Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Глобален Модератор
Преди 7 минути, Втори след княза said:

Интересно, дали в Европарламента ще наложат бан на депутатите, които се изказаха против и не гласуваха резолюцията за Русия- терористична държава? Ако форумът ограничи правото на словото, той не ще отговаря на демократичните ценности на ЕС. Не, че не се е случвало. Просто не е демократично. А всичко започна с борба за демокрация и свобода на словото. После се оказа, че било СтаниДаСедна. Цензура и чл. 1. 

Правилата на форума не се коментират, а се спазват. Независимо какво ще гласуват в Европарламента, тук възхваляване и пропаганда на убийци на бебета няма да се толерира.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук се дискутираше въпроса с украинските загуби и изказването на Урсула фон дер Лайен за 100000 убити от страна на Украйна. Вчера арестович на канала на Фейгин дискутира че това няма как да е вярно, самата Урсула се извини з коментара. Ето и една допълнителна гледна точка:

Загубите на ВСУ
©️Александър Коваленко


Политиците са склонни да грешат. Някой ще посочи грешно името на страната, в която е пристигнал на официално посещение, някой може да се обърка с имената, а някой без да уточнява може да произнесе броя на загубите на една от армиите и да предизвика информационен взрив.

Урсула фон дер Лайен направи такава грешка, като изрече закръглена цифра от 100 000 загуби на въоръжените сили на Украйна, без да уточни, че това е броят на убитите, ранените, пленените и изчезналите, въпреки че това е много, много спорна цифра.

В резултат на това директорът на политическите комуникации на Европейската комисия Дана Спинант трябваше да поеме отговорността вместо Урсула фон дер Лайен и да обясни грешката си. Но, въпросът е в това, че това обяснение като пост-ефект има по-малко въздействие, отколкото допуснатата грешка, която се оказа по-ефективна от стотици некомпетентни руски информационно-психологически операции, стартирани през последните 9 месеца.

Факт е, че темата за загубите винаги е била болезнена за воюващите по всяко време, не само защото разкриваше възможността едната или другата страна да победи, но и се използваше като елемент на вътрешна социално-обществена дестабилизация.

Темата за загубите е тънка и трябва да се третира с необходимото внимание. В Украйна правят точно така, но нашите партньори не обръщат много внимание, особено когато не разбират от това, на разликата между общите санитарни загуби и необратимите загуби.

Но имаме това, което имаме и с лекото подаване на Урсула фон дер Лайен руските пропагандни платформи вече правят сензация от цифрата 100 хиляди, защото това уж напълно оправдава фейковете им за напълно разрушената ПВО в Украйна , авиационните и други доклади на Генералния щаб на руските въоръжени сили, на които потребителите на информационния фаст-фуд продължават да вярват. Потребители, които не мислят върху следното.

Ако въоръжените сили на Украйна претърпяват толкова мащабни безвъзвратни загуби, тогава възниква въпросът, защо:

- В русия обявяват частична мобилизация, която, всъщност, е обща мобилизация и не я спират досега, а в Украйна - не?

- В русия сергей шойгу обяви, че загубите на въоръжените сили на руската федерация са 6 хиляди души, но в 300-хилядната армия (това е числеността на бойния компонент на въоръжените сили на руската федерация) още 300 хиляди трябва да бъдат частично мобилизирани, а в Украйна, където 100 хиляди са 50% от бойния състав на въоръжените сили на Украйна такава широкомащабна мобилизация, все пак, не се извършва?

- В русия открито се набират затворници от поправителните колонии, но това не се случва в Украйна?

- Защо руските войски, след като унищожиха такъв брой въоръжени сили на Украйна и имаха неоспоримо превъзходство в зоната на бойните действия, избягаха през тези 9 месеца от Черниговска, Сумска, Киевска, Николаевска, Харковска области и продължават да бягат от другите?

Отговорите на всички тези въпроси водят до заключението, че загубите на въоръжените сили на Украйна са в пъти и дори с порядък по-малки от тези на руските окупационни войски.

По-рано, когато моите приятели от ресурса “Информационен навигатор” и аз редовно публикувахме данни за санитарните загуби на руските нашественици, ние акцентирахме върху тези точки, които често не се вземат предвид в общите доклади за загубите на руските окупационни войски дори в докладите на Генералния щаб на ВСУ.

С течение на времето източниците на информация започнаха да се стесняват и картината не беше пълна. Но нашите данни почти винаги се потвърждават в международен план с течение на времето. Например, през април нашите данни напълно съвпаднаха с цифрите, озвучени от Джон Кърби.

Последната публикация беше направена на 30 юли и тогава по наши данни санитарните загуби бяха посочени като 79,5 хиляди души. На свой ред безвъзвратните санитарни загуби възлизат на 42,5 хил. Общите загуби на руските окупационни войски към 30 юли 2022 г. са 122 хил. души.

Това са данните за юли, които все още можем да потвърдим, и те ясно показват състоянието на руските окупационни войски по това време и защо са решили да започнат частична мобилизация през септември. Да започнат поради загуба на боеспособност.

А загубите на въоръжените сили на Украйна в този аспект, повече от очевидно е,че са много по-малко. Да, те съществуват и освобождаването на всеки метър от нашата земя се дава на нашите войници на висока цена, но дори когато някой изрече тези цифри, който и да е той, той трябва да носи пълна отговорност за действията си и да обръща максимално внимание на своите думи.

Източник: Александр Коваленко

https://t.me/besarabskifront/4501

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вчера в сводката с Арестович на канала на Фейгин, Арестович направи интересен коментар защо западът не дава все още много оръжия на Украйна. Основната нишка - западът не знае какво да прави с краха на Русия, ако той се случи много бързо. Във видеото по-долу:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Warlord said:

Сериозно се замислям вече дали да не добавим към правилата на форума забрана (и съответно бан) за човеконенавистни "ценности" и изказвания като това, както и за бълване на пропаганда от терористични държави.

Мордор официално е обявена за спонсор на тероризма.Морално и законово право и задължение е,да се спре всякаква пропаганда от въпросната племенна територия.Който робува на орки,може да емигрира при тях.Няма да липсва на особенно голям брой хора.Ама странно,нито един русороб и поклонник на садизма не се наема да се засели в блатото,напротив,всички предпочитат прогнилия запад.Интересно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, D4re said:

Мордор официално е обявена за спонсор на тероризма.Морално и законово право и задължение е,да се спре всякаква пропаганда от въпросната племенна територия.Който робува на орки,може да емигрира при тях.Няма да липсва на особенно голям брой хора.Ама странно,нито един русороб и поклонник на садизма не се наема да се засели в блатото,напротив,всички предпочитат прогнилия запад.Интересно...

В допълнение руснаци, желаещи да заживеят в България има и винаги е имало, докато българска емиграция към Русия не е имало отпреди ВСВ😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цензурата е допустима само по време на война. Оставам на вас да прецените дали Запада/НАТО/България е във война с Русия.

Преди 7 минути, scaner said:

западът не знае какво да прави с краха на Русия, ако той се случи много бързо

Не мисля,че тази е причината. Специално САЩ и Англия по принцип оставят събитията да се случват без да се намесват...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, sir said:

@новорегистриран3 Продължение на историята с енота. Аха да отхапе палеца на Салдо, главния колаборант на Херсон. :)

 

Аз като ви казах че енота е фашист никой не ми повярва.....

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Mirolub said:

"възхваляване и пропаганда на убийци на бебета няма да се толерира" - това обаче важи само ако бебетата се само-определят за украински...

Ако обаче нещастните бебета са се родили "руски",  то убийствата на руски бебета вече дори се поощряват от украинските крайни националисти..  Такива лозунги издигат разни вманиячени украински пропагандатори.   Западните средства за осведомяване напълно си затварят очите ако жертви на украински бомбардировки са откъм ДНР/ЛНР.

За случващото се в Донбас и убийставата на деца там, вината е руска. Имаше достатъчно предложения от страна на Съвета за Сигурност към ООН за международни наблюдатели в Донбас, Русия обаче 6 пъти блокира тази инициатима чрез вето, въпреки че в комисията щеше да има също китайци и индийци, а не само омразните на Москва западняци. Това ясно показва, че не Украйна, а Русия е тази, която има какво да крие относно трагедиите в Донбас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, sir said:

@новорегистриран3 Продължение на историята с енота. Аха да отхапе палеца на Салдо, главния колаборант на Херсон. :)

 

"Опит за диверсия на украински саботьори срещу новата руска власт"

Украинской енот-диверсантчик внедрился в рядах русской армией...

Редактирано от новорегистриран3
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, resavsky said:

Аз като ви казах че енота е фашист никой не ми повярва.....

Я го виж с какъв сив камуфлаж е... все едно сме 1941... 

Редактирано от новорегистриран3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Рефлексии российских оккупантов у Кременной с имитацией наступательных действий закончились для подразделений 35 МСБр весьма плачевно, со всеми вытекающими последствиями, которые попахивают перспективой оперативного окружения самого населённого пункта.

Дело в том, что не успели эти подразделения насытить частично мобилизованными, за счёт чего и проводились последний месяц вышеупомянутые рефлексии, как веселье закончились – оные группы смертников, вполне предсказуемо, утратили боеспособность.

Потери превышают 50% и удержание позиций в районе Кременной становится весьма затруднительной задачей для РОВ. Если командование не загонит новую партию чмобиков, то в ближайшее время серая зона в этой локации ощутимо разрастётся.

Причём разрастётся как с южной, так северной полусферы, тем самым, планомерно и неспешно подводя Кременную, в коротко-срочной перспективе, под патронат МАГАТЭ. Ну, вы поняли.😎
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, др-бр said:

От самото начало съм си мисли, че Кинбурн трябва да бъде свободен, за да е освободи морския достъп до Херсон и Николаев, а както излезе да се спаси Очаков от обстрел. Но с моя прост акъл не схващам какво ще правят украинците там на това тясно предмостие, което спокойно може да бъде прострелвано от руската артилерия, без много опции за прикритие. Струва ми се като рецепта за много жертви из блатата.

Лупят ги с артилерия и вкарват от време на време спецчасти да тормозят на място. Замисълът е същият като с Деснобрежието - да ги принудят да се разкарат от там. Впрочем, същото тече в момента и по левия бряг на Днепър и не е далеч времето, в което руснаците ще се наложи да се изтеглят по-навътре, поне на едни 15-20 километра от брега. При което ситуацията им ще се усложни още повече. Цугцванг, както се казва. :)

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, sir said:

Лупят ги с артилерия и вкарват от време на време спецчасти да тормозят на място. Замисълът е същият като с Деснобрежието - да ги принудят да се разкарат от там. Впрочем, същото тече в момента и по левия бряг на Днепър и не е далеч времето, в което руснаците ще се наложи да се изтеглят по-навътре, поне на едни 15-20 километра от брега. При което ситуацията им ще се усложни още повече. Цугцванг, както се казва. :)

Е, твърдеше се според информациите, които се пускат, че почти са освободили п-ова. Даже карта имаше. Което предполага трайни военни действия, не просто отделни рейдове.
Но дори и руснаците да се оттеглят, ако голямата суша е под техен контрол това според мен ще е огневи капан за украинските войски, които биха били пратени там. Това е твърде малка територия-няма къде да се скрият от артилерията. Поне така си мисля аз на дивана. Украинците със сигурност знаят по-добре

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, др-бр said:

Е, твърдеше се според информациите, които се пускат, че почти са освободили п-ова. Даже карта имаше. Което предполага трайни военни действия, не просто отделни рейдове.
Но дори и руснаците да се оттеглят, ако голямата суша е под техен контрол това според мен ще е огневи капан за украинските войски, които биха били пратени там. Това е твърде малка територия-няма къде да се скрият от артилерията. Поне така си мисля аз на дивана. Украинците със сигурност знаят по-добре

Твърдеше се, но явно не е вярно. Украинците и те пускат доста дезинформация. Според мен прехвърлянето на по-сериозни части там ще върви паралелно с неминуемото изтегляне на руснаците от Гола Пристан, Олешки и други региони по брега на Днепър, практически чак до Каховка. Въпрос на време е. Там ситуацията е като с Вугледар и Павловка, но в по-голям мащаб - ВСУ лупи от високия десен бряг, а руснаците седят на ниския и равен ляв бряг. Безотказно. :)

hdndl.jpg

  • Харесва ми! 10
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В рамките на поредния обмен на пленници между Украйна и Руската федерация бяха освободени 50 украински защитници. Това съобщи ръководителят на кабинета на президента Андрий Ермак. „Проведена е още една голяма размяна на пленници. 50 защитници на Украйна бяха освободени“, написа Ермак в канала Telegram на 1 декември. Сред върнатите са защитници на Мариупол и "Азовстал",  които преди това са били държани в Оленовка, ранени по-специално в битките в посоките на Донецк, Луганск и Запорожие.

https://hvylya.net/uk/news/263522-sostoyalsya-ocherednoy-obmen-plennymi-osvobozhdeny-eshche-50-zashchitnikov

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Възгледите на секретаря на Рада національної безпеки і оборони України Данилов за мирни преговори с Русия

С варвари не се преговаря, майна. Добрият ватник е мъртвият ватник.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Да бъде унищожен, нали?

Как ще коментираш напъните на ватниците да оставят милиони мирни жители без вода, ток
и парно през зимата? Дали тези жители са благодарни на варварите-терористи?

Каквото почукало, такова се обадило, майна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Основатели корпорации АТБ приобрели и передали для ВСУ 12 суперпроходимых машин MAN KAT 8x8

Эти вездеходы помогут доставлять артиллерию, боеприпасы и перевозить другие военные грузы на передовую в условиях тотального бездорожья.

Мощность двигателя такого немецкого крупнотоннажного грузового автомобиля повышенной проходимости – 320 л. с., грузоподъемность 10 000 кг. Он оснащён лебедкой для самовытаскивания и краном для погрузочно-разгрузочных работ на кузове.

Важно также отметить, что в российской армии отсутствуют вездеходы такого уровня.

https://t.me/Pravda_Gerashchenko/53903

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 33 минути, Втори след княза said:

Руснаците докладват, че са заели изцяло Курдюмовка

 

 

Те това го докладват от три дни.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Да бъде унищожен, нали?

Със сигурност ще чудесно за света ако имаме над 20 нови независими държави след окончателното поражение на Русия във войната. Смалена Русия и изгубила автономните си републики би била гаранция за дълготраен мир.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Шведският министър на отбраната е обявил, че страната му ще облече и оборудва със специална подходяща за тежки зимни условия екипировка украинската армия. Със сигурност това значи, че Украйна получава колосално предимство през студените зимни месеци и предстоящите военни действия при минусови температури, защото шведите са много по-добри от руснаците в тази индустрия и не по-зле от тях знаят какво е тежка зима. Така че украинските войски ще избегнат жертви конкретно от премръзване заради минусови темпартури, руските не.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...