Отиди на
Форум "Наука"

Професионална етика в психотерапията


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, tack said:

И най-важният момент от всичко е след края да не се стигне до ''йо-йо ефекта''. Иначе каква е ползата от файдата на целия труд.Това имах предвид,да не вярвате на всичко,което четете.

О, разбира се това го знам.

Например при наднормено тегло и затлъстяване метаболизмът не работи добре. Ако се върне в нормата вероятността да започне да работи добре е голяма. Но ако неусетно човекът започне да се връща към високите килограми, метаболизмът отново спира нормалната си дейност и от там още по-лошото при йо-йо - новите килограми може да са повече и от тези преди режима. Нали е така?

Ако човек се следи, сам може да види кои са граничните килограми при които метаболизмът вече спира да работи добре. Забелязах, че първите 6-7 килограма се качват много неусетно и по-бавно във времето. Човек заживява с идеята, че не напълнява. И след тях изведнъж качването е скоростно и се натрупва. Това ми говори, че общо взето границата е 6-10. След 10 започва бързото натрупване. Вие как мислите? Има ли подобен ефект или греша.

Темата живо ме вълнува. Защото ми е изключително трудно да обяснявам, че не диета, правилен режим на хранене е гаранцията за нормално тегло и здраво тяло, значи и здрав дух. Хората пазят диета, броят си хапките, отслабват и щом се върнат на предходния си стил на хранене - връщат изгубените килограми даже с +. А най-трудно ми е когато се опитвам да убедя, че в днешно време, човек може да се храни и без хляб когато храната не позволява хляба - примерно когато се ядат картофи. И т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 114
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 9 минути, *abi* said:

Над нормата с поне 20 кг. За тази височина трябва да тежите не повече от 80 кг. Който Ви каже нещо друго - не е откровен с Вас.

За това сменете фитнеса.

Да ме прощава Incorrectus , но дрегерът няма да отчете за никакъв алкохол, ако има тъкъв в този раздел, защото отговорът ми е наложителен на това предизвикателство! Може някой друг да го е употребил. Юзери много "крадецът викнал, дръжте крадеца!"

*abI*, ако сега кажа, че пишеш глупости с какви ли аргументи ще доказваш, че това не е вярно? Не ми трябва да сменям фитнеса. Нямам грам излишна мазнина. правя над 120 лицеви опори за 3 минути, или 29 само с дясната ръка. Вдигам 190 кг. от лежанка, при обиколка на бицепсите 48 см. без употреба на анаболи, и съм вече над 50!!! Ако бях 80 кг. както мислиш това за нормално, щях ли да имам  тези възможности? Няма как да го докажа с линк тук, за това може да не ми отговаряш, но ако посетиш някой фитнес-център, ще се убедиш, че съм прав, защото има и други като мен! Това дето го пише по книгите, не расте по нивите, а човек се учи докато е жив, и ненаучен си умира! За това е и форумът Наука, за натрупване на познания!

Приятна вечер!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, dora said:

Вероятно средата също оказва влияние.

Според мен неимоверно влияние...За това се питам дали е генетично или не е.

Майката с тегло над нормата. Затлъстяване. Видимо с просто око. И купува на двете си деца, които вече са с наднормено тегло (простичко казано - дебеланчета) сандвичи с големина и съдържание, която аз, възрастния няма да мога да изям и до половината. Изядоха ги...За това се чудя и мая къде е генетиката и къде примерът...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, herkules said:

Ако бях 80 кг. както мислиш това за нормално, щях ли да имам  тези възможности?

Зависи какво искате да правите и/или как искате да изглеждате.

За мен мъж с вашата височина и килограми оптически е над нормата. Ако за вас е по-важно да правите това, което правите и да изглеждате напомпан - това е Вашият избор и го адмирирам. Ако се чувствате добре - радвайте се на живота и продължавайте все така. Целта си е Ваша и никой няма право да Ви я отнема. Ако и прегледите Ви са добри - няма нищо по-хубаво от това. Съвсем честна съм и добронамерена когато Ви го пиша.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Втори след княза said:

Имам идея

Авторът на темата да преценява адекватността на коментарите, а коментаторите да гласуват с присъствието си.

Не се дръжте инфантилно.

Тук темите не са принадлежност на авторите. Тези номера ги прилагайте в други форуми с друг тип участници.

Авторството на една тема не Ви дава правото да ръсите глупости из нея, нито да подбирате кой да пише в темата. Подборът се извършва само на ниво познания и крайна инстанция са модераторите. Както имате тема, така може и да ви изчезне темата...

А Вашите познания са под критичния минимум, независимо от това, че си позволявате да пускате "нова тема".

И освен това прекалявате с гроздето. А ако греша - толкова по-зле ...що се касае за причината на прекаляването...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, herkules said:

Нямам грам излишна мазнина. правя над 120 лицеви опори за 3 минути, или 29 само с дясната ръка. Вдигам 190 кг. от лежанка, при обиколка на бицепсите 48 см. без употреба на анаболи, и съм вече над 50!!! Ако бях 80 кг. както мислиш това за нормално, щях ли да имам  тези възможности? Няма как да го докажа с линк тук, за това може да не ми отговаряш, но ако посетиш някой фитнес-център, ще се убедиш, че съм прав, защото има и други като мен! Това дето го пише по книгите, не расте по нивите, а човек се учи докато е жив, и ненаучен си умира! За това е и форумът Наука, за натрупване на познания!

В името на познанието, може ли да ме осведомите какъв номер презерватив ползвате? Заради лекуваща идентификация чрез премерване ви питам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Ако да- що щеш в наще храсти, ако не- това етично ли е?

В момента си говорим за компулсивно преяждане.

Схващате ли за какво си говорим?

Питам - схващате ли?

Ако не схващате - върнете се три страници назад и започвайте да си четете за конкретното разстройство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, herkules said:

Да ме прощава Incorrectus , но дрегерът няма да отчете за никакъв алкохол,

За това ви похвалвам. Давайте повече пример на околните Ви в това отношение. Много се прекалява с алкохола, масово.

Много уважавам хората, които не пият или пият умерено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Incorrectus said:

В името на познанието, може ли да ме осведомите какъв номер презерватив ползвате? Заради лекуваща идентификация чрез премерване ви питам. 

Стига де! :)

Ще вземем да го превърнем това тука в съвсем "искрено и лично".

И направо ще ни сложат поредния катинар 🎅

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Не говорите за това. Лъжете за да се оправдаете. 

За компулсивното преяждане говорим и всичките му странични ефекти. Не следите нишката на разговора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 41 минути, *abi* said:

За това ви похвалвам. Давайте повече пример на околните Ви в това отношение. Много се прекалява с алкохола, масово.

Много уважавам хората, които не пият или пият умерено.

Херкулес не пие, затова поне един път в живота трябва да се натреска, за да разбере евентуално що е това неосъзнат мъж. А Втори след княза не трябва да пие, защото злоупотребява. И в двата случая алкохолът е Spiritus Sanctus, сиреч спирт - дух. Да се внимава с него ми е идеята.

Преди 36 минути, *abi* said:

Стига де! :)

Ще вземем да го превърнем това тука в съвсем "искрено и лично".

И направо ще ни сложат поредния катинар 🎅

С несериозни опоненти нека се забавляваме, докато ни търпят. А въпросът към Херкулес беше сериозен. Ще последва сериозен отговор от моя страна, когато той отговори на запитването в името на познанието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, dora said:

Или за комбинация от двете?

Вероятно средата също оказва влияние. 

Като прочета obesitas....степен и etc...и най-долу ако е написано ''фамилна обремененост'',ставя ясно,че причините са ендогенни(вътрешни),генетични.В по-големи подробности не съм запознат(само ендокринолозите знаят)-дисбаланс на жлезите с вътрешна секреция,оттам целият метаболизъм.И средата също вслияе,да.Тя се води към екзогенните(външни фактори)-неправилна диета,лекарства,вредни навици,околна среда...ако щете и ''хранителните добавки'' при дебелоглавите,които са решили да стават "Мистър Олимпия'' :))

1 hour ago, *abi* said:

по-лошото при йо-йо - новите килограми може да са повече и от тези преди режима. Нали е така?

Точно така.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Втори след княза said:

когато търсите своя път?

Вие своя път ли търсите?

Че така се притеснихте за етиката, морала, че и в профилите на събеседниците си ровите с цел какво? Да ги унижите?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Втори след княза said:

"нездраво любопитство към човешката психология"

Всяко любопитство към човешката психология е нездраво.

Например Вашето любопитство в момента към моя профил също е нездраво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Втори след княза said:

Мисля, че се изобличихте сама. Скрийте се в друго гнездо.

Сега ще Ви обясня какво значи нездраво в случая. Когато човек започне да се изкушава прекалено много да се рови където не е много наясно какво ще намери и как ще го разбере. Ако един човек осъзнае, че му е "нездраво любопитството" по-лесно може да си сложи граници и с ръка на сърце да признава - това не го знам, не го разбирам, до тук съм. За мен вече не е проблем да признавам когато не съм наясно с нещо - защото осмислих с времето, че знанието е като море, което постоянно сменя формата на бреговете си.  И нищо не е окончателно.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...