Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, Димитър Йорданов said:

По-рано в темата се говореше за убитите руски генерали и полковници. Днес попаднах на няколко пъти на ей това тук пускано от русофилиски тролове. Любопитно ми е само това сами ли са го измислили или им е спуснато от североизток. 

 

Няма налично описание на снимката.

Тоя "Мейдан" как да е, мога да го преглътна. Обаче "бургирите"... тука си трябва бой през пръстите.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 26 минути, genefan said:

Не ми е ясно само защо поляците подкрепят толкова украинските националисти. Оказва се, че те са доста пострадали от етническите чистки, които УПА-ОУН са спретнали през ВСВ. Докато в западната преса се шумеше до бога за Хатин, където все пак са избити военни, то за Волинскав Резня не си спомням да се спомена в западната или даже българска преса.

Полското население в Западна Украйна е било подложено на геноцид. Цели села, включително жените и децата са избивани, често по варварски начин с брадви и вили. Участвали са не само бойците на УПА-ОУН, но и съседи - украински селяни, които после имали възможност спокойно да заграбят имуществото им. Обстановката се усложнявала от присъствието на полската Армия Крайова, която пък не позволявала на поляците да бягат, защото така щели да загубят базата си, както и претенции за територии след свършване на войната. Изобщо, ние си мислим, че на това са способни само негрите в Руанда. но са го вършили същото бели хора.

По някои оцени са избити до 50-60х, поляци. Евреите са били по-малко, защото голяма част вече са депортирани или избити от немците и ОУН не ги смятал за заплаха. Избити са само такива, включително и украинци, които са били враждебни на ОУН.

Украинците като "недорасли", като слабо-осъзнати са територия, терен, на който Полша и Русия си оспорват от много векове историческото наследство. Езиково западната Украйна е близка към Полша, вероятно имат и някакво католическо малцинство.  Езиково и религиозно Източна Украйна е близка към Русия.  И Източна и Западна Украйна въобще цялата Украйна е тясно свързана със СССР, благодарение на когото я има като нова държава на картата. Щото иначе днес тези територии щяха да са разпръснати измежду съседите им: чехи, поляци, румънци, руснаци, че дори и българи и гърци, да не пропускаме и турци и татари..

За поляците - Украйна са най-близките им славяни, отделно че Някогашната Галичина е поделена по равно, западна Галичина днес е с Полша, а източна Галичина е при Украинците.  Украински език спрямо полския е нещо като македонския спрямо българския. Колкото и поразии да са сътворили украинските бандеровци през ВСВ, то поразии са сътворили и немците и руснаците. А поляците до голяма степен са простили на украинците, но не са простили греховете на руснаците. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Много си е добра основата, ти не се притеснявай

Не се притеснявам, споко. Имаме опит и в тоя форум, че това е най-големият предразсъдък, който човек може да вземе на въоръжение и който е способен да скрие всяка истина :) Ей на, питай русофилите, ще ти кажат, че здравият разум им казва че Путин е велик и безгрешен, и че война няма, само някаква операция...  По здравият разум, който и самият Путин ни проповядва, Украйна няма право на съществуване, украински народ няма, да продължавам ли със здравият разум?

Зарежи тези шменти капели, намери си друга основа.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Димитър Йорданов said:

По-рано в темата се говореше за убитите руски генерали и полковници. Днес попаднах на няколко пъти на ей това тук пускано от русофилиски тролове. Любопитно ми е само това сами ли са го измислили или им е спуснато от североизток. 

 

Няма налично описание на снимката.

 


П.С. Капитане, странно е да говориш за платени прозападни тролове, след като всеки от нас е пропищял вече от платени русофилски тролове. 
Една част от българите може и да са русофили, по по-голяма подкрепят ЕС и мястото ни в него. 
А днес приятелка рускиня като ме попита дали повечето българи подкрепят Русия или Украйна ѝ казах, че доста са за Русия, но срещу Путин. Че има и русофили, които са срещу войната започната от него. И тя онемя. Не можа да разбере как някой може да  русофил, но да не подкепя войната. И нещо което не ме изненадва когато си говоря с нея. Тя мисли, че ние извън Русия не знаем какво се случва в Украйна и само по Руската ТВ казва истината и всичко...

Доста е мистериозно това с убитите в Украйна генерали.  Като се добави и скатаването на самия началник на ГЩ и  на министъра на отбраната.

https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/izcheznaha-ministarat-otbranana-shoigu-nachalnikat-gsht-rusiia-gerasimov.html

става наистина голямо поле за конспирации.

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Не се притеснявам, споко. Имаме опит и в тоя форум, че това е най-големият предразсъдък, който човек може да вземе на въоръжение и който е способен да скрие всяка истина :) Ей на, питай русофилите, ще ти кажат, че здравият разум им казва че Путин е велик и безгрешен, и че война няма, само някаква операция...  По здравият разум, който и самият Путин ни проповядва, Украйна няма право на съществуване, украински народ няма, да продължавам ли със здравият разум?

Зарежи тези шменти капели, намери си друга основа.

Ти вместо да разтягаш локуми, гледай да стегнеш твоята основа, в смисъл здравия разум. Обърни се назад, виж какви неща си писал, разгледай ги критично. Защото, преди да почне тази война, не бях предполагал, че можеш да напишеш толкова глупости. Все едно друг човек. Преди на gmladenov се смеехме, обаче в тая тема няма особена разлика.

Само здравият разум може да ни води в тия лабиринти, нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Doris said:

Доста е мистериозно това с убитите в Украйна генерали.  Като се добави и скатаването на самият началник на ГЩ и  на министъра на отбраната.

https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/izcheznaha-ministarat-otbranana-shoigu-nachalnikat-gsht-rusiia-gerasimov.html

става наистина голямо поле за конспирации.

Сигурно Путин е пратил лицата от статията на фронтовата линия, че последно време генералите му падат като кегли за боулинг..... 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Кухулин said:

Ти вместо да разтягаш локуми, гледай да стегнеш твоята основа, в смисъл здравия разум. Обърни се назад, виж какви неща си писал, разгледай ги критично. Защото, преди да почне тази война, не бях предполагал, че можеш да напишеш толкова глупости. Все едно друг човек. Преди на gmladenov се смеехме, обаче в тая тема няма особена разлика.

Аз ако не съм сигурен в нещо, не го пиша. Защо на тебе ти се вижда съмнително, не знам. Може би защото го пречупваш през някакъв неизвестно какъв "здрав разум"? Нямам друго обяснение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Аз ако не съм сигурен в нещо, не го пиша. Защо на тебе ти се вижда съмнително, не знам. Може би защото го пречупваш през някакъв неизвестно какъв "здрав разум"? Нямам друго обяснение.

За "здрав разум" ли става дума или дефицит на ценности? Не става ясно. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Само здравият разум може да ни води в тия лабиринти, нищо друго.

Колега, ти се само-декларираш като "умерен русофоб" ... докато постингите ти са на второ място
по русофилия след тези на яростния капитан. Може би делиш второто място с Тантин.

При това положение как да смятаме, че ти имаш здрав разум. Твоето е здраво объркване, а не
здрав разум.

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето последното видео интервю на Алексей Арестович, в което той прави равносметка на изминалият месец от войната, разсъждава дали Путин би натиснал ядреното копче...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

UK удвоява помощта, в очакване на продължителна война от партизански тип. 

Путин са си свали гащите и британците чак не могат да повярват какъв подарък е това в дългосрочен план

 

The additional weaponry means that the UK has now provided more than 10,000 missiles. It will be supplying Starstreak high-velocity anti-air missiles to help Ukrainians defend themselves against aerial bombings, as well as body armour, helmets and combat boots. But No 10 said it was hoped that international partners would also send weapons needed for longer-range targeting and intelligence

 

https://www.theguardian.com/world/2022/mar/23/uk-doubles-number-of-missiles-sent-to-ukraine-ahead-of-nato-summit

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, gmladenov said:

Колега, ти се само-декларираш като "умерен русофоб" ... докато постингите ти са на второ място
по русофилия след тези на яростния капитан. Може би делиш второто място с Тантин.

При това положение как да смятаме, че ти имаш здрав разум. Твоето е здраво объркване, а не
здрав разум.

Това е пълно безумие да смяташ, че "нормален" човек е само този, дето е "русофоб".

Аз не се декларирам нито за голям русофил , нито пък за русофоб.. Дори и за "русофил" би ми било много трудно да се само-определя.  Щото имам живи спомени за съветската система, за комунизма, за това как се постъпвяше с несъгласните. Гулаг, лагери, ДС и КГБ..  Не съм фен и на царския империализъм от времето на Руската Империя. Колкото до руския - като език, като поезия, като класика - на времето сме ги учили криво ляво,  имало е неща дето съм ги харесал, но аз не съм особено литературно или културно ориентиран, така че и в тази част моето преклонение пред руската литература и класика е скромно. 

Най-голямата глупост в съвременния демократичен свят е това че демократичните общества трябва да са непременно "русофоби"..  Все едно да кажеш че ако ти харесва немски език и немска поезия - значи си фашист..  Про-германски не значи про-фашистки.   Английски език също се води че е от групата на германските езици.. Тогава защо не оставим англо-саксонците сами да се оправят помежду си кой прав кой крив ?

Анти-руската политика се води на много фронтове,  очаквам че в един момент анти-руските настроения на демократичния свят може да се обърнат в анти-славянски по принцип.. Това е нещото, което повече ме притеснява..  

Вместо да спорим за Путин и за Крим - дали бил руски или не?  По-добре да помислим защо Каталунците не получат право на самоопределение?  Защо Косоварите имат право на свобода, а Каталунци, Шотланци, Северно-Ирландци нямат право да се декларират като "свободни хора" ?  Какво става с Кюрдите?  Нали АМерика е за свободата?  Обаче нещо приятелството с Турция май е по-важно от свободата за Кюрдите ?

В света има реалности и се налага да живеем и да се съобразяваме с тези реалности.. САЩ и Русия като супер сили понякога си позволяват по-слабо да се  съобразяват с тези реалности и да ги променят според прищевките си, но ние просто-смъртните се налага като жабите - да си знаем гьола и да не се надскачаме прекалено едни други. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, БатеВаньо said:

UK удвоява помощта, в очакване на продължителна война от партизански тип. 

Путин са си свали гащите и британците чак не могат да повярват какъв подарък е това в дългосрочен план

 

The additional weaponry means that the UK has now provided more than 10,000 missiles. It will be supplying Starstreak high-velocity anti-air missiles to help Ukrainians defend themselves against aerial bombings, as well as body armour, helmets and combat boots. But No 10 said it was hoped that international partners would also send weapons needed for longer-range targeting and intelligence

 

https://www.theguardian.com/world/2022/mar/23/uk-doubles-number-of-missiles-sent-to-ukraine-ahead-of-nato-summit

Това е голяма беда за Украйна като земя и като народ.  Тази помощ е като проклятие:  украинците ще получават още и още оръжия, а от другата страна откъм руснаците ще получат в подарък още и още бомби,  ще им разрушат и оставащите им градове и инфраструктура докато Украйна стане празно и запустяло място. После ще стане като Северна и Южна Корея ..  На практика Северо-Корейците и днес нямат сключен мирен договор.  Все още са във война..  Това е на път да се случи и в Украйна.  Подобна ситуация е имало и във Виетнам и във Лаос.  Американската помощ е до време.. После ще се случат други събития и американските петро-долари ще потекат в други посоки.  Това вече го гледахме същия филм беше и в Ирак, и в Сирия и  в Либия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, tantin said:

Това е пълно безумие да смяташ, че "нормален" човек е само този, дето е "русофоб".

Не може да си "нормален" и да подкрепяш Путин и войната, която той започна.

И това това не е въпрос на предпочитание (ЦСКА срещу Левски), а гледаш фактите: на територията
на украйна върлуват руски военни, които трепят мирни жители и бомбардират жилищни блокове и
болници.

Да подкрепяш Русия в този момент - тоест, да си русофил - е да подкрепяш тези зверства.
Съжалявам, но това не е "нормално".

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, gmladenov said:

Не може да си "нормален" и да подкрепяш Путин и войната, която той започна.

И това това не е въпрос на предпочитание (ЦСКА срещу Левски), а гледаш фактите: на територията
на украйна върлуват руски военни, които трепят мирни жители и бомбардират жилищни блокове и
болници.

Да подкрепяш Русия в този момент - тоест, да си русофил - е да подкрепяш тези зверства.
Съжалявам, но това не е "нормално".

Интересно че ти добре виждаш "руските" зверства,  обаче като стане дума за украински произвол , мъчения,  наказания (с вързаните хора по стълбовете) се правиш че не ги забелязваш. Руснаците както виждаш , особено разни войничета ги вземат запаз за учения и ги хвърлят неподготвени в истинска война.  Това ли са рашистите за теб, това ли са руските фашисти - тия младежите там пратени да умират за олигарските?  Причината за тази война са самите украинци и техните национал-фашисти.  Аз не съм адвокат нито на руснаците, нито на украинците.  Еднакво страдам за жертвите и на едните и за другите.  Путин направи грешни сметки.  Обаче по всичко изглежда че украинците са си направили сметката че ще бъдат нападнати,  учудва ме това хладнокръвие с което украинците разстрелват руснаци.. Дори имаше днес някаква история как някаква си баба-украинка направила кекс и отровила 8 руски войничета (не знам дали е истина).. Тия хора съвсем полудяха,  а дори и бабите и майките взеха съвсем да обезумяват при всичките тия разрушения и жестокости на войната.  Дотук като гледаме може да има повече руснаци загинали от украинците (заради некадърност на управляващите ги командири и на главния командващ Путин)..   Опасявам се че веднъж като са тръгнали по тая спирала на насилието ще има още много и много кръв и отмъщения.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Причината за тази война са самите украинци и техните национал-фашисти. 

Това е голяма твоя заблуда, която ти пречи да оцениш правилно ситуацията в Украйна.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Втори след княза said:

Много съм смутен. Смятах, че новоизпечените руски капиталисти ще защитават хранилката си - Русия и руския народ, а те предпочетоха да се изнижат и да гледат на света от каютата на яхтата си. Наскоро си припомних от романа "Тютюн", как във време на война, бомбардировки и криза, Морев и Ирина бягат към безгрижието на Егея. Просто олигарсите нямат отговорност към тези, които са ги създали. В България, Украйна, Русия и по света. Не казвам "лошо е". Просто факт. Интереси.

Забравяш че болшинството от руските капиталисти са първо капиталисти и после руски.. А ако се вгледаш още по-внимателно в "руските" капиталисти, ще видиш също че повечето са с еврейски имена. (Абрамович, Романович  и т. н. ) .   Освен към Русия,  същите имат отговорности  и към световния капитал и естествено люлката на капитализма.. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, БатеВаньо said:

Един по един плъховете започват да се изнасят от потъващия кораб... 

 

Putin adviser Anatoly Chubais quits and leaves Russia over invasion of Ukraine

 

https://amp.theguardian.com/world/2022/mar/23/putin-adviser-anatoly-chubais-quits-leaves-russia-invasion-ukraine

Баш Чубайс?! Хубаво, че е против войната, ама е много прост и крадлив едновременно, нещо като руския Бойко Борисов.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Capitainofmarine said:

чия мечта?

На сука Капутин и обкражаващите го лакаи и воени хиени....Но по на дълбоко, това е мечта на всички руснаци от крепостници до царе....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, tantin said:

В шаха има една ситуация, когато едната страна има тотално преимущество, а другата страна остава с една единствена фигура - един гол цар...

Слабите шахматисти се предават преди още царя да се е оголил.  Но добрите шахматисти играят до последно..  Целта е постигане на реми.. А ремито е ситуация в която царя се намъква в такава позиция в която другия играч не може да го матира, когато се играят задължителни ходове и мат не е постигнат, но поради недоглеждане на водещия с фигурите - царя на противника няма възможност изобщо да премести фигурата си.  В реалния свят такива изкуствени ремита не се случват, но пък реми в живота - това е мирен договор,  това е шанса за приличен изход от битката и  края на шахматната партия. 

Това са някакви безумни твои виждания-тъпизми за шаха , които прехвърляш в реалния живот.

Идват от непознаване на материята , което е съчетано с неистово желание за изява.

Същото е и в историята , лингвистиката и навсякъде където пишеш.

п.с. Кухулине , виж набий малко знания на младшия член на екипажа за шаха , излагате се.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, tantin said:

Най-голямата глупост в съвременния демократичен свят е това че демократичните общества трябва да са непременно "русофоби"..  Все едно да кажеш че ако ти харесва немски език и немска поезия - значи си фашист..  Про-германски не значи про-фашистки.   Английски език също се води че е от групата на германските езици.. Тогава защо не оставим англо-саксонците сами да се оправят помежду си кой прав кой крив ?

Анти-руската политика се води на много фронтове,  очаквам че в един момент анти-руските настроения на демократичния свят може да се обърнат в анти-славянски по принцип.. Това е нещото, което повече ме притеснява..  

Нали и украинците са славяни? Настроенията са срещу Путин. Все пак, той нареди да се започне "операцията". 

Войните винаги са за преразпределение на богатства между тези, които имат власт и пари. А страдат и умират обикновените хора (за това толкова странна е смъртта на генералите). 

Тандемът Русия-Китай усети слабост в Запада и реши, че му се полага по-голямо парче. А Украйна е богата страна на хора и плодородна земя. 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Capitainofmarine said:

чия мечта?

На психеделичните среднощни видения на поп Филофей , пише по темата до бащата на Иван Грозни - Два Рима паднаха , Третия се държи и четвърти няма да има.

В днешно време в модифициран вид - ,,Третата Империя. Русия , каквато трябва да бъде"

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...