Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 14 минути, deaf said:

Много букви....Никога не може да бъде оправдана. СМСМ

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 6 минути, deaf said:

Кога войната може да е оправдана:

  • Войната трябва да има морално оправдана кауза (което означава да се започва само
    за защита на нападнат и подложен на увреда човешки живот ведно с иманентно присъщите
    му безусловни и неотчуждими права).
     
  • Второ, тя трябва да се решава и води под върховенството на отделна и независима от
    военнооперативната, представителна политическа власт.
     
  • Трето, трябва да се води само ако целта й не е (очевидно) непостижима. А това включва
    моралното “калкулиране” на съответната човешка цена (на жертвите).
     
  • И четвърто – войната трябва да се води така, че вредата, причинявана от ответната реакция
    на воюващия, да не надминава вредата от самата агресия (да не се превръща в отмъщение и
    самоцелно разсипване на нападателя).

По първа точка: да приемем за момент, че етническите руснаци в ЛНР и ДНР са били застрашени:
защо, обаче, Русия напада Киев от север ... вместо да влезе от изток в ЛНР и ДНР. Освен това
защо те сриват Мариопол до основи? Излиза, че защитата на етническите руснаци не е целта на
войната.

По втора точка: Русия се управлява еднолично от Цар Путин. Това е негова война, не на Русия
като държава ... защото Русия не е държава в момента, а еднолично царство (или картел).

По трета точка: каквото и да говори руската пропаганда, истинската цел на тази война бе да подчини
Украйна. Цар Путин искаше просто да си взене Украйна обратно в неговото царство. Би трабвало
вече да е ясно, че тази цел е очевидно е непостижима.

По четрърта точка: руските окупатори бомбардират жилищни блокове и боплници. Тоест, те
самоцелно разсипват Украйна.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вторият оцелял от хеликоптера .

Накратко: от Днипро са излетели 5хеликоптера. 4 са стигнали до Мариупол. Натоварили са ранените. Занесли са им боеприпаси. Възможно и втори хеликоптер да ударен. Освен Азов - возили са хора на гранични, тероборона и армията.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Оказва се че в една линейка може да се съберат до 20-тина бойци на ВСУ. Явно са закъсали с транспорта щом прибягнаха вече до линейките.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Orbit said:

Между свои хора пее на руски . За пред камерите на украински. 

Пее свободно и на двата езика, да не ти търся. Първото изпълнение е на украински защото така е по програмата, пее украинският химн - няма как да го изпее на руски, нали :)

Не търси под вола телета.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Mishuk31 said:

Като дойде руский мир, автоматично заживяваш като руска свиня🖕

Я-я-я мишоци с висока задна проходимост пак се появиха във форума. И даже се опитват да кажат нещо! Але, заднопроходимият объркал си форума!

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, resavsky said:

Това което са разигра през 2014 година  в Мариупол е една невинна детска игра в сравнение с тоталната война в последните 40 дни.  

Ти освен злопаметен и лош се оказваш и тъп кръвопиец, щом за тебе няколко десетки невинно убити са детска игра.

Поне си смъкна маската.

Всичките русофоби сте една марка един тип, подбрани на подбор.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сега всички русофили възхваляват чеченците на Кадиров които демонстрират висок боен дух в една война към която не би трябвало да имат отношение.На мене ми идва друго на ум.Дали тези чеченци в епохата след Путин няма да се превърнат в една преторианска гвардия която да сваля и качва управниците на Русия? 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, resavsky said:

Сега всички русофили възхваляват чеченците на Кадиров които демонстрират висок боен дух в една война към която не би трябвало да имат отношение.На мене ми идва друго на ум.Дали тези чеченци в епохата след Путин няма да се превърнат в една преторианска гвардия която да сваля и качва управниците на Русия? 

Чеченците се радват, че гяурите взаимно се избиват. Всеки път като видя ухилената самодоволна физиономия на Кадиров  ми идва на ум.

Изглежда първосигнално, но и те и другите мюсюлмани доста си напатиха от християнския свят.

Преди 1 час, Mishuk31 said:

Като дойде руский мир, автоматично заживяваш като руска свиня🖕

Армията на Донбас май е само от доброволци със собствена екипировка, а понякога и оръжие. И ги хвърлят срещу Азов.

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Capitainofmarine said:

Я-я-я мишоци с висока задна проходимост пак се появиха във форума. И даже се опитват да кажат нещо! Але, заднопроходимият объркал си форума!

Я леко на завоите с обидите ве, русопатче, виж кво си имам тук? ;) 

MEDAL.jpg

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, Capitainofmarine said:

Ти освен маската.

Всичките червени мутри,какво все се врете в Запада,а не в раша да пиете антифриз?

Има една геополитическа теория на Макиндер. Именно следвайки тази логика, англосаксонските сили слагат край на евразийския проект на Германия/ВСВ/, след това и на този на Русия/рухването на СССР/, а сега са изправени пред задачата да елиминират евразийския проект на Китай и Русия.

САЩ и Западът систематично изместват Русия. Целта на американската външна политика е трансформацията на света по модела на американското общество и най-важната им задача е организацията и прокарването на либерално-демократичната глобализация на планетата. Всякакви социокомунизми се елиминират,те са туморът ,разяждащ демократичният свят. Сирия,Ирак социалисти БААС,камиларя пък джамахирия,сърбина геноцид....мина си по реда....

 

.И не петролът е приоритет,във Виетнам няма петрол,ето покориха Германия и Япония,да не би да мизерстват като в кочината раша,пълно е на запад с китайци и руснаци,японци и германци  не,защо ли????

 

 

Редактирано от vanevski
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, vanevski said:

разяждащ демократичният свят.

Живял съм в САЩ в три различни щата. Попълвал съм документи , плащал съм сметки.Говорил с много хора , включително професионални войници. Там е всичко друго, но не и демокрация, но има(имаше )много пари, за да се замаскира това . И хората си пълнеха количките в магазина с големия паркинг , караха коли автоматици , без много да разсъждават за живота , както ние правим..

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, esox22 said:

Там е всичко друго, но не и демокрация, но има(имаше )много пари, за да се замаскира това .

Хи, хи. Можеш ли демократично да избереш Тръмп на власт? Можеш.
Можеш ли пак демократично да го свалиш? Да можеш.
А можеш ли Путин да ги свалиш от власт ... накак си, без да го убиеш?

Извод: в САЩ няма демокрация, а в Русия е най-добре. 🙄

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, gmladenov said:

в САЩ няма демокрация, а в Русия е най-добре

Политиката в своята театралност остава усещането за демокрация , но обикновеният човек живее в страх , кредити , умора и ограничения.

На света има две държави които дават големи хора и големи идеи. Това са САЩ и Русия, така е било и така ще бъде. Голяма наука , голямо изкуство, големи хора.

Малка държава  - малко мислене. Работил съм в Кипър - там единствената по голяма мечта е да емигрираш.

Българите(да не се обидят някои) от 89 насам са просто едни църкащи мишки.

Редактирано от esox22
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, esox22 said:

На света има две държави които дават големи хора и големи идеи. Това са САЩ и Русия, така е било и така ще бъде. Голяма наука , голямо изкуство, големи хора.

Явно живееш със спомени от СССР.

По население и размер на икономиката Русия е съпосравима с Мексико. Броиш ли Мексико за голяма държава??
Освен това Русия не е държава, а мафиотски картел. Еднолично управление на Цар Путин.
Големите идеи на Путинчо са, че украинците не са нация ... ама без да ги пита. Титан на мисълта.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не си ме разбрал(или не съм се изказал точно)

Живота не е само пари,  икономика и политика. Има и друг свят на мислещи и творящи хора, а за тях им трябва пространство.

Повечето от вас са гледали холивудски филми , но не знам дали знаете , че Холивуд в началото изцяло копира руската школа.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, esox22 said:

Има и друг свят на мислещи и творящи хора, а за тях им трябва пространство.

Русия в момента е репресивна диктатура. За творческа енергия в такава страна не може да се говори.
Руската култура е хубав спомен от 19-ти век. Нова култура няма.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, esox22 said:

Не си ме разбрал(или не съм се изказал точно)

Живота не е само пари,  икономика и политика. Има и друг свят на мислещи и творящи хора, а за тях им трябва пространство.

Повечето от вас са гледали холивудски филми , но не знам дали знаете , че Холивуд в началото изцяло копира руската школа.

Човекът живее в измислен свят - приказката за демокрация , добри и лоши ....

Невероятно е колко елемтарни сме станали в съвременното общество ( спрямо творенията на световните класици) , и в същото време се взимаме много на сериозно - като знаещи ( това ни се внушава от медиите) 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...