Отиди на
Форум "Наука"

Как един актьор стана президент на Украйна?


Recommended Posts

  • Администратор

Володѝмир Зеленский е актьор снимал се в редица украйнски и руски филми и сериали. Човека е родом от Украйна и през 2015 година е главна роля в сериал наречен Слуга Народа. Играе обикновен учител по история, който случайно става президент на Украйна. 

Целия сериал може да гледате от тук:

https://www.youtube.com/c/sluga95/playlists

На 31 декември 2018 г., няколко минути преди Нова година, Володимир Зеленски се обръща по телевизията към украинците, като заявява, че ще участва в президентските избори през 2019 г.

На 21 януари 2019 г. партията „Слуга на народа“ издига Володимир Зеленски за кандидат за президент на Украйна. На 22 април 2019 г. той печели на балотажа със 73.2% от подадените гласове.

Зеленский е един от хората, които седят зад идеята за сериала, като лично аз смятам, че няма по-добра кандидатурна кампания.

Ето и един много интересен монолог от първи сезон:

 

Сериала е много добър и интересен, комедия с доста истини близки до реалността.

Аз преди 3 години някъде бях в Украйна за една седмица, като отидохме с кола и се върнахме с кола. Пътищата просто ги няма, хората са много бедни и навсякъде всички ми обясняваха за корупция. На самата граница се заядоха с мен - единственият не украинец в колата, защото нямах достатъчно пари в брой - по-закон всеки чужденец е трябвало да минимум 400-500 евро като влиза в страната или извлезение от банката, че ги има в банката. Аз не помня колко имах в кеш, но нямах точно толкова колкото трябваше и единият от нашите хора се скара с митничарите, че аз имам повече кеш от колкото е неговата заплата за месец, а ние отиваме за няколко дни. 

Бяхме няколко дни в Одеса и минахме през 1-2 села на гости. Разликата беше огромна, дори хората бяха други. 

Повече информация (на руски):

https://ru.wikipedia.org/wiki/Зеленский,_Владимир_Александрович

https://ru.wikipedia.org/wiki/Слуга_народа_(телесериал)

Не съм запознат със сегашната обстановка в Украйна и как управлява Зеленский, но ми е интересна темата. Надявам се там нещата да се подобряват и да човека да прави поне част от това, което показва в сериала :)

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Макар че имам познати (и много приятели във фейсбук) украинци/украинки, ит тях не научавам почти нищо за Украйна. (по скоро ми се струва че голямата част от тяхте гледат на нас като на Запад и на "Западняци").

Самите те не споделят за проблемите на Украйна , освен за този с Русия (войната и руската агресия и хибридна война)- който изглежда е "затъмнил" останалите. 

Във връзка с последното изглежда, че за съжание планът на Путин за Украйна е сработил. В Украйна продължава да има голяма корупция(това се знае от авторитетнит източници), има бедност, недобри здравеопазване и образование

(Печален факт за Украйна е че малкият Беларус се представя  икономиески и социалано по-добре от голямата и демократична Украйна - срaвнете техните GDP)

Украйна се отдалечава от приемането и в ЕС, както и се отлага за неопределно време приемането и НАТО,заради нерешениете и конфликти с РФ - Крим и войната в Приднестровието,

(Всъщност двете членства са негласно свързани, щп се отнася до страните от Изтона Европа- няма страна която да е приета в ЕС, ако преди това не встанала член на НАТО)

Жалко за украйна, и за народа и..

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 39 минути, nik1 said:

(Печален факт за Украйна е че малкият Беларус се представя  икономиески и социалано по-добре от голямата и демократична Украйна - срaвнете техните GDP)

Някъде 2012-2013 година бях в Беларус и освен летището в Минск, което ми напомняше на автогарата във Варна останах доста приятно изненадан. В Минск яко се строеше, навсякъде нови и високи сгради се издигаха. Обясняваха ми, че яко инвестиции от Русия и реално всички пари влизат от Русия. Но ние бяхме една седмица в едно селце. Изглеждаше много приятно всичко, имаше си нормални пътиша и нормални коли караха хората. 

Много се впечатлих от огромните магазини за бонбони в Минск :)

Хората ми се струваха малко промити от соца, но доста позитивни и отворени.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато Зеленский даде за украинците десет или дванадесет часова (!) беше пресконференция по всички наболели за Украйна проблеми и най-вече за отношенията с Русия,свалих всякакви надежди и доверие в него. Човек и то държавен лидер,който говори с часове за дадени проблеми,означава че не ги разбира и не може да ги реши,а само ги обговаря.

Link to comment
Share on other sites

Преди 20 часа, Р. Теодосиев said:

Не съм запознат със сегашната обстановка в Украйна и как управлява Зеленский, но ми е интересна темата. Надявам се там нещата да се подобряват и да човека да прави поне част от това, което показва в сериала :)

 

Разочаровани са. Общо взето нищо конкретно не е направил, поне за сега. Соц проучванията все още го определят като първа политическа сила, но според украинците това са ОПЗЖ. Разбира се първи, но условно, два-три процента не е никаква преднина. Счита се, че хората на Медведчук са изкупили всички централни канали. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, Р. Теодосиев said:

Някъде 2012-2013 година бях в Беларус и освен летището в Минск, което ми напомняше на автогарата във Варна останах доста приятно изненадан. В Минск яко се строеше, навсякъде нови и високи сгради се издигаха. Обясняваха ми, че яко инвестиции от Русия и реално всички пари влизат от Русия. Но ние бяхме една седмица в едно селце. Изглеждаше много приятно всичко, имаше си нормални пътиша и нормални коли караха хората. 

Много се впечатлих от огромните магазини за бонбони в Минск :)

Хората ми се струваха малко промити от соца, но доста позитивни и отворени.

Много пари влизат в Беларус от техните  диаспора  живеещи в цял свят. Изобщо не са малко, а повечето инвестирани, <влезли> пари не се отчитат коректно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, deaf said:

Когато Зеленский даде за украинците десет или дванадесет часова (!) беше пресконференция по всички наболели за Украйна проблеми и най-вече за отношенията с Русия,свалих всякакви надежди и доверие в него. Човек и то държавен лидер,който говори с часове за дадени проблеми,означава че не ги разбира и не може да ги реши,а само ги обговаря.

Е как да ги реши?, трябва да приеме <поражение> което е неговата политическа, личностна и пр. смърт. Решението е зависимо от бъдещите отношение ЕС и Росия и бъдещето на НАТО, дали ще има <европейска армия> и евроазиатска световна икономическа зона.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandetza said:

Е как да ги реши?

Съмнявам се,че има силата и волята да реши проблема,когато дойде времето за това. Например,когато Путин сдаде властта и ако това доведе до сътресения по върховете на Кремъл,да използва момента и да си върне Крим. Зеленский по-скоро прилича на дърдорко.

Може ли малко извън темата,ако позволите? Току-що прочетох във Фейсбук,че Че Гевара е носел снимка на Левски. Някой знае ли нещо по въпроса?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, deaf said:

Съмнявам се,че има силата и волята да реши проблема,когато дойде времето за това. Например,когато Путин сдаде властта и ако това доведе до сътресения по върховете на Кремъл,да използва момента и да си върне Крим. Зеленский по-скоро прилича на дърдорко.

Каква политическа кариера?! Много пъти е казвал, че е там за един мандат. 

Той е сложен на поста пРезидент, за да стабилизира положението в страната. На олигарсите, Русия и ЕС им писна от това да си съсипват финансовите отношения, заради промитите украински псевдо патриотчета. Не случайно написах по-горе, че Зеленски обедини страната, макар че и Порошенко я бе обединил, но срещу себе си.

Кой щеше да бъде президент сега, ако не Зеленски? Щяха да изпаднат в сериозна политическа криза. Никой не иска във властта случайни хора.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

От малкото приятели украинци и белоруси съм останал с добри впечатления за Беларус. Въпреки политическото ръководство на страната, като цяло тяхната изолация е довела до един своеобразен културен национализъм, който до голяма степен обяснява състоянието на Беларус. Вярно е че той не е насочен към малцинства или съседи, но също така заради своята изолираност от ЕС и други международни рамки белорусите нямат възможност да се сблъскат с много въпроси на нашето съвремие като бежански кризи, мигранти от съседните държави и тн. Икономиката им е спретната бих казал, но силно зависима от руските пари, които влизат заради транзита на руски газ. Това донякъде ми напомня на някакъв икономически похлупак, който ограничава и предпазва страната от световните икономически процеси, поне докато отношенията с Русия са стабилни. Взаимноизгодните връзки с Русия също така допринасят на страната да не и се случват разни сценарии и други международни аномалии, както и рускоезичното малцинство там да не е така гласовито. Какво да кажем, хубави хора, чисти улици, много белоруси живеят в Полша към която имат някакво специално отношение заради миналото и културата си. Искрено се надявам бъдещето да не им донесе проблеми, но май те са неизбежни.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

На мене лично Лукашенко ми напомня на Мусолини.Постигна някаква вътрешна стабилност и на практика ликвидира организираната престъпност /с не дотам законни методи/ но за сметка на това установи свирепа диктатура основана на терор и популизъм.Беларус е може би единствената държава от бившия СССР където няма олигарси но свободата на словото е сравнима с тази в Сомалия.Абсолютно недопустимо е в 2020 година политически противници на Лукашенко просто да изчезват и буквално от тях да има и кост /нещо като Янек от Дупница макар че при нас историята беше чисто криминална и с намесена жена/.Такъв диктатор няма как да вирее в 21 век.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Модератор История
Преди 44 минути, Втори след княза said:

Намирам съмненията от 2020г. в качествата на Зеленски за основателни. Колко смислен е българинът, че не избра Слави, един друг наркоман. Като цяло Зеленски е зависим и играе по чужда свирка, не може да провежда преговори и дипломацията му е чужда. Доверява се на експерти, които му дават съвети в интерес на своите държави. 

Жалко, но когато свърши работа на кукловодите си, ще го унищожат, защото няма да има и цена за размяна.

Аз пък смятам че като военновременен лидер се справя по добре отколкото можеше да се очаква.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Намирам съмненията от 2020г. в качествата на Зеленски за основателни. Колко смислен е българинът, че не избра Слави, един друг наркоман. Като цяло Зеленски е зависим и играе по чужда свирка, не може да провежда преговори и дипломацията му е чужда. Доверява се на експерти, които му дават съвети в интерес на своите държави. 

Жалко, но когато свърши работа на кукловодите си, ще го унищожат, защото няма да има и цена за размяна.

На какви факти е основано твърдението, че Зеленски е наркоман? Ако го преценяваме по изявите му, той изглежда напълно адекватен. 

Редактирано от Шпага
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

поредната тролска опорка. Нали диктаторският режим в Москва смяташе да изгони 'нацистите' и 'наркоманите' от Киев за един ден. Изобщо има ли смисъл да обръщаме внимание на това?

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и тези рандъм цитати, основани на лични мнения на случайни хора какво трябва да доказват? Че Зеленски е наркоман и нацист ли?

Айде няма смисъл от излишно словоблудство.

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Както всичко при руските тролове е свършено на половина.

Виждам, че съм цитиран горе, но цитата е взет много избирателно. Аз в никакъв случай не се изказвам негативно към човека:

Цитирай

Не съм запознат със сегашната обстановка в Украйна и как управлява Зеленский, но ми е интересна темата. Надявам се там нещата да се подобряват и да човека да прави поне част от това, което показва в сериала :)

Очевидно е че човека се справя и прави дори повече от това, което показа в сериала.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...