Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 минути, bulgaroid said:

Викаш днес си дойде от там и носиш вести? Или ни послъгваш както винаги“

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Уфф,неприятно е когато някой съфорумец не чете постовете! Прочети назад какво съм писал. Накратко. Ако Путин бомбардира Варна например,това ще даде повод на комунистите и русофилите у нас,да проведат референдум за излизане на България от НАТО. Как ще се развият нещата по-натам е трудно да се предвиди,но НАТО ще бъде разтърсен,а това е достатъчно за Путин...

Как ли,гражданска война. С всичките му екстри.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Аз като казвам,че лъжете и ни манипулирате :ag: Защо не показвате какво всъщност е станало? Криминален авторитет с бандата му е нападнала военни и ги е била, след което е задържана. Ама не,над видеото се мъдри надпис "СБУ арестува цивилни" :ag: И после тука другарете ми се сърдят като им викам манипулатори!

То бива бива неграмотност, ама това минава всякакви граници. На теб не ти се сърдя, но ти се учудвам. Или не гледаш нещата, или игнорираш фактите. Милициите били про-руски казва твоя човек испанеца дето си го цитирал.. Ами защо тогава про-руските милиции са с украински флагчета на ръчичките бе приятелю? Айде, да речем че испанеца много не им прави разлика, ама на теб ти се учудвам?   Ти поне си наше момче.. 

 

.. Или пък вариант 2:  про-руските милиции били атакували или подразнили военните.. Ами че ти изгледа ли ги кадрите как тези в кубинките ритат беззащитни хора вързани на земята . Ужас..  То бива бива отношение към пленници, ама тия надминават по жестокост онези в Африка.    Това ли са цивилизованите украинци ? 

Аз бях доста против тази война, ама като гледам какви украинци има там ще стана привърженик за денацификацията и ще апелирам ЕС и Америка да подкрепи Русия в това тежко мероприятие. Това е като борбата със сомалийските пирати, ислямската държава и АлКайда. Има ситуации когато трябва всички сили по света да се обединяват .

Редактирано от tantin
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, laplandetza said:

Референдума беше задължителен и още е такъв. Ако сега , в близката петилетка се организира референдум с въпрос да продължите ли членство в нато, сигурен е резултата, категорично НЕ !

Не бъди толкова сигурен.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, tantin said:

То бива бива неграмотност, ама това минава всякакви граници. На теб не ти се сърдя, но ти се учудвам. Или не гледаш нещата, или игнорираш фактите. Милициите били про-руски казва твоя човек испанеца дето си го цитирал.. Ами защо тогава про-руските милиции са с украински флагчета на ръчичките бе приятелю? Айде, да речем че испанеца много не им прави разлика, ама на теб ти се учудвам?   Ти поне си наше момче.. 

 

.. Или пък вариант 2:  про-руските милиции били атакували или подразнили военните.. Ами че ти изгледа ли ги кадрите как тези в кубинките ритат беззащитни хора вързани на земята . Ужас..  То бива бива отношение към пленници, ама тия надминават по жестокост онези в Африка.    Това ли са цивилизованите украинци ? 

Аз бях доста против тази война, ама като гледам какви украинци има там ще стана привърженик за денацификацията и ще апелирам ЕС и Америка да подкрепи Русия в това тежко мероприятие. Това е като борбата със сомалийските пирати, ислямската държава и АлКайда. Има ситуации когато трябва всички сили по света да се обединяват .

Ех, винаги ме е радвала природната простота, но простотата понякога прераства в простотия от там връщане няма. Извинявам се, това са си мой разсъждания :ag:

Ти въобще клипа гледа ли? Втория? Чу ли какво говорят, а разбра ли? Какви неща какви факти? Какви испанци? Това са си украйнци какви милиции? 

Айде още малко

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, resavsky said:

Референдума беше задължителен и още е такъв. Ако сега , в близката петилетка се организира референдум с въпрос да продължите ли членство в нато, сигурен е резултата, категорично НЕ !

laplandetza Ами хайде организирайте референдум за излизане от НАТО и ЕС. Винаги ме забавляват такива разсъждения, а като излезете мили мой, какво ще ядете? Ще се върнете ли от омразна Европа да си търсите работа в България, а ще намерите ли? А на почивки няма ли вече да ходите ? А на село къщичките си оправихте ли покривчетата, да си гледате козички, защото в градо всички фирми ще затворят и вие ще трябва нещо да ядете? Много интересни въпроси възникават и нито един привърженик на излизане от всякакви там НАТО  и ЕС не може да даде смислен отговор,почва едно мънкане ,едни насрещни въпроси от сорта "ама как така" много е забавно:ag:

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител




Клането в Буча беше осъдено от ръководителите на Европейския парламент Роберт Метсол, Европейския съвет Шарл Мишел и Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг, германския федерален канцлер Олаф Шолц, германския външен министър Аналена Бърбок и френския външен министър Министър Жан-Ив Льо Дриан, държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен, както и много общественици, политици, икономисти и журналисти от различни страни

Германският външен министър Аналена Бербок, след съобщения за кланета в Буча, обяви нови санкции срещу Русия и засилена подкрепа за Украйна. На 4 април Германия обяви експулсирането на 40 руски дипломати във връзка с убийствата в Буча

Руският представител в ООН Василий Небензя на практика призна, че Руската федерация е отговорна за клането в Буча. Той се изпусна по време на пресконференция преди снощното заседание на Съвета за сигурност на ООН. Небензя заяви буквално следното: "Тези трупове не са били по улиците (на Буча) преди идването на руските войски". След това той се поправи, че труповете се появили след отстъплението на руснаците, явно опитвайки да представи ситуацията като лапсус. Последваха обаче куп подигравателни коментари в Twitter, че Небензя всъщност първо казва истината - това, което подсъзнанието му диктува и което е факт.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/europe/podsyznanieto-govori-istinata-ruskijat-poslanik-v-oon-prizna-za-klaneto-v-bucha-video-news_1735461.html © Actualno.com
 
 
 

Проф. Чуков: Вероятно хората на Рамзан Кадиров стоят зад клането в Буча

Редактирано от vanevski
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/268124096636547/posts/5225598454222395/

Руските хибридки. Между другото украйнската армия е на 20км от Херсон. 

https://www.facebook.com/193089614048827/posts/5444462412244828/

Карта на ситуацията в Украйна .

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Кухулин said:

Първо, въпросът с ползата и вредата. Каква полза имат руснаците да оставят в Буча вързани трупове и съответно каква полза имат украинците да ги намират там. Каква полза имат руснаците изобщо да убиват нацисти по тоя начин? Аз съм виждал много  вързани пленници, убити от украинци, но само един случай с вероятна екзекуция от руска страна. И то много специален. Не е техният метод това.

Второ, въпросът с обективните данни. На някои трупове има бели ленти. Дали са били бандеровци или някакви други - трябва  да се разследва.

Целта от руска страна е все същата - всяване на страх сред вражеското и "не приятелското" население. Тази тактика не е нещо ново в историята, нито е руски патент, но е много характерна в сегашния конфликт. Ние също сме подложени на сплашване, за сега само на думи, например изявленията на една депутатка.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Кухулин said:

 Каква полза имат руснаците изобщо да убиват нацисти по тоя начин?

Не е задължително да търсиш рационални обяснения в убийствата и издевалествата над цивилни по време на война (и ако си искрен де, но аз дълбоко се съмнявам в твоята искреност и етичност, всъщност мисля че търсиш под вола теле)

Ето ти нерационални обяснения 
Убиват:
- защото им е "кеф" да  убиват нацисти, и техните поддържници

- убиват за да покажат превъзходство

- убиват за тероризират (това може да мине и за рационално обяснение)

Ето какво разкзва един българин от Украйна

https://nova.bg/news/view/2022/04/04/363735/жител-на-киев-натъкнахме-се-на-потресаващи-гледки-след-руското-изтегляне/

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 4
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

FPmdRevXEAIPrGz?format=jpg&name=medium

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, bulgaroid said:

laplandetza Ами хайде организирайте референдум за излизане от НАТО и ЕС. Винаги ме забавляват такива разсъждения, а като излезете мили мой, какво ще ядете? Ще се върнете ли от омразна Европа да си търсите работа в България, а ще намерите ли? А на почивки няма ли вече да ходите ? А на село къщичките си оправихте ли покривчетата, да си гледате козички, защото в градо всички фирми ще затворят и вие ще трябва нещо да ядете? Много интересни въпроси възникават и нито един привърженик на излизане от всякакви там НАТО  и ЕС не може да даде смислен отговор,почва едно мънкане ,едни насрещни въпроси от сорта "ама как така" много е забавно:ag:

Много малко хора са "за" излизане от ЕС, страшно много "за" излизане от НАТО. Има разлика между двете организации. Дори Путин го оценя, като казва, че няма против Украйна да е в ЕС, но не иска да е в НАТО.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Konche said:

Много малко хора са "за" излизане от ЕС, страшно много "за" излизане от НАТО. Има разлика между двете организации. Дори Путин го оценя, като казва, че няма против Украйна да е в ЕС, но не иска да е в НАТО.

Достоверна информация за сегашните настроения в България няма, или поне не е публично достъпна. Агенциите са тотално компроментирани, а представите на всеки от нас се отнасят за близкото му обкръжение. 

Но ако трябва да сме реалисти, неутралитет вече е невъзможен в очерталата се ситуация. Едно, че сме на много проветриво място, друго, че въоръжението и армията ни не са достатъчно силни, а биха могли. 

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 часа, Skubi said:

оставяйки след себе си диря от чугун, за най голямата радост на украинските цигани...

А ето и ние с какво можем да помогнем - да изпратим бригади да събират чугун, украинците и без това май ги искаха.......

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Пандора said:

А ето и ние с какво можем да помогнем - да изпратим бригади да събират чугун, украинците и без това май ги искаха.......

Самолетите ни са на хартия, но имаме железни хора, с тях всичко, което е метал е сериозно застрашено от изчезване. 😃

Можем малко да се поуспокоим. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Doris said:

Самолетите ни са на хартия, но имаме железни хора, с тях всичко, което е метал е сериозно застрашено от изчезване. 😃 

Изразът "чугунени глави" придобива все по-драстична актуалност🙄

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Ето ти нерационални обяснения 
Убиват:
- защото им е "кеф" да  убиват нацисти, и техните поддържници

- убиват за да покажат превъзходство

- убиват за тероризират (това може да мине и за рационално обяснение)

Ето какво разкзва един българин от Украйна

https://nova.bg/news/view/2022/04/04/363735/жител-на-киев-натъкнахме-се-на-потресаващи-гледки-след-руското-изтегляне/

Един свидетел разправяше:

Убиха приятеля ми, като ги попитах защо, отговориха: да се страхувате и да имате респект от нас...

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Тъжен 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

Един свидетел разправяше:

Убиха приятеля ми, като ги попитах защо, отговориха: да се страхувате и да имате респект от нас...

Може би в някои случаи поведението на въпросните убийци е подобно на това, което има плъх, приклещен в ъгъла:boxed: 

  • Неясен 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Писа се вече, че руската армия в момента няма изпълними стратегически цели и задачи. Елитът на Русия, включително и военните са разделени основно в две крайности, като между тях има многобройни междинни положения. Едните искат война до дупка и на всяка цена. Цел - достигане на полската граница, капитулация  на Украйна и последваща денацификация.  Другите искат възможно най-бързо прекратяване на войната. Цел - минимизиране на вредите. Отношението към украинците и на едните и на другите е едно и също. И едните и другите се възприемат като патриоти и го правят в името на величието на Русия. И едните и другите мислят, че те са правите, а другата група са предатели, които вредят на Русия. Едните поддържат преговорите, другите гледат да ги саботират. 

В тази връзка  основната хипотеза е, че тези показни убийства са допуснати, провокирани или направо заповядани от офицери - "ястреби", поддръжници на стратегията "война до дупка". Целта им е да направят преговорите невъзможни, а от там и преждевременното прекратяване на войната, да провокират всеобща мобилизация в Русия и  войната да се продължи до пълна победа и изпълнение на първоначално заложените цели.  

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Настоящий геноцид в Бородянке

«Российские войска сбросили бомбы на 9-ти этажные дома. И те люди, которые находились в подвалах, оказались заживо погребены. Оккупанты не разрешали оказывать помощь и стреляли в людей, пытавшихся разбирать завалы», - рассказал и. о. председателя поселкового совета Георгий Ерко.

Ранее Георгий Ерко заявил, что около 200 человек в городе пропали без вести. Он предположил, что они погибли под обломками зданий, разрушенных российскими авиаударами. Вскоре это подтвердилось."

https://t.me/rosanticenter/10148

Това за "постановките", дето очаква Тантин...

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вмешателството на НАТО е неизбежно?

NATO Intervention in Ukraine Won’t Spark World War III

Кратък абстракт на руски:

Западные эксперты склоняются к тому, что вмешательство НАТО не приведет к третьей мировой войне.
Авторитетное издание Foreign Policy, близкое к Госдепартамету опубликовало статью NATO Intervention in Ukraine Won’t Spark World War III.

Либеральные демократии устали от войны. Это было продемонстрировано разъединением и выходом из конфликтов (как в Афганистане) и ограниченными интервенциями (как в Сирии, Ливии и Йемене), когда западные силы уменьшили зависимость от сухопутных войск и сосредоточились на авиаударах и помощи другим боевым силам, таким как саудовцы в Йемене и повстанцы в Сирии.

Российская аннексия Крыма в 2014 году прошла без особых последствий для России, и поскольку 24 февраля Россия готовилась вторгнуться в остальную часть Украины, стало ясно, что западные страны будут придерживаться политики невмешательства.

Санкции против России были суровыми, и украинские силы получали оружие, оборудование и ценные разведданные от западных стран, что позволило им неожиданно развернуть силы против российских войск, яростно сопротивляясь их вторжению.

Однако неизбирательные нападения России на гражданское население Украины, в том числе бомбардировки больниц и школ, а также применение ужасающего оружия, такого как кассетные бомбы и белый фосфор, должны заставить Запад пересмотреть свою политику ведения войны и сыграть более активную роль, осуществляя бесполетной зоны или обеспечения эвакуационных коридоров — возможно, даже активных боевых действий с российскими войсками.

Кажется, Запад склоняется к тому, что вмешательство НАТО неизбежно.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Absurde said:

Много ме кефи тая схема: 

Заглавие:  Moscow Outraged със снимка на Путин;

Текст: Moscow-based commentators... are outraged  

:D 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...