Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

Малко поезия, проясняваща руският светоглед...

В общей рамке вдоль стены
фотки и картинки.
Папка мне привез с войны
детские ботинки.

Мамке он с войны привез
новые сережки —
там следы чужих волос,
грязные немножко.

А ещё велосипед
папкин мне отдали —
у него ноги-то нет,
нечем жать педали.

Я хочу в военкомат —
воевать как папка.
Пусть дадут мне автомат,
сапоги и шапку.

Разных стран в Европе всей
завоюю много.
Папке привезу трофей —
новенькую ногу.

(с) Леонид Каганов.

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 21 минути, nik1 said:

В чипа на руснаците доскоро беше заложено и залагано че те винаги са се бранили, че те са добри и справедливи. Тази война, гледана отдалече (не от екрана на телевизора), преобръща шокиращо представите на много хора

+1000

Митът за добрите руснаци приключи ... напълно основателно.

Великата руска култура е хубав спомен от 19-ти век, а победата над Хитлер е хубав спомен
от 20-ти век. Сегашните руснаци са доброволни поддръжници на клептократичен тоталиран
режим и подпалвачи на войната в Украйна.

Ако искат да бъдат възприемани по друг начин, руснаците трябва да се реформират.
Дотогава са бандитска нация.

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Deageltcho2025 said:

запитайте се защо например никой "журналист" от тези "медии" не се заинтересува например защо...

А ти знаеш ли?

От кога чуваш гласове?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Митът за добрите руснаци приключи ... напълно основателно.

Великата руска култура е хубав спомен от 19-ти век, а победата над Хитлер е хубав спомен
от 20-ти век. Сегашните руснаци са доброволни поддръжници на клептократичен тоталиран
режим и подпалвачи на войната в Украйна.

Ако искат да бъдат възприемани по друг начин, руснаците трябва да се реформират.
Дотогава са бандитска нация.

Иска ви се и си мислите, че твърденията на медиите са истина!!!

В понеделник бях на гости на познат (за пръв път от 2+ години там) и той покани негови добри приятели- бели, кореняци американци от поколения. И тримата са на страната на Путин и на Русия - а аз самият съм шашнат от това...

А вие си джавкайте:
"за родата на жената на другаря Иванов, аз на всичко съм готов..."

Един хубав ден сменяват другаря Иванов с другаря Петров и ще го смените на:
"за родата на жената на другаря Петров, аз на всичко съм готов..."

Стига да се живи де, защото ваксините може и да се позабавят малко, но не прощават☠️

  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Deageltcho2025 said:

Иска ви се и си мислите, че твърденията на медиите са истина!!!

В понеделник бях на гости на познат (за пръв път от 2+ години там) и той покани негови добри приятели- бели, кореняци американци от поколения. И тримата са на страната на Путин и на Русия - а аз самият съм шашнат от това...

А вие си джавкайте:
"за родата на жената на другаря Иванов, аз на всичко съм готов..."

Един хубав ден сменяват другаря Иванов с другаря Петров и ще го смените на:
"за родата на жената на другаря Петров, аз на всичко съм готов..."

Стига да се живи де, защото ваксините може и да се позабавят малко, но не прощават☠️

За такива като долу показаните нейтив уайт амеуикан ли свтава дума:

US Capitol rioter who wore horned headdress sentenced to 41 months | US  Capitol attack | The Guardian

Ако да, то има ли смисъл от последващ коментар?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, vanevski said:

Руски войници преминаха на страната на Украйна

 

Има хипотеза, че Украйна в  обозримо бъдеще  може да се превърне в център на рускоезичния мир..

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Има хипотеза, че Украйна в  обозримо бъдеще  може да се превърне в център на рускоезичния мир..

Ще се превърне в западна Германия, а РФ ще наподобява Румъния в най тежките и години или източна Германия(да не прекаляваме) :)

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Има хипотеза, че Украйна в  обозримо бъдеще  може да се превърне в център на рускоезичния мир..

Ами да. Логично е да стане така след толкова продължителни и усърдни миротворчески операции...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Относно полка "Азов", какво е бил и какво представлява сега. За да се разсеят измислените страхове в нечии глави.

Антон Шеховцов, политолог, директор на австрийската нетърговска организация Centre for Democratic Integrity:

Краткое описание:

«Российская пропаганда легко придумывает новые мифы и фейки. Они не всегд связаны как-либо с реальностью»

▪️До начала войны батальон “Азов” насчитывал 1000 человек, все они были из Мариуполя.

▪️Батальон был создан в мае 2014 года на фоне полного разложения украинской армии.

▪️Основатели “Азова” не принимали участия в Майдане в 2014 году.

▪️После 2016 происходила деполитизация батальона “Азов”, который был переформирован в полк.

▪️Нынешний полк “Азов” - это другая организация, совершенно отличная от батальона “Азов” образца 2014 года.

“Полк - это не политическая организация. У него не может быть политической идеологии и её у него нет”.

▪️Полк “Азов” выполняет справедливые приказы своего руководства.

“Придумать новую страшилку - это довольно легко. Если бы “Азова” не было, его бы выдумали”

▪️Россияне должны задуматься о том, как они будут жить после войны.

▪️Россияне не желают видеть правды и осознавать те кошмарные преступления, которые творит российская армия.

“Уже происходит военное преступление, которое можно классифицировать как геноцид украинского народа”

▪️Гражданам России пора начать переосмысливать своё место в истории.

Вчера гледах един филм за Азов, имаше интервю с Билецки, показват ги как се тренират.  Типична ОПП. Главатаря се разхожда с охраната си из града. Като влезе в някоя улица, хората му блокират достъпа до цялата улица,  телохранителите плътно до него..  

Виж ги в цялата им прелест.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Шпага said:

Ами да. Логично е да стане така след толкова продължителни и усърдни миротворчески операции...

Вие всички подценявате тъмнината и устойчивостта на ватата...(Ако не знаеш, "вата" идва като аватар на любителите на ватенки)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, tantin said:

Вчера гледах един филм за Азов, имаше интервю с Билецки, показват ги как се тренират.  Типична ОПП. Главатаря се разхожда с охраната си из града. Като влезе в някоя улица, хората му блокират достъпа до цялата улица,  телохранителите плътно до него..  

Какво точно те впечатлява на тоя филм? Той напълно се покрива с историята разказана в моя. Това което описваш за телохранителите е напълно нормално, това им е работата и зависи от нивото на заплахата.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, laplandetza said:

Имам няколко колеги бесарабски българи. Познавам ги от много години.Едната е женена за мой колега, приятел от студентските години. Всички искат руснаците да вземат контрол и приключат с Западните планове в  Украйна.

 

😇

Прости им Господи, те не знаят що вършат...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Какво точно те впечатлява на тоя филм? Той напълно се покрива с историята разказана в моя. Това което описваш за телохранителите е напълно нормално, това им е работата и зависи от нивото на заплахата.

Много неща ме впечатляват. Най-вече идейната им последователност и твърдост. Украйна над всичко. Майната им на глобалистите. Националната държава пак във възход.  Ако изгледаш последната част на филмчето - там Белицки минава на неговия чист руски език и обяснява вижданията си за глобалните процеси.  В някои отношения Азов и Путин са си направо единомишленици. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Много неща ме впечатляват. Най-вече идейната им последователност и твърдост. Украйна над всичко.

С такъв съсед това е напълно нормално, особено при положението тогава, наоколо да е пълно с проруски предатели. Така беше и у нас през социализма, когато имаше заплахи  от Турция. И се наричаше "патриотизъм". Сега го гледаш от далеко и за това вероятно ти е трудно да го разбереш. Именно това е което ги сплотява и дава силата им.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, tantin said:

Виж ги в цялата им прелест.

Е хубаво де, има някакви азовци в Украйна. И какво от това?

Във всяка страна има крайни националистични групироврки, включително и в Русия.
Само че никой не е тръгнал да напада Русия и да бомбардира жилищни блокове, защото
руските националости са олигофрени ... както всички крайни националисти по света.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Русия може да си позволи такти1ески ядрени локални удари , където пожелае в близката и европа, без големите Германия, Франция, Италия Британия.

Естествено, може да повика и извънземните на помощ.

Айде вземи си хапчетата, пък после ще коментираме това което реално се случва.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Украйна над всичко.

Ето ти руски националисти/нацисти. Значи НАТО да почва денацификация и бомбардировки на жилищни блокове в Русия: 🙄

ezgif.com-gif-maker.thumb.jpg.b5443cb7fc703d76b776b11a93792fb1.jpg

content_GettyImages-1899981.thumb.jpg.0a810fb2955991cbe01e225276d06972.jpg

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, gmladenov said:

Е хубаво де, има някакви азовци в Украйна. И какво от това?

Във всяка страна има крайни националистични групироврки, включително и в Русия.
Само че никой не е тръгнал да напада Русия и да бомбардира жилищни блокове, защото
руските националости са олигофрени ... както всички крайни националисти по света.

Азов се деполизизираха преди години (scener публикува един материал днес),
Днес в Азов могат да се видят и азери, и руснаци-либерали ("Есенин") анти-путинисти

 

https://www.bbc.com/russian/features-60997572

 

  •  

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, nik1 said:

Азов се деполизизираха преди години (scener публикува един материал днес),
Днес в Азов могат да се видят и азери, и руснаци-либерали ("Есенин") анти-путинисти

Не, изобщо не са се деполитизирани.. Това което стана е че политиката на Азов се превърна в официална вътрешна и външна политика на цяла Украйна.. Също така Азовци вяха включени в ВСУ, един вид получиха повишение, назначиха ги за полит-комисари по всичките структури на армията и другаде..

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Това което стана е че политиката на Азов се превърна в официална вътрешна и външна политика на цяла Украйна..

Това са някакви твои изкривени виждания, които нямат общо с действителността.

Русия анексира украинска теритоирия (Крим) ... и ти нямаш никакъв проблем с това
... но имаш проблем с опитите на Украйна да се защити от руски агресии.

Твоята тенденциозност си е направо конспиративност. Напълно очаквам в следващите
дни да обявиш, че Украйна се управлява от канибали. 🙄

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, scaner said:

Вие всички подценявате тъмнината и устойчивостта на ватата...(Ако не знаеш, "вата" идва като аватар на любителите на ватенки)

Тея отдясно ли?

B8WNAvvIAAA_qmx?format=jpg&name=small

  • ХаХа 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Твоята тенденциозност си е направо конспиративност. Напълно очаквам в следващите
дни да обявиш, че Украйна се управлява от канибали.

Момченце, учи се! Наблюдавай колко устойчиви са предразсъдъците и колко е трудна борбата с тях, и от двете страни :)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 25 минути, tantin said:

Това което стана е че политиката на Азов се превърна в официална вътрешна и външна политика на цяла Украйна..

И каква точно е политиката на цяла Украйна?

ПС

Нацистка? С рускоезичен президент евреин, чийто дядовци са загинали във ВСВ?
Хайде стига с алабализмите..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...