Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 14 минути, Konche said:

Направиха го, защото тогава Русия имаше 10 хиляди+ ядрени бомби. Ако настане хаос не се знае коя откачалка решила да остане в историята ще ги използва, просто за да остане в историята. 20 години по-късно... пак не се знае.

Именно. Западът и тогава, и сега си има интереси, които не включват пълното унищожаване на Русия. Това са параноични фантазии на Кремъл, който си търси оправдание за собствените разрушителни действия. А нашите русороби чинно изпълняват заръката да разпространяват измислиците като някакво просветление свише.

Абе ако перифразирам една народна поговорка, на калпавата Русия все НАТО и пречи :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

Разбрах. Да не е Путин, а някой, който като Елцин да телефонира първо в Белия дом, да позволи кабинети във всяко военно предприятие и като кукла, да позволи да му бръкнат отзад и да го показват на сцената. Гледай управлението на Украйна и прогнозирай желаното за Русия. Мисля, че не само Путин, но и руснаците не са съгласни.

Нищо не си разбрал.

Запада не иска шантавелка като Путин, който да разпалва война в Европа по причина че не познава историята и си я доизмисля. Иска човек, който да мисли преди да действа. Самите руснаци никой не ги пита - те ще си боготворят който и да им застане начело на държавата. Много столетия го демонстрират това.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Самите руснаци никой не ги пита - те ще си боготворят който и да им застане начело на държавата. Много столетия го демонстрират това.

Това не е много сигурно.  Както няколко пъти писах в тази тема властта на Путин е лична, а не институционална.  То затова и имаме война.  Всички събития по отношение на Украйна - и тези през 2014-15 и през 2022 са продиктувани от личните интереси на Путин и от нищо друго.  Именно затова и руснаците и родните русофили непрекъснато повтарят Путин, Путин, Путин.....

Та не знам дали руснаците ще приемат лесно и еднозначно някой друг и ще му делегират пълната власт, която има днес Путин.  В главите им е набито, че без Путин няма Русия и тя ще се разпадне. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Втори след княза said:

... а някой пияница като Елцин, който да цени запада и презира руснаците. При това не Путин раздаваше курабийки в Киев, нито кроеше как Яцек да стане премиер.

Може и като Елцин. Да си прави каквото ще с руснаците, но да не създава войни в Европа. Ако е достатъчно глупав в това отношение, руснаците може да се престрашат и да му го върнат. Това са си руски проблеми, те са свикнали да се самоунищожават. И сегашната идея със санкциите е подобна - да се направи Русия страна от третия свят и да си живурка там, както може. И нещата за сега вървят успешно.

Просто е, само трябва да го разбереш.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Та не знам дали руснаците ще приемат лесно и еднозначно някой друг и ще му делегират пълната власт, която има днес Путин.  В главите им е набито, че без Путин няма Русия и тя ще се разпадне. 

Мисля че бързо ще го преживеят. Като умря "бащицата" Сталин, беше сходна всенародна мъка и плач, а после бързо се преориентираха.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, scaner said:

Мисля че бързо ще го преживеят. Като умря "бащицата" Сталин, беше сходна всенародна мъка и плач, а после бързо се преориентираха.

Никой след това не е имал власт подобна на тази на Сталин. Следващите са по-скоро първи сред равни - лидери на някакъв колективен орган, но не и царе.  Да не забравяме и КПСС. Това е много мощна институция която стои зад управляващите в СССР.  Властта де-юре е в Партията (с голямо П). 

Сега какво имаме? Имаме институцията "президент" която бе  окарикатурена от самия Путин след като направи врътката с Медведев. Всички разбраха, че тази длъжност сама по себе си не означава нищо и не олицетворява истинската власт. РФ има в историята си всичко на всичко трима президента, два от които за руснаците са нищо повече от шутове.  

Ето един клип от 2012:

 

Още оттогава се набива в главите на руснаците, че Русия без Путин = разпад.  Сега този мем вече е направо вкоренен. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Видеообращение с таким призывом записала организатор совета Ольга Цуканова после того, как стало известно, что Путин проведет встречу с матерями военнослужащих. Ни одну из представительниц «Совета матерей и жен» на эту встречу не пригласили.

Цуканова заявила в обращении, что Путин собирается провести встречу с "карманными матерями", чтобы продемонстрировать, что власти РФ реагируют на обращения родственников мобилизованных.


Организатор комитета Ольга Цуканова записала видеообращение по этому поводу после сообщений о том, что Путин проведет встречу с матерями военнослужащих. На заседание не были приглашены представители Комитета матерей и жен.
"Но это не то, что нам нужно. Владимир Владимирович, вы мужчина или кто? Хватит ли у вас смелости встречаться в глаза, на людях, не с женщинами в карманах, матерями, с которыми вы договорились, а с реальными женщинами, которые приехали к вам из разных городов за свой счет.
Мы готовы встретиться с вами здесь, в Москве. Мы ждем вашего ответа! Или вы снова уйдете в подполье? У нас есть мужчины в министерстве обороны, есть мужчины в военной прокуратуре, есть все мужчины в президентском дворце, и президент - мужчина. На другой стороне также находится мать. Итак, мужчины, вы собираетесь выйти и вести диалог, или вы собираетесь прятаться?"

22 ноября газета "Ведомости" сообщила, что Владимир Путин встретится с матерями российских военнослужащих на этой неделе, чтобы приурочить встречу ко Дню матери 27 ноября, сообщил источник, близкий к администрации президента. Источник издания сообщил, что президент не станет игнорировать "тему боевых действий с участием военнослужащих"
 Пресс-секретарь президента Дмитрий Песков подтвердил, что Кремль готовит встречу Путина с российскими военными матерями.

Валентина Мельникова, ответственный секретарь Союза советов солдатских матерей, сказала издание "Верстке", что представители правозащитных организаций не были приглашены на встречу с Путиным". Если они это сделают, мы рассмотрим этот вопрос. О чем мы будем говорить с Путиным? Мы - миротворческая организация", - сказала Мельникова.

Собеседник, близкий к Кремлю, попросивший не называть его имени, рассказал "Верстке", что российские власти  обсуждают возможность создания альтернативного, патриотического движения военных матерей. Это не было подтверждено другими источниками.

С конца октября родственники мобилизованных россиян в 15 регионах страны проводят акции протеста, требуя забрать своих близких с передовой и обеспечить их всем необходимым.

Женщины выступают за то, чтобы Россия начала переговоры с Украиной, отказалась от использования ядерного оружия, вывезла срочников из Белгородской области, а военное руководство разобралось в случаях незаконного призыва мобилизованных или отправки срочников и мобилизованных ( без их согласия) в зону военных действий.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пригожин изпратил на Европарламента чук със следи от "кръв". Уж. Дали там го е пратил или просто пиар кампания за пред руското дебилонаселение - по-скоро второто. Тоя клоун май верно си е повярвал.

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, sir said:

Пригожин изпратил на Европарламента чук със следи от "кръв". Уж. Дали там го е пратил или просто пиар кампания за пред руското дебилонаселение - по-скоро второто. Тоя клоун май верно си е повярвал.

 

Не знам дали наистина е пратил нещо,по-скоро не,обаче въпросния "господин" не е зле да се замисли за едно нещо.Преди години е имало сблъсък,от една страна въпросната вагнер(нямам намерение да я пиша с главна буква) и правителствени про-Асад войски,а от друга някаква армейска част на САЩ,забравих точно коя,то не е и важно.Та въпросния сблъсък е завършил изключително бързо и изключително жалко за оркската страна.Даже "жалко" е доста ...хм,мек израз.Били са изклани и анихилирани доста лековато.

Редактирано от D4re
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дерусификация на страните от бившия СССР:

Киргизстан призовава за смяна на руските имена на столичните квартали

„Спешно е да се преименуват всички райони на Бишкек, някои селища в Киргизстан все още носят имена на други езици“, каза председателят на парламента на Киргизстан Нурлан Шакиев днес на среща.

Той добави, че е необходимо да развиваме националния език и да почитаме нашите герои. Както можете да видите, флашмобът “Cancel russia“ се разпространява бързо. Дори най-близките й съюзници вече не искат да имат нищо общо със страната агресор.

https://t.me/s/Pravda_Gerashchenko/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Пандора said:

Дерусификация на страните от бившия СССР:

Киргизстан призовава за смяна на руските имена на столичните квартали

„Спешно е да се преименуват всички райони на Бишкек, някои селища в Киргизстан все още носят имена на други езици“, каза председателят на парламента на Киргизстан Нурлан Шакиев днес на среща.

Той добави, че е необходимо да развиваме националния език и да почитаме нашите герои. Както можете да видите, флашмобът “Cancel russia“ се разпространява бързо. Дори най-близките й съюзници вече не искат да имат нищо общо със страната агресор.

https://t.me/s/Pravda_Gerashchenko/

Дерусификацията на всички бивши съветски републики е неизбежна. Това важи дори за Беларус, чиито офицери в чуждестранния легион на ВСУ след като приключат със жалките страхливи руски войски в Украйна, ще се заемат с извършването на военен преврат в Минск. Само се чудя тогава Лукашенко ще се скрие ли някъде в Русия или ще се бори за властта си до последно, рискувайки да го арестуват.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skorpion1980 said:

Дерусификацията на всички бивши съветски републики е неизбежна. Това важи дори за Беларус, чиито офицери в чуждестранния легион на ВСУ след като приключат със жалките страхливи руски войски в Украйна, ще се заемат с извършването на военен преврат в Минск. Само се чудя тогава Лукашенко ще се скрие ли някъде в Русия или ще се бори за властта си до последно, рискувайки да го арестуват.

За мен е интересно как ще реагират рускоезичните в тези страни. Може би най-много са в Казахстан от азиатските рупублики. Да ли ще останат там като граждани на тези републики или ще изберат друго. 

За Лукашенко - може би зависи какво ще се случи в Москва и Кремъл, може и да се бори за властта си.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Пандора said:

За мен е интересно как ще реагират рускоезичните в тези страни. Може би най-много са в Казахстан от азиатските рупублики. Да ли ще останат там като граждани на тези републики или ще изберат друго. 

За Лукашенко - може би зависи какво ще се случи в Москва и Кремъл, може и да се бори за властта си.

Нищо чудно да се изселят в Русия, или поне една значима част, там пространство бол. То си е направо смехотворно, че гъстотата на населението на Русия е 9 души на квадратен километър.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, skorpion1980 said:

Нищо чудно да се изселят в Русия, или поне една значима част, там пространство бол. То си е направо смехотворно, че гъстотата на населението на Русия е 9 души на квадратен километър.

Да, и аз така си представям нещата - по-голямата част може да емигрира или в Русия или по света, по-малка част да остане.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Пандора said:

За мен е интересно как ще реагират рускоезичните в тези страни. Може би най-много са в Казахстан от азиатските рупублики. Да ли ще останат там като граждани на тези републики или ще изберат друго. 

За Лукашенко - може би зависи какво ще се случи в Москва и Кремъл, може и да се бори за властта си.

Той се доказва като хитър политик, който успява години наред да лавира сред силните. Факта, че не играе по свирката на Путин (напълно) и не включи своята армия срещу Украйна въпреки натиска и първоначалните военни успехи на руснаците го показва по някакъв начин. Според мен по-скоро би допуснал разхлабване на управлението си, много отстъпки и отслабване на властта си или поне някаква сделка, която да му позволи да си живее спокойно в собствената държава. Не мисля, че би желал на всяка цена да бъде на власт, ако това значи гражданска война или държавата му да се превърне в поредната руска провинция. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

Президент РФ Путин провел встречу с матерями военнослужащих

Но това е само заглавие на пропагандна листовка !!! Дай и линк, какъв е тоя мързел!? Путин ако види за каква реклама на войната плаща толкоз пари, ша са ядоса.  

И второ, предлагам да направим тема   "От куфара на Путин" . Там вече свободно да пишеш в кафяво и жълто с колкото голям шрифт изисква руската пропаганда. 🤣

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Президент РФ Путин провел встречу с матерями военнослужащих

Като шаранче си направо - показват ти заглавие, и лапваш... А ето хората си направили труда да разберат с кой всъщност  си е направил среща Путин, и ето какво се оказа:

Встреча Путина с матерями военных оказалась фейком. СМИ узнали, кем на самом деле являются женщины

А ето едно кратко триминутно видео, което сбито коментира същата ситуация:

Цирк на камеру! Очередной провал Путина: встреча с матерями военных – это все фейк. Подробности!

 

А ето тук истинската история на майката, която разказва пред Путин за последните думи на сина и:

В Кремле опозорились "щемящим" фейком о ликвидированном оккупанте, который "рубил укр*пов" (видео)

Оказва се, че синът и няма нищо общо със сегашната война, той бил доброволец, убит още през 2019 г.

@Невзоров привежда интересна конспиративна теория че всичко е видеомонтаж, тук, https://t.me/nevzorovtv/6933. Но не намирам източниците и, за това я давам само за сведение :)
 

Втори, не вярвай на руската пропаганда. Като стане ясно че е руска, замисли се десет пъти струва ли да и се вярва, и я подмини.

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И по същият повод:

Вчера многие обсуждали встречу путина с так называемыми “матерями”, которые на самом деле, все как одна были представительницами «Единой россии», чиновницами среднего и нижнего звена и прочими представительницами ковролина власти.

В сети сейчас много информации по каждой этой “матери”, начиная от Надежды Узуновой, чиновницы из Хакасии, занимающейся сбором помощи для “мобилизованных” и заканчивая Ниной Пшеничкиной, членом так называемой “общественной палаты” так называемой “ЛНР”, рассказавшей слёзную историю про сына, вызвавшего огонь на себя. На самом деле её сын был ликвидирован ещё в 2019 году и не героически, с вызовом огня на себя, а просто застрелен как псина, во время одной из попыток обстрелять позиции ВСУ.

Но я хотел бы обратить внимание не на них, а совсем на другое. На то, как путин занижает свой статус уверенного в себе лидера, у которого всё идёт по плану, до уровня маргинальных шоу с представителями класса “бабы ещё нарожают”, чтобы дрожащим голосом им рассказать какие ужасные “укронацисты” и как правильно они поступили, начав полномасштабное вторжение в Украину.

Всего 9 месяцев назад путин уверенный в себе, с властно водружённой на стол рукой, жёстко объявлял о начале денацификации и демилитаризации. Сейчас же путин, сгорбленный и с трудом связывающий слова рассказывает стайке белуг о том, что они поступили правильно, ведь россия была в опасности!

Это показатель царящих в кремле настроений. Упадничество и страх, которые пытаются подавить такими выступлениями на людях. И их будет всё больше и больше. Президент россии будет встречаться со школьниками, некими матерями, пенсионерами, работниками разного рода сфер и говорить не об их проблемах, а об ужасной Украине.

Тиран жалок и ничтожен как никогда.
--------
Жените, които се срещнаха с Путин, се оказаха функционери на провластни движения, чиновнички и депутатки от “Единна Русия”.

Стана ясно, че сред майките на войниците
е била московската чиновничка и депутат на “Единна Русия” Олга Белцева – заместник-директор на Центъра за отдих и спорт Юност” и член на Отрадненския депутатски съвет.
Също така с Путин разговаря ръководителката на Подмосковния изпълком Юлия Белехова и член на Обществената палата на Орехово-Зуево Марина Мигунова.
Още една събеседница на президента се оказа Надежда Узунова, отговаряща в Уст-Абаканското “Бойно братство” за събиране на хуманитарна помощ за мобилизираните.
По-рано от “Комитета на войнишките майки” и “Съвета на майките и съпругите”, казаха, че техни представители не бяха поканени на срещата.

Източник: astrapress
Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, scaner said:

Като шаранче си направо - показват ти заглавие, и лапваш... А ето хората си направили труда да разберат с кой всъщност  си е направил среща Путин, и ето какво се оказа:

Встреча Путина с матерями военных оказалась фейком. СМИ узнали, кем на самом деле являются женщины

А ето едно кратко триминутно видео, което сбито коментира същата ситуация:

Цирк на камеру! Очередной провал Путина: встреча с матерями военных – это все фейк. Подробности!

 

А ето тук истинската история на майката, която разказва пред Путин за последните думи на сина и:

В Кремле опозорились "щемящим" фейком о ликвидированном оккупанте, который "рубил укр*пов" (видео)

Оказва се, че синът и няма нищо общо със сегашната война, той бил доброволец, убит още през 2019 г.

@Невзоров привежда интересна конспиративна теория че всичко е видеомонтаж, тук, https://t.me/nevzorovtv/6933. Но не намирам източниците и, за това я давам само за сведение :)
 

Втори, не вярвай на руската пропаганда. Като стане ясно че е руска, замисли се десет пъти струва ли да и се вярва, и я подмини.

 

Да ама това средният мужик който гледа само новости на  централната телевизия няма да го узнае никога... 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Skubi said:

Да ама това средният мужик който гледа само новости на  централната телевизия няма да го узнае никога... 

Толкова по-зле за него. Значи си е заслужил да го управляват така.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...