Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Модератор История
Just now, makebulgar said:

Хванали са ги на границата с Беларус, но идеята им е била да преминат след това границата Беларус-Украйна, тоест да преминат границата на Украйна, както твърдят те. Тоест обяснено по-просто, за да бъде разбрано от всеки, който му куца логиката - не са искали да преминат в Беларус, за да живеят там, нито са искали да преминат от там в Полша и от там да емигрират в Германия, нито са искали през Литва или Латвия да бягат във Финландия, а са искали да отидат да си вземат наградата в Киев.  

Щом вярваш на такива елементарни постановки проблема си е твой.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, makebulgar said:

Хванали са ги на границата с Беларус, но идеята им е била да преминат след това границата Беларус-Украйна, тоест да преминат границата на Украйна, както твърдят те. Тоест обяснено по-просто, за да бъде разбрано от всеки, който му куца логиката - не са искали да преминат в Беларус, за да живеят там, нито са искали да преминат от там в Полша и от там да емигрират в Германия, нито са искали през Литва или Латвия да бягат във Финландия, а са искали да отидат да си вземат наградата в Киев.  

Що тогава цялата руска пропаганда твърди че са хванати на границата с Украйна и са искали да преминат границата с Украйна? Ти самия дори го спомена в някой от коментарите си преди, че са искали да бягат в Украйна и при въпрос за това, което Лукашенкое е казал имаше мълчание. А на другите въпроси имаш ли смислен отговор? Само 4-5 логични въпроса ти зададох, логичен отговор можеш ли да дадеш? 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Димитър Йорданов said:

Що тогава цялата руска пропаганда твърди че са хванати на границата с Украйна

Дай да видим къде, кой и кога го твърди това?!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, makebulgar said:

Дай да видим къде, кой и кога го твърди това?!

Човек. Махни тия капаци.

https://dariknews.bg/novini/sviat/novi-shokirashti-razkritiia-okolo-obviniaemite-za-teroristichnata-ataka-v-zala-kraj-moskva-video-2380242

https://darik.bg/rusia-obavi-che-chetirima-zadarzani-za-terora-v-krokus-siti-hol-sa-priznali-vinata-si

Ето и цитат от статията: Руският президент Владимир Путин твърди, че Киев е "подготвял прозорец" за терористите да преминат границата от Русия в Украйна. 

https://www.investor.bg/a/527-svyat/391388-rusiya-e-zadarzhala-zapodozreni-za-atentata-v-kontsertnata-zala-kray-moskva

Цитат от статията: Интерфакс цитира ФСБ, че четиримата заподозрени стрелци са били арестувани, докато са пътували към украинската граница и че са имали контакти в Украйна. В момента ги прехвърлят в Москва.

Айде стига ти толкова, сам порови и виж колко пъти пъти и всякакви други покрай него обясняват противоречащи си небивалици и колко пъти са казвали къде са били заловени къде са щели да ходят и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е ли очевидно, че Лукашенко е платил на терористите. И първосигнално и  за хората притежаващи втора сигнална система и търсещи най-простото обяснение(Бръснача на Окам) това е напълно ясно. Хванали са ги на границата с Беларус, защото са искали да отидат точно в Беларус при поръчителя си.   Идеята, че е трябвало да минат строго охраняванта граница и да влязат в Беларус, който е милиционерска държава и верен съюзник на Путин и от там през строго охраняваната граница с Украйна не издържа.Пък и рублите получават своя смисъл. Не са оточнили какви рубли. Очевидно е, че става дума за беларуски рубли.

Първосигнално и второсигнално е напълно ясно за всеки диванен експерт, който не е попречил на истината сама да изкристализира, като събира информация и мисли върху нея, че Лукашенко е поръчителят.

Колхозникът като здраво свързан със СССР не е доволен от управлението на Путин. Не действа като Сталин. Много е мек. А и с този ботокс, скъпи костюми и западни часовници, много се отклонява от истинския съветски дух. Воден от иситински идеен план-Лукашенко желае да предизивка безредици в Русия. Да свалят путин. Страната да излезе от пътя на капитализма и да се възстанови СССР. А кой ще е по-добър лидер от него. 
А украинската версия е измислена от руските служби, които участват в заговора и залъгват Путин, за да не разбере за истината.

Това е очевидната истина. Всичко останало са спекулации и опити за конспирации.

 

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лукашенко явно е избързал с коментара и го е направил преди да се стиковат да лъжат еднакво с Кремъл, но казана дума - хвърлен камък.

Междувременно след две седмици разследване от ФСБ най-накрая били намерили "снимки с украински символи" в телефона на единия от терористите. 🤡 Няма такива клоуни. А който им вярва на щуротиите е още по-голям клоун.

GKYlNUPWAAA9w0a.jpg

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Димитър Йорданов said:

Човек. Махни тия капаци.

https://dariknews.bg/novini/sviat/novi-shokirashti-razkritiia-okolo-obviniaemite-za-teroristichnata-ataka-v-zala-kraj-moskva-video-2380242

https://darik.bg/rusia-obavi-che-chetirima-zadarzani-za-terora-v-krokus-siti-hol-sa-priznali-vinata-si

Ето и цитат от статията: Руският президент Владимир Путин твърди, че Киев е "подготвял прозорец" за терористите да преминат границата от Русия в Украйна. 

https://www.investor.bg/a/527-svyat/391388-rusiya-e-zadarzhala-zapodozreni-za-atentata-v-kontsertnata-zala-kray-moskva

Цитат от статията: Интерфакс цитира ФСБ, че четиримата заподозрени стрелци са били арестувани, докато са пътували към украинската граница и че са имали контакти в Украйна. В момента ги прехвърлят в Москва.

Айде стига ти толкова, сам порови и виж колко пъти пъти и всякакви други покрай него обясняват противоречащи си небивалици и колко пъти са казвали къде са били заловени къде са щели да ходят и прочее. 

Тоест, за теб българските интернет весници са източника на информация и тях критикуваш като руски пропагандатори?! Аз си помислих, че говориш за истински пропагандатори и източници от Русия. 🤣

Има съществена разлика между това "хванати на път за украинската граница" и другото "да преминат границата от Русия в Украйна". Кое от двете е вярно от бг весниците?

И какво точно пишат в руските медии пропагандаторите: хванати са на беларуско-украинската граница, хванати са на път за Украйна, или са хванати на руско-украинската граница?! Май пишат за беларуската граница и за "на път за Украйна", а третото е неграмотно четене на новините от някой неграмотник-журналист. 

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, makebulgar said:

Тоест, за теб българските интернет весници са източника на информация и тях критикуваш като руски пропагандатори?! Аз си помислих, че говориш за истински пропагандатори и източници от Русия. 🤣

Има съществена разлика между това "хванати на път за украинската граница" и другото "да преминат границата от Русия в Украйна". Кое от двете е вярно от бг весниците?

И какво точно пишат в руските медии пропагандаторите: хванати са на беларуско-украинската граница, хванати са на път за Украйна, или са хванати на руско-украинската граница?! Май пишат за беларуската граница и за "на път за Украйна", а третото е неграмотно четене на новините от някой неграмотник-журналист. 

Ти отговори на логичните въпроси, които ти зададох не измествай сега с нови въпроси. Преди 3-4 коментара ти Зададох няколко въпроса. Отговори на тях, пък нека после обсъждаме новите ти въпроси, които задаваш ти🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, makebulgar said:

Тоест, за теб българските интернет весници са източника на информация и тях критикуваш като руски пропагандатори?! Аз си помислих, че говориш за истински пропагандатори и източници от Русия. 🤣

Има съществена разлика между това "хванати на път за украинската граница" и другото "да преминат границата от Русия в Украйна". Кое от двете е вярно от бг весниците?

И какво точно пишат в руските медии пропагандаторите: хванати са на беларуско-украинската граница, хванати са на път за Украйна, или са хванати на руско-украинската граница?! Май пишат за беларуската граница и за "на път за Украйна", а третото е неграмотно четене на новините от някой неграмотник-журналист. 

Ако беше истински русофил по убеждение, щеше да мълчиш при такива очевидни провокации. /както Капитана направи/

И да слагаш тук полезна за нас информация /не пропаганда/такава, каквато украинската страна премълчава...Например за украинските загуби. 

Ако си верующи русофил....няма смисъл да се спори с теб, защото Ти на пропагандата ще вярваш, а не на очите си....

Но ако го правиш за пари, тогава има смисъл от упоритоста, защото трябва да изпълниш нормата за написани на ден  Х коментари на У форуми....Много парички трябва да ти плащат за да ставаш за смях пред хората...

Кое от трите?😉

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Единственият въпрос, който все още стои за мен е: знаели ли са от ФСБ предварително за това, че се готви теракт или не са? И уликите до момента сочат по-скоро, че са знаели нещо, но поради някаква причина не са реагирали адекватно. Най-малкото иранците, американците и британците официално са ги предупредили че имат информация за готвен атентат в Москва, така че най-малкото от ФСБ са били длъжни да я проверят тая работа и да затегнат мерките за сигурност. Само че всичко, което предприемат по въпроса е единствено едно престъпно бездействие, да не говорим и за скандалното забавяне на ОМОН, което дава възможност на терористите да гърмят необезпокоявано над час, а на много от ранените да загинат от кръвозагуба, докато силите за сигурност се моткат незнайно защо. Дали нарочно са ги оставили да избият максимално много хора, за да изглежда максимално брутална Украйна в очите на хората, когато й припишат теракта на нея, или просто ФСБ-шниците са страшно, ама страшно некадърни безполезници? Това са двата варианта, други няма. И двата нямат оправдание.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, Warlord said:

 Дали нарочно са ги оставили да избият максимално много хора, за да изглежда максимално брутална Украйна в очите на хората, когато й припишат теракта на нея, или просто ФСБ-шниците са страшно, ама страшно некадърни безполезници? Това са двата варианта, други няма. И двата нямат оправдание.

Честно казано вторият вариант ми изглежда далеч по вероятен.Службите в Русия са в трагично състояние и са моделирани така,че да гарантират единствено личната власт на Путин.А когато се стигне до такива чутовни издънки естествено,че са виновни украинците.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вярно е, че единственото, в което са специализирали службите им в последните десетилетия, е само как да следят и тормозят цивилното население, чиято сигурност и предпазване от терористи са отишли някъде на много заден план. Но случаят е просто покъртителен - четирима терористи в камуфлажи и с автомати в старо Рено, карат през цялата Европейска Русия над 5 часа, без никой да ги провери и дори да ги забележи. Русия все пак е милиционерска държава - навсякъде има камери, особено в Москва, отделно и всички коли са длъжни да имат камери. Колко трябва да са некадърни службите за да го пропуснат това? Буквално трябва да бездействат и нищо да не правят. Знам че в това отношение са големи, но все още ми е трудно да повярвам, че всичко това е било допуснато по случайност и при пълно бездействие на ФСБ.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, makebulgar said:

Видео с разпит на обвиняемите от руската Федерална служба за сигурност беше излъчено по Първи канал на руската телевизия. Според твърдения на един от обвиняемите, човек на име Сайфуло им казал, че трябва да отидат в Киев, където ще им бъдат дадени по милион рубли. Друг обвиняем заявява, че им е била обещана помощ да пресекат украинската граница. „Ние тръгнахме за Киев, където трябваше да чакат парите – по един милион рубли. Сайфуло каза, че там ще ни чакат на границата на Украйна момчета, които ще ни помогнат да преминем границата и да стигнем в Киев“, казва той.

Видеото показва възможностите на електрическия ток за интелектуалното израстване на хората :) Хора, които се обясняваха с преводачи на руски, само за седмица електрическа терапия по топките и ушите проговориха бързо на руски! Че и всезнаийковци станали, кактото ги попитат това отговарят.

И ти, Маке, след такава терапия ще признаеш, че си убил Кенеди. Няма значение дали си се родил до тогава или не...

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

https://t.me/operativnoZSU/142419

Русия е поискала от Казахстан спешна доставка на бензин.Очевидна е причинита - кризата в руското нефтопреработване в следствие успешните украински удари.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, scaner said:

Видеото показва възможностите на електрическия ток за интелектуалното израстване на хората :) Хора, които се обясняваха с преводачи на руски, само за седмица електрическа терапия по топките и ушите проговориха бързо на руски! Че и всезнаийковци станали, кактото ги попитат това отговарят.

И ти, Маке, след такава терапия ще признаеш, че си убил Кенеди. Няма значение дали си се родил до тогава или не...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, makebulgar said:

Според твърдения на един от обвиняемите, човек на име Сайфуло им казал, че трябва да отидат в Киев, където ще им бъдат дадени по милион рубли.

На подобни твърдения може да вярва само човек, който предварително е готов да им вярва.
Именно на това разчита пропагандата: на тези, които предварително са готови да вярват, им се дава
материал за вярване. Така се създават и само-утварждават пропагандните опорки.

Апропо, иди на Дир.бг и виж коментарите. Там царуват русофилите и тяхната версия е, че атентатът
е дело на гадните кравари и лошия Запад, а не на украинците.
https://dnes.dir.bg/comments/organizatorat-na-atentata-v-krokus-siti-hol-obeshtal-na-napadatelite-po-1-mln-rubli-v-kiev

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 3 минути, gmladenov said:

 

Апропо, иди на Дир.бг и виж коментарите. Там царуват русофилите и тяхната версия е, че атентатът
е дело на гадните кравари и лошия Запад, а не на украинците.
https://dnes.dir.bg/comments/organizatorat-na-atentata-v-krokus-siti-hol-obeshtal-na-napadatelite-po-1-mln-rubli-v-kiev

Тия са съвсем болни мозъци.Убедени са,че ислямистите и американците нямат проблем да играят в един отбор стига да навредят на руснаците. Въобще целия свят затова живее - само за да навредят на московците.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

след такава терапия ще признаеш, че

Интересно предлжение, което виси във въздуха - няма как реално да разберем какво ще се случи в такава ситуация. Или пък вече си прилагал подобни изтезания и си сигурен на 100% какъв ще е изхода?!

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

На подобни твърдения може да вярва само човек, който предварително е готов да им вярва.
Именно на това разчита пропагандата: на тези, които предварително са готови да вярват, им се дава
материал за вярване. Така се създават и само-утварждават пропагандните опорки.

Не знам кой на какво вярва, просто давам актуална информация от разследването. Конспиролозите както виждаме се изказват квалитетно тук, кое е фейк и кое не е, така че един може да вярва в едното, а друг в другото, както му душа сака.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, makebulgar said:

Интересно предлжение, което виси във въздуха - няма как реално да разберем какво ще се случи в такава ситуация. Или пък вече си прилагал подобни изтезания и си сигурен на 100% какъв ще е изхода?!

 

Ще отговориш ли на въпросите, които ти зададох? Освободи учения в теб, бъди методичен. Не замитай неудобните въпроси сриващи твоите фантазии 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, makebulgar said:

... така че един може да вярва в едното, а друг в другото, както му душа сака.

ФСБ изрично и нарочно показа, че терориститре са били бити и изтезавани в ареста. И сега ние
трябва да вярваме на "самопризнанита" на бити и изтезавани хора. Хайде по-сериозно.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 13 минути, gmladenov said:

ФСБ изрично и нарочно показа, че терориститре са били бити и изтезавани в ареста. И сега ние
трябва да вярваме на "самопризнанита" на бити и изтезавани хора. Хайде по-сериозно.

И във ФСБ дори не са си и помисляли да им качват снимки в телефоните. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

Интересно предлжение, което виси във въздуха - няма как реално да разберем какво ще се случи в такава ситуация. Или пък вече си прилагал подобни изтезания и си сигурен на 100% какъв ще е изхода?!

Кое му виси във въздуха? Всичко се демонстрира по официалните руски медии. Или ти им вярваш някак избирателно?

Това е едно от великите руски изобретения за получаване на признания, класира се веднага след терморекталния криптоанализатор - устройство което разшифрова криптирани съобщения с произволна сложност преди още да е включено :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, gmladenov said:

ФСБ изрично и нарочно показа, че терориститре са били бити и изтезавани в ареста. И сега ние
трябва да вярваме на "самопризнанита" на бити и изтезавани хора. Хайде по-сериозно.

Единият го вкараха в залата в кома и с катетър. И той е давал самопризнания. А другите от побоищата гледат като идиоти.

Между другото от разследването стана ясно, че дамбата за милиард пари, която пропусна и потопи Орск е прогризана от мишки. Все още не са ги обявили за украински.

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...