Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

В Брянской области рф горят резервуары с нефтепродуктами

 

По словам губернатора региона, площадь пожара составляет 1800 кв. м. К тушению привлечено более 80 человек и 30 единиц техники, включая пожарный поезд. Причина возникновения пожара неизвестна.

UPD: площадь пожара уже составляет 4 тыс. кв. метров, сообщили в экстренных службах.

Снова кто-то неудачно покурил?

https://t.me/uniannet/81915

-------

Видео ночного пожара на нефтебазе в Брянской области России.

Источник "Известий" в экстренных службах сообщил, что, по предварительным данным, по резервуару попал неустановленный боеприпас, сброшенный с беспилотника.

https://t.me/stranaua/77862

------

Пишут о серьезном пожаре на одной из ТЭЦ российского города Пермь.
https://t.me/stranaua/77878

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Според военно-политическия наблюдател от групата „Информационна съпротива“ Александър Коваленко, пълното огнево овладяване на магистрала Р-66 от Сватово до Кременная значително усложнява живота на руските нашественици: част от тази логистична артерия не е достъпна за тях за безопасност и безплатно ползване.

Именно в посока Сватов, според експерта, сега се образуват признаци на оперативно обкръжение.

"Това е много обнадеждаващо, защото Сватово може да повтори историята на Изюм или Лиман, около които формирането на оперативна среда ускори бягството на нашествениците. Но със Сватов всичко може да се окаже много по-приказно", .

Според Коваленко "тактическото предислоциране" на руските окупационни войски ще се извърши чак до Старобелск, тъй като по магистралата, която свързва тези два града, няма условия за осигуряване на окупатора. На фона на предимството на украинските войски от север ситуацията в участъка Кременная-Рубежное-Северодонецк-Лисичанск ще започне да се разрешава многократно по-бързо от преди.

"Сватово е ключът към освобождаването на по-голямата част от Луганска област. Условията за този процес стават все по-формирани всеки ден", обобщава Коваленко.

https://v-variant.com.ua/ru/svatovo-mozhet-povtoryt-ystoryiu-yziuma-yly-lymana-soprotyvlenye/

 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

„Групата Вагнер“ активно вербува бойци, осъдени за изнасилване и убийства в Централноафриканската република, за последващото им изпращане в Украйна. Това се казва в статия на The Daily Beast.

Високопоставени инсайдери потвърдиха пред журналисти информацията, че „групата Вагнер“, която не крие присъствието си в Централноафриканската република, активно вербува бойци, осъдени за военни престъпления, за последващото им изпращане в Украйна.

Местното крило на военното формирование, наречено "черноруси", наброява стотици бойци. Вербуваните „новобранци“, според запознати, са военнопрестъпници, осъдени за убийства, изнасилвания и насилие над цивилни.

„От октомври групата Вагнер навлиза във военни и полицейски части и освобождава екстремисти, включително арестуваните за нападение над село Боколобо в южната част на ЦАР с изнасилване на жени и момичета. Никой не може да ги спре, защото правителството им е дало  толкова власт, за да действат както си искат“, продължи събеседникът в разговор с журналисти.

Нито правителството на ЦАР, нито ръководството на "Групата Вагнер" отговориха на имейли на журналисти за коментар относно информацията за набирането на местни бойци. Изданието разполага още с информация, че няколко наемници сред "бунтовниците" са напуснали редиците на формацията "Черноруси", след като не са им били изплатени обещаните пари.

https://focus.ua/uk/voennye-novosti/538970-gruppa-vagnera-verbuet-v-car-boevikov-osuzhdennyh-za-voennye-prestupleniya-smi

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бахмут окружают | Северная Корея ворует крипту | Удар мобилизации по бизнесу | Урановая игла Европы

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:47 МОБИЛИЗАЦИЯ И БИЗНЕС

04:24 СВОДКА С ФРОНТА

11:05 НОВОСТИ ВОЙНЫ

12:50 НОВОЕ МАССОВОЕ ЗАХОРОНЕНИЕ

13:20 ОСУЖДЕННЫЕ СТРОЯТ ТАНКИ

13:43 КОНЕЦ ФИЛЬМА

14:17 КНДР ВОРУЕТ КРИПТОВАЛЮТУ

17:25 ЗАВИСИМОСТЬ ЕВРОПЫ ОТ РОССИЙСКОГО УРАНА

20:41 ПЕРЕНОС ПЕРЕГОВОРОВ

21:16 ЗАПЧАСТИ ИЗ ИНДИИ

21:51 КОЛЕСНИКОВА В РЕАНИМАЦИИ

22:36 ПАРИЖСКИЕ ПСИХИАТРЫ БАСТУЮТ

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Потребител
Преди 12 минути, Втори след княза said:

Брифинг на МО РФ на 30 ное. 140 украински бойци- денацифицирани.

Какво означава това? Че са били нацисти, но сега вече не са?

Питах те преди време, но ти не отговори. Ще пробвам пак. Какъв процент от жертвите на войната са нацисти? За да знаем колко е успешна тая война и на каква цена.

 

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Брифинг на МО РФ на 30 ное. 140 украински бойци- денацифицирани.

 

Така и не ти чух отговора на въпроса за убитото бебе във Вилнянск - и то ли се води денацифицирано към тия бройки?

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украйна вече е загубила около 100 000 военни и около 20 000 цивилни.  Това е по информация на Урсула, а на нея можем да и вярваме.  Само дето Украинския режим натиснал Урсула и се наложило речта и да бъде пренаправена .  Украинците не искат да се знаят загубите им, предполага се че това може да деморализира населението им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Mirolub said:

Украйна вече е загубила около 100 000 военни и около 20 000 цивилни.  Това е по информация на Урсула, а на нея можем да и вярваме.  Само дето Украинския режим натиснал Урсула и се наложило речта и да бъде пренаправена .  Украинците не искат да се знаят загубите им, предполага се че това може да деморализира населението им.

Това са оценки, а не потвърдени данни.

Преди седмица-две от Пентагона заявиха, че по техните оценки във войната са загинали 100хил
руснаци и също толкова украинци. Това е източникът на цифрата 100хил. Колко е вярна тази
оценка не може да се каже със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

Това са оценки, а не потвърдени данни.

Преди седмица-две от Пентагона заявиха, че по техните оценки във войната са загинали 100хил
руснаци и също толкова украинци. Това е източникът на цифрата 100хил. Колко е вярна тази
оценка не може да се каже със сигурност.

Едва ли.. Урсула си има свои канали за информация - вътрешни и външни.  Възможно директно по линия на НАТО, възможно да са и го казали по време на многото и разходки до Киев.  Със сигурност жената е добре информирана, а не да препредава някакви жълти писания.  Само дето това е раздразнило олигархията в Киев.  А представяш ли си какво би било ако се окаже че не са 100, ами са вече 200 хиляди ?  Загубите на ВСУ може да се окажата колосални.  И тогава какво става с 3е?  / Ако нямаше такива големи загуби, то нямаше да има нужда и от такава секретност.  .. Щяха да натъртват колко много цивилни са загинали..  А то май ще се окаже че цивилните са между 1/5 и  1/10 от загубите на военната им сила./  Тежко..

Редактирано от Mirolub
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Mirolub said:

Едва ли.. Урсула си има свои канали за информация - вътрешни и външни.  Възможно директно по линия на НАТО, възможно да са и го казали по време на многото и разходки до Киев.  Със сигурност жената е добре информирана, а не да препредава някакви жълти писания.  Само дето това е раздразнило олигархията в Киев.  А представяш ли си какво би било ако се окаже че не са 100, ами са вече 200 хиляди ?  Загугите на ВСУ може да се окажата колосални.  И тогава какво става с 3е?

Отново измислици. Не ви ли омръзна? Имала си канали, като че сте и светили на Урсула. Самата конструкция, предположение което да "доказва" предположението, демонстрира че това са измислици :)

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Mirolub said:

Едва ли.. Урсула си има свои канали за информация - вътрешни и външни.

Никой няма канали за информация. Това са строго-секретни данни.

Твоите кукловоди от Кремъл да не би да обявяват цифрите на загиналите?
Ти защо на тях не им държиш сметка ??

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, sir said:

Ей го: 🥳

Fi0kIezWIAETx4w?format=jpg&name=small

Така ли никой не обърна внимание,че това измислено знаме подозрително прилича на конфедеративното.Русоробите не е зле хубаво да си помислят с какво се свързва в днешни времена това знаме :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

Така че, когато Господ не може да отговори, аз ли ще мога? :) 

Ако Господ не знае отговорът, никой не го знае. Значи когато ватниците кажат, че Украйна
трябва да бъде денацифицирана, те не знаят това какво означава. Тоест, те са нападнали
Украйна без да знаят какво правят там. 🙄

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

Отговорът е умонепостижим както за човека, така и за бога. Ще дам пример с библейската история за пазарлъка на Аврам с Бога. Битие, гл. 18 Бог решил, че в Содом са содомити,( харесват млади мъже) и следва да бъдат изтребени. Обаче Аврам го пита. Добре, де. Ако има 50 праведни и тях ли ще изтребиш с нечестивите? Всезнаещият Бог, който не знае колко са точно, казва "ако намеря в град Содом петдесет праведника, заради тях ще пожаля (целия град и) всичкото това място" . После пазарлъкът продължава. Така че, когато Господ не може да отговори, аз ли ще мога? :) 

По повод войската, нещата са по- ясни. Ето, за хитлеристката войска никой не е питал ти какъв си. Корабите биват потапяни, самолетите сваляни, танковете взривявани, защото са на хитлеристката армия. 

Да разбирам ли,че ти ***** ********,първата част от поста си си имал предвид хора които не са "войска"?!!!!?!?!?! Цивилно население???Много ми се иска среща наживо...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Значи когато ватниците кажат, че Украйна
трябва да бъде денацифицирана, те не знаят това какво означава. Тоест, те са нападнали
Украйна без да знаят какво правят там. 🙄

Те наистина не знаят какво означава това. Единствен Путин като че ли знаеше, но не успя да го обясни, и тая точка отпадна от дневният ред. Така че какво правят ватниците в Украйна, не е ясно в момента на никого. Медведев се опитваше да намери смисъл в борбата със Сатаната, всемирното зло и ЛГБТ, но на него чашката не му влияе добре и той също се оплете. Мъкааааа.... :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

Отговорът е умонепостижим както за човека, така и за бога. Ще дам пример с библейската история за пазарлъка на Аврам с Бога. Битие, гл. 18 Бог решил, че в Содом са содомити,( харесват млади мъже) и следва да бъдат изтребени. Обаче Аврам го пита. Добре, де. Ако има 50 праведни и тях ли ще изтребиш с нечестивите? Всезнаещият Бог, който не знае колко са точно, казва "ако намеря в град Содом петдесет праведника, заради тях ще пожаля (целия град и) всичкото това място" . После пазарлъкът продължава. Така че, когато Господ не може да отговори, аз ли ще мога? :) 

По повод войската, нещата са по- ясни. Ето, за хитлеристката войска никой не е питал ти какъв си. Корабите биват потапяни, самолетите сваляни, танковете взривявани, защото са на хитлеристката армия. 

Всички украински военни ли са нацисти? Всички паравоенни и териториални отбрани ли са нацисти? Всички полицаи? Пожарникари? Медици? 
Нацисти ли са цивилните, които са обстрелвани и тормозени в зоните на сражение и в окупираните територии? Можеш ли да отговориш поне веднъж ясно и точно ?
Всички убити от руснаците до момента нацисти ли са или има и невинни жертви ? Особено ме интересува последното. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, D4re said:

Така ли никой не обърна внимание,че това измислено знаме подозрително прилича на конфедеративното.Русоробите не е зле хубаво да си помислят с какво се свързва в днешни времена това знаме :)

Според мен приликата не е случайна, а е с цел да се търси подкрепа сред някои американски кръгове. Дебили, какво да ти кажа. :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Библейските примери са многозначни. Разбирай каквото можеш.

Не можеш да ме срещнеш на живо, пиша от рая. Тук са и Георги Димитров, и дори Вълко Червенков. Хитлер е преизподнята.

Комунистическата измет няма как да е в рая. Нито ти ще отидеш в рая докато не преосмислиш позицията си относто кремълските фашизоиди и не ги осъдиш за умишления обстрел по родилен дом, довел до убито новородено. Ти деца имаш ли изобщо, даваш ли си сметка какво им е на родителите му заради действията на твоите любиими кагебисти фашизоиди от Кремъл?!

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Втори след княза said:

Трофейни документи са свидетелство, че Украйна е готвела война, застрашаваща райони на Русия, но СВО я е изпреварила, т.е. е била стратегически необходима.

 

Украйна никога не е готвела война на територията на Русия, действително се готвеше да изчисти нелегалните бунтовнически формирования от Донбас. И съобразно всички междунардноправни норми е нормално да го направи, това си е вътрешноукраински проблем, в който Москва няма никакво право да се меси, може единствено да поиска чрез Съвета за Сигурност към ООН международни наблюдатели, ама от Кремъл тази инициатива я блокираха 6 пъти.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Украйна е готвела война, застрашаваща райони на Русия...

Стой си в рая и не плямпай глупости. Показваш се като пълен идиот. 🙄

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

Не можеш да ме срещнеш на живо, пиша от рая.

С душата или с тялото? Не знаех, че за атеистите има рай. Или в каквото ни наредят - в това вярваме?

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

Трофейни документи са свидетелство, че Украйна е готвела война, застрашаваща райони на Русия

Ами да бяха изчакали - сега Русия щеше да е жертва, а и войната щеше да е народна от самото начало. Не като сега - 9 месеца се чудят какви са целите на сво, до Сатаната стигнаха за смях на целия свят. 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...