
Форум "Наука"

"Идея: всички младежи в запаса на армията."


Recommended Posts

  • Потребител

Божее, казармата не била проблем, проблема бил, че докато имало армия тя харчи пари и обеднява българската икономика. Четеш ли какво пишеш?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 345
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

За всеки влак си има пътник. Армията е измислена за да подтисне индивидуалността и да обучи на противоестествената, в условия на изграден морал, дейност да се убиват онези, които политиците посочат като врагове на националните интереси. В условията на мир армията се разпасва. Същото е като да си професионален шахматист, но от 10 години да не ти се е налагало да воюваш. Естествено е обществото да негодува, при влошаващата се все повече икономика, срещу плащането на тези хора да не работят. Луди, луди, баницата се дава до време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ворфи, не знам как ги пишеш тези неща. Армията е измислена за защита на държавата-народа си. Това е причината. А следствието е, че в армията няма място за индивидуалисти защото няма да има дисциплина. Няма такова нещо като армия от индивидуалисти. 

Убиването е противоестествено, но се ползва от хиляди години. Ама историята не държи народ неспособен да убива. Тотално смесваш различни неща да си докараш на идеята. Пишеш едни неща, които ги няма в историята. 

Влошаването на икономиката е следствие на политика, а не на разходи за армия. Започнахме да не разпознаваме старите мъдрости нещо. Като напр. "Ако не храниш своята армия, ще храниш чужда". Това е Закон в историята. Закон подпечатан от хилядоления. А ти ми говори за морал и естественост. 

Между другото, няма система, структура, в това число и държава, която да дава свобода на индивидуалистите. Принцип. Защото това би означавало анархия. Системата винаги подхранва едни индивидуалисти и подкастря други, няма друго положение каквото и да ти говорят.

 

Историята не прави чупки във времето. Сега времето не е извън историята. Няма такова време. И сега историческите закони си работят, както винаги са си работели. Заблудените, колкото и добри да са, са го отнасяли. Това са ВСЯКАКЪВ вид заблуди. От обикновената засада, до заблудата че живеем извън историята, педерасите трябва да са на показ, не ни трябва военно обучение и пр. Историята е повече кръв от колкото рози. Най-вече кръв. И конспирации. И най-важното, историята си тече с пълна сила СЕГА. Със всички свои закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбрах от какво негодуваш. Според теб армията служи на народа си, а според мен служи на политиците си. При положение, че върховният главнокомандващ никога не е бил народа, а политик, следва аз да съм се изразил по-правилно. Не смятам като теб, че убиването е противоестествено, а само, че в условия на изграден морал е такова. Убиването на свободата и индивидуализма е нужно да бъде приучено и това обуславя нуждата от обучение. Какво по-различно си написал? И стигаме до последното разминаване:

Преди 18 минути, sirius said:

"Ако не храниш своята армия, ще храниш чужда".

И сега историческите закони си работят, както винаги са си работели.

Може да е работило няколко хилядолетия назад, но не мисля, че вече работи. Знам, особено за историците, че това е догма, аксиома, но не го споделям. Глобализацията разми всякакви граници и Великото преселение на народите променя облика на държавите. Дълго време СССР и САЩ бяха взаимни балансьори, за да си попречат на завладяването на света и ползваха и ползват свои сателити. Крайно време е вместо да избираме на чия страна да застанем да се обърнем срещу въоръжаването им, с което ни изнудват. Смятам, че свободата на словото, което преди всичко Интернет и след това останалите медии дават, ще помогнат да се осъзнае безсмислието в инвестиране на кой ще направи по-голяма тояга, при положение, че вече сме струпали оръжие, което е достатъчно да изпепели десетки като нашата планета. Света съвсем не бавно забогатява, България и тя, въпреки, че голяма част от националните ни интереси са закупени и ни таксуват за благата, които ни се полагат. Ще дойде момент, в който няма да имаме нужда да крадем и да убиваме за да имаме онова, което искаме и това ще обезмисли усилията да произвеждаме убийци. Това е цивилизационната еволюция.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ворфи, само погледни статистиката на оон за стандарта на живот на България 80-те години и сега. НЕ забогатяваме, ами обратното. И тенденцията не дава надежда. Логиката ти за времето, което ще дойде.... ми то отдавна е дошло. От индустриалната революция насам трябваше да си живеем като царе. Ама не става. И минат се не минат 50-на години и война, голяма война. Отделно, че тези дето уж са най-надвили на масрафа си, не само че не са се отказали от армията си, но и активно я ползват. Къде е тази цивилизационна еволюция, че нещо не я виждам?  Докато дойде този този момент, когато да не ни трябва армия, ще сме си забравили името и държавата. И бая кръв ще изтече докато дойде това време.

Има една приказка, която я разправят по клубовете за бойни изкуства - най-добрата победа е тази, постигната без употреба на сила. Това се отнася и до държавата. Ако формално царя или властта няма армия и народ, значи никаква власт (на народа имам предвид) не е. Такава власт е под чуждо влияние и не работи за народа си. Не е ли очевидно?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, heimy said:

Пич (Frujin Assen), смени си компанията. Ако твоите приятели са сервитьори и простутки, моите работят за "робовладелци", които им плащат по 2-3-4-5 хиляди лева заплата, ходят си когато искат на работа, почиват уикенди и на всеки официален празник, уважават ги. Висше образование им е нужно и знания, защото работят в технологичния бранш...

И от опита ми... Чуждестранния работодател се държи много по-човешки от българските робовладелци. Такъв ми е опита. Българския шеф те мисли за роб, а западния те уважава, защото му носиш пари.

Всичко е въпрос на манталитет, който явно не се преподава в казармата :D

Разивайсъ ут умиление. Такиа убаи ора, па ги ни знаа. Това да не са случайно същите тези западни бизнесмени които изнесоха производството си в Китай, Индонезия и Виетнам и плащат по долар на ден на работниците? Не са ли същите тия, които корумпират националните правителства, не спазват закони, не плащат данъци и не им пука за екологията? Това да не са същите тия, които си внасят емигранти от бедните страни, за да им плащат в пъти по малко от европейците? Нещо съм в не схващам, същите ли са, или са други?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Разивайсъ ут умиление. Такиа убаи ора, па ги ни знаа. Това да не са случайно същите тези западни бизнесмени които изнесоха производството си в Китай, Индонезия и Виетнам и плащат по долар на ден на работниците? Не са ли същите тия, които корумпират националните правителства, не спазват закони, не плащат данъци и не им пука за екологията? Това да не са същите тия, които си внасят емигранти от бедните страни, за да им плащат в пъти по малко от европейците? Нещо съм в не схващам, същите ли са, или са други?

Не, това е руската компания Лукойл, която отказва да плаща милиони левове данъци на България. Ако си спомнеш в първия кабинет Борисов Лукойл се опълчиха на държавата, защото отказаха да си сложат измервателни уреди, които да дават информация на данъчните какво количество суровини се вкарват и какво количество продукция се изкарва.

Това компания до откаже достъп на държавата е безумие.

Руска работа... :D

ПП Високите технологии дават на младите достоен живот. Не се нерви :Р С история пари не се изкарват :D

Редактирано от heimy
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, sirius said:

Ворфи, само погледни статистиката на оон за стандарта на живот на България 80-те години и сега. НЕ забогатяваме, ами обратното. И тенденцията не дава надежда. Логиката ти за времето, което ще дойде.... ми то отдавна е дошло. От индустриалната революция насам трябваше да си живеем като царе. Ама не става. И минат се не минат 50-на години и война, голяма война. Отделно, че тези дето уж са най-надвили на масрафа си, не само че не са се отказали от армията си, но и активно я ползват. Къде е тази цивилизационна еволюция, че нещо не я виждам?  Докато дойде този този момент, когато да не ни трябва армия, ще сме си забравили името и държавата. И бая кръв ще изтече докато дойде това време.

Има една приказка, която я разправят по клубовете за бойни изкуства - най-добрата победа е тази, постигната без употреба на сила. Това се отнася и до държавата. Ако формално царя или властта няма армия и народ, значи никаква власт (на народа имам предвид) не е. Такава власт е под чуждо влияние и не работи за народа си. Не е ли очевидно?

Къде е тази статистика? Ако ще ми мери билета за пътния транспорт и цената на хляба може да ни изкара и аборигени. Благата, които сега са масово достъпни осмислят парите. Времето, в което имаше пари, но нямаше какво да си купиш с тях, не е по-богато. Вярно е, че всичко се прави на принципа да е най-евтино, което е компромис с качеството, но това го има по цял свят. И разбира се, когато гледаш доходите в България умножи ги по 2-3, за да видиш реалните. Все пак в един цирк живеем, знаем си номерата.

Все още прелома в световната политика не е настъпил, прав си, но според мен никога не сме по-близко. Когато САЩ нападне една държава, тя търси одобрение, оправдава военната си намеса и напада страната по аморален начин и оставена сама. Когато 10 държави ѝ заявят "не е твоя работа да идваш тук", голямото перо на империалистическата САЩ ще увехне и започне нова епоха, в която инвестирането ѝ в армия ще се окаже излишно. Тогава и народът на САЩ ще се възпротиви срещу военния бюджет. Всяка държава трябва да има армия, за да има глас, но никоя не бива да се превъоръжава. Това дразни апетита. Присъединяването към държавите с атомно оръжие е заявка за изнудване и нищо друго. Сега тази политика се "осъжда" и се цъка с език. Все още няма воля за нов ред, в който правотата не се определя от военната мощ, но пак казвам, преразпределението на гласовете в правилна позиция може да контролира и обезмисли превъоръжаването.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Хейми, виж ми подписа! Чисто статистически, няма как всички да работят програмисти, някой трябва и да оре на нивата, а друг да работи на струга. Това, че 5% от работещите получават добри заплати, не означава, че всеки един от другите 95% може да се набута при тях. Затова има и понятие като средна работна заплата и други понятия в статистиката. Затова и се казва еди колко си процента вземат заплата до толкова лева, еди колко си до еди колко си...

Не може всички да са началници, някой трябва и да работи!

Последното което си написал е точно това за което говорех. За "новите хора" бедните заемат място между еуглена и чехълче. Те, (а както виждам и ти) искрено презирате бедните, смятайки, че всеки който получава по малко пари от вас е низше създание недостойно за нищо друго освен за ненавист и презрение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

България - страната, в която началниците не работят :biggrin:

Сега сериозно. Все някой трябва да мие и тоалетните, това е ясно. Но едно е населението да работи на полето за жълти стотинки, съвсем друго в IT областта, да речем, ако възвращаемостта е 20 пъти по-висока. Затова хората зарязаха земите. И ако образованието позволява длъжности с по-висока заплата, не виждам нищо порочно в това. За сметка на това военната длъжност не е в сферата на производството. Най-тъпото е, че ангажира здрави и работоспособни хора, а в длъжностната им характеристика няма никаква работа,освен от дъжд на вятър туй-онуй като учения. Аз, да речем, бях шокиран от това, че когато полицаите охраняват един футболен мач, на тях... им се плаща! Втора заплата им се дава затова, че си вършат работата. Еми нищо чудно, че не можете да срещнете полицай по улиците, а ако срещнете той най-вероятно за никъде не бърза и походката му е тип "Рамбо". И на мен да ми плащат за да не работя и аз ще си въобразя, че съм голямата работа, над закона и прочие. Споменах ви един селски цървул, който от кльощаво момче се беше превърнал в кльощаво момче с шкембе. Еми като ме видя ме почна с "Какво правиш" и преди да успея да му отговоря ми занарежда, че взема 700-800 лв, безплатна храна и квартира. Аз вместо шкембе имам висшо, а вземам по-малко пари от него. Нормално е той да има по-голямо самочувствие, повече имоти, състояние, условия... Той не чете и не пише, но ако го правеше щеше горещо да прегърне идеята за наливането на още пари в армията. Пристрастен е, но той не знае значението на думи с толкова много срички и не ангажира съзнанието си с такива обременяващи казуси. Истината е, че няма контрол върху свършената работа от професиите, за които говорим. Има яка шуро-баджанащина, има усвояване на фондове, има крадене на амуниции, храна, одеала, посуда и всичко, което може да бъде откраднато. Примерно вкъщи има една желязна чиния, която чак в казармата разбрах, че се ползва. Да не мислите, че е била купена за да се телепортира вкъщи?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/10/2016 at 15:11, ISTORIK said:

Ако някой си мисли, че с връщане на казармата нещо ще се промени в положителна насока, се е излъгал много жестоко. Който е бил боклук и преди казармата, ще си останесъщият и след нея. За пример може да вземете затворите, където е далеч по-тежко от казармата и въпреки това малко са хората, които са си взели поука и са се поправили. 

Единственото нещо, до което ще доведе задължителната казарма, е всички млади момчета в България масово да се изнесат в чужбина! Ако политиците искат да доубият българската нация и да имаме тотален демографски срив, да въведат пак казармата!

След 26 преход и опити да направим България (уж!) демократична държава стигнахме пак до опити да се върнат задължителната казарма и задължителното гласуване. До задължителните ученически бригади (да помогнем на народното стопанство!) и задължителните манифестации (да изразим всенародната си любов към управляващите!) остава твърде малко.

Категорично против съм! Абсолютна загуба на време е.

Който предлага такива идеи, сам да даде личен пример и да отиде запас за поне една година! Ще му се отрази добре на физиката! Ама онези, които най-силно призовават за казарма, най-много гледат да се скатаят. И може даже и да не са били войници! 

От друга страна, последните няколко поколения младежи са такива лигльовци и мърди, че ще изкарат казармата в карцера! 

Съгласен съм с Историк / донякъде /.....Връщането на военното обучение / всеобщо такова / в момента няма да промени към положителна страна състоянето на обществото...Армията е организъм, часто  от обществения оганизъм.. ролята и мястото на армията НЕ Е да изгражда личности....Това са митове...

Да, калява характера вонната служба / при условие, чене си психически лабилен /, но до там...Ролята на армията  ина военното обучение в нея е именно такава- да имам обучени хора, да могат да реагират адекватно при военни действия...В днешната реабност обаче, българската армия няма възможностни павилно да обучава запасни военнослужещи. при днешните ресурси, ко4то се отделя за Българската армия, / т.е пълна ресурсна необезпеченост /, връщането на задължителната казарма е просто глупаво...Няма да имадостатъчно финансови ресурси за обличане на войската, какво остава за обученение / разните му тан такситечски учения сбойни стрелби , ежедневни учебни заняти и т.н /...В тозисмисъл, подобно връщане към задължитгелната казарма, в момента е неправилно...

 

Ако има референдум, ще гласувам против връщането на задължителната военна служба / за момента и поне в близките 5-10 години /, азщото това е откровено палиативна и популистка мярка....

да се отделят зцелеви пари за ново въоръжение, за повече ТУБС-ове, за резервни части и попълване на малкото останали складове с оръжие и боеприпаси, а не да се разводняват и харчат незнайно кака парите за връщане на задължително военно обучение, в което войниците ще стрелят по 20-30 патрона за целия срок на службата...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, vorfax said:

България - страната, в която началниците не работят :biggrin:

Сега сериозно. Все някой трябва да мие и тоалетните, това е ясно. Но едно е населението да работи на полето за жълти стотинки, съвсем друго в IT областта, да речем, ако възвращаемостта е 20 пъти по-висока. Затова хората зарязаха земите. И ако образованието позволява длъжности с по-висока заплата, не виждам нищо порочно в това. За сметка на това военната длъжност не е в сферата на производството. Най-тъпото е, че ангажира здрави и работоспособни хора, а в длъжностната им характеристика няма никаква работа,освен от дъжд на вятър туй-онуй като учения. Аз, да речем, бях шокиран от това, че когато полицаите охраняват един футболен мач, на тях... им се плаща! Втора заплата им се дава затова, че си вършат работата. Еми нищо чудно, че не можете да срещнете полицай по улиците, а ако срещнете той най-вероятно за никъде не бърза и походката му е тип "Рамбо". И на мен да ми плащат за да не работя и аз ще си въобразя, че съм голямата работа, над закона и прочие. Споменах ви един селски цървул, който от кльощаво момче се беше превърнал в кльощаво момче с шкембе. Еми като ме видя ме почна с "Какво правиш" и преди да успея да му отговоря ми занарежда, че взема 700-800 лв, безплатна храна и квартира. Аз вместо шкембе имам висшо, а вземам по-малко пари от него. Нормално е той да има по-голямо самочувствие, повече имоти, състояние, условия... Той не чете и не пише, но ако го правеше щеше горещо да прегърне идеята за наливането на още пари в армията. Пристрастен е, но той не знае значението на думи с толкова много срички и не ангажира съзнанието си с такива обременяващи казуси. Истината е, че няма контрол върху свършената работа от професиите, за които говорим. Има яка шуро-баджанащина, има усвояване на фондове, има крадене на амуниции, храна, одеала, посуда и всичко, което може да бъде откраднато. Примерно вкъщи има една желязна чиния, която чак в казармата разбрах, че се ползва. Да не мислите, че е била купена за да се телепортира вкъщи?

ФАКТ......България наистина е държава, в която началниците / особено в администрацията /  НЕ работят...Да не говорим, че и за началници не стават, а се крият като мишки, в случай на някаква дребна вътреслужебна ситуация....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това до голяма степен не е вярно. Работят, друг е въпросът дали винаги добре!

И това не е никакъв аргумент срещу армията. В армията винаги работят. Тя не е министерството на сливите и трънките. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, kramer said:

Да, и за манталитета на работодателя е виновна казармата:)

Манталитетът на българските работодатели е безобразен и ориенталски....никой от бившите ми съученици и състуденти,  не иска да работи на частно за българска фирма.....Няма общо армията....по никакъм начин..Има общо дефицитът на култура и уважение към ближния...

Имам преки наблюдения и от мой роднина, който работеше, като инженер в българска фирма, обслужваща италианска фирма, а сега работи само за италианците...

това е...Българският бизнесмен НЯМА култура  на експлоатация на аргатите си....Това са факти, които са дълбоко кулртурно-исторически заложени. говорим за стереотипи и утвърдени поведенчески модели в националният ни манталитет....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ворфаксе, абе ти не схващаш ли, че не може, ФИЗИЧЕСКИ, СТАТИСТИЧЕСКИ е невъзможно всички да са програмисти? Програмистите на глава от населението в българската икономика са еди колко си-няма как да вземеш трактористите и да ги направиш програмисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, vorfax said:

sirius, ще повтарям, докато ви влезе в главата. Ако един човек на 18 или 22 години тепърва му е нужно да се учи на дисциплина, то той няма да се научи. Повтарям, че основният проблем на България произтича от манталитета на нейните граждани, от разхайтените поколения без съвест и възпитание. Когато допуснеш един материал да е некачествен, после нито училището, нито казармата могат да го оправят. Казармата не е лек, както ми я пробутвате като прехвалена хомеопатия, а поредното в редицата прехвърляне на отговорността! Стига с тея лапешки наивни панацеи, обиждат интелекта ми! Коня не трябва да се вади от калта, а да се пази да не потъва в нея. От всяко дърво става свирка, но от едно дудук, а от друго цигулка.

ворфакс, прави си....Всичко започва от семейната среда...Влияе и генът на конкретния индивид....Но....да чакаш само на училището или казармата, а в последствие на работната среда, да те формират като личност и да ти задават ценностни критерии е просто глупаво....така да се каже: нямаш ли базата- нощо не става от тебе....А базата е и се гради вътре в семейството...там се поставят основите и първите стъпала....

С мърдзеливи , индиферентни и алкохолизирани родители, които не те карат да се стараеш да учиш и изобщо да се развиваш е сигурно на 99%, че в бъдеще и ти ще станеш социален маргинал......

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, КГ125 said:

Това до голяма степен не е вярно. Работят, друг е въпросът дали винаги добре!

И това не е никакъв аргумент срещу армията. В армията винаги работят. Тя не е министерството на сливите и трънките. 

КГ 125, виждането ми се базира на преки, лични възприятия и придобит житейски и социален опит...Опитност ...

В държавния сектор, масовото типично проявление е началниците да не работят...Знам го от първа ръка....За кратко и аз съм бил началник и занам, за какво иде реч....

 

В частния сектор е по-друго.....Мой родител работи в частния сектор и е с началнически функции и работата и отговорностите, които поема са огромни....

В администрацията специално фактически е обратното....Работещ началник в публичния сектор е по-скоро изключение, отколкото правило....

Редактирано от andreiS40
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/20/2016 at 13:06, КГ125 said:

Давайте така и ще ставате милионери, ама мястото няма да се казва България. ;) Впрочем, и милионери няма да станете, защото ще работите за едни други милионери. 

 

Точно така е.....само ще станат роби на поредната банка.......за да могат да си плят наема на скъпото 50 кв м жилище режийните и градкия транспорт в Англия например...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стига сте жалвали емигрантите, никой не е побегнал да се връща в рая на земята - България. Кажете има ли нужда от съкращаване на армията и полицията. Граничните войски бяха съкратени с толкова, колкото сега се наложи да бъдат командировани, значи за мен съкращенията не са били правилни. Но и тяхната е една - наложи им се да работят покрай сирийската криза и веднага напускат...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Извинявайте, че пак се намесвам, след като стана очевидно, че по тази тема нищо не разбирам. Но искам само да ви дам един от многото примери как такива невежи хора като мен -- а те никак не са малко -- ежедневно са подложени на подобни стресиращи писания, като това например:

http://www.vesti.bg/sviat/evropa/evropa-se-vyoryzhava-pred-ruskata-zaplaha-6050364

Мигранти, руснаци, турци... извънземни -- все разни прокоби как някой ни напада. Е, нормално е да си задаваме въпроса "Ми ако наистина ни нападнат, как ще се защитим?"

П.П. Впрочем за всеки случай ще спомена, че не съм русофоб. Дори напротив. Просто тази статийка ми попадна днес, затова я давам за пример.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Европа не се въоръжава заради Русия, а САЩ въоръжава Европа за да ѝ пази интересите. По същата причина Южен поток не минава през България, защото сме сателит на САЩ, а не защото Русия ще ни превзема.

А за плашенето, така сме устроени. За да свършим чужда работа първо трябва да ни уплашат. Виж, че в САЩ си свалиха два небостъргача за да оправдаят война с разни пещерняци. Коментарите винаги са много интересни в този сайт. Но аз настоявам, че основният проблем на България е икономически и социален, а не военен, което еднозначно сочи откъде трябва да се съкратят разходи и къде да се насочат приходи.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук противниците на казармата изтъкват факта, че там разни фатмаци си избивали комплексите, най-общо казано и поддръжниците им тук във форума и те били от същия сорт хора..

Добре де, ама и дамското присъствие във форума, което е на страната на казармата, и те ли са фатмаци? А дали пък не са си направили извод просто за качествата на днешните младежи. Например мои познати дами споделят, че дъщерите им в университета не могат да си намерят стойностно гадже, да не говорим за съпруг.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, kramer said:

Тук противниците на казармата изтъкват факта, че там разни фатмаци си избивали комплексите...

Противниците на българския геноцид изтъкнаха цял списък с причини. Преди да ги отричаш е редно да се запознаеш с тях.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...