Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 минути, Р. Теодосиев said:

... после някак цял свят подкрепя Украйна и критикува Путин...

Това, че всички критикуват Путин, не го прави автоматично кривият.
Съдим го по делата му ... а не по това, че всички го ненавиждат.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Администратор

Най-важното тук е да уточним, че всяка държава си има свои интереси.

Ние като българи винаги трябва да знаем какви са нашите и да си ги следваме. Аз никога не съм харесвал хората, които ми обясняват, че трябва да следваме целите на други държави.

Аз и моето семейство работим и живем в България, където изцяло сме се отдали да помагаме на тази държава, спазвам си законите и си плащам данъците. Всичко това с идеята утре да бъде тук едно по-добро място за живеене.

Бил съм в Украйна, познавам много украинци, познавам страшно много руснаци и имам роднини в Русия. Мога да ти кажа много истини, всяка е валидна за всеки отделен човек, но тук няма да допусна да се пишат глупости и да се величае никаква крайност.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Just now, gmladenov said:

Това, че всички критикуват Путин, не го прави автоматично кривият.
Съдим го по делата му ... а не по това, че всички го ненавиждат.

Точно. И всички го критикуват защото нападна една свободна демокрация.

Кое не е ясно?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Украйна няма ли право да е независима? 

А Русия няма ли право да изисква да няма войски и ракети на нейната граница ... като
се има предвид историческата омраза на Запада към Русия ??

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Р. Теодосиев said:

Точно. И всички го критикуват защото нападна една свободна демокрация.

Кое не е ясно?

А не е ли ясно защо нападна свободноата демокрация.

Западът мрази Русия от векове ... и сега ние всички трябва да ръкопляскаме, че
добрият и праведен Запад иска да разполага ракети на границата с Русия.

Ние защо да не поканим турците да правят военни учения в България??

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

Аз и моето семейство работим и живем в България, където изцяло сме се отдали да помагаме на тази държава, спазвам си законите и си плащам данъците. Всичко това с идеята утре да бъде тук едно по-добро място за живеене.

Много добре. Би ли споделил колко по-добро място за живеене ще стане България, ако да речем Русия не успее да извоюва неутралитет на Украйна. Колко според теб ще се вдигне жизненият стандарт тук?

И в колко по-лошо място за живеене ще се превърнем, ако Путин остъкли Софийското поле?

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 минути, gmladenov said:

Ние защо да не поканим турците да правят военни учения в България??

България щеше да реагира както Украйна реагира ако Турция постави оръжия на нашата граница и ги обяви за учения. 

Т.е. ти твърдиш, че това е трябвало да се случи? 

 

Преди 1 минута, Кухулин said:

Много добре. Би ли споделил колко по-добро място за живеене ще стане България, ако да речем Русия не успее да извоюва неутралитет на Украйна. Колко според теб ще се вдигне жизненият стандарт тук?

И в колко по-лошо място за живеене ще се превърнем, ако Путин остъкли Софийското поле?

Бъдещето ни е вече предопределено от Путин и всички ще заживеем в един по-беден свят.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

Т.е. ти твърдиш, че това е трябвало да се случи?

Твърдя, че Украйна си играе с огъня като напира да влезе в НАТО и не желеа да се
съобразява със мощния си съсед.

Като си играеш с огъня, има голяма вероятност да се изгориш ... и е пълна демагогия
после да се правиш на ощипана госпожица.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Р. Теодосиев said:

Бъдещето ни е вече предопределено от Путин и всички ще заживеем в един по-беден свят.

Тоест преди два поста цялата парлама беше "утре да бъде тук едно по-добро място за живеене", а сега се оказва, че предстои да живеем в един по-беден свят. Да разбирам ли, че според теб някъде сме допуснали грешка?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 минути, gmladenov said:

Твърдя, че Украйна си играе с огъня като напира да влезе в НАТО и не желеа да се
съобразява със мощния си съсед.

Като си играеш с огъня, има голяма вероятност да се изгориш ... и е пълна демагогия
после да се правиш на ощипана госпожица.

Ние в 2022 година ли сме или си играем на това кой е крал и кой император ;)

Какъв огън, народа иска да си живее по-добре и гледа на запад, а изтъка му казва - ааа не може ;)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

Какъв огън, народа иска да си живее по-добре и гледа на запад, а изтъка му казва - ааа не може ;)

Тогава добрият и демократичен Запад да ги приеме в ЕС ... а не да прави военни маневри там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Р. Теодосиев said:

Най-важното тук е да уточним, че всяка държава си има свои интереси.

Ние като българи винаги трябва да знаем какви са нашите и да си ги следваме. Аз никога не съм харесвал хората, които ми обясняват, че трябва да следваме целите на други държави.

Аз и моето семейство работим и живем в България, където изцяло сме се отдали да помагаме на тази държава, спазвам си законите и си плащам данъците. Всичко това с идеята утре да бъде тук едно по-добро място за живеене.

Бил съм в Украйна, познавам много украинци, познавам страшно много руснаци и имам роднини в Русия. Мога да ти кажа много истини, всяка е валидна за всеки отделен човек, но тук няма да допусна да се пишат глупости и да се величае никаква крайност.

Най правилната позиция в момента за България е да подкрепя спирането на конфликта. Против войната!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

А Русия няма ли право да изисква да няма войски и ракети на нейната граница ... като
се има предвид историческата омраза на Запада към Русия ??

 

Путин може да иска каквото си иска. Ще реши ли таза скапана война проблема му? Дори да  смаже напълно Украйна, проблемът му няма да се реши. Как в този случай, който и да е разумен човек, независимо дали е руснак, българин, германец или украинец, може да оправдае действията му?  Как някакви ирационални действия, които не могат да донесат дори теоретична полза за този който ги предприема, но за сметка на това носят сигурни вреди за всички наоколо, могат да бъдат оправдани? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Atom said:

Това са пълни глупости.  Ако Путин иска да води война със САЩ да ходи в Америка.  За какъв чеп ще напада Украйна.  Украйна няма ли право да е независима?  От къде на къде желанието на един човек да е приоритет пред желанието на цяла държава.

Остави, няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Путин може да иска каквото си иска. Ще реши ли таза скапана война проблема му?

Не е изключено.

Признаване на руския суверенитет над полуостров Крим, демилитаризация и денацификация на украинската държава и осигуряването на нейния неутрален статут – това са условията, които президентът на Русия Владимир Путин поставя за прекратяване на сраженията в Украйна.

Трите условия Путин е коментирал с президента на Франция Еманюел Макрон, предава RFI, като се позовава на изявление на френския лидер. Двамата са провели 90-минутен разговор.

https://www.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/putin-postavia-tri-usloviia-za-prekratiavane-na-srajeniiata-v-ukraina-346984/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Путин може да иска каквото си иска. Ще реши ли таза скапана война проблема му?

Войната няма да реши проблемите на Путин. Напротив, вижда се, че не си е изпекъл
работата като хората и яко го е загазил. Войната той вече я е загубил.

Но нека да не се правим на луди какви са причините за тази война, защото ми се
повръща от западна демагогия и лицемерие.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 минута, gmladenov said:

Но нека да не се правим на луди какви са причините за тази война, защото ми се
повръща от западна демагогия и лицемерие.

На всички ни е ясно, но така не се прави.

Разбираш ли, че не може само защото мислиш, че си прав да набиеш някакъв на улицата. Да, той може да е много крив, грозен и важен, но всичко това не е причина да му скачаш на главата. За това в дъражавите си имаме закони, ако не се спазват си има санкции.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

На всички ни е ясно, но така не се прави.

Натовски учение в Украйна също не трябва да се правят ... но арогантните украинци и
техните западни господари точно това правят. Каквото повикало, такова се обадило.

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Но нека да не се правим на луди какви са причините за тази война, защото ми се
повръща от западна демагогия и лицемерие.

Какво значение имат причините? Германците имаха ли причини да започнат ВСВ? - имаха.  Може ли това да оправдае един побъркан човек - Хитлер? - в никакъв случай.  Войната която се води в момента е малоумна и не може да постигне абсолютно нищо в полза на този който я започна.  Защо сега трябва да оправдаваме действията на следващия побъркан?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Р. Теодосиев said:

Точно. И всички го критикуват защото нападна една свободна демокрация.

Кое не е ясно?

А кои са всички? Искаш ли да ги преброим? Като бройка държави? Или като население? Май тия "всички" са само съюзниците от Ирак, арабските пролети, Сирия, Майдана? И кой определя кое е демокрация? Ти ли? В Беларус и последно в Казахстан се опитаха да му спретнат революции на Путя. Е, той какво - да седи и да ги гледа умно ли? Кое не е ясно?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Atom said:

Какво значение имат причините?

Ами причините доведоха до войната. Ако не бяха причините, може би нямаше да има война.
Замислял ли си се?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Т.е. за вас е някак оправдано да се унищожават села, градове, човешки животи само защото някой смята, че не се прави така?!?!

Т.е. ако Путин не беше направил тази крачка някой друг щеше да я направи в Русия и в момента руснаците щяха да се бият за домовете си, а не украинците?

Нещо голямата картинка не излиза...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, gmladenov said:

Войната няма да реши проблемите на Путин. Напротив, вижда се, че не си е изпекъл
работата като хората и яко го е загазил. Войната той вече я е загубил.

Но нека да не се правим на луди какви са причините за тази война, защото ми се
повръща от западна демагогия и лицемерие.

Не бързай толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Р. Теодосиев said:

Т.е. ако Путин не беше направил тази крачка някой друг щеше да я направи в Русия и в момента руснаците щяха да се бият за домовете си, а не украинците?

Нещо голямата картинка не излиза...

Щатите при първа възможност биха унищожили ядрения арсенал на Русия, в това не трябва да има никакво съмнение. А всякакво нарушаване на баланса, включително враждебна и въоръжена Украйна, увеличава шансовете за това.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...