Отиди на
Форум "Наука"

Ефективен начин за съхраняване на електроенергия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

работиш ли там. Тока дали е скъп там, а газта.

Няма газ, в повечето райони не е газифицирано за домашни потребители............... политика, независимост от руснаците.

Тока е скъп, особенно сега, ако се пада да ти се преподпише договора или се правиш на играч на <енергийната борса>.

Работя............... ако това което правя е изобщо работа, правилното определение............, живея тук, по точно назначен съм да живея тук:D

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 307
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 7 минути, DonKihote said:

Няма газ, в повечето райони не е газифицирано за домашни потребители............... политика, независимост от руснаците.

Тока е скъп, особенно сега, ако се пада да ти се преподпише договора или се правиш на играч на <енергийната борса>.

Работя............... ако това което правя е изобщо работа, правилното определение............, живея тук, по точно назначен съм да живея тук:D

сигурно си командирован там да работиш нещо, както и да е. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 6 часа, Sekynda_69 said:

Не живея в село в град не голям и в апартамент. Печки на пвърдо гориво не предпочитам, много слугуване и много млъсотия. Затова те питам за тока, нощната енергия е два пъти по евтина от дневната, гледах цените за киловатчас нощна енергия цената е около 12 стотинки, а дневната е 26 стотинки. Имам идея през ноща да нагрявам голям обем вода нещо като бойлер, а през деня да ползвам загрятата вода за отопление, не знам обаче дали ще ми струва скъпо това. Най малко 3 киловата на час ще трябват. Но ако загрявам водата електролизно, примерно 3 електрода потопени във вода със 380V ток, така загряването ще става бързо и няма да има големи температурни загуби.

Общо взето за водата са ти отговорили (Amazonski), за да съхраниш повече топл енергия) ще ти трябва по голямо количество. За апартамент мисля е неприложимо. Може да се сметне по данни от нета. Електролизно - ще рече че искаш да си направиш нещо дето наричт електролизен котел. Аз имам претенции, че мога да си го сметна, но паак не бих се наел да го правя. Може да се окаже опасно, не просто неефективно. Виж по форуми, хората не са доволни от стандартните такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 23 часа, Joro-01 said:

Май не беше споменато тук са топлинни акумулатори - голям резервоар със стопена сол може да съхрани достатъчно енергия топлинна, която да загрее вода до пара. Прилагат се при слънчевите ТЕЦ. Пак в тази област - два резервоара - топъл и студен, енергията се използва за създаване на температурна разлика.

 

Въпроса е колко голям трябва да е този резервоар и може ли за всеки апартамент по този начин да се съхранява така енергия/топлина, ще има ли място? Общо взето това е основния въпрос и за всички останали опции за съхранение на енергия - вместимостта на батерията, акумулатора или в какъвто друг вид ще бъда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Warlord said:

Въпроса е колко голям трябва да е този резервоар и може ли за всеки апартамент по този начин да се съхранява така енергия/топлина, ще има ли място? Общо взето това е основния въпрос и за всички останали опции за съхранение на енергия - вместимостта на батерията, акумулатора или в какъвто друг вид ще бъда.

Съхраняването на топло чрез вода и <парно> е стандарт при нас. Резервоарите, <бойлерите> са големи , стандарти са 1 тон, има и по малки , има и 1, 5 тона , зависи за какво е нужно.Ако е само за къща около 120 м2, един тон е идеален.Ползват се котли на дърва,. всички които имат такива резервоари горят дърва. Идеята е когато си свободен, да речем следобеда, бузиш котела да работи максимум или близо да максимум, малкия кръг е с голям дебит и загрява резервоара и малко е в системата на къщата. Вечер , преди лягане, врътваш крановете, малкия кръг се затваря, отваря се отоплителния кръг през големия резервоар и през котела, топли вечер. Сутрин в съвременните системи дори се изключва с кранове и циркулацията през котела - той е вече студен и помпата върти само през голоемия резервоар и радиаторите. По новите системи са автоматични.

Моята парна система е навтова и нямам нужда от такова голямо нещо, пелетните също нямат нужда.

На ток имат климатични системи загряващи вода до към 48- 50 град. или по малко и те циркулират през радиатори, като е доста студено се включва директно нагряване с нагреватели. Моите климатици са обикновенни инвертори и не са ефективни при минусови темп., т.е излизат ми скъпо, за това има камина и парно.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Warlord said:
On 3.01.2022 г. at 11:06, Joro-01 said:

Май не беше споменато тук са топлинни акумулатори - голям резервоар със стопена сол може да съхрани достатъчно енергия топлинна, която да загрее вода до пара. Прилагат се при слънчевите ТЕЦ. Пак в тази област - два резервоара - топъл и студен, енергията се използва за създаване на температурна разлика.

 

Въпроса е колко голям трябва да е този резервоар и може ли за всеки апартамент по този начин да се съхранява така енергия/топлина, ще има ли място? Общо взето това е основния въпрос и за всички останали опции за съхранение на енергия - вместимостта на батерията, акумулатора или в какъвто друг вид ще бъда.

Тая сол докато се разтопи бая енергия ще лапне. Примерно обем от3 кубически метра сол, колко киловата и трябват за да се разтопи. Мисля че е изгодно само за промишленни цели.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Тая сол докато се разтопи бая енергия ще лапне. Примерно обем от3 кубически метра сол, колко киловата и трябват за да се разтопи. Мисля че е изгодно само за промишленни цели.

И послле ще отдаде. Друг е въпросът, че може да е сложно и скъпо за употреба в бита. Поне докато не излезе на пазара такъв продукт за бита.
За бита засега - тухлите са най-подходящо откъм простота и безопасност. Ако си в къща - под земята резервоар - онова дето с редица други опции го слагат в графата в графата геотермално отопление. Ето тук е един пример, където се използва вода като акукулатор без да се загрява много.

Преди 2 часа, Warlord said:

Въпроса е колко голям трябва да е този резервоар и може ли за всеки апартамент по този начин да се съхранява така енергия/топлина, ще има ли място? Общо взето това е основния въпрос и за всички останали опции за съхранение на енергия - вместимостта на батерията, акумулатора или в какъвто друг вид ще бъда.

Добър въпрос. Топлинните акумулатори с фазофи преходи събират повече. Трябваше да видя за таблици, но намерих това.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/Fernw%C3%A4rmespeicher_Theiss.jpg

Най-големият е Европа го дават, нр намерих много инфо, а в малкото не съм сигурен. в 50 000 куб метр се съграняват 2 гигаватчаса енергиа. Ако не се лъжа, 0,8 GWh призвежда всеки един от двата ни реактора, ако работи нормално (на 80% наторарване). Или всеки един куб метър стопена сол може да съхрани 40 000 KWh. Или литър 40 KWh. За килограм се намира специфичното тегло, може това да значи 1,5 кг.

Дали е вярно? Намерих и тази таблица. Резултатът ми даже е занижен, защото размера на съоръжението се отчитат топлоизолацията и спомагателните съоръжения. Това съперничи на горивата, а най-популярното гориво акумулатор е водороът. Някой ако иска може таблица за водород, докато ме няма. Килограм водород обаче дори и течен ще има по-голям обем.

https://www.solarthermalworld.org/news/molten-salt-storage-33-times-cheaper-lithium-ion-batteries

Operating temperature

150 to 560 °C

Storage capacity

75 to 200 kWh/m3

Storage capacity

40 to 110 kWh/ton

Storage efficiency

90 to 99 %

Lifetime (cycles)

10,000

Lifetime

20 years

Daily heat loss

1 to 5 %

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Понеже става интересно, ще кажа още нещо. Отдавна продават в спортните или туристичческите магазини отоплители за ръже или джоба.

Днес може б са електрически, има и с каталичично горене на бензин (може би и спирт, газ)...

Има още един начин. Да се използва латентната топлина. Това е също топлина на фазов преход но латентна (невидима). Много чисти стопилки на кристали могат да се охладят до под точката на топене и да останат течни. До момента в който не инициитрате кристализация. Освен със замъсяване, може и да стане ако вече вътре има някакъв замърсител (друго тяло) а вие агитирате разтвора - разбъркате, раздвижите...  Солта е натриев ацетат, с раздвижването / огъването на метален диск или пластина вътре предизвиквате топлоотделяща кристализация. Зареждането става за някакво време на жега, мисля в тенджера с вряла вода. по името съдя, че веществото е сол на натриевата основа и оцетната киселина, но горещо предпоръчвам -

НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА! не се опитвайте да го получите.

Има и други неща, които няма да спомена, защото ги намирам за опасни. Иначе не са скъпи, но вече може да е затегнат контролът върху тях.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Joro-01 said:

И послле ще отдаде. Друг е въпросът, че може да е сложно и скъпо за употреба в бита. Поне докато не излезе на пазара такъв продукт за бита.
За бита засега - тухлите са най-подходящо откъм простота и безопасност. Ако си в къща - под земята резервоар - онова дето с редица други опции го слагат в графата в графата геотермално отопление. Ето тук е един пример, където се използва вода като акукулатор без да се загрява много.

Добър въпрос. Топлинните акумулатори с фазофи преходи събират повече. Трябваше да видя за таблици, но намерих това.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/Fernw%C3%A4rmespeicher_Theiss.jpg

Най-големият е Европа го дават, нр намерих много инфо, а в малкото не съм сигурен. в 50 000 куб метр се съграняват 2 гигаватчаса енергиа. Ако не се лъжа, 0,8 GWh призвежда всеки един от двата ни реактора, ако работи нормално (на 80% наторарване). Или всеки един куб метър стопена сол може да съхрани 40 000 KWh. Или литър 40 KWh. За килограм се намира специфичното тегло, може това да значи 1,5 кг.

Дали е вярно? Намерих и тази таблица. Резултатът ми даже е занижен, защото размера на съоръжението се отчитат топлоизолацията и спомагателните съоръжения. Това съперничи на горивата, а най-популярното гориво акумулатор е водороът. Някой ако иска може таблица за водород, докато ме няма. Килограм водород обаче дори и течен ще има по-голям обем.

https://www.solarthermalworld.org/news/molten-salt-storage-33-times-cheaper-lithium-ion-batteries

Operating temperature

150 to 560 °C

Storage capacity

75 to 200 kWh/m3

Storage capacity

40 to 110 kWh/ton

Storage efficiency

90 to 99 %

Lifetime (cycles)

10,000

Lifetime

20 years

Daily heat loss

1 to 5 %

Впечатляващо. Според бърз чек 2 Гигаватчаса са енергия колкото могат да произведат 4 ТЕЦ-а на въглища (и да захранят ок 1.5 млн домакинства), които със сигурност са далеч по-обемни от тоя резервоар. Поправете ме, ако съм в грешка.
Също тая сол дето ще се топи каква е? Обикновена сол, добивана от солници?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 5 часа, Warlord said:

Впечатляващо. Според бърз чек 2 Гигаватчаса са енергия колкото могат да произведат 4 ТЕЦ-а на въглища (и да захранят ок 1.5 млн домакинства), които със сигурност са далеч по-обемни от тоя резервоар. Поправете ме, ако съм в грешка.
Също тая сол дето ще се топи каква е? Обикновена сол, добивана от солници?

Или това което ще произведат двата ни реактора за час ако работят на 100%. Тоест теоретично този съд ще покрие 1 час без тях. Практически няма как да стане и нямаме толкова точна информация за момента.

Сигурно и готварска става. Иначе солите са натриев -, калиев - и калциев нитрат.  Има и още. Онова, което описах по-горе - натрев ацетат е сол на натриевата основа и оцетната киселина.

Не съм гледал клипа, ентусиастите да внимават.

 

Редактирано от Joro-01
Грешчици разни
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, Joro-01 said:
Преди 6 часа, Sekynda_69 said:

Тая сол докато се разтопи бая енергия ще лапне. Примерно обем от3 кубически метра сол, колко киловата и трябват за да се разтопи. Мисля че е изгодно само за промишленни цели.

И послле ще отдаде. Друг е въпросът, че може да е сложно и скъпо за употреба в бита. Поне докато не излезе на пазара такъв продукт за бита.

Докато се топи тая сол ще трябва да се зъзне, пък и за стопяването и електромера ще върти като луд. Тва ако беше переспективно за бита или промишленноста отдавна да е внедрено, трябва доста мощна фотосоларка, а и силно слънце дето през зимата липсва а тогава най много се нуждаем от топлина. Абе бошлавработа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все пак колко ще отопляваш, ако е за 2, 3 стаи............ давай само на ток, климатик, климатици и комбинирано климатици с радиатори при по студено или ако е разпределено за отделна стая. Апартамент и печка на гориво............... , честно аз незнам, нямам спомени от Бг, никога не съм живял и бил в апартамент, изобщо имат ли кумини за горене във всеки апартамент, пък да не говорим за стая. Едно време имах познат на терасата котел пропан/бутан и парно, но никога в панелка не съм виждал печки и котли.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Докато се топи тая сол ще трябва да се зъзне, пък и за стопяването и електромера ще върти като луд. Тва ако беше переспективно за бита или промишленноста отдавна да е внедрено, трябва доста мощна фотосоларка, а и силно слънце дето през зимата липсва а тогава най много се нуждаем от топлина. Абе бошлавработа.

За индустрията отдавна е внвдрено, аз показах най-голямато в Европа. Ти зареждаш, после ще получаваш. Ще го зареждаш по-бавно за да тииздържи инсталацията, после ще получчаваш. Идеята е да имаш източник на евтина енергия, акумулаторите са времето за когато го няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Иска се инвестиция, но едно разумно решение е отопление с ток по време на нощната тарифа и <парно> с ЛпГ-пропан-бутан горелка на терасата по възможност по време на <дневната> тарифа.

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, DonKihote said:

Иска се инвестиция, но едно разумно решение е отопление с ток по време на нощната тарифа и <парно> с ЛпГ-пропан-бутан горелка на терасата по възможност по време на <дневната> тарифа.

лапландец нашият град е газифициран и отдавна се топлим в апартамента на газ, но сега газта за битови и индустриални потребления скочи много. Та се чудя с нощна енергия щото цената за киловат е 12 стотинки а дневната тарифа е двойно по голяма,26 стотинки за киловат. Само не знам как да я съхраня за през деня, с разни солни пещи няма как да излезе щото не става за апартамента пък и е сложни и скъпо за изграждане. Единствено мога да си направя самоделна тухлена акумулираща печка, шамотни тухли и огнеупорна пръст и готово.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

лапландец нашият град е газифициран и отдавна се топлим в апартамента на газ, но сега газта за битови и индустриални потребления скочи много. Та се чудя с нощна енергия щото цената за киловат е 12 стотинки а дневната тарифа е двойно по голяма,26 стотинки за киловат. Само не знам как да я съхраня за през деня, с разни солни пещи няма как да излезе щото не става за апартамента пък и е сложни и скъпо за изграждане. Единствено мога да си направя самоделна тухлена акумулираща печка, шамотни тухли и огнеупорна пръст и готово.😀

Е колко да е скъп тоя газ. Пробвай по добре с ток само <нощна>.Не ви разбирам идеята за <газифициране> на многоетажни, многофамилни жилищни сгради ........... хич не ме кефи.  

В Бг имам прекалено много имоти за които се грижа или които продадох и продавам, по точно Една фирма върши цялата работа.Моя съвет е по възможност бягай от <блока> дори да е <ново строителство>..................... п.п. имам 2 <фирменни > апартамент и <офис> и така ми се иска да ги наритам, продам, но ........................бабата ( тъщата> не дава, щото сме ги обещали на  нейната рода................

Link to comment
Share on other sites

Преди 56 минути, DonKihote said:

Е колко да е скъп тоя газ. Пробвай по добре с ток само <нощна>.Не ви разбирам идеята за <газифициране> на многоетажни, многофамилни жилищни сгради ........... хич не ме кефи.  

В Бг имам прекалено много имоти за които се грижа или които продадох и продавам, по точно Една фирма върши цялата работа.Моя съвет е по възможност бягай от <блока> дори да е <ново строителство>..................... п.п. имам 2 <фирменни > апартамент и <офис> и така ми се иска да ги наритам, продам, но ........................бабата ( тъщата> не дава, щото сме ги обещали на  нейната рода................

не мога да си продам апартамента за да си купя къща едноетажна, скъпо е, пък в апартамента не ми е зле. А то и в къща да живееш все едно тока и газта скъпи, а доходите ниски.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

не мога да си продам апартамента за да си купя къща едноетажна, скъпо е, пък в апартамента не ми е зле. А то и в къща да живееш все едно тока и газта скъпи, а доходите ниски.

Мммдаа , ниюо, ще оправиш работата с топлото.

Знаеш ли., допреди половин година , година бях убеден, че ако преживея и избегна поредния фатален инцидент, я инфаркт или нещо подобно по тежет, ще се върна в Бг. За тая цел си подготвих имот, голям , голям двор на село, всъщност 3 двора с една тухленнобетонна голяма къща, а другите къщи са старичоци, едната вече замина.........В основни линии всичко е стегнато...............обаче май никой няма да ходи там, младите и те изгубиха желание, а аз имам желание да завърша <кариерата си> извън ЕС , някъде където хората имат истинска нужда от чисто лечение, без корпоративни заигравки и преебавки...............Може да дойде време и да подарявам........... некой и друг имот:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Joro-01 said:

Сигурно и готварска става. Иначе солите са натриев -, калиев - и калциев нитрат.  Има и още. Онова, което описах по-горе - натрев ацетат е сол на натриевата основа и оцетната киселина.

Ако толкова ви е мерак, може да си произведете натриев ацетат от сода за пиене и оцет. Понеже оцетът май е 6%, ще трябва бая. Точната пропорция ще я проконтролирате с индикаторна хартийка или като сипвате отвреме навреме по лъжичка в тъмен чай докато той започне да не си променя цвета. Оцетът да не е винен, защото сам е оцветен.

Сега за солите...

Използват се соли които образуват кристалохидрат. Те не се стапят, а изпускат кристализационната си вода при загряване. Обратно - при заливане с вода се загряват. Такава евтина сол е железния трихлорид. Който си е правил печатни платки го познава. ...и може е имал неприятности, ако е приготвал разтвора в пластмасов съд. При неправилно действие съдът се разтапя. 

КПД на цикъла, за разочарование, е много нисък защото солта остава разтворена във водата и за да стане годна, т.е. за унищожаване на кристалохитрата цялата вода трябва да се изпари и после още да се загрее докато кристалът пусне всичките присъединени молекули вода. Те също трябва да се изпарят.. Топлината на изпарение на водата е около 20 пъти по-голяма от топлината на образуване/разпадане на кристалохидрата.

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Хм.. Сутринта от телефона уж споделих за един акумулатор с втечнен въздух, но нещо не е станало.

Понеже темата има лек уклон към битовите енергийни проблеми, давам това:

https://www.inceptivemind.com/innovative-micro-drilling-turbines-improve-efficiency-geothermal-systems/22779/

---

 

Преди 13 часа, Exhemus said:

Ако толкова ви е мерак, може да си произведете натриев ацетат ..

EN

http://materiability.com/latent-heat-storage/

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Мислено упражнение.

Колко натриев ацетат не нужен за да замени непрекъснато работещ радиатор с мощност един киловатчас за едно денонощие.

Ако приемем за стойност на
Един мол Натриев Ацетат - C2H3NaO2 тежи 82 g (82.034 g·mol^−1)
Ако приемем стойността на енергията за латентната топлина - 1,7 KJ (1.7 ± 0.5 kJ mol−1)
За да осигурим отоплител който ще замени непрекъснато работещ радиатор (24 часа) с мощност 1 KWh (3 600 KJ), е нужно количество от:

3600 KJ X 24 h 86400 KJ
             
        1.7 KJ/mol
             
          50823.53 mol
          X  
        82 g·mol^−1
             
          4167529.41 g
          ÷  
        1000  
             
          4167.53 Kg
Редактирано от Joro-01
Добавка - стойност
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Отворен съм за поправки, който иска може да сметне бака от 1 м^3 с вода затоплена с 30°C колко може да отдаде. Какъв радиатор и за колко време ще отмени

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, Joro-01 said:

Отворен съм за поправки, който иска може да сметне бака от 1 м^3 с вода затоплена с 30°C колко може да отдаде. Какъв радиатор и за колко време ще отмени

Водата не отдава много от топлината си, има колям топлинен коефициент. Затова е подходяща за консервиране на топрина, един вид топлинен резервоар. Да ама трябват мноооого кубици а това не е рентабилно за ползване на битови нужди. Жоро какво ще кажеш ако съхраняваме енергията в оловни акумулатори, не че ще е евтина инвестиция, но все пак е нещо, примерно зареждаме от фотоволтаици и вятърни системи а може да допълваме и с нощна ел енергия примерно 500 или 1000 Ah оловни акумолатори.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 54 минути, Sekynda_69 said:

Водата не отдава много от топлината си, има колям топлинен коефициент. Затова е подходяща за консервиране на топрина, един вид топлинен резервоар. Да ама трябват мноооого кубици а това не е рентабилно за ползване на битови нужди. Жоро какво ще кажеш ако съхраняваме енергията в оловни акумулатори, не че ще е евтина инвестиция, но все пак е нещо, примерно зареждаме от фотоволтаици и вятърни системи а може да допълваме и с нощна ел енергия примерно 500 или 1000 Ah оловни акумолатори.

Доскоро, под 10 г, така се правеше. Вече Li-ion се доказаха, плюсовете взеха превес над минуса цена.

Теоретично ако можем да издърпаме тока (заряда) за 1 час от акумулатор до 0, гладко и равномерно, един стандартен акумулатор от 12V , 60Ah, ще отдаде 120W електрическа мощност. Практически е в пъти по-малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Joro-01 said:

Мислено упражнение.

Колко натриев ацетат не нужен за да замени непрекъснато работещ радиатор с мощност един киловатчас за едно денонощие.

Ако приемем за стойност на
Един мол Натриев Ацетат - C2H3NaO2 тежи 82 g (82.034 g·mol^−1)
Ако приемем стойността на енергията за латентната топлина - 1,7 KJ (1.7 ± 0.5 kJ mol−1)
За да осигурим отоплител който ще замени непрекъснато работещ радиатор (24 часа) с мощност 1 KWh (3 600 KJ), е нужно количество от:

3600 KJ X 24 h 86400 KJ
             
        1.7 KJ/mol
             
          50823.53 mol
          X  
        82 g·mol^−1
             
          4167529.41 g
          ÷  
        1000  
             
          4167.53 Kg

Само дето забрави кристлизационната вода  :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...