Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

Екзодус на руски дипломати в Европа (обзор)

За броени дни нa стария континент бяха експулсирани стотици руски дипломати

https://darik.bg/ekzodus-na-ruski-diplomati-v-evropa-obzor-

 

Редактирано от vanevski
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Това сега е новата тенденция: да се криминализира де що е руско, руско-езично, въобще ако могат ще криминализират и бебетата и бабите, само задето са руски..
Съвсем сериозно - целта е да се сплашат всякакви симпатизанти на Русия,  вече нещата почват да вземат застрашителни размери.  Имаше такива съвсем целенасочени коментари , че съпругите на руските войници били и те престъпнички, че майките на тези войници и съпругите им възпитавали престъпници и подобно.. Русофобията придобива невиждани и нечувани размери и това може да е само началото.

"Горките" изверги!  Прав е бил Раковски....

Георги Раковски: "Русите са били един най-див и най-варварски народ, както са си и досега останали такива в най-голямата си част. Българите са ги най-напред покръстили, дали са им писменост, Свещеното писание и първото образование.
Това е познато беки от целия свят и техните учени го признават. Но какво благодарение са отдали тия на българите за това благодеяние! Ето: Разорили и завладели Волжското им пространство и порусили досущ тамошните българи, като им наложили насила езика си."

 

rakovski_broshura_0.jpg.26d77163eb8cbaae321e210a50dc8284.jpg

 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Atom said:

След като може да стане в Мариупол и ти го допускаш, защо изключваш подобни неща в Буча?  Казал някой за някого, че е бандеровец - куршум. Казал за друг - пак куршум.

Първо, въпросът с ползата и вредата. Каква полза имат руснаците да оставят в Буча вързани трупове и съответно каква полза имат украинците да ги намират там. Каква полза имат руснаците изобщо да убиват нацисти по тоя начин? Аз съм виждал много  вързани пленници, убити от украинци, но само един случай с вероятна екзекуция от руска страна. И то много специален. Не е техният метод това.

Второ, въпросът с обективните данни. На някои трупове има бели ленти. Дали са били бандеровци или някакви други - трябва  да се разследва.

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Atom said:

 

Има един филм на National Geographic за мотивацията на войниците да убиват. Тук има статия, която описва основната концепция на филма: Война - дело психопатов.  Тезата е проста - човешката биология и нашите инстинкти не ни позволяват да убиваме хора.  Около 2% от хората обаче се отклоняват от общия модел.  Т.е. става въпрос за психопати които убиват без задръжки. В мирно време тяхното място е в затворите, но по време на война именно те стават герои. 

Има други проучвания в които са описани методите за преодоляването на този "недостатък".  Основният момент е дехуманизацията на противника или да се набие в главите на войниците, че противниците не са хора, а нещо друго (изроди, нацисти както в случая и т.н.)  Вторият момент се състои в непрекъснати тренировки за да може убийствата да се извършват по автоматизъм като се изключи работата на мисълта. 

При конкретната война руснаците са в ролята на настъпващи - на агресора.  Това още повече затруднява мотивацията за  водене на война, тъй като отбраняващата се страна има предимство при мотивацията  - защита на роднини, приятели и имущество, докато агресорите не е ясно защо трябва да воюват.  Казали са им, че върхушката на Украйна не са хора, а "нацики и бандеровцы" и те трябва да се избиват (Бандеровская верхушка должна быть ликвидирована, ее перевоспитание невозможно), но въобще не е ясно кои точно са бадеровците и как може да се идентифицират.  От друга страна им казват, че бадеровците имат маса поддръжници или  т.н.  "социальное "болото", активно и пассивно ее поддержавшее действием и бездействием".     

Т.е. тактическата цел е "бандеровците и нациките" да се ликвидират, а стратегическата  "социалното блато" от техните поддръжници да се денацифицира и превъзпита. При липса на достатъчно ясно разграничаване между двете групи и невъзможност или нежелание на  командния състав за разясняване на този проблем, съвсем естествено инициативата се поема (както на всяка война) от тези 2% от състава - психопати (или пък герои!?).  

С други думи няма смисъл да се чудим защо има убийства на граждани, жестокост и т.н.  

.  

https://www.simplypsychology.org/milgram.html

Общо взето хората ще правят всичко ако им нареди човек с позиция!!!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Konche said:

Добре де, какво учудващо има в това да бъдат избивани "мирни жители"? Достатъчно видеа на руски войски има снимани от цивилни украинци. Това на практика е шпионаж, а когато си войник на място и някой цивилен те снима и те качи в Телеграм канала, като нищо след малко да те удари артилерията и да умреш. За да не умреш много по-сигурно е просто да избиеш всички потенциални шпиони и толкова. 

Брутално жестоко е, но ако бях офицер щях да ценя живота на моите войници повече от този на вражеските цивилни. 

А това, че тези кланета са били инсценирани от украинците са глупости, руснаците са си ги избили, престъпници са, но от тяхна гледна точка си имат основание, представители на украинските власти призоваваха цивилните да снимат руснаците и да извършват шпионаж. Какво точно очакваха да стане?

Нека да приемем, че така е било. Това са били шпиони, може даже да приемем хипотетично, че някои са били и въоръжени, сиреч вече не минават за цивилни. Защо тогава не си признават, ами ни занимават с някакви басни? Верно е, че пак си е престъпление, понеже следва да се тълкува като екзекуция на военнопленници, но може да се представи пред света в далеч не толкова нелицеприятна светлина. А ако разжалват и някой командир, че е поизтървал нещата извън контрол, и току-виж работата почти напълно се разминала и днес си говорим за други събития.

Вместо това се наслушахме за актьори, за трупове, които махали за довиждане, световни конспирации и тем подобни, които тука няколко болни мозъка ни ги влачеха през пет минути. След това - като стана ясно, че има реални трупове, търкалящи се по улиците, разни стърчащи от пръстта глави и крайници и тем подобни уродливщини - започнаха да ни заливат със следващата опорка: украинците сами си ги били изклали, Зеленски имал полза и други подобни дебилщини. Ако утре джуджи или някой друг каже "рептилите са виновни", сто процента ще почнат да ни го влачат и това тука из темата.

Та, защо не си признават? Ако е така, както го описваш, и което е теоретично възможно да е било така, то какъв е проблемът?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, vanevski said:

"Горките" изверги!  Прав е бил Раковски....

Дори и от малкия цитат дето изваждаш се вижда каква каша, боза и мъгла е в главата на Раковски.  Въобще той се изявява в ролята на преводач, понякога се пробва и със собствени такива оригинални идеи, но после всичко при него се сгромолясва. Иначе е много забавен и интересен Раковски. Обсъждахме го немалко в темите за прабългарите. Не забравяй че Раковски е преди... преди.. много важни за нас събития,  дори може да се каже че същия е донякъде продукт и на Русия.  Аз най-обичам чукчите и ескимосите на Русия. Обичам и евенките и нансите.. Къде е моя приятел МейкБулгар и той да ми удари едно рамо :) ...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, tantin said:

..

Малко соц подход използваш. Който не е партиен член, автоматично означава че е фашист. Та, така и с твоите определения, който не е с нас, значи е против нас. Ако имате претенции за модерни европейци, трябва да приемете, че мнозинството от хора не се интересуват от Русия и Путлер и няма никаква нужда постоянно да ни я навирате пред лицето. Вашата малко прилича на София прайд например, с тази разлика че прайда е един път годишно, а русофилията еволюирала в путинофилия се вихри ежедневно. 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще има в скоро време нов епизод:  Буча - 2...

Подготовката на кадрите и снимките е пред завършек.  Очаква се да бъдат както се казва на руски "ошеломляющие".  Новото място е Бородянка.

Според Арестович - тепърва предстои да видим какво са сътворили,  или все още го твори снимачния им екип. 

Така че очаквайте:  Бородянка ( Буча-2).. Скоро и на вашите екрани !!!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Троловете на страната Z. Как Петербург свика руски кибер полк

 

Журналистката Ксения Клочкова от fontanka.ru, която описа дейността на "фабрика за тролове" в Санкт Петербург.
 
 

Два реда за 18 стотинки. Това е всичко, което си струва да знае човек за руските тролове. Толкова им се плаща за коментар в защита на Русия по социалните мрежи.

Откритието принадлежи на журналистката от руското издание fontanka.ru Ксения Клочкова. Тя самата постъпва на работа при "шефовете на троловете" в Петербург, след като отговаря на най-обикновена реклама за работа, публикувана в Телеграм.

 

 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Кухулин said:

Може да има хора, за които представлява интерес.

Аз не бих ги нарекъл хора тези! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител
Преди 9 часа, Евристей said:

Ти показваш ужасно непознаване на Британската история. 

Често пъти след дълги години и даже векове на враждебност и войни помежду им на някаква маса от хора,те накрая разбират безсмислието на това насилие и заживяват заедно,сключвайки договор. (Произхода на понятието договор е точно такъв...) В крайна сметка се е получила една общност наречена Британия. С изключение на една част от ирландците. Между другото,на референдум Ирландия на практика гласува за излизане от ЕС,но после веднага беше проведен втори референдум и на него "здравите" сили победиха...

Има една културна особеност на хората от висшата раса или нация. Вътре в нея тече жестока и понякога зверска конкуренция,която погледнато отстрани създава погрешното впечатление,че тези хора са разединени и никога не могат да се обединят. Не е така. В Елада е имало над двеста (!) градове полиси,тоест държавици,които са се мразили и воювали помежду си,(плюс Спарта) това "насипно" състояние продължава чак до 20-ти век,когато най-после се обединяват в една държава - Гърция и то след ужасна гражданска война почнала след ВСВ. Кипър обаче си остава самостоятелен. Тезата ми е,че ако елините/гърците живееха на един остров - като Британия - може би щяха бъдат по-единни и да избегнат междуособиците и братоубийствата. Същата теза важи и за германците,които пък чак през 19-ти век Ото фон Бисмарк успя да ги обедини.

Франция е изключение. Винаги има такова.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, bulgaroid said:

Член 5 се задейства в този случай автоматично,не говори глупости.

Уфф,неприятно е когато някой съфорумец не чете постовете! Прочети назад какво съм писал. Накратко. Ако Путин бомбардира Варна например,това ще даде повод на комунистите и русофилите у нас,да проведат референдум за излизане на България от НАТО. Как ще се развият нещата по-натам е трудно да се предвиди,но НАТО ще бъде разтърсен,а това е достатъчно за Путин...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, Deageltcho2025 said:

Съгласен 100%

https://t.me/warcrimes_ua/29

 

Ето защо си трябваше операция по де-нацифициране. Добре че са се самозаснели тези "нямам думи" какви са...  Но реално те се ползват с правомощия от сегашната власт.  Тези , дето са бити и измъчвани са си техни съграждани,  украинци.  С руснаците пък отношението им е още по-специално,  то се вижда пък от първото видео.  Ужасни гледки са. 

Редактирано от tantin
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, deaf said:

Уфф,неприятно е когато някой съфорумец не чете постовете! Прочети назад какво съм писал. Накратко. Ако Путин бомбардира Варна например,това ще даде повод на комунистите и русофилите у нас,да проведат референдум за излизане на България от НАТО. Как ще се развият нещата по-натам е трудно да се предвиди,но НАТО ще бъде разтърсен,а това е достатъчно за Путин...

Референдума беше задължителен и още е такъв. Ако сега , в близката петилетка се организира референдум с въпрос да продължите ли членство в нато, сигурен е резултата, категорично НЕ !

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Capitainofmarine said:

Смърди от тебе, та се не трае! Ето такива са последиците. Ако за тебе това е питателната среда за останалите са миазми.

Ми то моя проблем е решаем с малко сапун и керемида,ама твоя какво ще го правим?:ag:

Преди 9 часа, Кухулин said:

Не мога да вникна в тази мисъл.

Е аз като казвам,че не го разбираш :ag: Казва ти,че Русия идея си няма какво точно прави, това на лек български:ag: В общи линии подхода е юрюш на маслините,пък после ще го мислим.:ag:

Преди 9 часа, Кухулин said:

Основните цели на Русия са ясни - демилитаризация, републиките в административни граници, сигурност за Крим. От тях първата и третата са достатъчно гъвкави и може да се преговаря. Освен това стои въпросът за денацификацията, който е - да го кажем така - екстремно гъвкав :D И разни други по-дребни за пазарлък.

Не това са сегашните,първо беше цяла Украйна, с всичките му анджаклами, като окупация,сваляне на правителството и както виждаме, разстрели на който успеят. Сега като ядоха хурката се посмириха,скоро ще почнат да се борят за мир, и да се чудят защо точно Украйна ги е нападнала:ag: Тия филми сме ги гледали.

Преди 9 часа, Кухулин said:

Погледнах след 37, погледнах и началото. Според мен този човек или не разбира материята, или се прави, че не разбира.

Абсолютно си прав, така като го гледам на снимката и аз мисля същото тоя нищо не разбира:ag: 

 

Преди 9 часа, Евристей said:

Трябва да си обективен независимо позицията си. 

И каква е обективността? Русия успя ли да излезе от феодализма и да скочи в социализма? Но според мен проблема е друг,Русия си остана империя от 19век в 21 век. Затова си отива.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Orbit said:

Като го гледам този (или този който е измислил това),  сигурно на гъза си е татуирал ташаците на Байден по такъв начин че да стане ясно къде е останалата част от половия орган... :)

Искаш да кажеш Копейкин има та.... отзад? Сериозно?:ag: Машалла :ag:

Преди 7 часа, Atom said:

Ето едно официално съобщение от 18 март:  МОСКВА, 18 мар - РИА Новости. Российские войска ликвидировали 93 украинских боевика, которые в гражданской одежде дезертировали из Мариуполя, заявил начальник Национального центра управления обороной РФ генерал-полковник Михаил Мизинцев.

И аз се потресох от това съобщение, почнаха операция по прикриване на нещо,кой знае какви са ги вършили! Както винаги при тях осирането ще е голямо и ще го прикрият с още по-голямо осиране,там друго положение няма.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Маргинали и лумпени винаги е имало и винаги ще има. Едни са фенове на серийните убийци,
гниещи по затворите ... а други са фенове на руските войски в Украйна.

Ето статия на Би-Би-Си, която прави съпоставка на за сателитни снимки от 19-ти март и видето
на украинците от 1-ви април. Вижда се, че има съвпадение: https://www.bbc.com/news/60981238

Разбира се маргиналите няма как да повярват на ВВС или на Ню Йорк Таимс. В такива медии няма
място за конспиративни теории (нито пък за руски лъжи). 🙄

Кво да правиш, всякакви ги има.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Маргинали и лумпени винаги е имало и винаги ще има. Едни са фенове на серийните убийци,
гниещи по затворите ... а други са фенове на руските войски в Украйна.

Ето статия на Би-Би-Си, която прави съпоставка на за сателитни снимки от 19-ти март и видето
на украинците от 1-ви април. Вижда се, че има съвпадение: https://www.bbc.com/news/60981238

Разбира се маргиналите няма как да повярват на ВВС или на Ню Йорк Таимс. В такива медии няма
място за конспиративни теории (нито пък за руски лъжи). 🙄

Кво да правиш, всякакви ги има.

Един такъв сериен убиец е на свобода. Можел да ликвидира по 40 на ден. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, tantin said:

Хората от Мариупол са изключително лошо настроени към Азов. Те си ги знаят кои са. В града изобщо не се притесняват да говорят срещу Азов, издават им скривалищата. Тези от Азов пък обстрелват жилища и цивилни. Днес сложих по-назад такъв репортаж с обстрелите. Специално за Мариупол -тези от Азов са си били чиста мафия и градът е бил техен.

Викаш днес си дойде от там и носиш вести? Или ни послъгваш както винаги“

Преди 6 часа, Кухулин said:

Явно са ги следили, а може да са оказали и съпротивление.

"За сегодняшнюю ночь 93 из них ликвидированы, места нахождения остальных установлены по пеленгу радиопереговоров. Вопрос их уничтожения – это вопрос короткого времени"

Или както винаги убиват който сварят, и просто почнаха с оправданията. 

 

Преди 6 часа, Кухулин said:

Така е, на голи заявления без допълнителни данни не трябва да се вярва. Но Атом пита как са ги разпознали и аз му цитирам статията. Понеже това е и неговата статия, предположих, че има проблем с руските сайтове и не може да я отвори цялата.

Горе-долу същият казус възниква и с масата хеликоптери, които "свалят" около Мариупол, включително и днес. Били паднали в  морето и нямало следи...

Значи клането в Буча според теб не съществува ?

 

Преди 6 часа, tantin said:

Това сега е новата тенденция: да се криминализира де що е руско, руско-езично, въобще ако могат ще криминализират и бебетата и бабите, само задето са руски..

Това там се нарича масова психоза, те винаги са прави,всички са им врагове и т.н. А най-смешното е как нашите местни русофили си късат ...там каквото си късат за тях а те реално ни ненавиждат нас българите, и мога смело да заявя,че сме в първата тройка по омраза. Но вие не сте българи, нали, та да ви безпокоят подобни неща,нъл тъй? Достатъчно е да се отвори кое да е тяхно писание във връзка с България и започва масово плюене и омраза,а вие защо се правите,че не виждате, ми е интересно?

Преди 6 часа, Кухулин said:

Първо, въпросът с ползата и вредата. Каква полза имат руснаците да оставят в Буча вързани трупове и съответно каква полза имат украинците да ги намират там. Каква полза имат руснаците изобщо да убиват нацисти по тоя начин? Аз съм виждал много  вързани пленници, убити от украинци, но само един случай с вероятна екзекуция от руска страна. И то много специален. Не е техният метод това.

Викаш тия избитите са нацисти? И децата ли ? 

Преди 6 часа, Кухулин said:

Второ, въпросът с обективните данни. На някои трупове има бели ленти. Дали са били бандеровци или някакви други - трябва  да се разследва

Аз като говоря, не приказвам:ag: Идея си нямаш какво става. Приятелю верно ли не разбираш за какво са белите ленти ? 

 

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Deageltcho2025 said:

Съгласен 100%

https://t.me/warcrimes_ua/29

 

Аз като казвам,че лъжете и ни манипулирате :ag: Защо не показвате какво всъщност е станало? Криминален авторитет с бандата му е нападнала военни и ги е била, след което е задържана. Ама не,над видеото се мъдри надпис "СБУ арестува цивилни" :ag: И после тука другарете ми се сърдят като им викам манипулатори!

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...