Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 37 минути, Tomata said:

Имам чувство, че сме на селски мач и сме седнали да броим головете или гафовете на съдията..  а у нас умнокрасивите са на път да вземат властта..     :)

Това е едно предимствата да живееш в демокрация и товаришч Пютин да не ти е влезнал да ти шета из къщата........ :)

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, Tomata said:

Под леглото погледна ли?    :)

хаха. Товаришч Пютин не ми е фетиш. За щастие не съм обсебен от неговата харизма.....

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, БатеВаньо said:

хаха. Товаришч Пютин не ми е фетиш. За щастие не съм обсебен от неговата харизма.....

Преди 12 минути, БатеВаньо said:

 

И аз все още спя спокойно за сега....  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, miroki said:

От срещата няма ли някакъв резултат, че почнаха да заливат с фейкове.

Само едноминутна реч. Чв страните са намерили теми, които ги обединяват. И че делегациите ще се върнат в страните си за да се подготвят за следваща среща. Нито дума за спиране на клането.

 

https://t.me/nexta_live/18595

 

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кухулин said:

Крайнодясната опозиция в Германия. Чуден европейски свят :D

Жената казва точно това, което и аз си мисля: Украйна, ако е неутрална, може да е мост между
Русия и Запада. Само че Западът иска да смачка Русия, а не да има мир и разбирателство.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Жената казва точно това, което и аз си мисля: Украйна, ако е неутрална, може да е мост между
Русия и Запада. Само че Западът иска да смачка Русия, а не да има мир и разбирателство.

Долен крайнодесен екстремист :D 

А междувременно шоуто няма край 🙃

https://s02.yapfiles.ru/files/2688890/b1028fd9b1914d01918145ec84709781.mp4?token=MDI2ODg4OTAtMTY0NjA2NjA3Mg

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интервю с Дмитрий Гордон. За тези които не знаят - много известен украински журналист.

Тубата не дава видеото да се вгради тук, така че по линка - боц.

 

"Гордон о Зеленском, войне и Лукашенко"   https://www.youtube.com/watch?v=78x3eiqr1IY

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един руснак коментатор се опитва да обясни на европейците руският начин на мислене, довел до заплахите на Путин за ядрената война. Преразказвам:


"Представете си, че ние метнем само една бомба над Европа. Например някъде в Германия, тя има 80 милиона население. Хайде за по-точно, над Берлин. Ама не от тези дето падаха над Хирошима, а малко по-силничка, например 130 килотона. Радиусът на пряко поражение е 8 километра, веднага ще имаме 10-14 милиона жертви. До няколко дена от вторичното поражение ще си отидат още 15-20 милиона.  И край с Германия.

Нека сега те да бухнат една бомба, към Москва. Същата ситуация, от пряко попадение 10-14 милиона жертви, от вторичната радиация поне още толкова. И какво? У нас територията е голяма, ще си направим столицата в Новосибирск..."

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

"Представете си, че ние метнем само една бомба над Европа. Например някъде в Германия, тя има 80 милиона население. Хайде за по-точно, над Берлин. Ама не от тези дето падаха над Хирошима, а малко по-силничка, например 130 килотона. Радиусът на пряко поражение е 8 километра, веднага ще имаме 10-14 милиона жертви. До няколко дена от вторичното поражение ще си отидат още 15-20 милиона.  И край с Германия.

Нека сега те да бухнат една бомба, към Москва. Същата ситуация, от пряко попадение 10-14 милиона жертви, от вторичната радиация поне още толкова. И какво? У нас територията е голяма, ще си направим столицата в Новосибирск..."

Проблемът е от съвсем друго естество. А именно, ако бъде нанесен ограничен ядрен удар по Германия, кой ще отговори с ответен удар. Този проблем има и по-дълбока форма - ако бъде нанесен ограничен удар по Лондон, дали Англия ще отговори. Изобщо, материята е сложна.

Руски  части в Тростянец, на 100км западно от Харков.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Евристей said:

Не възприемам засиления акцент върху Зеленски. 

При бедствия и авария от всякакво естество - природни, епидемично-бактериални, военни, сеизмологични и т. н.  приоритет се дава на специализираните органи и техните най-видни представители. 

В случая комикът Володимер Зеленски е никой да коментира и да се изявява като компетентно (експертно) лице. И дори като лидер не става ...нещо като бг (талантливия) комик Нейчо Нейков да призове нацията

Хубаво е да се даде приоритет на някой висш военен ....герой командвал успешна операция срещу руското настъпление (Нали ги има в изобилие по клиповете) 

На Украйна и трябва някой по харизматичен лидер .....

Според мен дори и кака Юлия Тимошенко да развее плитките си ...ще има повече ефект ! .

Дали?

https://tsn.ua/ru/ato/reyting-zelenskogo-vzletel-do-91-opros-1991089.html

 

https://www.google.com/search?q=91%+опрошенных+поддерживают+действия+президента+Владимира+Зеленского.&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

 

Уровень поддержки действий Зеленского возрос до 91% на фоне вторжения армии  РФ, — «Рейтинг»

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Кухулин said:

Проблемът е от съвсем друго естество. А именно, ако бъде нанесен ограничен ядрен удар по Германия, кой ще отговори с ответен удар. Този проблем има и по-дълбока форма - ако бъде нанесен ограничен удар по Лондон, дали Англия ще отговори. Изобщо, материята е сложна.

Надявам се че се шегуваш!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 30 минути, Кухулин said:

Проблемът е от съвсем друго естество. А именно, ако бъде нанесен ограничен ядрен удар по Германия, кой ще отговори с ответен удар. Този проблем има и по-дълбока форма - ако бъде нанесен ограничен удар по Лондон, дали Англия ще отговори. Изобщо, материята е сложна.

Няма нищо сложно, това са само някакви мокри фантазии на някой, които очевидно не жиее в тази реалност.

Вече много станаха ;)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Майтапът (извинявам се за цинизма) в случаят ....Война на Украине , участниците и ....Светът

Набива се че целия Свят е срещу агресията...! Така ли е наистина ?  Да хвърлим поглед...

Западът и САЩ  са  твърдо на страната на Украйна. Мерките : Невиждани санкции, жестоки, безкомпромисни ...

Тоест Светът е срещу Русия ! 

Кой Свят обаче ? 

Китай : мълчи като пън ! Индия мълчи !  Иран мълчи ! Саудитска Арабия - ни вопъл ни стон ! Черна Африка ...няма позиция...Латинска Америка с асовете си Бразилия и Аржентина ? (или аз не знам)

Излиза че Западната Цивилизация осъжда Русия, но останалия свят мълчи ! 

Сиреч не гласували ... както се казва !  Те може и да не одобряват агресията, но може и...кой знае ???  Мълчат, а мълчанието се тълкува различно...

..........................................................................................................

И пак :  Западния Свят срещу Останалия свят на Путя ! 

Мюсюлманският свят мълчаливо наблюдава чеченските бойци в редиците на Руската армия 

Оплаквания от мюсюлманите в Татарстан нет !  Напротив - Казан е от най-добрите градове във Федерацията, а жизнения стандарт в Републиката над средното...

 

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Евристей said:

Не възприемам засиления акцент върху Зеленски. 

Аз също мисля, че не трябва да се вторачваме във фигурата на Зеленски. Въпреки заглавието на темата, това не е руско-украинска война. Това е войната на Путин с Украйна в чисто военен план и войната на Путин със запада на политическо ниво.  Със или без Зеленски украинците и Украйна са участници във войната и не могат да избягат никъде.   Без Путин войната ще приключи много бързо.

С други думи единствената личност която си заслужава да се обсъжда в тази тема е личността на Путин. Тази война си е изцяло негова, лична война.  

 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Р. Теодосиев said:

Няма нищо сложно, това са само някакви мокри фантазии на някой, които очевидно не жиее в тази реалност.

Вече много станаха ;)

А дано :) 

Искандери в Чернигов.

https://t.me/boris_rozhin/25234

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Amazonski said:

Надявам се че се шегуваш!

"поставки оружия идейным наследникам нацистского пособника Степана Бандеры заставляет волей-неволей задаться риторическим вопросом - а насколько всеобъемлющим и завершенным был процесс денацификации в самой Германии после поражения во Второй мировой войне?"

https://tass.ru/politika/13904779

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, nik1 said:

Същият този не направи нищо, за да подготви армията и народа си за войната, точно обратното. Призоваваше да не се поддават на паника и внушения.

 

Редактирано от новорегистриран2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...