Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 1 минута, gmladenov said:

Ако го обръщаш на национализъм, значи не разбираш какво се случва в момента.

Напротив, според мен ти  нямаш представа какво изобщо се случва там и днес.. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

 

Естествено, че ще се предаде. На Путин, на Ердоган, на Байдън, на всеки който дойде да воюва с нас и е по-силен.  Има ли значение кой е?  Realpolitik - нищо лично.

Естествено е за теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Вчера Панама, днес Ирак. Докога, питам аз??

Когато САЩ спре демократичните си инвазии в други страни, само тогава има
моралното право да осъжда руски инвазии. Дотогава да трае.

Значи най-накрая признахме. Има Руска инвазия в Украйна и тя е също толкова незаконна и неприемлива, колкото тези на САЩ.

Русия нямаше право да навлиза в Украйна. Това че някой друг извършва престъпление, не ти даво правото и на теб да извършваш престъпление.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, nik1 said:

Напротив, според мен ти  нямаш представа какво изобщо се случва там и днес.. 

Добре, майна. Иди тогава в Украйна да се сражаваш с лошите руснаци. За свободата, не за друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Да бе, забравих. Тогава се говореше, че в Кувейт открили американски нефт ... и затова
хамериканците трябвало да се намесят. :rofl:

Нищо не си запомнил, за да забравиш. Кувейт свалиха цената на петрола, което беше неизгодно за Ирак. И те затвориха кладенците в Кувейт. И вдигнаха цената. След което се намесиха хАмериканците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Янков said:

Нищо не си запомнил ...

Запомнил съм важната част:  Когато добрият Чичко Сам ходи и демократично напада
други страни ... защото не му изнася тяхната политика ... го броят за освободител.

Но когато лошите руснаци направят абсолютно същото .. те са много лоши.

Правилно ли съм запомнил ... или още трябва да ми промиват мозъка. 🙄

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 39 минути, gmladenov said:

Русия ще влезе в Киев за малко, ще свика преговори ... от позицията на окупатор ... и ще се изтегли.

Това са някакви неосъществими фантазии...

Изобщо не е толкова лесно военно да се завземе и задържи голям град. Танковете са много неефективни в градски условия. Нужна е пехота, и то много пехота.

Има красиви примери от историята. Русия има опита от първата чеченска война, когато в Грозни на 2-ри януари 1995 г. е блокирана и унищожена от малък отряд танкова армия от около 150 бойни единици. Затова и Русия позорно губи тая война. Или завземането на Берлин, когато съветската армия губи между 100000 и 200000 убити войници.

Тук надеждата беше, армията сама да се разпадне и да се предаде. И не се случи това, затова тая сутрин Путин в пряк текст повтори, че се надява армията да се отърси от "наркоманите и нацистите завзели властта", да вземе положението в свои ръце. Да, тогава биха се случли твоите планове. Не пак не стана.

Така че за сега забрави тези безумни надежди...

Преди 46 минути, gmladenov said:

Не вярвам Путин да е толков глупав и да си мисли, че може да поддържа окупация в Украйна.
Колкото повече време прекарва той там, толкова по-зле за него.

И другите не вярват. Просто защото окупацията и задържането ще унищожи бързо хилавата руска икономика. Независимо дали Путин е глупав или не.

 

Преди 47 минути, gmladenov said:

Целта на войната е по-проста, отколкото изглежда: украинският народ да види, че Русия не се
шегува ... и че Западът няма да пролее и капка кръв за Украйна.

И какво сега, Украйна трябва да си събуе гащите и да клекне при това положение? Че Русия е коварен враг на Украйна е ясно поне от 2014 г., че Западът няма да пролее капка кръв в подобна ситуация той сам непрекъснато го повтаря от много години. Нищо ново под слънцето, защо Украйна да се предава при поредния пристъп на Путин?

Украйна, за разлика от Русия, е изборна демокрация, колкото и да ти е чудно там изборната система работи и политиците се сменят.  Народът има средства да си каже думата, за разлика от Русия. И сега ясно демонстрира своят избор.

Преди 51 минути, gmladenov said:

Последният месец показа, че Зеленски не ги разбира тези две неща ... а идещите политици в Украйна
ще трябва да ги знаят много добре.

Всичко беше ясно. И ако беше гледал последните дни  и часове изявите и речите на Зеленски, той се превърна в истински водач на нацията, даващ пример. Последните дни, не говоря за политиката му преди кризата.

Да ти припомня ли думите на Левски за народа? "Не сме народ, а мърша...". Е украинците в последните дни ясно показаха, че не са мърша.  Ти защо искаш да се превърнат в такава?


Човече, постарай се да си ограничиш руската пропаганда до поносим минимум...

  • Харесва ми! 11
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Кухулин said:

Които преценят службите.

Е значи няма да стане за два месеца. На Путин му пречи украинската нация, а не някакви имагинерни "националисти".  Собственият му исторически разказ за  "триединого русского народа" за "современная Украина — «целиком и полностью детище советской эпохи»" и т.н. и т.н се различава значително от украинската приказка. Съответно всеки който не харесва неговия разказ и държи на украинския е нацист.

Това е като нашия случай с македонците. Ако армията ни превземе Македония мълниеносно, ще може ли за два месеца да извършим "денацификация" така, че да променим трайно разказът им и отношението им към нас и след това да си заминем по живо, по здраво?  Тц, ще трябва да стоим там дълго - с години, службите да работят през цялото време и да наливаме пари. Много пари.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Atom said:

На Путин му пречи украинската нация ...

Нацията не е никакъв проблем. Проблемът е заигравката на украинския режим със Запада.
Това няма да стане ... явно ... поне докато Путин е президент.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

И какво сега, Украйна трябва да си събуе гащите и да клекне при това положение?

И какво стана с Ирак на Садам Хюсеин. Да не би да не клекна??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Е значи няма да стане за два месеца. На Путин му пречи украинската нация, а не някакви имагинерни "националисти".  Собственият му исторически разказ за  "триединого русского народа" за "современная Украина — «целиком и полностью детище советской эпохи»" и т.н. и т.н се различава значително от украинската приказка. Съответно всеки който не харесва неговия разказ и държи на украинския е нацист.

Това е като нашия случай с македонците. Ако армията ни превземе Македония мълниеносно, ще може ли за два месеца да извършим "денацификация" така, че да променим трайно разказът им и отношението им към нас и след това да си заминем по живо, по здраво?  Тц, ще трябва да стоим там дълго - с години, службите да работят през цялото време и да наливаме пари. Много пари.

Това са твои размисли, много интересни, но с неясно отношение към ситуацията на терен.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

И какво стана с Ирак на Садам Хюсеин. Да не би да не клекна??

Какъв Ирак те тресе? Ситуациите са напълно несъпоставими.

Научи си уроците, предди да хвърляш хаотични изказвания. Знам, руската пропаганда не прощава, но направи някакво усилие за да се получи нещо смислено...

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, scaner said:

Зеленски, той се превърна в истински водач на нацията, даващ пример.

Да бе ... като ги въоръжава да мрат в името на неговата власт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:
Just now, Кухулин said:

Това са твои размисли, много интересни, но с неясно отношение към ситуацията на терен.

 

Какво му е неясното. Путин има специално написана и публикувана статия по тази тема и това е официален програмен документ.  Има една камара други изказвания по въпроса.  Путин е "човек на честта" и понятията. Пацань сказал- пацан сделал.  Как си представяш да стане номера по друг начин.  По какви критерии, ако не по критериите на Путин ще се определя кои са "нацистите"?

Изхождам от логиката и програмните документи на самия Путин. Друга информация по темата за "нацистите" нямам.  Върху тази база обаче не мога да направя извод, че въпросът може да се реши за два месеца.  Писах вече - нужни са години, много "действия на службите" и  много, много пари.  Друг начин според мен няма. Ти си този който твърди, че номерът може да стане за два месеца на терен, а не аз. Аз затова и те питах какво разбираш под денацификация и кои са нацистите.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, gmladenov said:

Да бе ... като ги въоръжава да мрат в името на неговата власт.

Проявяваш обичайната си некомпетентност по въпроса, който се мъчиш да обсъждаш. Многократно го видяхме вече в най-различни разцветки, не можеш никой да изненадаш.

Опитай малко да се огледаш и попрочетеш, стига си декламирал някакви утъпкани от пропагандата предразсъдъци. В момента има толкова много информация по въпроса... Поне очите си отвори, а само така, е скучно...

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Ти си този който твърди, че номерът може да стане за два месеца на терен, а не аз. Аз затова и те питах какво разбираш под денацификация и кои са нацистите.

Аз ти написах. Ако Русия поеме пълен контрол над Украйна, задейства съответните схеми - многократно изпитани по всички краища на света - и лишава враждебните социални елементи от потенциал да и вредят. Има си служби за тази работа.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, gmladenov said:

Ти май не разбираш нещо принципно:
Както Западът не дава на Иран, Ирак и друди да имат самостоятелна и независима политика,
Русия не иска Украйна да играе по свирката на Запада.

Едно е една държава да "иска" нещо от други и да постига със средствата  на икономиката и политиката, друго е да го прави с брутална агресия, война и окупация. Вие какво, не  правите разлика между първото и второто? 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Atom said:

Изхождам от логиката и програмните документи на самия Путин.

Чакай сега. Не гледай кой какво казва и пише ... а каква е геополитическата ситуация.

Американците през 2003г оправдаха инвазията в Ирак с това, че Ирак уж имал оръжия
за масово унищожение (ОМУ) ... каквито не бяха намерени.

Защо тогава не се извиниха на Ирак и не върнаха Садам на власт ... а го съдиха и обесиха.
Ако случайно не е ясно, приказките за ОМУ бяха само празни приказки. Прозрачен параван
за оправдание на инвазията.

Путин може да си ги говори и пише каквото си поиска.

В Украйна не виждам никакви нацисти ... но Путин говори за такива, за да оправдае собствената
си инвазия, която преследва по-общи цели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, nik1 said:

Едно е една държава да "иска" нещо от други и да постига със средствата  на икономиката и политиката, друго е да го прави с брутална агресия, война и окупация. Вие какво, не  правите разлика между първото и второто? 

Ама ти къде живееш и на колко си годинки?? Говориш като ученичка. 🙄

Не си ли виждал как хамериканците си разиграват коня както си поискат по целия свят,
без да питат никого?

Защо те са добрите в такива ситуации ... а руснаците са толкова вероломни когато правят
абсолютно същото??

Аз въобще не защитавам Русия и нейните имперски интереси. Просто се чудя на акъла на
хората,  които не виждат паралелите межди двата световни хулигана: САЩ и Русия.

Докато единият хулиган прави какво си поиска по света, защо само другият го броим за лош??

Ако ще сме срещу хулиганизма, тогава добре; да ги заклеймим и двамата. Ама да търпим
единия ... докато хокаме другия ... си е пълно лицемерие и арогантност. Хайде стига вече.🙄

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Чакай сега. Не гледай кой какво казва и пише ... а каква е геополитическата ситуация.

Американците през 2003г оправдаха инвазията в Ирак с това, че Ирак уж имал оръжия
за масово унищожение (ОМУ) ... каквито не бяха намерени.

Защо тогава не се извиниха на Ирак и не върнаха Садам на власт ... а го съдиха и обесиха.
Ако случайно не е ясно, приказките за ОМУ бяха само празни приказки. Прозрачен параван
за оправдание на инвазията.

Путин може да си ги говори и пише каквото си поиска.

В Украйна не виждам никакви нацисти ... но Путин говори за такива, за да оправдае собствената
си инвазия, която преследва по-общи цели.

Това че не виждаш нацисти и други подобни в Украина, не значи че ги няма. Има ги там и дори в голямо количество.

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...