Отиди на
Форум "Наука"

Ефективен начин за съхраняване на електроенергия


Recommended Posts

Ето какво намерих относно пестенето на електроенергия Иновативен уред за пестене на електроенергия Някой ползвал ли е такъв уред, и наистина ли пести или е само реклама за да си дадеш парите.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 307
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Решенията не са голяма <философия> . Много учени и специалисти по Управление и Власт, както и някои  <течения> като Нас ,Демоните , предложихме Въглеродна, Въглеродносилициева Цивилизация, т.е Материална дейност и Съществуванв базирано на Въглеродни Машини, технология за Въглеродносилициево Терапреформиране.  Градове, селища , структ. , фабрики и пр. изградени предимно от въглеродносилициевиполимери, компомери  комбиниран с минерален състав.Въглеродни батерии с ползваната в момента технология по <изгаряне> в горивни клетки. Изкуствен въглероден кръговрат за захранване на Материалната дейност , източници на енергия , ядрени централи, усъвършенстване на ядрения синтез-централи и слънчеви ферми, както и запазване на някои вече десетилетия използвани ВЕЦ , някои ТЕЦ и ограничено вятър  и пр.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, DonKihote said:

Решенията не са голяма <философия> . Много учени и специалисти по Управление и Власт, както и някои  <течения> като Нас ,Демоните , предложихме Въглеродна, Въглеродносилициева Цивилизация, т.е Материална дейност и Съществуванв базирано на Въглеродни Машини, технология за Въглеродносилициево Терапреформиране.  Градове, селища , структ. , фабрики и пр. изградени предимно от въглеродносилициевиполимери, компомери  комбиниран с минерален състав.Въглеродни батерии с ползваната в момента технология по <изгаряне> в горивни клетки. Изкуствен въглероден кръговрат за захранване на Материалната дейност , източници на енергия , ядрени централи, усъвършенстване на ядрения синтез-централи и слънчеви ферми, както и запазване на някои вече десетилетия използвани ВЕЦ , някои ТЕЦ и ограничено вятър  и пр.

Уреда за който споменах, ползвал ли си го, и дали е ефикасен.

Link to comment
Share on other sites

Как ще се съхранява енергията ще зависи от това дали целия ВЕИ отрасъл ще бъде разкулачен, а екологията бъде обявена извън закона или това ще стане много по-късно. Тези дето твърдят, че атомната енергетика е опасна е да видят в Ю туб как гори вятърна турбина, колко народ е загинал при монтажите им и да отиде да живее в близките села. Не знам доколко има връзка, но най-калпавото място от метереологична точка на магистрала Тракия е след Ихтиман, до слънчевата централа. Снощи гледах за остъклените сгради на един тиквеник в Лондон и Лас Вегас, които правят живота в съседство труден, пластмасовите седалки на велосипедите се топят. Кое има по-голямо въздействие, атомна централа или 1000 кв.км. слънчеви панели, които ще я подменят?

Ако човечеството си постави за нарочна цел да повлияе на природата в глобален мащаб и в продължение 1000 години хвърля всичките си усилия за това, той няма за промени климата и с една стотна от градуса. Всички отделени от човечеството емисии се измерват с 1 към няколко стотин хиляди или милиони части от съществуващите в природата.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 29.12.2021 г. at 12:43, Sekynda_69 said:

Ето какво намерих относно пестенето на електроенергия Иновативен уред за пестене на електроенергия Някой ползвал ли е такъв уред, и наистина ли пести или е само реклама за да си дадеш парите.

Приятелски съвет- не си давай парите за глупости.

Нит този уред ще помогне, нито електролизери или магнити за пестене на гориво в автомобили, нито ако наериш някъде генератр на свободна енергия.

Аз някъде мисля, че из форума също съм писал за тези неща но много време мина и трудно ще се намери

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 29.12.2021 г. at 19:06, DonKihote said:

Решенията не са голяма <философия> . Много учени и специалисти по Управление и Власт, както и някои  <течения> като Нас ,Демоните , предложихме Въглеродна, Въглеродносилициева Цивилизация, т.е Материална дейност и Съществуванв базирано на Въглеродни Машини, технология за Въглеродносилициево Терапреформиране.  Градове, селища , структ. , фабрики и пр. изградени предимно от въглеродносилициевиполимери, компомери  комбиниран с минерален състав.Въглеродни батерии с ползваната в момента технология по <изгаряне> в горивни клетки. Изкуствен въглероден кръговрат за захранване на Материалната дейност , източници на енергия , ядрени централи, усъвършенстване на ядрения синтез-централи и слънчеви ферми, както и запазване на някои вече десетилетия използвани ВЕЦ , някои ТЕЦ и ограничено вятър  и пр.

Кои сте вие, Демоните?

И какво ще рече такъв преход? Предлагате да се горят силани ли? Нещо като алкани (наситени въглеводороди) но, където въглеродните атоми са заменени със силициеви. Ако е така, начинанието е меко казано опасно. Няма и кой да го направи де

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Joro-01 said:

Приятелски съвет- не си давай парите за глупости.

Нит този уред ще помогне, нито електролизери или магнити за пестене на гориво в автомобили, нито ако наериш някъде генератр на свободна енергия.

Аз някъде мисля, че из форума също съм писал за тези неща но много време мина и трудно ще се намери

 

Аз си го знаех това, ама все пак да попитам. Нали всички патим от поскъпване на енергията. Все пак имам амбицията да стана енергонезависим, или поне по малко зависим. Та ако средно потреблявам 2 киловата електроенергия за 5 часа, пускам си печка да се топля, а през останалото време да речем от 6 часа сутринта до 11 часа вечерта, потреблявам 800 ватчаса електроенергия, за хладилник телевизор крушки, лаптоп, при това положение може ли да използвам някакви фотосоларни панели или ветрогенератори, и каква трябва да е мощността им, при условие че ще зареждат акумолатор а пък той с какви параметри като капацитет в амперчасове трябва да е.

Редактирано от Sekynda_69
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Аз си го знаех това, ама все пак да попитам. Нали всички патим от поскъпване на енергията. Все пак имам амбицията да стана енергонезависим, или поне по малко зависим. Та ако средно потреблявам 2 киловата електроенергия за 5 часа, а през останалото време да речем от 6 часа сутринта до 11 часа вечерта

Ако си в къща и имаш налични няккви хилядарки (5- 6) е постижимо до голяма степен (може и на 100%, зависи), но трбват проучвания и фирма.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Joro-01 said:

Ако си в къща и имаш налични няккви хилядарки (5- 6) е постижимо до голяма степен (може и на 100%, зависи), но трбват проучвания и фирма.

Вярно ли че в Германия са безплатни инсталирането на фотосоларките и ветрогенераторите, не са твоя собственост но ти ги слагат на покрива безплатно. Германия до края на тази година затваря всичките си атомни централи. Това какво ще рече, не гори кюмюр като нас, и да плаща за емисиите, няма да има и АЕЦ, газта е скъпа на пазара. Ще рече че всичко преминава на ВЕИ.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 2 минути, Sekynda_69 said:

Вярно ли че в Германия са безплатни инсталирането на фотосоларките и ветрогенераторите, не са твоя собственост но ти ги слагат на покрива безплатно. Германия до края на тази година затваря всичките си атомни централи. Това какво ще рече, не гори кюмюр като нас, и да плаща за емисиите, няма да има и АЕЦ, газта е скъпа на пазара. Ще рече че всичко преминава на ВЕИ.

Не мисля. В Германия съм, но не знам такова нещо. Не съм се и интересувал, обаче. По скоро се опростяват пари и се дават безлихвени кредити. Както (вероятно) е и по-лесно присъединяването (ако ще (про)даваш на мрежата

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Joro-01 said:

Не мисля. В Германия съм, но не знам такова нещо. Не съм се и интересувал, обаче. По скоро се опростяват пари и се дават безлихвени кредити. Както (вероятно) е и по-лесно присъединяването (ако ще (про)даваш на мрежата

Позаинтересувай се тогава щом си в германия. То не всички са богаташи там, а сега с тази енергийна криза да затварят всичките си АЕЦ, звучи че ще преминават изцяло на ВЕИ. Германия не зная да купува ток.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Позаинтересувай се тогава щом си в германия. То не всички са богаташи там, а сега с тази енергийна криза да затварят всичките си АЕЦ, звучи че ще преминават изцяло на ВЕИ. Германия не зная да купува ток.

Последните новини не са хич добри, защото германците не са готови за мерките, които прилагат. Мога да ти кажаа как изглеждат хора, които учат / работят онлайн от къщи, дето съм виждал на камера - с якета и шапки. Сигурно държат под  18 С°. Не е много гот.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 15.11.2021 г. at 10:42, Warlord said:

Сравнителен анализ на системите за съхранение на енергия

%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0

https://nauka.bg/sravnitelen-analiz-sistemite-sahranenie-energiya/?fbclid=IwAR2JXnYwrqdgp4zPiJJTIdsNc5w87vsQ2-LtGWEWiKwaoALnIEfdtDDpLM4

Не се вижда статията, май. Само увода

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Joro-01 said:

Последните новини не са хич добри, защото германците не са готови за мерките, които прилагат. Мога да ти кажаа как изглеждат хора, които учат / работят онлайн от къщи, дето съм виждал на камера - с якета и шапки. Сигурно държат под  18 С°. Не е много гот.

Значи и там положението не е розово. Май само руснакът не го удря енергийна криза 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Just now, Sekynda_69 said:

Значи и там положението не е розово. Май само руснакът не го удря енергийна криза 😀

И нищо друго не му е наред. Ама нека не политизираме.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Joro-01 said:

И нищо друго не му е наред. Ама нека не политизираме.

Важното че няма да плаща големи сметки, нищо че не карат луксозни автомобили, е обикновените граждани а не богаташите щото и там ги има.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 4 минути, Sekynda_69 said:

Joro-01  А защо не се насърчава в България строежите на ПАВЕЦ, излишната енергия на ВЕИ може да се консервира там за през зимата.

Не знам. Политика. Може да нямаме дандености. То релеф има, но и защитени зони има "колегите еколози" като наскачат... А имаме и ангажименти относно "Нтура" към ЕС

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 4 минути, Sekynda_69 said:

Важното че няма да плаща големи сметки, нищо че не карат луксозни автомобили, е обикновените граждани а не богаташите щото и там ги има.

Ако ти е скъпо всичко останало или го няма, един леген, едни гумени ботуши, кел файда, че топлото ти е евтино? Корупция, висока престъпност...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Joro-01 said:

Не знам. Политика. Може да нямаме дандености. То релеф има, но и защитени зони има "колегите еколози" като наскачат... А имаме и ангажименти относно "Нтура" към ЕС

ПАВЕЦИ какво да пречат на еколозите, да вятърните генератори убивали птичета, да ама кое е по важното, някви птичета или насъщният.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Joro-01 said:

Ако ти е скъпо всичко останало или го няма, един леген, едни гумени ботуши, кел файда, че топлото ти е евтино? Корупция, висока престъпност...

Русия е автономия, всички нужди си задоволява, внася само от китай или индия, всичко поскъпва на пазара най вече заради енергията, евтина енергия е равностойно на евтини стоки.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Just now, Sekynda_69 said:

ПАВЕЦИ какво да пречат на еколозите, да вятърните генератори убивали птичета, да ама кое е по важното, някви птичета или насъщният.

Натура е мрежа за защитени видове и местообитания. Заради една по-рядка популация животни могат да спрат проект. Примерно някакви щурци живеят в бъдещата чаша на язовира. Отдвна не съм в материята, за щурци точно може да не стане но за златната мина в Крумовград местиха костенурки,

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Русия е автономия, всички нужди си задоволява, внася само от китай или индия, всичко поскъпва на пазара най вече заради енергията, евтина енергия е равностойно на евтини стоки.

Политизираме и спамим в момента. Призовавам да спрем, мога на лични да ти отговарям, не че ще повярваш

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joro-01 said:

Натура е мрежа за защитени видове и местообитания. Заради една по-рядка популация животни могат да спрат проект. Примерно някакви щурци живеят в бъдещата чаша на язовира. Отдвна не съм в материята, за щурци точно може да не стане но за златната мина в Крумовград местиха костенурки,

Изглупели са много тези еколози. То глобалното затопляне не е сигурно от какво се причинява, всичко се прави под някаква маска, но истината е че някои хора искат да паразитират на гърба на други хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Изглупели са много тези еколози. То глобалното затопляне не е сигурно от какво се причинява, всичко се прави под някаква маска, но истината е че някои хора искат да паразитират на гърба на други хора.

Има го, но тук става дума за друго. Защитени видове. Има и други проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...