Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 минути, resavsky said:

По всичко изглежда че тази сутрин украинците са предприели сериозно настъпление към Берислав в Херсовска област.За резултатите от него е рано да се говори.

В последните месец-два всяко украенско настъпление се оказва добре пресметнато, дори да спре и да не постигне максималната цел, никога не се оказва пирово и всички настъпващи групировки запазват боеспособността си. Вероятно и това ще завърши със съответния успех като малък етап към постигане на крайната цел.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Получава се някакъв "омагьосан" дяволски кръг. Загубите на РФ - и военни, и икономически - вече са толкова големи, че самите те някак налагат войната да бъде продължена. Иначе, при прекратяването й, даже и най-зомбираните руснаци ще проумеят безспорната истина, че всичките тези загуби са били напразни. Напразни са и хилядите погубени човешки животи и милионите погубени човешки съдби...

Но за всичко това Путин със сигурност е наясно. И все пак той продължава да сее разрушения и смърт. А някои хора - включително и в този форум - продължават да му се кланят и да му ръкоплещят!

Наистина в налуден свят живеем. Докога ли?:bn: 

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, deaf said:

Има ли достоверна информация колко са загубите в жива сила на украинската армия средно на ден,например?

Има интервю със Зеленски от края на юли:

Потери Украины сократились до 30 погибших в день - Зеленский

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Шпага said:

Получава се някакъв "омагьосан" дяволски кръг. Загубите на РФ - и военни, и икономически - вече са толкова големи, че самите те някак налагат войната да бъде продължена. Иначе, при прекратяването й, даже и най-зомбираните руснаци ще проумеят безспорната истина, че всичките тези загуби са били напразни. Напразни са и хилядите погубени човешки животи и милионите погубени човешки съдби...

Но за всичко това Путин със сигурност е наясно. И все пак той продължава да сее разрушения и смърт. А някои хора - включително и в този форум - продължават да му се кланят и да му ръкоплещят!

Наистина в налуден свят живеем. Докога ли?:bn: 

Мисля, че съм го писал вече тук, но ще повторя - за мнозина в България (може би няколкостотин хиляди души) Путин не е просто настоящият държавен глава на освободителката (въпреки че сегашната РФ реално няма почти нищо общо с Царска Русия конкретно на Александър 2), Путин за тях е божество, новият Христос, един напълно безгрешен притежател на висша сила, на когото е предопределено да спаси света от лошия Запад и всяко негово решение трябва да се приема безусловно, безкритично като 100 % правилно за доброто на България и света. Култът на тези няколкостотин хиляди български граждани към него е по-силен, отколкото през 30те е бил култът на масата германци към Хитлер. С такава представа за неговата безгрешност и съвършенство са и някои съфорумци като Миролюб и Втори след княза. Дори баннатият Петър Пейчев не му е чак идолопоклонник, харесва го както примерно аз харесвам като политик Тръмп или Качински да речем, защото ги намирам за носители на модерния политически консерватизъм в съответствие с моите лични политически убеждения и дотам, докато при другите двама споменати не е просто харесване или умерена русофилия, а тежка форма на идолопоклоннически фанатизъм към Путин, за тях путинофилията е направо религия.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И в допълнение към предишния си пост да кажа, че има огромна разлика между това да имаш умерени симпатии към даден политик и да си развил фанатичен култ към личността му, какъвто е случаят с масата путинофили у нас.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Херсонска област украинските защитници се опитват да започнат офанзива в района на село Дудчани в Бериславски район Това заяви т. нар. заместник-ръководител на администрацията на окупираната от Русия Херсонска област Кирило Стремоусов във видеообръщение. Сътрудникът отбеляза, че едно от направленията на настъплението на украинските сили е пътят Дудчани-Берислав. Гаулайтерът уверява, че ситуацията се предполага, че е под контрола на руските военни. По-рано Стремоусов призова жителите на региона да "изпратят децата си на почивка в Русия", за да ги "оставят да се занимават" с въоръжените сили. Междувременно руски войници съобщават за "тежки боеве" в посока Херсон, но се твърди, че руснаците "отвръщат на удара".

https://rubryka.com/2022/10/15/gaulyajter-hersonshhyny-stremousov-cherez-nastup-zsu-zaklykav-meshkantsiv-evakuyuvatysya-do-rf/

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На много места руснаците отстъпиха и отстъпват. Но специално в Хесонска област ми се струва, че или ще се бият до последния човек, или ще се предадат ако ситуацията стане твърде безнадеждна. Не съм убеден, че точно по отношение на Херсон Путин и шайката му биха простили каквото и да било отстъпление след първоначалния руски успех, защото това би засегнало и Крим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skorpion1980 said:

На много места руснаците отстъпиха и отстъпват. Но специално в Хесонска област ми се струва, че или ще се бият до последния човек, или ще се предадат ако ситуацията стане твърде безнадеждна. Не съм убеден, че точно по отношение на Херсон Путин и шайката му биха простили каквото и да било отстъпление след първоначалния руски успех, защото това би засегнало и Крим.

Според мен Херсон и Запорожието са по-важни за Путин, пък и връзките с Крим са естествени.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, scaner said:

Последните дни се спекулираше с изчезването на Игор Стрелков, и мълчанието му по всичките му интернет-ресурси. Сега по този повод излезе следната информация:

Несколько российских военкоров сообщили, что Игорю Стрелкову-Гиркину разрешили отправиться на фронт.

«Молчание Игоря Стрелкова с 10 октября объясняется тем, что спустя 8 лет ему разрешено выехать в зону боевых действий. По сведениям Максима Фомина, он ушел воевать в один из добровольческих батальонов начальником штаба или замкомбата», — заявил Юрий Котенок.

Экс-министр обороны "ДНР", которого нидерландские власти считают причастным к сбитию пассажирского Boeing 777 в 2014 году, в последние годы утверждал, что лишен возможности попасть на фронт. Он активно критиковал Минобороны России и собрал большую аудиторию в своем тг-канале. Летом сообщалось, что он попытался въехать в Херсонскую область по поддельным документам, но был задержан полицией.

Ей го. Край, Зеленски да подписва капитулацията.

FfF-xiAWQAAbNHw?format=jpg&name=small

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Анатоли Несмиян:

Путин вчера сообщил, что он «думает», что в течение двух недель мобилизация завершится.

Я же думаю, что он как всегда, солгал. Мобилизация не завершится, а возьмет паузу. Через две недели наступит 1 ноября - дата, на которую в этому году перенесен «обычный» призыв.

Военкоматы даже теоретически не смогут вытянуть сразу две задачи: проведение мобилизации и плановый призыв на срочную службу. Поэтому сейчас такое озверение в вопросе мобилизации, так как через две недели примерно до Нового года система будет увольнять из армии срочников-дембелей и призывать новый набор.

А так как боевые действия идут, то нужно набрать как можно больше пушечного мяса сейчас, чтобы его хватило до Нового года и даже до середины января, после чего военкоматы неизбежно начнут облавы на новые партии мобилизованных.

Расчет, конечно, на то, что система призыва как-то сумеет перестроиться и сможет к весеннему призыву разруливать два проекта: плановый призыв и перманентную мобилизацию.

Качество подготовки (и без того близкое к нулю) упадет до отрицательных значений, и скорее всего, прямо на сборных пунктах будут формировать маршевые роты без заезда в учебные центры. Хотя, конечно, кто-то туда и попадет, но в основном мобилизованных будут бросать сразу на фронт. Мы еще увидим людей в цивильном (не забываем, что полтора миллиона комплектов формы тю-тю), сидящих в окопах. Точнее, нам покажут ролики с пленными в гражданке, так будет более логично. Собственно, уже сейчас из-за того, что все покупают себе амуницию, внешний вид мобилизованных всё больше напоминает средневековые армии - кто во что горазд.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 17 минути, Mirolub said:

 

Ако Путин се оттегли - Западния свят ще разруши Русия на същия ден,  или поне ще се опитат да ги разрушат.  Икономически разбира се.. Наточили са се още от сега как да си преразпределят огромните територии и богатства на Русия.

Поредния изпълзял русофил.Мантрата за.лошия Запад който не спи по цели нощи само да измислят начин как да навредят на Русия и добрия Путин който спасява обикновените руснаци .....Демоде най меко казано  .Както и убеждението че без Путин няма Русия...Но това всъщност си е проблем на русофилите. Само да не ни взимат за ахмаци.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Пандора said:

Според мен Херсон и Запорожието са по-важни за Путин, пък и връзките с Крим са естествени.

Именно. И точно по тази причина там ще се бият до последния руснак или поне такива ще са заповедите. Може дори да се откажат окончателно от Бахмут и да опитат да прехвърлят групировката Вагнер в посока Херсон и Запорожие, но определено не биха си позволили бягство като от Киев и Изюм.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, resavsky said:

Поредния изпълзял русофил.Мантрата за.лошия Запад който не спи по цели нощи само да измислят начин как да навредят на Русия и добрия Путин който спасява обикновените руснаци .....Демоде най меко казано  .Както и убеждението че без Путин няма Русия...Но това всъщност си е проблем на русофилите. Само да не ни взимат за ахмаци.

Добре де, защо не проявиш разбиране към човека, какво да направи, като путинската пропаганда така му е промила мозъка, че като абсолютното мнозинство путинофили у нас е развил култ и идолопоклонничество, по-силни от тези на масата германци към Хитлер през 30те години на 20 век. Не бъди лош, прояви разбиране де😁😁😁😁😁😁😁

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Втори след княза said:

Ей, лъжльо, много си измисляш. :( 

Нищо не си измислям, за теб и за Милолюб, както и за няколко стотин хиляди  български граждани Путин е точно това - безгрешен светец, култът към когото при вас е по-фанатичен и от култа към Хитлер в Германия през 30те години на 20 век.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Новият пакет за 725 милиона:

  • Additional ammunition for High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS);
  • 23,000 155mm artillery rounds;
  • 500 precision-guided 155mm artillery rounds;
  • 5,000 155mm rounds of Remote Anti-Armor Mine (RAAM) Systems;
  • 5,000 anti-tank weapons;
  • High-speed Anti-radiation missiles (HARMs);
  • More than 200 High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicles (HMMWVs);
  • Small arms and more than 2,000,000 rounds of small arms ammunition;
  • Medical supplies

Общо взето попълване на запасите от разни боеприпаси + 200 хъмвита.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, sir said:

Новият пакет за 725 милиона:

  • Additional ammunition for High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS);
  • 23,000 155mm artillery rounds;
  • 500 precision-guided 155mm artillery rounds;
  • 5,000 155mm rounds of Remote Anti-Armor Mine (RAAM) Systems;
  • 5,000 anti-tank weapons;
  • High-speed Anti-radiation missiles (HARMs);
  • More than 200 High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicles (HMMWVs);
  • Small arms and more than 2,000,000 rounds of small arms ammunition;
  • Medical supplies

Общо взето попълване на запасите от разни боеприпаси + 200 хъмвита.

Засега най-вероятно са достатъчни, за да може инициативата да остане в ръцете на украинската армия, но със сигурност не са достатъчни за решителен удар, който да сложи край на войната в полза на Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, skorpion1980 said:

Засега най-вероятно са достатъчни, за да може инициативата да остане в ръцете на украинската армия, но със сигурност не са достатъчни за решителен удар, който да сложи край на войната в полза на Украйна.

Вие не си давате сметка колко много жертви дават украинците покрай тези последните опити за офанзива. Руснаците ги дебнат къде ще се концентрират повече народ и ги накриват с артилерия. Отелно че им унищожават техниката. Ако през нормални дни украинците дават няколко десетки жертви в отбрана, то при атака жертвите им са стотици и може да стигнат до хиляди.  Няма съмнение че при такива масивни атаки се завладяват нови места, но на каква цена?

Сега чакаме да видим стратезите от Лондон дали не са измислили някаква нова тактика . Видяхме че на харковското направление  извадиха съвсем нова тактика с малките мобилни групи.  Но сега вече тая тактика не върви.  Руснаците вземат контрамерки срещу такива нахлувания. Изграждат защитни ровове, минни полета. Следят плътно с безпилотници.  Загубите на украинците са ужасяващи, но за това никой не говори. Техните медии непрекъснато бълват за перемога  и си вярват.. (поне това им внушават, за да си вярват).. А истината ще излезе рано или късно.  Смелчаците на предната линия виждат и разбират какво е истинското положение, но за много от тях истината ще им светне доста късно,   преди да си заминат от тоя свят.

  • ХаХа 3
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Mirolub said:

Загубите на украинците са ужасяващи, но за това никой не говори.

А ти откъде знаеш какви са украинксите загуби - от руски пропагандни източници ли? 🤣

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 16 минути, Mirolub said:

Техните медии непрекъснато бълват за перемога  и си вярват.. (поне това им внушават, за да си вярват).. А истината ще излезе рано или късно.

Това важи с пълна сила за двата фронта - но страшното е числово на цивилните, които освен попаднали случайно под бомбите, а насилствено подбирани и убивани.

Тя цялата истина ще излезе, но както и да го въртим виждаме, че украинците се обучават в натовски държави с месеци, а руснаците без никакво обучение се озовават на фронта. Украинците разполагат с най-модерна военна екипировка и техника, а руснаците с лични вещи и тампони. Украинците не спират да получават военна, хуманитарна, медицинска и финансова помощ, а руснаците ги удрят санкции и си разглобяват пералните, за да си ремонтират военните машини. 

Където и да го гледаш то е ясно какво се случва и на кого края е близо ;)

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

#СаудитскаАрабия ще предостави 400 милиона долара хуманитарна помощ на #Украйна, съобщи саудитската държавна информационна агенция SPA, като добави, че престолонаследникът принц Мохамед бин Салман е провел разговор к украинския президент Володимир Зеленски в петък.

https://t.me/drmjournal/3450

 

Владимир Путин заяви, че стремежът към мобилизиране на войници за Украйна вероятно ще приключи до две седмици. Около 220 000 души са мобилизирани до този момент - по-малко от броя, който е избягал от страната от страх да не бъдат изпратени на фронта.  

Путин също даде знак, че ракетните атаки срещу украински градове – отмъщение за взривяването на Керченския мост – ще приключат засега.

https://t.me/drmjournal/3447

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Mirolub said:

Вие не си давате сметка колко много жертви дават украинците покрай тези последните опити за офанзива. Руснаците ги дебнат къде ще се концентрират повече народ и ги накриват с артилерия. Отелно че им унищожават техниката. Ако през нормални дни украинците дават няколко десетки жертви в отбрана, то при атака жертвите им са стотици и може да стигнат до хиляди.  Няма съмнение че при такива масивни атаки се завладяват нови места, но на каква цена?

Сега чакаме да видим стратезите от Лондон дали не са измислили някаква нова тактика . Видяхме че на харковското направление  извадиха съвсем нова тактика с малките мобилни групи.  Но сега вече тая тактика не върви.  Руснаците вземат контрамерки срещу такива нахлувания. Изграждат защитни ровове, минни полета. Следят плътно с безпилотници.  Загубите на украинците са ужасяващи, но за това никой не говори. Техните медии непрекъснато бълват за перемога  и си вярват.. (поне това им внушават, за да си вярват).. А истината ще излезе рано или късно.  Смелчаците на предната линия виждат и разбират какво е истинското положение, но за много от тях истината ще им светне доста късно,   преди да си заминат от тоя свят.

Жертвите от украинска страна несъмнено са повече от официалните данни, излизащи от властимащите в Киев, но със сигурност са по-малко от данните, които лансира руската пропаганда. Само че колкото и да са, това за Украйна е отечествена война срещу окупатор-агресор и не влияят нито на бойния дух, нито на общественото мнение в страната, което в абсолютното си мнозинство подкрепя изгонването на руската армия до последния войник и до последната педя земя от международнопризнатите украински граници. И това ще стане, а фанатизирани путинофили като теб ще ронят кървави сълзи.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...