Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Потребител

Държавната дума въвежда закон за криминализиране на географски карти, на които липсват заграбените от Русия територии

https://segabg.com/hot/category-the-war/chiy-e-krim-vupros-za-1-mln-rubli-globa

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 10 часа, vandu said:

Държавната дума въвежда закон за криминализиране на географски карти, на които липсват заграбените от Русия територии

https://segabg.com/hot/category-the-war/chiy-e-krim-vupros-za-1-mln-rubli-globa

По принцип не е зле да се купи такава карта - след време може да струват много. Иначе - абсурдът няма край.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Пандора said:

Татарстан призова да оттегли проекта за преименуване на длъжността президент на републиката Профилната комисия на парламента на Татарстан препоръча оттеглянето на законопроекта за промяна на името на длъжността президент на републиката. Това съобщава РИА Новости.

Според агенцията депутатите са обсъдили тази идея на заседание на комисията на Държавния съвет на региона по държавно строителство и местно самоуправление, като повечето от тях са гласували за оттегляне на законопроекта за неговото преразглеждане.

Ден преди това беше съобщено, че регионалния парламент предложи преименуване на поста президент на Татарстан. Преди това ръководителят на Татарстан Рустам Миниханов заяви, че позицията на републиката при приемането на закона за властта в регионите не е напълно взета предвид. Според него това включва и ситуацията със забраната за използване на думата "президент" в титлата на ръководителя на региона. Той подчерта, че съответният закон вече е приет, позицията на парламента на Татарстан е известна по-рано.

https://www.gazeta.ru/social/news/2022/12/22/19331383.shtml?updated

Коментар на Анатолий Несмиян:

 Комитет Государственного совета Татарстана по госстроительству и местному самоуправлению рекомендовал отозвать проект поправок к конституции региона, который, в частности, предусматривал переименование должности президента на главу республики. Об этом сообщает «Коммерсант».

Напомню - к концу года Татарстан должен привести в соответствие все свои нормативные документы, включая конституцию, упразднив должность президента республики. Госсовет, который и должен это сделать, желанием не горит.

По сути, это вызов Москве, которая теперь должна будет как-то отреагировать. Вопрос - как. Технически у Путина есть возможность уволить Минниханова с формулировкой «утраты доверия», но это будет означать создание очень теплой, вплоть до горячей, точки в самом центре страны. Татарстанская знать вполне комфортно себя чувствует в роли полунезависимой, и более того - обладает весьма серьезными возможностями влияния непосредственно в Москве и Кремле. Татарстан традиционно для современной России является ключевым регионом, выражающим интересы провинциальной России, и терять этот статус точно не намерен.

Силовое реагирование на казанскую фронду исключено: самые боеспособные карательные части либо похоронены на территории Украины, либо выкапывают там себе могилу. Да и риск крайне велик: на территории Татарстана собрано достаточное число мобилизованных, чтобы в любой момент из них можно было сформировать армию самообороны.

До нового года еще есть время, посмотрим, как будут уговаривать Казань из Москвы. Но тенденция любопытная.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В същото време на запад има глад за стомана и цената ѝ се вдига. Сега е момента да включим все още съществуващите си солидни мощности за производство у нас. Ама ние не можем да решим дори кой да управлява страната и искаме ли евро или не...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Warlord said:

В същото време на запад има глад за стомана и цената ѝ се вдига. Сега е момента да включим все още съществуващите си солидни мощности за производство у нас. Ама ние не можем да решим дори кой да управлява страната и искаме ли евро или не...

Къде ги тия производствени мощности? 🤔🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 22.12.2022 г. at 15:58, vandu said:
Преди 5 часа, новорегистриран3 said:

Къде ги тия производствени мощности? 🤔🙄

 

Ми Стомана Перник, Радомирския завод (той май само на ок. 5% от капацитета си работеше последно), Хелиос в Пловдив, Промет стийл в Дебелт. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Ми Стомана Перник, Радомирския завод (той май само на ок. 5% от капацитета си работеше последно), Хелиос в Пловдив, Промет стийл в Дебелт. 

Стомана работи със скрап, не с руда.

Радомирският (ако имаш предвид Червена Могила) е машиностроителен, май не са успяли да го довършат на 100%, приватизиран и разпродаден е най-вероятно.

Наблизо до България май няма и руда от къде да докараме.

Иначе си прав. Хубаво е държавата да се възползва от такива ситуации, но сме България.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 23.12.2022 г. at 13:36, Warlord said:

В същото време на запад има глад за стомана и цената ѝ се вдига. Сега е момента да включим все още съществуващите си солидни мощности за производство у нас. Ама ние не можем да решим дори кой да управлява страната и искаме ли евро или не...

Стига бе. Това го разпостраняват тези на които им е в интерес да се дига цената...Иначе Индия ще купи стоманата, и ще ни я продаде като тяхна. На папирен всичко е в ред. Което не е в ред как да я изнесат от Росия...Това е по-голямата далавера....😂🤣😂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Источник: в РФС принято решение направить письмо о намерении выхода из УЕФА

https://sportmail.ru/news/football-worldcup/54448541/

Дебили. :russian: Но там им е мястото - да ходят в азиатската конфедерация.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, sir said:

Источник: в РФС принято решение направить письмо о намерении выхода из УЕФА

https://sportmail.ru/news/football-worldcup/54448541/

Дебили. :russian: Но там им е мястото - да ходят в азиатската конфедерация.

А за това предложение? Изключване на Руснаците от Съвета за сигурност на ООН.....😉

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Skubi said:

А за това предложение? Изключване на Руснаците от Съвета за сигурност на ООН.....😉

Все тая, ООН е безсмислена и неадекватна организация.

Ако напуснат УЕФА, при това по собствено желание, ще ги заболи повече. Няма да има вече мачове с Барселона и Реал, а с Ал-Хилал и Трактор (Тебриз). :russian:

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 24 минути, sir said:

Источник: в РФС принято решение направить письмо о намерении выхода из УЕФА

https://sportmail.ru/news/football-worldcup/54448541/

Дебили. :russian: Но там им е мястото - да ходят в азиатската конфедерация.

Това е като охраната да те изхвърли от дискотеката, но ти да се изтупаш и с вирнат нос да им кажеш: Аз и без това щях да си ходя 😅

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

https://webcafe.bg/international/rusiya-obyavi-za-izdirvane-balgarskiya-zhurnalist-hristo-grozev.html?utm_source=news.bg&utm_medium=native&utm_campaign=incontent

Русия обяви за издирване българския журналист Христо Грозев

Webcafe26.12.2022, 17:38
 

Срещу него е започнало наказателно производствоСнимка: Getty ImagesСрещу него е започнало наказателно производство

Руските власти са обявили за федерално издирване българския разследващ журналист Христо Грозев, съобщава ТАСС.

Името, данни за годината и мястото на раждане и снимка на Христо Грозев, който е част от екипа на разследващата медия Bellingcat, са се появили днес в базата данни за издирвани лица на руското министерство на вътрешните работи, уточнява агенцията.

Грозев се издирва във връзка с нарушаване на член от Наказателния кодекс на Русия.

В официалните документи не се уточнява какво е нарушението, но според агенция "Новости" срещу журналиста е започнало наказателно производство за разпространяване на фалшиви новини.

През юли руската Федерална служба за сигурност съобщи, че Грозев е участвал в операция на украинското военно разузнаване. Целта била да бъдат похитени руски бойни самолети. Грозев е намерил двама куриери, които предали пари на руски военен летец, за да похити самолет, твърдят руските власти.

През ноември Христо Грозев спечели "Наградата на Основателите" на ICFJ (Международен център за журналисти) за високи постижения в областта на журналистиката.

Грозев работи за Bellingcat от 2015 г. Участвал е в разследвания на най-нашумелите инциденти, свързани с Русия - свалянето на полет 17 на Малайзийските авиолинии през 2014 г., заговорът за преврат в Черна гора през 2016 г., отравянето на Сергей и Юлия Скрипал през 2018 г. и отравянето на Алексей Навални през 2020 г.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.12.2022 г. at 18:20, nik1 said:

https://webcafe.bg/international/rusiya-obyavi-za-izdirvane-balgarskiya-zhurnalist-hristo-grozev.html?utm_source=news.bg&utm_medium=native&utm_campaign=incontent

Русия обяви за издирване българския журналист Христо Грозев

Webcafe26.12.2022, 17:38
 

Срещу него е започнало наказателно производствоСнимка: Getty ImagesСрещу него е започнало наказателно производство

Руските власти са обявили за федерално издирване българския разследващ журналист Христо Грозев, съобщава ТАСС.

Името, данни за годината и мястото на раждане и снимка на Христо Грозев, който е част от екипа на разследващата медия Bellingcat, са се появили днес в базата данни за издирвани лица на руското министерство на вътрешните работи, уточнява агенцията.

Грозев се издирва във връзка с нарушаване на член от Наказателния кодекс на Русия.

В официалните документи не се уточнява какво е нарушението, но според агенция "Новости" срещу журналиста е започнало наказателно производство за разпространяване на фалшиви новини.

През юли руската Федерална служба за сигурност съобщи, че Грозев е участвал в операция на украинското военно разузнаване. Целта била да бъдат похитени руски бойни самолети. Грозев е намерил двама куриери, които предали пари на руски военен летец, за да похити самолет, твърдят руските власти.

През ноември Христо Грозев спечели "Наградата на Основателите" на ICFJ (Международен център за журналисти) за високи постижения в областта на журналистиката.

Грозев работи за Bellingcat от 2015 г. Участвал е в разследвания на най-нашумелите инциденти, свързани с Русия - свалянето на полет 17 на Малайзийските авиолинии през 2014 г., заговорът за преврат в Черна гора през 2016 г., отравянето на Сергей и Юлия Скрипал през 2018 г. и отравянето на Алексей Навални през 2020 г.

Въпросът е, че и семейството му го търси или не. Да се надяваме, че е в отпуска и заедно всички да са на почивка на едно досега не определено място....😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

Въпросът е, че и семейството му го търси или не. Да се надяваме, че е в отпуска и заедно всички да са на почивка на едно досега не определено място....😎

Съобщиха, че утре ще бъде гост в новините. Така че всичко е наред засега. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, БатеВаньо said:

Съобщиха, че утре ще бъде гост в новините. Така че всичко е наред засега. 

https://nova.bg/news/view/2022/12/28/395559/първо-по-nova-христо-грозев-страхувам-се-от-убийство-или-отвличане/

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Пригожин нарече прогнозите на Медведев "еротични фантазии"

В отговор на молба на журналист да коментира политическата и икономическата прогноза на Дмитрий Медведев за 2023 г., ръководителят на ЧВК Вагнер каза:

„Да, запознах се с„ прогнозите “и по никакъв начин не мога да коментирам еротични фантазии. Разбира се, всяка фантазия има своето място. Но ми се струва, че братята Стругацки разбират това по-добре от мен. Що се отнася до ситуацията на фронта, добре съм вникнал в нея, но това е моята малка тайна.

https://t.me/xenia_sobchak_tg/14430

---------

Медведев с прогноза 2023 г.: Война в САЩ, Илън Мъск става президент, ЕС се разпада

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...