Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

Има и по-весело:

https://www.facebook.com/jules.winfield.36/videos/1371972776563622

Баби трошат таблет Епъл с пищов Маузер. 😃

Две баби трошат таблет, а третата ги снима отстрани с...... таблет. После го качват в социалните мрежи за популярност. 

Оф, аман от тая криво разбрана циливилизация. 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Не разбирам, защо поддръжниците на Путин се възмущават от интерпретациите за случилото се в Буча.
- Има ли официално поставена цел за денацификация? - има
- Включва ли тази цел ликвидирането на т.н. "бандеровци"? - включва

Ето едно официално съобщение от 18 март:  МОСКВА, 18 мар - РИА Новости. Российские войска ликвидировали 93 украинских боевика, которые в гражданской одежде дезертировали из Мариуполя, заявил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев.

Интересно ми е, как руснаците са разбрали, че са бандеровци като са били в "гражданской одежде"

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 7
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Orbit said:

Шега..

Гледам хилиш се под всички постове. Смешни ли ти са убийствата?  Разстрелян човек тук - шегичка, разстрелян там - друга шегичка.  Ама майтапчия се изкара.

Ако имаш да кажеш нещо - пиши. Ако не, по-добре се скрий някъде. С подобно майтапчийско поведение постигаш точно обратния ефект на това което целиш.

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

Гледам хилиш се под всички постове. Смешни ли ти са убийствата?  Разстрелян човек тук - шегичка, разстрелян там - друга шегичка.  Ама майтапчия се изкара.

Ако имаш да кажеш нещо - пиши. Ако не, по-добре се скрий някъде. С подобно майтапчийско поведение постигаш точно обратния ефект на това което целиш.

Не се смея под всичките постове, само под глупавите ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Orbit said:

Не се смея под всичките постове, само под глупавите ...

Ами глупостите се борят с умности, а не с хилене.    Можеш ли например умно да отговориш на глупавия въпрос, как руснаците са разбрали, че тези 93 човека в "гражданской одежде" са "бандеровцы"?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Atom said:

Гледам хилиш се под всички постове. Смешни ли ти са убийствата?  Разстрелян човек тук - шегичка, разстрелян там - друга шегичка.  Ама майтапчия се изкара.

Толкова му е интелекта и възпитанието. Под плинтуса, както казват руснаците...  За съжаление, такива дебили са масово явление.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Doris said:

Като сте започнали:

Ген. Мили: Сблъсъкът между световните сили става по-вероятен

"Председателят на Обединените началник щабове на САЩ генерал Марк Мили заяви пред комисията по въоръжените сили на Камарата на представителите, че вероятността за сблъсък между големите световни сили нараства, съобщава Defense One.

“Навлизаме в свят, който става все по-нестабилен и потенциалът за значителен международен конфликт между великите сили се увеличава, а не намалява”, подчерта най-високопоставеният американски офицер. “Руската инвазия в Украйна заплашва да подкопае глобалния мир и стабилност, за които моите родители – и поколения американци – се бориха толкова упорито”, добави той.

Генералът заяви, че това е “най-голямата заплаха за мира и сигурността в Европа, а може би и в света, в моята 42-годишна служба”.

 

САЩ подкрепят създаване на американски бази на източния фланг на НАТО, но искат да избегнат постоянно разполагане на военни в тях, и предпочитат ротационен принцип, съобщи ген. Мили, цитиран от Франс прес и Асошиейтед прес.  "Моят съвет е да се създадат постоянни бази, но войските в тях да не са разположени постоянно", заяви генерал Марк Мили. 

"Мисля, че много от нашите европейски съюзници, особено балтийските държави, Полша и Румъния, нямат търпение да бъдат създадени постоянни бази за нашите американски сили", добави ген. Мили."

 

Преди 1 минута, Atom said:

Не разбирам, защо поддръжниците на Путин се възмущават от интерпретациите за случилото се в Буча.
- Има ли официално поставена цел за денацификация? - има
- Включва ли тази цел ликвидирането на т.н. "бандеровци"? - включва

Ето едно официално съобщение от 18 март:  МОСКВА, 18 мар - РИА Новости. Российские войска ликвидировали 93 украинских боевика, которые в гражданской одежде дезертировали из Мариуполя, заявил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев.

Интересно ми е, как руснаците са разбрали, че са бавдеровци като са били в "гражданской одежде"

Аз друго не мога да разбера. Всъщност прекрасно разбирам, но както споменахме медийната война е за умовете на лутащите се. А то е че путинистите не признават независими източници извън руските, които на практика са служебни източници и нямат общо със незначителни за тях свободи, като свободата на словото например. 

Дали ще им дадеш източник от щатите, Европа, Австралия или Канада, или Япония, за тях е без значение. Няма да убедиш никого. Блестящ пример е Буча. Путинистите толкова вярват на своя идол, че е достатъчно Захаров само да каже че труповете не били трупове и се започва с мантрите че трупове на 10-20 дена все още мърдали. Дори не били трупове, а актьори от Мариуполския театър. 

Путинизъма си прилича на религия - няма нужда от факти, нито от рационална мисъл. Изисква се само вяра и тази тема го доказва. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Ами глупостите се борят с умности, а не с хилене.    Можеш ли например умно да отговориш на глупавия въпрос, как руснаците са разбрали, че тези 93 човека в "гражданской одежде" са "бандеровцы"?

Не и в тази с тема. Тази тема не предразполага сериозни дискусии.

Ще ти се наложи сам да стигнеш до отговора.

 

 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нашият стар познайник, херсонският кмет, нещо го е закъсал. Руснаците са добарали пълните досиета на цялата агентура в града и работят здраво.

Оккупантам слили данные всех активистов и военных в Херсоне – мэр

"Людей бьют, пытаясь ломать психологически. К другим, как говорят, побои не применяют, но пытаются склонить на свою сторону. Я думаю, что часть людей они "придерживают" под будущий обмен на своих военнопленных", – подчеркивает Колыхаев.

https://www.segodnya.ua/strana/podrobnosti/okkupantam-slili-dannye-vseh-aktivistov-i-voennyh-v-hersone-mer-1613149.html

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Atom said:

Гледам хилиш се под всички постове. Смешни ли ти са убийствата?  Разстрелян човек тук - шегичка, разстрелян там - друга шегичка. 

Ако прегледаш моята реакция на постовете, то ще установиш че аз избягвам да реагирам на постове с жертви, убити и други трагични събития. Дори когато фактите са смесени с фейкове, понеже трудно се различават едно от друго. Незавсимо към кой се отнася това - руснаци, украинци или други. За мен е важно това.

В обемни постове понякога е трудно да се избегне конкретно събитие. 

Реагирам на глупавата безоснователна пропаганда. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Atom said:

Не разбирам, защо поддръжниците на Путин се възмущават от интерпретациите за случилото се в Буча.
- Има ли официално поставена цел за денацификация? - има
- Включва ли тази цел ликвидирането на т.н. "бандеровци"? - включва

Ето едно официално съобщение от 18 март:  МОСКВА, 18 мар - РИА Новости. Российские войска ликвидировали 93 украинских боевика, которые в гражданской одежде дезертировали из Мариуполя, заявил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев.

Интересно ми е, как руснаците са разбрали, че са бандеровци като са били в "гражданской одежде"

Хората от Мариупол са изключително лошо настроени към Азов. Те си ги знаят кои са. В града изобщо не се притесняват да говорят срещу Азов, издават им скривалищата. Тези от Азов пък обстрелват жилища и цивилни. Днес сложих по-назад такъв репортаж с обстрелите. Специално за Мариупол -тези от Азов са си били чиста мафия и градът е бил техен.

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Atom said:

Ето едно официално съобщение от 18 март:  МОСКВА, 18 мар - РИА Новости. Российские войска ликвидировали 93 украинских боевика, которые в гражданской одежде дезертировали из Мариуполя, заявил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев.

Интересно ми е, как руснаците са разбрали, че са бандеровци като са били в "гражданской одежде"

Явно са ги следили, а може да са оказали и съпротивление.

"За сегодняшнюю ночь 93 из них ликвидированы, места нахождения остальных установлены по пеленгу радиопереговоров. Вопрос их уничтожения – это вопрос короткого времени"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Doris said:

Като сте започнали:

Ген. Мили: Сблъсъкът между световните сили става по-вероятен

"Председателят на Обединените началник щабове на САЩ генерал Марк Мили заяви пред комисията по въоръжените сили на Камарата на представителите, че вероятността за сблъсък между големите световни сили нараства, съобщава Defense One.

“Навлизаме в свят, който става все по-нестабилен и потенциалът за значителен международен конфликт между великите сили се увеличава, а не намалява”, подчерта най-високопоставеният американски офицер. “Руската инвазия в Украйна заплашва да подкопае глобалния мир и стабилност, за които моите родители – и поколения американци – се бориха толкова упорито”, добави той.

Генералът заяви, че това е “най-голямата заплаха за мира и сигурността в Европа, а може би и в света, в моята 42-годишна служба”.

 

САЩ подкрепят създаване на американски бази на източния фланг на НАТО, но искат да избегнат постоянно разполагане на военни в тях, и предпочитат ротационен принцип, съобщи ген. Мили, цитиран от Франс прес и Асошиейтед прес.  "Моят съвет е да се създадат постоянни бази, но войските в тях да не са разположени постоянно", заяви генерал Марк Мили. 

"Мисля, че много от нашите европейски съюзници, особено балтийските държави, Полша и Румъния, нямат търпение да бъдат създадени постоянни бази за нашите американски сили", добави ген. Мили."

Дори и при директен сблъсък максимума, който НАТО би взел е изхвърляне на руските окупатори от границите на Украйна, но нищо повече. За да се излекува РФ, то тя ще трябва да се разпадне отвътре. Санкциите са добро решение за подобен сценарий, но им трябва време за да се усетят качествено от руското общество, което би трябвало да доведе до вътрешен дебат за отношенията им към октаналия свят. 

Ако Украйна не успее да се справи военно с путинистите, Европа не я чака нищо хубаво. Бъдещите поколения ще живеят в постоянна опасност от руска агресия, а това за всички нас не е решение. Мисля че сме достигнали фаза, говоря за нас, западния свят, че е нужно Русия да не е повече никакъв фактор на политическата сцена и момента може би е дошъл. Няма гаранция, че евентуално ако Путин си замине някак си, няма да се появи например Курин. Затова РФ не трябва да се остави дори да си помисли да се измъква с някакво фиктивно усещане за победа в Украйна. Това няма да спре апетита за агресия. За да имаме някакъв шанс за нормализация, РФ трябва да претърпи поражение на всички фронтове, за да се рестартира в някакъв по-нормален вариант и да не ни занимават поне през следващите 100 години с глупостите си. 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Кухулин said:

Явно са ги следили, а може да са оказали и съпротивление.

"За сегодняшнюю ночь 93 из них ликвидированы, места нахождения остальных установлены по пеленгу радиопереговоров. Вопрос их уничтожения – это вопрос короткого времени"

Това са нищо повече от голи твърдения. Пропаганда в изчистена форма. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Новото:  
1. Въоръжени конфликти на самата граница между Русия и Украйна.
2. Доставката на танкове по ЖП .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, БатеВаньо said:

Мисля си че ще е второто. Достъпът им до независими и обективни медии клони към критичния минимум, а войната за умовете на хората се води на медийното поле. Там властва не качествената продукция, а количеството fake news.

Почти същата ситуация вероятно както и в срм. Консолидацията на обществото им зависи от това да не им бъде откраднат идентитета и мисията на народ избран от съдбата да разпределя порции те в световната политика. 

Да, там властвуват фейк нюз, а в либерастиите властвуват "откачалките" и психопатите!!!

Ето този, стоящият, отговаря за сигурността на ядрените отпадъци в САЩ:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Orbit said:

Ако прегледаш моята реакция на постовете, то ще установиш че аз избягвам да реагирам на постове с жертви, убити и други трагични събития. Дори когато фактите са смесени с фейкове, понеже трудно се различават едно от друго. Незавсимо към кой се отнася това - руснаци, украинци или други. За мен е важно това.

В обемни постове понякога е трудно да се избегне конкретно събитие. 

Реагирам на глупавата безоснователна пропаганда. 

Кое е пропаганда бе човек?  Давам ти официално руско съобщение за ликвидирани 93 украинци в цивилни дрехи.  Не 1-2, а цели 93. Ти се хилиш под поста като 10 годишна ученичка.  Вместо да ми отговориш на въпроса от къде руснаците разбраха, че става въпрос за бандеровци на теб ти е смешно.  93 убити човека - шегичка.

Разбирам, че няма какво да кажеш, а и не си дошъл в този форум за това. Дошъл си да поддържаш опорни точки. В случая обаче нямаш готова опорна точка и не знаеш какво да кажеш.  Напълно прозрачен си.

Преди 8 минути, Кухулин said:

Явно са ги следили, а може да са оказали и съпротивление.

Може, но в съобщението изобщо не се споменава за съпротива.

Преди 13 минути, tantin said:

Хората от Мариупол са изключително лошо настроени към Азов. Те си ги знаят кои са. В града изобщо не се притесняват да говорят срещу Азов, издават им скривалищата. Тези от Азов пък обстрелват жилища и цивилни. Днес сложих по-назад такъв репортаж с обстрелите. Специално за Мариупол -тези от Азов са си били чиста мафия и градът е бил техен.

ОК, но не става въпрос за пленници, а за ликвидация. Хората са убити. Имаме  убийство на 93 човека без следствие, съд и присъда.  След като може да стане в Мариупол и ти го допускаш, защо изключваш подобни неща в Буча?  Казал някой за някого, че е бандеровец - куршум. Казал за друг - пак куршум.

  • Харесва ми! 8
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, БатеВаньо said:

Това са нищо повече от голи твърдения. Пропаганда в изчистена форма. 

Така е, на голи заявления без допълнителни данни не трябва да се вярва. Но Атом пита как са ги разпознали и аз му цитирам статията. Понеже това е и неговата статия, предположих, че има проблем с руските сайтове и не може да я отвори цялата.

Горе-долу същият казус възниква и с масата хеликоптери, които "свалят" около Мариупол, включително и днес. Били паднали в  морето и нямало следи...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

„Anonymous“ срещу Путин: публикуваме личните данни на 120 хиляди войници

Според хакерите всички те трябва да бъдат изправени пред съда за военни престъпления

https://darik.bg/anonymous-srestu-putin-publikuvame-lichnite-danni-na-120-hiladi-voinici

 

Хакерският колектив "Anonymous" обяви в Туитър, че е хакнал и пуснал онлайн личните данни на 120 000 руски войници, участвали в инвазията в Украйна, съобщава skytg24.

Anonymous хакнаха руската федерална агенция и публикуваха 360 000 файла

Всички те трябва да бъдат изправени пред съда "за военни престъпления", заявяват хакерите.


 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Atom said:

ОК, но не става въпрос за пленници, а за ликвидация. Хората са убити. Имаме  убийство на 93 човека без следствие, съд и присъда.  След като може да стане в Мариупол и ти го допускаш, защо изключваш подобни неща в Буча?  Казал някой за някого, че е бандеровец - куршум. Казал за друг - пак куршум.

Не съм бил там, ако тръгна да проверявам назад репортажите на донецката телевизия може и да намеря информация за случая. Най вероятно са се пробвали на въоръжен пробив - опит за пробиване на блокадата и са дали 100-тина човека жертви.  То там това са си ежедневни събития.  Естествено по време на тази акция са били в цивилни дрехи, за да имат по-големи шансове да се скрият и да оцелеят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Може, но в съобщението изобщо не се споменава за съпротива.

Няма значение какво се споменава. Може да са ги убили, може да не са ги убили, всичко може да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

Преди 8 минути, Кухулин said:

Така е, на голи заявления без допълнителни данни не трябва да се вярва. Но Атом пита как са ги разпознали и аз му цитирам статията. Понеже това е и неговата статия, предположих, че има проблем с руските сайтове и не може да я отвори цялата.

Горе-долу същият казус възниква и с масата хеликоптери, които "свалят" около Мариупол, включително и днес. Били паднали в  морето и нямало следи...


   

 

Преди 8 минути, Кухулин said:

 

 

Редактирано от vanevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, gmladenov said:

Образи от сателитите на фирмата Максар (Maxar Technologies), показват, че труповете
по улиците на Буча са там от седмици.

Това опровергава твърденията на добрите руснаци (и техните чинни поддръжници), че
телата са инсценировка.

 

Източници (на английски): Яху, Ню Йорк Таймс.

А тия "постановки" на коя фирма са. Все пак целият екип на Зеленски (сценаристи...) е във висшите управленски позиции и цялата мощ на западните либерастии - военна, финансова, технологична, дору Холивууд, е на тяхно разположение без да се държи сметка на цената (те така и така се печатат, така че тя няма никакво значение):

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Deageltcho2025 said:

Да, там властвуват фейк нюз, а в либерастиите властвуват "откачалките" и психопатите!!!

Ето този, стоящият, отговаря за сигурността на ядрените отпадъци в САЩ:

 

И? Какво ме интересува мен или теб това назначение, някъде по белия свят. Бърка ли ти в джоба? Дошъл ли е да ти опре шмайзера си в гърба ти? Какво въобще има връзка този флуид асистент инженер от администрацията на Бай Дън със липсата на свобода на словото в РФ и руската заплаха за мира в Европа? 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, vanevski said:

Хакерският колектив "Anonymous" обяви в Туитър, че е хакнал и пуснал онлайн личните данни на 120 000 руски войници, участвали в инвазията в Украйна, съобщава skytg24.

Anonymous хакнаха руската федерална агенция и публикуваха 360 000 файла

Всички те трябва да бъдат изправени пред съда "за военни престъпления", заявяват хакерите.

Това сега е новата тенденция: да се криминализира де що е руско, руско-езично, въобще ако могат ще криминализират и бебетата и бабите, само задето са руски..
Съвсем сериозно - целта е да се сплашат всякакви симпатизанти на Русия,  вече нещата почват да вземат застрашителни размери.  Имаше такива съвсем целенасочени коментари , че съпругите на руските войници били и те престъпнички, че майките на тези войници и съпругите им възпитавали престъпници и подобно.. Русофобията придобива невиждани и нечувани размери и това може да е само началото.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...