Отиди на
Форум "Наука"

Ефективен начин за съхраняване на електроенергия


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки
Преди 3 часа, Sekynda_69 said:

Мерси жоро, калкулаторите нещо не работят, пробвай ги. За маховика, може, но трябва голям  да е пък е опасно и не става вдомашни условия, гараж или мазе. Нали разбираш какво може да стане при една авария.

Няма за какво. Работят, мн добре пробвах, сметките на скенер са верни и даже излиза малко над 2KWh (2,7КВч), заради закръглянето на 10 кг. Единият калкулатор ти дава дори центробежните сили, така, че можеш да си материалите да не стане авария. И  - формата на пръстен (колело със спици) има по-голяма енергийна плътност.

Може би трябват пояснения и ако питаш мога да ги дам, но ми се струва, че търсиш решения на битови проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 307
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Преди 2 минути, Joro-01 said:

Няма за какво. Работят, мн добре пробвах, сметките на скенер са верни и даже излиза малко над 2KWh (2,7КВч), заради закръглянето на 10 кг. Единият калкулатор ти дава дори центробежните сили, така, че можеш да си материалите да не стане авария. И  - формата на пръстен (колело със спици) има по-голяма енергийна плътност.

Може би трябват пояснения и ако питаш мога да ги дам, но ми се струва, че търсиш решения на битови проблеми.

Аз ги пробвах не работят, показват някви букви а не цифри.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 минута, Sekynda_69 said:

Аз ги пробвах не работят, показват някви букви а не цифри.

форматите на цифрите виж, да не си написал  о вместо 0, десетични запетаи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Получаваш в сжаули, трябва да го превърнеш в КВч

Примерът на Скенер за малкия маховик изглежда така:

Screenshot from 2022-01-08 12-01-02.png

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 7.01.2022 г. at 16:59, Sekynda_69 said:

Виж цените за литий йон, високи са, ще трябват много такива батерии за сериозна работа.

Гледам ги вече 20 години, не са скъпи, поевтиняха много последните 5-7 години...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, fantom4e said:

Гледам ги вече 20 години, не са скъпи, поевтиняха много последните 5-7 години...

Поевтинели но си остават скъпи , относително скъпи. Оловните са по евтини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Sekynda_69 said:

Поевтинели но си остават скъпи , относително скъпи. Оловните са по евтини.

Добре да го формулирам по коректно, първоначалната инвестиция за литиеви е по-голяма, но за срока на експлоатация е до 3 пъти по-евтино спрямо оловни.

Отделно, 5кВ литиева е с рамер на голям лаптоп, а оловната е като стая....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 8.01.2022 г. at 9:18, Sekynda_69 said:

За маховика, може, но трябва голям  да е пък е опасно и не става вдомашни условия, гараж или мазе. Нали разбираш какво може да стане при една авария.

А не може ли да наблъскаме маховици на мястото на всички ТЕЦ-ове, газохранилища, складове за въглища, мазут и всички други дето вече няма да ни трябват като преминем на зелено? Място, специално в обезселената и пустееща България, може да се намери колкото искаш и да е достатъчно далеч от домовете в случай на някаква авария.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, fantom4e said:

Добре да го формулирам по коректно, първоначалната инвестиция за литиеви е по-голяма, но за срока на експлоатация е до 3 пъти по-евтино спрямо оловни.

Отделно, 5кВ литиева е с рамер на голям лаптоп, а оловната е като стая....

Вярно, но за консервиране на енергия в голям мащаб, аз говоря за малогабаритно устройство консервиращо енергията на вятъра и слънцето и използващо нощното намаление на ел енергия, за еднофамилно жилище, излиза скъпа инвестицията. Е вярно ще се изплати след време, цената например на една от тези Акумолаторна  Li-on е близо 1000 лева, а ще трябват най малко 5 такива., допълнително разходи и подръжка за ветрогенератори, соларни панели, кабели , конектори и монтажи.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Warlord said:

А не може ли да наблъскаме маховици на мястото на всички ТЕЦ-ове, газохранилища, складове за въглища, мазут и всички други дето вече няма да ни трябват като преминем на зелено? Място, специално в обезселената и пустееща България, може да се намери колкото искаш и да е достатъчно далеч от домовете в случай на някаква авария.

Може разбира се, даже ако живея да речем извън населено място, или населено където поне на 500 метра от мен няма къщи движимо или не дмижимо имущество, за да не може да се нанесат щети при евентуална авария. Може да се направи във всяко мазе или гараж, но ако стане авария и този въртящ се диск, с не знам си колко високи обороти и тежащ един тон или айде по малко, вземе че изхвръкне, ще изпотроши всичко до което се докопа. Така че аз лично не бих се наел да го правя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Sekynda_69 said:

Вярно, но за консервиране на енергия в голям мащаб, аз говоря за малогабаритно устройство консервиращо енергията на вятъра и слънцето и използващо нощното намаление на ел енергия, за еднофамилно жилище, излиза скъпа инвестицията. Е вярно ще се изплати след време, цената например на една от тези Акумолаторна  Li-on е близо 1000 лева, а ще трябват най малко 5 такива., допълнително разходи и подръжка за ветрогенератори, соларни панели, кабели , конектори и монтажи.

Примера който давам е за 5кВ, което си е баш за домакинство, за по-голям мащаб, има и други варианти. Но пак литиевите са най най.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 40 минути, Sekynda_69 said:

Може разбира се, даже ако живея да речем извън населено място, или населено където поне на 500 метра от мен няма къщи движимо или не дмижимо имущество, за да не може да се нанесат щети при евентуална авария. Може да се направи във всяко мазе или гараж, но ако стане авария и този въртящ се диск, с не знам си колко високи обороти и тежащ един тон или айде по малко, вземе че изхвръкне, ще изпотроши всичко до което се докопа. Така че аз лично не бих се наел да го правя.

Аз съм задал и разглеждам темата в малко по-глобален мащаб (или айде в национален поне), докато вие размишлявате повече какво може сами да направите със собствени средства и в непосредствена близост до жилището. Което е нормално - ако трябва да чекаш на държавата, ялова работа. Но като генерално решение да преминем изцяло на непостоянни ВЕИ, маховиците ще са добро решение за съхранение на енергията. Слънцето ще си пече когато му се пече, вятърът ще духа когато му се духа :) турбините и панелите от всички краища на страната ще препращат с различни честоти генерирана електроенергия към комплексите от маховици, но там постоянно ще има натрупан запас. Дори и да се случи някой супер убит ден с плътна облачност и пълно безветрие над цялата страна, ще има натрупана ел.енергия от предните дни, тъй като ще обираме абсолютно цялото слънце и вятър където има панели/турбини стига да инсталираме достатъчно маховици, които да я съхраняват като кинетична енергия. 
И оттам вече - направо към централната електроразпределителна система и всеки си дърпа от нея когато и колкото му е кеф :) Веднъж да организираме така системата, целият ток ще ни идва наготово от природата, т.е. безплатно. Единствено поддръжката и амортизацията на инсталациите ще изисква някакви средства на определени периоди от време, но то това всяко едно нещо си го изисква. Доколкото знам животът на една турбина е 16 години, няма драма да я подменяме на такива дълги интервали, още повече, че и животът им може да се удължи за вбъдеще. На соларните панели може и да е по-кратък, но те пък са доста по-евтини и по-лесно сменяеми. Единствено за амортизацията на маховиците не знам как стои въпроса, че малко обезпокоително звучат десетките хиляди обороти в минута. Но каквото и да е положението там, мисля че пак по този начин ще може да се формира една символична цена на тока и неговото постоянно наличие.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, Warlord said:

Аз съм задал и разглеждам темата в малко по-глобален мащаб (или айде в национален поне), докато вие размишлявате повече какво може сами да направите със собствени средства и в непосредствена близост до жилището. Което е нормално - ако трябва да чекаш на държавата, ялова работа. Но като генерално решение да преминем изцяло на непостоянни ВЕИ, маховиците ще са добро решение за съхранение на енергията. Слънцето ще си пече когато му се пече, вятърът ще духа когато му се духа :) турбините и панелите от всички краища на страната ще препращат с различни честоти генерирана електроенергия към комплексите от маховици, но там постоянно ще има натрупан запас. Дори и да се случи някой супер убит ден с плътна облачност и пълно безветрие над цялата страна, ще има натрупана ел.енергия от предните дни, тъй като ще обираме абсолютно цялото слънце и вятър където има панели/турбини стига да инсталираме достатъчно маховици, които да я съхраняват като кинетична енергия. 
И оттам вече - направо към централната електроразпределителна система и всеки си дърпа от нея когато и колкото му е кеф :) Веднъж да организираме така системата, целият ток ще ни идва наготово от природата, т.е. безплатно. Единствено поддръжката и амортизацията на инсталациите ще изисква някакви средства на определени периоди от време, но то това всяко едно нещо си го изисква. Доколкото знам животът на една турбина е 16 години, няма драма да я подменяме на такива дълги интервали, още повече, че и животът им може да се удължи за вбъдеще. На соларните панели може и да е по-кратък, но те пък са доста по-евтини и по-лесно сменяеми. Единствено за амортизацията на маховиците не знам как стои въпроса, че малко обезпокоително звучат десетките хиляди обороти в минута. Но каквото и да е положението там, мисля че пак по този начин ще може да се формира една символична цена на тока и неговото постоянно наличие.

Така де, ама не е просто решение. Първо трябва някой в Б Гето, да се бръкне дълбоко в джобовете за да инвестира много във ВЕИ, второ трябва да се изчисли каква мощност може да се инсталира на територията на Б Гето, от ВЕИ, така че да покрие всякакви нужди и на домакинства и на промишленост, във време на безветрие и облачно време. Май в нашата мила родина не духат много продължителни ветрове, пък и облачното време е често срещано, въпросът с консервирането дали ще е с Маховици или пък с ПАВЕци, се решава, важното е дали ще има какво да се консервира, ако се мине изцяло на ВЕИ както ще стане в Германия до края на тази година, да ама Германия е много по голяма територия от БГ и има много по голям ресурс и същевременно потребление на енергия от ВЕИ, не знам как си решават проблемите но е факт че ги решават, а ние драпаме ли драпаме, с тази енергия. В България се произвежда повече енергия отколкото се потреблява, остатъка от излишната енергия се продава и потъва в джобовете на разни чекмеджии, а българина превива гръб от неплатими сметки за ток и парно и газ. Затова трябва правителството да предприеме мерки за правилното разпределение и справедливо на енергията, без да дава възможност на богатите да богатеят още за сметка на работещите бедни. Щели да фалират бизнеси, ами да фалират и без друго само паразитират тези "бизнеси". Трябва кардинално решение в енергетиката, иначе няма да ни спасят никакви залъгалки с евтина енергия от ВЕИ и тем подобни.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, fantom4e said:

Примера който давам е за 5кВ, което си е баш за домакинство, за по-голям мащаб, има и други варианти. Но пак литиевите са най най.

Какви пет киловата какви пет лева, с кой акумолатор ще развиеш 5 киловата. Ще ти трябва акумолатор с максимален начален ток поне 500 А и капацитет най малко 2 000 Ah за да подържаш тази мощност поне 4 часа и то без да се смятат загубите. Колко ще струва такава литиево йонна батерия, като само някаква си нищожна такава от 50 Ah струва 1 000 лева ? за какво си фантазираш изобщо ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Sekynda_69 said:

Какви пет киловата какви пет лева, с кой акумолатор ще развиеш 5 киловата. Ще ти трябва акумолатор с максимален начален ток поне 500 А и капацитет най малко 2 000 Ah за да подържаш тази мощност поне 4 часа и то без да се смятат загубите. Колко ще струва такава литиево йонна батерия, като само някаква си нищожна такава от 50 Ah струва 1 000 лева ? за какво си фантазираш изобщо ?

хахах

ти чукча писател а?

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, fantom4e said:

хахах

ти чукча писател а?

Литиевите батерии за сега са мнооого скъпи за такава дейност, за друго може да се изгодни но за пестене и консервиране на енергия не стават, т.е стават но за хора с доста пари, а ако имаш доста пари, за какво ти е да се занимаваш със автономия на енергията за домакински цели.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 18 часа, Sekynda_69 said:

второ трябва да се изчисли каква мощност може да се инсталира на територията на Б Гето, от ВЕИ, така че да покрие всякакви нужди и на домакинства и на промишленост, във време на безветрие и облачно време. Май в нашата мила родина не духат много продължителни ветрове, пък и облачното време е често срещано, въпросът с консервирането дали ще е с Маховици или пък с ПАВЕци, се решава, важното е дали ще има какво да се консервира, ако се мине изцяло на ВЕИ както ще стане в Германия до края на тази година, да ама Германия е много по голяма територия от БГ

България е доста по-слънчева от Германия. Назад в темата споделиха тази карта, с уточнението, че ирадиация над 1500 kWh/m2 (за година) се смята за икономически атрактивна зона за соларни панели. Близо половината територия на страната влиза в тази зона, но ако осигурим достатъчен капацитет за съхранение спокойно можем да го пълним и от зелените зони, макар и с по по-малко енергия годишно. Спокойно можем да разположим панели по покривите на всички здания, тези на жилищните кооперации и без това не се ползват за нищо друго освен за тоалетна от гълъбите. Та ако един средно голям блок в оранжевата зона с таван с площ ок. 10х50 м (500 квадрата) умножено по 1500 kWh би трябвало да генерира 750 MWh годишно, а 1000 такива сгради - 750 GWh.
Нали не бъркам никъде тука, че почва да ми звучи прекалено много? :)

 

483096_1_En_6_Fig4_HTML (1).png

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, Warlord said:

България е доста по-слънчева от Германия. Назад в темата споделиха тази карта, с уточнението, че ирадиация над 1500 kWh/m2 (за година) се смята за икономически атрактивна зона за соларни панели. Близо половината територия на страната влиза в тази зона, но ако осигурим достатъчен капацитет за съхранение спокойно можем да го пълним и от зелените зони, макар и с по по-малко енергия годишно. Спокойно можем да разположим панели по покривите на всички здания, тези на жилищните кооперации и без това не се ползват за нищо друго освен за тоалетна от гълъбите. Та ако един средно голям блок в оранжевата зона с таван с площ ок. 10х50 м (500 квадрата) умножено по 1500 kWh би трябвало да генерира 750 MWh годишно, а 1000 такива сгради - 750 GWh.
Нали не бъркам никъде тука, че почва да ми звучи прекалено много? :)

 

483096_1_En_6_Fig4_HTML (1).png

Сам казваш че само половината от България е слънчева т.е достатъчно за добро електроснабдяване от соларки. А с ветровете как стои работата ?. Аз не съм противник на ВЕИ и зелени зделки, като може да го правят но соларките в България не са ли скъпи за джоба на средният бедно работещ Българин, в Германия тези соларки дали не са по евтинки, чувал съм даже че безплатно ги монтирали по покривите. И какво ти е мнението за изграждане на още една АЕЦ в България.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Sekynda_69 said:

Литиевите батерии за сега са мнооого скъпи за такава дейност, за друго може да се изгодни но за пестене и консервиране на енергия не стават, т.е стават но за хора с доста пари, а ако имаш доста пари, за какво ти е да се занимаваш със автономия на енергията за домакински цели.

глупости... мнооого скъп е АЕЦа, литиеввите са мноого евтини.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз съм силно ЗА атомната енергетика и втори АЕЦ на пълна мощност у нас дори би обезмислил цялата тази дискусия, защото ще решим въпроса с недостига, съхранението и цените на електричеството. Само че виждате накъде отиват нещата - дори Франция си даде срокове кога да започне да затваря своите АЕЦ-и, така че най-вероятно и ние по техния път ще се юрнем. Затова обсъждаме тук алтернативите и ги обсъждаме на национално ниво. Т.е. няма значение дали соларките ще са скъпи за отделното домакинство - ще трябва държавата да ги слага, безплатно - като в Германия, тъй като излишъка от тях ще отива в централната мрежа.

Иначе тя цялата България си е слънчева през повечето време, тази карта по-скоро показва на кои места ще имаш достатъчно слънце, че да разчиташ на него без да съхраняваш добитата енергия. Това, което аз предлагам е да се добива постоянно отвсякъде и да се съхранява без да се губи, когато не се ползва. Така ще има достатъчно и за дни на плътна облачност и пълно безветрие над цялата страна, каквито едва ли са повече от 2-3 в цялата година.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, fantom4e said:

глупости... мнооого скъп е АЕЦа, литиеввите са мноого евтини.

Не е така, ако се гледа енергийната плътност, тези скапани батерии отиват на кино.

 

Преди 2 часа, Warlord said:

Аз съм силно ЗА атомната енергетика и втори АЕЦ на пълна мощност у нас дори би обезмислил цялата тази дискусия, защото ще решим въпроса с недостига, съхранението и цените на електричеството.

По принцип е така, за България може би е по изгодно да развива ядрена енергетика, защото сме малка по територия държава, а това не е изгодно за развиване на крупна ВЕИ енергетика. Все пак експертите най накрая трябва да установят дали България изцяло може да задоволява енергийните си нужди само от ВЕИ като се вземе в предвид и съхранението на енергията от този вид източници, за време в което зелена енергия ще има в оскъдица т.е облачни и безветрови дни. Големият проблем на АЕЦ се състои в съхранението на радиоактивните отпадъци, което всъщност е единственият фактор който оскъпява този вид енергия, но за сметка на това тя ше се изплаща многократно във времето. Не съм запознат колко се плаща за съхранение на радиоактивните изотопи, но в Русия вече има технология за тяхното повторно използване в реактори с бързи неутрони, ако тази технология се развие достатъчно също и у нас, което значи ново поколение ядрени реактори, енергийният проблем на много държави ще изчезне, поне за в близко бъдеще защото залежите от уран също не са неизчерпаеми.

 

Преди 3 часа, Warlord said:

Иначе тя цялата България си е слънчева през повечето време, тази карта по-скоро показва на кои места ще имаш достатъчно слънце, че да разчиташ на него без да съхраняваш добитата енергия. Това, което аз предлагам е да се добива постоянно отвсякъде и да се съхранява без да се губи, когато не се ползва. Така ще има достатъчно и за дни на плътна облачност и пълно безветрие над цялата страна, каквито едва ли са повече от 2-3 в цялата година.

Не съм експерт но мисля че в този случай в България трябва да се наблегне на ВЕИ енергетиката, съчетано със възможното и консервиране било то чрез ПАВЕЦ или Маховици, та дори и чрез Акумулатори на литиева или друга технология която е по евтина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога да разбера, защо като сте лаици по дадена тема, вместо да се опитате да разберете мнението на експертите, продължават да ръсите глупости?

Защо въобще намесвате АЕЦ в тема за съхранение на енергия?

Лорде, Секунда, към вас ми е насочено недоволството?

И да експерт в областта съм....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 12.01.2022 г. at 5:22, Warlord said:

Спокойно можем да разположим панели по покривите на всички здания, тези на жилищните кооперации и без това не се ползват за нищо друго освен за тоалетна от гълъбите. Та ако един средно голям блок в оранжевата зона с таван с площ ок. 10х50 м (500 квадрата) умножено по 1500 kWh би трябвало да генерира 750 MWh годишно, а 1000 такива сгради - 750 GWh.
Нали не бъркам никъде тука, че почва да ми звучи прекалено много? :)

Соларни ферми - да, но това с покривите не ми се вижда разумно. Ще трябва цяла армия, за да подържа тези “покриви” и съпътстващата техника. Това трябва редовно да се чисти, няма как да ги обърнеш на юг. и т.н. Едно е да почистваш панел на покрива на едноетажна постройка, или навес на паркинг, съвсем друго на стръмният покрив на шестетажна софийска кооперация. Дори самото монтиране ще е скъпо. Отделно, ако се наложи рамонт на покрива в последствие. Което при софийските блокове и кооперации се случва средно на три години…

Link to comment
Share on other sites

Извинявайте, болшинството от пишещите наистина ли вярва в тези щуротии? ВЕИ-тата се появиа когато най-изпечените мошеници срещнаха  затъпели от пропагандата на еколозите граждани. Виждам таблици според които ВЕИ-тата давали 2-3 пъти по-евтина енергия от АЕЦ-а, което ще рече, че сега техния ток трябва да струва 1-2 ст. за квч, колкото при соца, но всички знаем, че не е така. Правилно беше обърнато внимание, че не може един казан със сол, проснат на полето да съхрани енергия от 2 гигавата, това е една пета от мощностите на България. Аз се съмнявам, че 1000 такива казана могат да го направят. Правят се сметки на гьотере, но тези дни едни поискаха по 4 млн. лв. на мегават солари, които се разполага на 5 декара, изплащали се за 8 години, при дотирани цени и имали живот 20 години. Един гигават атомна струва толкова, изплаща се за 10 години без дотации и има живот 100 години. Проблемът с отпадъците е в празните глави на европейците, защото те са скъпа стока, все едно златар да се чуди какво ще прави със слатните стружки.

Можем ли да минем изцяло на ВЕИ? Можем, ако за всеки монтиран мегават направим мегават заместваща мощност на атом, газ, въглища или вода.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята на темата е ефективно съхранение. Не за ефективно производство на ел енергия.

Темата се Изчерпва  с акумулатори и батерии. ПАВЕЦ - са акумулаторен метод също.

Въпросът е: как по-ефективно да се ползва произведената ел енергия и чак тогава да се търси ефективен начин на производство.

Първото очевадно за ползване - да се използва равномерно през денонощието - нощна енергия за производство на топлина в топлинен акумулатор. Най-добрият е от керамика и камъни, като в акумулиращите печки.  А и бойлер - нощем, ако е "здрава" ел инсталацията, за топла вода през деня. Печките трябва обаче, да се правят "тънки"- като радиатор и да се монтират под прозореца. (на прозореца над перваза - тънки тюлени перденца - да намаляват студения поток от прозорците надолу - най-големите загуби на топлина, в отоплявана стая, са през прозорците).

Същинското акумулиране обаче, е в отпадъците от оборите - има отдавна разработен метод за произвеждане на метан като гориво за затопляне, примерно (и без да го ползваме газът ще се "произведе" сам, бавно). С метода - за 23-25 дни, от една ферма, се произвежда в употребими количества, а след това, отпадъкът, като "горяна" тор, отива пак в нивите, за производство на растения. Затворен цикъл във ферма - значително намалява нуждата от употреба на промишлен ток.

...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...