Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

Наивник.............

Е чакай сега.. гърците са част от Нато и Запада..   Полека лека ще им се отворят очите на Запада.. Унгария първо, после Гърция.. После и други ще има.. Ние си ги знаем що за стока са и едните и другите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Absurde said:

Дали са 2 етнически гръка или грък и руско говорящ в различните източници излиза различно, като в сайта на европейския парламент се споменава за 2ма гръка. А това че руско говорящ, не го прави с руско потекло. Значи първо казвате, че не съществува тая случка, после че не били убити, после че не са гърци...

Не казвам нищо такова, аз да не съм джуджи или Лавров. :)

В различните източници не знам как е, но в единия от източниците, които Вие самият ни предоставихте - при това става въпрос за някакъв сайт/медия на местната гръцка диаспора, която би следвало да е най-наясно с действителната ситуация - е така, както съм го написал аз. А и как да е по друг начин, при положение че цитирам директно от въпросния източник. При това, забележете, цитирам с разбиране, колкото и да е слабо то по отношение на английския ми. Дори пояснявам, иначе казано clarify-вам, за тези с по-високата степен на владеене на чужди езици. Ако има и още нещо друго неясно, не се стеснявайте, кажете и ще помагаме, колкото можем.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, kirasirrav said:

При тотална световна война, цената ще е страшна. Сега имаме локализирана световна война, и пак перспективите хич не са добри.

Това с кой ще я водите? Ми то незнам дали забеляза ама танковете свършиха, а НАТО даже не са почнали да участват!? Русия я спасява единствено наличието на ядрено оръжие, но от разпад и гладтова не помага. 

Преди 4 часа, Absurde said:

А относно Буча Maxar Technologies отказват да продадат снимки от сателита WorldView-2 на украинският град Буча направени в периода 31 март - 4 Април, въпреки че имат такива в каталога си. Хм... Странно...

На теб ли?:ag:

Преди 4 часа, laplandetza said:

Ако Русия откаже да плаща дълг към западни кредитори какво могат да направят за наказание, Нищо, санкции, война, изолация, дреме им на руските пияни милиционери-циници, те са си малки царчета в техния си свят. Ще си спретнат паралелен икономически <свят> с азия и някои развиващи се страни.

Ами като начало могат да си удържат от плащанията по нефта. 

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да си губим времето. Направо на Кардиналния Въпрос. какъв е Интереса на Населението в БГ .в този конфликт. Интереса е ясен, евтини суровини и енргийни източници, падане на санкции и  крайна цел Обединен ЕС и Русия, един голям мощен съюз АлфаСветовен Съюз ,като другите световни центрове САЩ и Китай ще се наложи да се съобразяват и сведат нагла главица !

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, bulgaroid said:

Т,

Ами като начало могат да си удържат от плащанията по нефта. 

Ами...... остават без руски нефт, да си търсят краваромексикански.......:D, който ще се окаже , както и в момента прекупен руски.

Link to comment
Share on other sites

Глупците забравят, че в глобален конфликт, ако се стигне до такъв, не говорим за горещ конфликт, а една нова студена война парите и финансите , финансовия капитал и златото(освен за суровина) не означават нищо!

Основните <валути> са населението и общественната организация, военната мощ, технологии и възможност за правене на технологии, природни ресусрси, територия. 

Руснаците са слаби в обществена организация, отчасти население и правене на технологии, като казвам слеби......... относително слаби но за 2 петилетки са готови и ще са като машини !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, skiahtro said:

Няма никакво внушение! Инцидента става по време на гръцка сватба, където влизат 2-ма украински войника. Има достатъчно свидетели на случката...

Последно, убити са само заради това, че говорят на гръцки, заради смисъла на думите които са си разменили или за нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandetza said:

Няма смисъл да си губим времето. Направо на Кардиналния Въпрос. какъв е Интереса на Населението в БГ .в този конфликт. Интереса е ясен, евтини суровини и енргийни източници, падане на санкции и  крайна цел Обединен ЕС и Русия, един голям мощен съюз АлфаСветовен Съюз ,като другите световни центрове САЩ и Китай ще се наложи да се съобразяват и сведат нагла главица !

Зависи кой как вижда нещата, но както се обсъждаше в разни други теми, основният проблем на България е демографския. А той пък е свързан с липсата на национален проект. Би било чудесно, ако в тия бурни времена се получи някакво конкретно  българско "неовъзраждане", а не просто обичайното закрепване в един или друг блок. Има мегдан, обстановката е благодатна :) 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Кухулин said:

Зависи кой как вижда нещата, но както се обсъждаше в разни други теми, основният проблем на България е демографския. А той пък е свързан с липсата на национален проект. Би било чудесно, ако в тия бурни времена се получи някакво конкретно  българско "неовъзраждане", а не просто обичайното закрепване в един или друг блок. Има мегдан, обстановката е благодатна :) 

Няма да стане докато БГ е под ботуша на ОЧЗ, т.е. Западът.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Няма да стане докато БГ е под ботуша на ОЧЗ, т.е. Западът.

Викаш, под руския ботуш си е къде къде... Кеф ти безпаричие, кеф ти дефицит на стоки, кеф ти режим на тока и то при това положение какво му остава на човек да прави освен деца. А как ще ги гледа... да се оправят.

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, БатеВаньо said:

Викаш, под руския ботуш си е къде къде... Кеф ти безпаричие, кеф ти режим на тока и то при това положение какво му остава на човек да прави освен деца. А как ще ги гледа... да се оправят.

Мен как са ме гледали:D, в безпаричие и режим, и станах..............Демон, силен и обучен да убива и да ражда богове. Ти какво си, .......... дори не си човек, а продукт.

Хоратасте отчайващо примитивни, огромен брой , а с толкова малко интелект. как сте позволили на шепа полуинтелигенти, психоповредени да ви яхнат и ви пият кръвчицата..............Глупаци незаслужаваи съжаление  и милост !

  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, БатеВаньо said:

Викаш, под руския ботуш си е къде къде... Кеф ти безпаричие, кеф ти режим на тока и то при това положение какво му остава на човек да прави освен деца. А как ще ги гледа... да се оправят.

Малко е. Освен руския ботуш задължително трябва да се въведат и иновациите от соца със затварянето на границите и задължителни изходни визи за тези които искат да пътуват в чужбина.  Ако останат на запад се заклеймяват като национални предатели и имуществото им  се конфискува.  На тези които в момента са на запад също се конфискува. За патриотите като Лапландеца и Капитана ще има изключение и ще им дадем аванта от 3 месеца да се върнат доброволно.  Ако не, по общия ред с конфискацията.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, skiahtro said:

Няма никакво внушение! Инцидента става по време на гръцка сватба, където влизат 2-ма украински войника. Има достатъчно свидетели на случката...

Добре де, в източника, който ти ни пусна, никъде не пише за никаква сватба. Признавам, гръцкият, за разлика от английския, не ми е сила, но и така не виждам никъде да пише за сватби. Може би имаш някакъв друг източник? Освен това пише, че става въпрос за трима войници, не за двама. И пише същото, както и на другите места - "незначителна причина". Кой да ползвал тоалетните или нещо такова. Естествено, че е грозна и гнусна история, но има ли някакви индикации, че става въпрос за пренамерено убийство на някакви хора, само защото са гърци (макар да стана ясно, че един от убитите е грък, а другият - не), или си говорим за нещо далеч по-прозаично - например битов скандал между пиянки?

Дай да уточним нещата. Съвсем сериозно питам теб конкретно, оня другия клоун го оставяме настрана.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandetza said:

Мен как са ме гледали:D, в безпаричие и режим, и станах..............Демон, силен и обучен да убива и да ражда богове. Ти какво си, .......... дори не си човек, а продукт.

Хоратасте отчайващо примитивни, огромен брой , а с толкова малко интелект. как сте позволили на шепа полуинтелигенти, психоповредени да ви яхнат и ви пият кръвчицата..............Глупаци незаслужаваи съжаление  и милост !

Дай малко по-ведро. Светът не е толкова лошо място. Има място и за "продукти" и за "демони раждащи богове". Но, един друг въпрос не ми дава мира - как аджеба тези демони са заченали, за да родят впоследствие?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, БатеВаньо said:

Дай малко по-ведро. Светът не е толкова лошо място. Има място и за "продукти" и за "демони раждащи богове". Но, един друг въпрос не ми дава мира - как аджеба тези демони са заченали, за да родят впоследствие?

Инвитро.. С капиталистическа технология  🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, БатеВаньо said:

Дай малко по-ведро. Светът не е толкова лошо място. Има място и за "продукти" и за "демони раждащи богове". Но, един друг въпрос не ми дава мира - как аджеба тези демони са заченали, за да родят впоследствие?

Светът е тясно,влажно , мизерно място.Не всички ще оцелеете............... гответе се  за последното вдишване!:D

  • Благодаря! 1
  • Тъжен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

Основният Кардинален Въпрос.

Какъв е интереса на Населението в България в този конфликт?

Всички бягат от Въпроса, защото ще лъсне истината за предателите и боклуците!

ЦЕЛ №1 да се избегне ядрен конфликт. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Absurde said:

Инвитро.. С капиталистическа технология  🤣

ох, за малко да се притесня, че наще Демони са прихванали трансджендърските ценности от Гейропата....

 

@лапландец, хайде стига, че съвсем избягахме от сериозната тема.

Редактирано от БатеВаньо
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

ЦЕЛ №1 да се избегне ядрен конфликт. 
 

Малко се отклоняваме от темата, но дали това  е целта? Ядрен конфликт все някога ще има, а днес арсеналите са на минимум. Оттук нататък ще става все по-зле. Освен това днес има възможност ядрените удари да са ограничени. Изобщо, проблемът не е тривиален.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Absurde said:

Принципно при такива договори винаги има клауза за форс мажор. Ако войната не е форс мажорна ситуация, не знам кое е. Но до момента Русия плаща всичко, ще видим как е занапред... 

Според Русия няма война хайде да решите накрая, а то има няма обърках се.

Преди 5 часа, laplandetza said:

Не са между Русия и Украйна. Украинците са само театър на действията, те са никакъв фактор и са изцяло окупирани от Западни внедрени организирани групи.
Тази нестандартна война или разширена военна операция е мецду световни фактори Западът, по -силната страна, поне така се предполага и Русия , по слабия световен фактор.

Ми то и така да е, какво от това,Русия вече загуби.

Преди 5 часа, nik1 said:

онзи полу-идиот от Финландия

Кой това??

Преди 4 часа, laplandetza said:

От тук Русия обявява Санкции и някой издухва супата..........

Ми ко чакат? Кишка тонка?:ag:

Преди 4 часа, Absurde said:

В момента си е чисто икономическа война, в една част за ресурси (най-големия от тях е новото газово находище в Донбас дето американците го оцениха 1.7 трилиона$) другата е борбата срещу доминирането на петро-долара (Справка Рублата днес поскъпна до ниво 74 рубли за 1$ което е по-добър курс от този преди войната, на 23ти февруари беше 78рубли за 1$)

Поскъпна къде? Я виж борсата или междубанковия?:ag:

Преди 4 часа, laplandetza said:

Това са само странични ефекти, Играта е за много по Тлъсто Месо !!

Китай?

Преди 4 часа, skiahtro said:

Има и други факти за труповете, подтвърдени от независими източници, които да те накарат да се замислиш, а не да вярваш сляпо, независимо на чия пропаганда!

Показвай

Преди 4 часа, skiahtro said:

Войната няма да спре, докато Русия не спечели достатъчно, също така и докато Украйна не изгуби достатъчно! Ако някой си мисли че има друг вариант се заблуждава! Америка е готова да воюва с Русия до последния украинец, но нищо повече. Нищо не и пречи да жертва и някоя друга част от Европа, стига войната да е далеч от нея...

Който иска мир и не иска жертви, не праща оръжие!

Ужас.Предлагам Русия да капитулира и да избегнам жертви.

Преди 4 часа, sir said:

Оставете ги да си мислят, че в САЩ или Германия или някъде другаде можеш да си купиш рубли по официалния курс на руската ЦБ. Ама що и питат като всичките тия върли "русофили" са все на запад, направо да отидат в някоя банка и да пробват сами. :)

Щото не ползват рубли. И патриотизма е най-добър когато си на сигурно на запад. Я да те видя да ядеш само макарони,както доста от руснаците?

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...