Отиди на
Форум "Наука"

Форума с нова версия


Recommended Posts

  • Администратор

Здравейте,

Дойде време за новата версия на форума :)

През годините имаше различни изгледи и функционалности и сега пускаме поредната.

Тук трябва да е по-лесно и удобно за самите потребители. Има нови функции като може да следиш потребители, които са ти интересни и да получаваш известие като пишат в някоя тема или създават тема.

Форума вече е по-бърз!

За пълното описание на новата версия може да прочетете тук:

https://invisioncommunity.com/news/company/welcome-to-invision-community-45-r1206/

 

Ако имате някакъв проблем или нещо не ви е ясно моля пишете тук :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ...веднага след публикуване на пост става невъзможно за корекция. Опцията е само ...ЦИТИРАЙ . Абе по кофти е . Мое мнение...Нещо което си работи , защо трябва да се променя ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че някои теми имат статистика за постингите - горе в дясно.
Според мен само заема излишно място, без да е полезна.
Има ли начин да се изключи?

Текущата тема все още няма статистика и изглежда много по-добре.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Евристей said:

Ами ...веднага след публикуване на пост става невъзможно за корекция. Опцията е само ...ЦИТИРАЙ .

Опцията за редактиране са я преместили горе, където са трите точки (...).

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, Евристей said:

Ами ...веднага след публикуване на пост става невъзможно за корекция. Опцията е само ...ЦИТИРАЙ . Абе по кофти е . Мое мнение...Нещо което си работи , защо трябва да се променя ? 

Нови версии се появяват най-вече от съображение за сигурност и внедряване на новите правила на интернет и новите тенденции в социалните мрежи.

Преди 49 минути, gmladenov said:

Виждам, че някои теми имат статистика за постингите - горе в дясно.
Според мен само заема излишно място, без да е полезна.
Има ли начин да се изключи?

Вече е под първия пост, а не отстрани. Скоро ще я преведа и смятам, че е интересно да се проследи активността на големите теми. Подобна статистика излиза за всяка тема над 3 страници.

-----

Нещо ново и интересно е внедряването на GIF в постовете :)

New Post Dancinglandoodles GIF

Най-дясната иконка в полето с настройки за писане на постове:

Screenshot 2020-09-13 210914.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 17.09.2020 г. at 22:11, gmladenov said:

Могат. Натисни трите точки (...) горе в дясно на постинга.

Показва ми опции споделяне и докладване само.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
On 19.09.2020 г. at 4:42, Kujiro said:

Показва ми опции споделяне и докладване само.

Потребителите могат да редактират совите постове само в първия час от пускането им. След това само модератор може да ги редактира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А дали няма някаква възможност да се включи, човек да си изтрива коментара? Пак в рамките на 1 час от поставянето му, може и по-малко? Понякога чисто технически се налага.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 16 часа, scaner said:

А дали няма някаква възможност да се включи, човек да си изтрива коментара? Пак в рамките на 1 час от поставянето му, може и по-малко? Понякога чисто технически се налага.

Не. Ако искате нещо да се изтрие или редактира може да се обърнете към мен или някой от модераторите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, господа администратори! :)

Ще имат ли възможност потребителите на този форум да качват файлове от компютрите си? Например снимки в JPEG и PNG, или пък нещо сканирано в PDF и DJVU?

Засега бутонът (долу вдясно) "Добави изображение" е само с две опции: Прикачи вече качени файлове и Прикачи снимка от URL адрес.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

От лявата страна на Добави изображение имаш един кламер с Add Files (скоро ще го преведа) и от там си избираш както снимки, така и други файлове  ;)

 

20200923_061502.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, ама при мен НЯМА кламер с Add Files! 🤪 Навярно защото съм влах на служба при лукавите гърци и не защитавам българските интереси, та съм без право на трибуна? 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.09.2020 г. at 1:13, Mazzini said:

Опция за нощен режим има ли? Че много напряга очите този бял фон. 

Инсталирай си добавката Dark Reader. Действа на всички сайтове и можеш да настройваш яркост, контраст и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В някои форуми когато сте на долният край на страницата е достатъчно само леко да скролнете курсора нагоре за да се появи горната лента с известията и другите функции. Тук не е така...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 9 часа, monte christo said:

Да, ама при мен НЯМА кламер с Add Files! 🤪 Навярно защото съм влах на служба при лукавите гърци и не защитавам българските интереси, та съм без право на трибуна? 🙄

Това може да е така, защото си минал лимита на качване на файлове. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Р. Теодосиев said:

Това може да е така, защото си минал лимита на качване на файлове. ;)

Тю, язък... Явно съвсем случайно се е получило навремето с качването на файловете, при условие, че не знам какво е Add Files! Няма смисъл от превеждане към днешна дата - останалите разбират повече от мен ;)

И все пак, както тогава, така и сега, благодаря за предоставената ми възможност да се опитам да разширя кръгозора на тези или онези.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Миналата година имахме проблем със сървъра и ограничих качването на файлове на потребителите и в момента потебителите имат ограничено пространство за качване на файлове. 

Ти си качил повече от 5ГБ във форума ;)

Пиши ми на ЛС, ако искаш да качваш някакви неща - да го обсъдим :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има ли вероятност настоящият бял фон да бъде заменен с мръсно бял фон? Нещо започнах да се зверя пред монитора (явно се напрягат очите). По-рано не беше така - четях си спокойно...

Знам, че има бутон за смяна на темите. Евентуално да бъде добавена опция и за мръсно бяло? Както при настройките на мониторите се вземат под внимание 9300K и 6500K, така и нещо тук да се побутне?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...