Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Най-жалкото е, че някаква групичка панелни олигофрени на по 60+ искат в България да се наложи същата система като в мордор...

За да може децата и внуците на същите тези олигофрени да станат пушечно месо, за да защитят интересите на българската и руската олигархия. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Ако искате да си говорим сериозно, запознайте се с цялата фактология, а не с някакви пропагандни материали. Няма смисъл иначе. Пуснете си първите изказвания на Путин, и ще ви светне. В пряк текст го казва човека, и дума не проронва за Донецк и Луганск тогава - само денацификация и демилитаризация на Украйна, независимо какво значат тези термини. А после като му се счупи количката, почва да изпуска въздуха и да намалява целите. Някой ги беше броил, над 15 различни цели бяха обявени :)

 

Каква истина казвате? Истината, че има много подобни хора в България? Това не ги прави истински, а заблудени българи.

Хайдутите са действали преди 200 години, тяхното русофилство не може да се прилага в сегашно време. Замислете се, защо след Освобождението Русия създава толкова много пречки пред България? Защото очаква русолакейство, не русофилство. И сегашното русофилство е под формата на лакейство - вместо да защитава националните ни интереси, човек се прекланя и е готов да прави услуги на чужда държава. Това е обширна тема и не е за тук, тук обсъждаме друго. Но трябва да се учи историята, и тогава има шанс нещата да си дойсат на мястото...

В интерес на истината съм съгласен до някъде с Вас, но това не променя нещата с историята около Освобождението ни, а когато фактите говорят, дори боговете мълчат. 

Под "денацификация" явно се подразбира недопускането на нацисти във властта, а не онова, което тълкуват русофобите. 

Може и първоначалните цели на Русия да са били пълна демилитаризация на Украйна, но в крайна сметка, целите им се менят. 

"Замислете се, защо след Освобождението Русия създава толкова много пречки пред България?"  - Русия си преследва своите геополитически амбиции. Същите пречки за ббединение на Българското землище са ни създавали и англичани, французи, германци и австро-унгарци. :)


 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, resavsky said:

Много плоско.Русофилите са родотстъпници,руски мекерета

Я вземи се редактирай, че така демонстрираш високаета култура на русофобите.

Обръщам се към собствениците на сайта. Снемете от модераторство този некултурен човек!

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, resavsky said:

Руско педарастче айде без заплахи ако обичаш .Хайде в Чукотка ...

Модераторе модерирай се!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А сега обратно към темата. Мобилизираните ще са пушечно месо и ще получат подготовка на ниво като в някоя африканска или близкизточна сатрапия.

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Stefan Palikarov said:

"Замислете се, защо след Освобождението Русия създава толкова много пречки пред България?"  - Русия си преследва своите геополитически амбиции. Същите пречки за ббединение на Българското землище са ни създавали и англичани, французи, германци и австро-унгарци.

Точно така. И защо пред сегашната Русия трябва да се прекланяме и да обслужваме нейните интереси? А не да гледаме наште си?

 

Преди 4 минути, Stefan Palikarov said:

Под "денацификация" явно се подразбира недопускането на нацисти във властта, а не онова, което тълкуват русофобите. 

А къде са нацистите? Освен в главите на пропагандистите, Путин, и някои заблудени русоробчета? Какво разбирате под "нацисти"? Защото ако приложите определението към Путин, той ще излезе най-големият нацисст с действията си. Това са глупостите на руската пропаганда.

Преди 5 минути, Stefan Palikarov said:

Може и първоначалните цели на Русия да са били пълна демилитаризация на Украйна, но в крайна сметка, целите им се менят. 

Тука не става с гадаене, всичко е документиране.  А причините за промяната в целите са ясни - пълната безпомощност да постигне всяка от тях. Нито една от заявените цели не е постигната. Колкото и да казвате на черното бяло, това е положението.


Няма смисъл. Сбъркали сте форума. И трябва да четете новините с разбиране, а не да ги пречупвате през закостеняли мантри като "русофилия" и подобни...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Stefan Palikarov said:

Русофобите не се интересуват от съдбата на Украйна и украинците. Те изпитват фалшиво съчувствие към Украйна, но не защото я обичат, а защото тя воюва с Русия. 😄

Ако Украйна воюваше с Полша например, изобщо нямаше да ви пука за нея. ;)

Зависи кой е агресора. Това никога няма да го проумеете.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Stefan Palikarov said:

Тоест над 5 млн. българи да се изнесат в Чукотка? 

Стига глупости, от кога русофилията у нас се счита за предателство? 

Това вие го предложихте, не помните ли вече?

А да слагаш интересите на чужда държава пред тези на своята, си е предателство по определение.

Преди 10 минути, Stefan Palikarov said:

Русофобите не се интересуват от съдбата на Украйна и украинците. Те изпитват фалшиво съчувствие към Украйна, но не защото я обичат, а защото тя воюва с Русия.

Пълни глупости. За да се изказвате от името на русофобите, трябва да сте станали такъв. А така това са фантазии поради ограниченият русофилски светоглед. Съжалявам.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Российские айтишники уже написали алгоритм для граждан РФ, подлежащих мобилизации

Има нарисуван алгоротъм за всички ситуации, схемата е в линка :)

https://t.me/Crimeanwind/10436

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, scaner said:

Точно така. И защо пред сегашната Русия трябва да се прекланяме и да обслужваме нейните интереси? А не да гледаме наште си?

И какви са българските интереси вместо газ за 220 долара цена от 550 долара? Каква е цената на бензина и нафтата?

Багно! Пълно багно се получава когато хора живеещи на преводи от чужбина заговорят за национални интереси...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 минути, Stefan Palikarov said:

В крайна сметка, достигаме до извода, че русофобията е тумор в българското общество и вашите банални опорки го доказат за кой ли пореден път. ;)

Кой достига до този извод?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, Stefan Palikarov said:

Не разбрах, какви са според теб онези, които поставят интересите на САЩ/ЕС над българските? 🙄

Кои са тези?И какви са според теб българските интереси?Да бъдем сателити на Путин?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, Stefan Palikarov said:

Целокупното българско общество, изключвам русофобите- те не са българи, а безродници. :)

Ако смяташ че тези които подкрепят украинците са русофоби ок приемаме го.Но те са 90 процента от българското общество 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Stefan Palikarov said:

Под достойнството ви е да споря с вас!

Гроздето е кисело, нали :)

Преди 4 минути, Stefan Palikarov said:

Четиво за луди русофоби:

Проблемът на русофилите е, че не разбират терминът "русофоб", от там и кашата им в главите. Русофобите не странят от Русия, те ненавиждат русофилите :)

Преди 3 минути, Stefan Palikarov said:

Тоест либералите и демократите са предатели в този ред на мисли?

Това пък как ви хрумна? Много сте попил руската пропаганда, и дълго сушене ви трябва...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, Capitainofmarine said:

Българските интереси са: Руски туристи през туристическия сезон.  Ниски цени на енергоносители ; газ, петрол; суровини и метали, Ниски данъци за българският бизнес. Ликвидиране на корупционерството свързано с припяващите на ЕС и САЩ политици и чиновници. Абсолютна забрана на получаване на плащания отвън за политическиприложими действия във България. Тогава националните предатели които се отъждествявате с русофобията ще изчезнете от живота и много от тези кошто обявявате за русофили ще се окажат всъщност русофоби...

 

Руските туристи никой не ги е  гонил.Сами не идват защото Путин нападна Украйна .

Ниски цени на суровините - напълно съгласен но без обвързване с политически рекет.

Ликвидиране на корупцията- с двете ръце съм за.Но при корупцията няма фили и фоби.

Най много плащания за политически проекти идват от Москва. Аз съм да бъдат спрени всички  . 

Редактирано от resavsky
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Stefan Palikarov said:

Русофобите не разбират, че терминът "русофил" не е политически, а културен.

Напротив, разбираме. И това е основният проблем на русофилите - вместо да си гледат културата, те работят за насаждане на чуждите интереси в българската политика и икономика. Какви патриоти могат да бъдат такива предатели?

 

Преди 10 минути, Capitainofmarine said:

И какви са българските интереси вместо газ за 220 долара цена от 550 долара? Каква е цената на бензина и нафтата?

Багно! Пълно багно се получава когато хора живеещи на преводи от чужбина заговорят за национални интереси...

И заради газта по 220 долара да сваляме гащите и какво още очакваш? Ама като  гледаш първосигнално само келепира без да  мислиш за обозримото бъдеще, такива съвети ще даваш. Кой ще ти дава изобщо газ от Русия като спрят всиките газопроводи? Сърбия как се гърчи сега да си търси газ? И тя беше свалила гащите, ама щастието нещо и избяга...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, resavsky said:

Ако смяташ че тези които подкрепят украинците са русофоби ок приемаме го.Но те са 90 процента от българското общество 

Преброяване на дивите зайци 2. 

Как го каза нашият народ?! "Посмали манго!"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей какво нещо е ,,ефекта на пеперудата,, - обявяват мобилизация в Кораба-Майка и на секундата във форума почват да дрискат матросови тролове.

п.с.който трябва да взема мерки овреме , малоумната русолизня не е алтернативно мнение.

  • ХаХа 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Руските туристи никой не ги е  гонил.

Лъжа!

Санкции!

Преди 2 минути, resavsky said:

Ниски цени на суровините

Остава и да не се съгласиш със всичко.

Преди 2 минути, resavsky said:

Ликвидиране на корупцията- с двете ръце съм за.Но при корупцията няма фили и фоби.

Уж си "за" с двете ръце но все пак не казваш истината! За последните години на политическо управление българският външен дълг от 6млн долара през 2006 година нарастна на 48 млн ЕВРО през 2021. И това е резултат от управлението на хора които потоянно реват за руската заплаха за диверсификация на доставките на енергоносители и прочие русофобски измишльотини. Истината е че Русия е заинтересована не от война а от мир и честна търговия със суровини  и приходите се влагат в рестартиране на руската икономика, но на определени икономически кръгове не им харесва...

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 минути, Capitainofmarine said:

 Истината е че Русия е заинтересована не от война а от мир и честна търговия със суровини  и приходите се влагат в рестартиране на руската икономика, но на определени икономически кръгове не им харесва...

 

Тази честна търговия е откровен и напълно безскрупулен политически рекет. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Stefan Palikarov said:

Това са пълни глупости на килограм. Нито русофилите са предатели, нито пък искаме да насаждаме чужди интереси в България, вече прекалявате с психичните си отклонения и ставате параноични.

Да, терминът "насаждане" е стряскащ, нека бъде "прокарване" :) Все тая.

Преди 2 минути, Stefan Palikarov said:

По твоята логика, предатели ли са тези, които харесват САЩ и Западния свят, работят ли за насаждане на чуджите евро-атлантически интереси, които свеого рода са антибългарски или са истинските "българофили"?

С тънката разлика, че чуждите интереси съвпадат с нашите. "Антибългарски" е част от пропагандната помия, с която ви заливат. Ама тук трябва да има нужната информациона хигиена, иначе всичко ще е объркано...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Stefan Palikarov said:

Имате към десетина опорки и си ги повтаряте, като папагали в клетка, а те са: 

1. "Русия била против България винаги" 

2. "Граф Игнатиев е виновен за смъртта на Левски"

3. "Нямало турско робство, а само присъствие"

4. "Русия била против Съединението" 

5. "Платили сме с 32 тона за Освобождението си на Русия? - И още куп дебилизми от репертоара на родния русофобек. 

Между другото любимата ми опорка е: "Ако си русофил, защо не отидеш да живееш в Русия" - Това буквално кърти мивки. 🤣

Щом ви е любимата опорка - чемАдан , вАкзал , мАсква.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Stefan Palikarov said:

Интересите на Запада винаги са били против нашите и винаги ще бъдат, просто е твърде глупаво и навиноп да вярваме, че САЩ/ЕС някога ще имат общи интереси с България. ;)

Стигам до извода, че русофобията е тежко умствено увреждане. 

Ей тоя Ньойски договор не можете да го преживеете... 🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...