Отиди на
Форум "Наука"

Какви оръжия би могла България да изпрати на Украйна


Recommended Posts

Преди 3 часа, korto said:

Брачет,ти коя война следиш.Украинците бият руснаците като маще в дерек.

Мхм... заради това тая пуста "контраофанзива" дойде след половин година...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 198
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор
Преди 5 минути, Кимон Георгиев said:

Мхм... заради това тая пуста "контраофанзива" дойде след половин година...

Значи когато русия е велика е 2 армия на света, а когато не е вижте ги другите какви са?!?

Не може да се пренебрегват фактите или да се изкривяват, за да може русия да е по-силна и велика. Тя нито знае какво прави в момента, нито може да победи нито има някаква перспектива за руския народ. От тук на татък нещата са все по-ясни и само на шепа хора вярващи във Ванга и Путин не им е ясно.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Съединените щати ще дадат на Украйна 4 сателитни комуникационни системи, които могат да работят извън Starlink, ако е необходимо.

https://t.me/drmjournal/3542

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Кимон Георгиев said:

Интересно, как изведнъж се промени мнението на всички политици, медии и т.н. , когато пращахме контингенти в Ирак примерно или когато Иван Костов им пусна коридор да бомбят комшиите ни с обеднен уран ? Това не е ли двоен стандарт или ?

Ако считаш, че ситуациите "тогава и сега" са аналогични и че тогава ние всъщност сме подкрепили агресора, защо лично ти толкова разпалено подкрепяш агресора сега?

Или според теб е престъпление само ако американците "бомбят комшиите ни"? Но когато това "бомбене" е дело на руснаците, то е благородно и вместо санкции  заслужава световните адмирации:bi:

 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Шпага said:

Ако считаш, че ситуациите "тогава и сега" са аналогични и че тогава ние всъщност сме подкрепили агресора, защо лично ти толкова разпалено подкрепяш агресора сега?

Човекът не знае на кой свят е :) И тук май решаваща роля играят копейките...

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Кимон Георгиев said:

Ми да. Оня ден ми пуснаха последният транш и си взех Ягуар...
Иначе, спести си лепенето на епитети. Точно от тебе... нЕма нужда !

Ми цялата ирационалност в поведението ти до такива изводи води. Не знам зашо се нервиш като лъсва истината.

Преди 8 минути, Кимон Георгиев said:

Изобщо... страшна обективност се лее из тоя форум. Сериозно се чудя, що не го прекръстите на "Аз мразя Русия" примерно ? Не смятате ли, че е много добра идея ?

Ние мразим подлата агресия и варварщина. Това че Русия се намърда на мястото на агресора, си е виновна само тя - и да, в случая я мразим за тази и роля. Ти май разсъждаваш твърде първосигнално и не правиш тая връзка? Така е, "любовта" към Русия във всякаква форма помътнява мисленето...

Link to comment
Share on other sites

Mи като мразите подлата агресия и варващина, що няма теми за войните на САЩ с "тероризма" и да бълвате същата помия по тях ? Хамериканския солджър се изтегли от Афганистан миналата година в края на лятото... Иначе е много яко, да ме критикувате за Подоляка, а в същото време гледам постнати линкове от Медияпул, дето ИЗОБЩО не цоцат пари от "Америка за България", при това официално...
 

Преди 4 минути, scaner said:

Така е, "любовта" към Русия във всякаква форма помътнява мисленето...

За последен път. Тук не става дума за любов към Русия, а за брутална необективност относно две воюващи държави, които правят едно и също... Надявам се след 340-тото изясняване, вече да стана ясно...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кимон Георгиев said:

Mи като мразите подлата агресия и варващина, що няма теми за войните на САЩ с "тероризма" и да бълвате същата помия по тях ? Хамериканския солджър се изтегли от Афганистан миналата година в края на лятото... Иначе е много яко, да ме критикувате за Подоляка, а в същото време гледам постнати линкове от Медияпул, дето ИЗОБЩО не цоцат пари от "Америка за България", при това официално...

Щото това е минало-бешело, а форумът не е с политическа тематика. А тази война е в Европа, и ни засяга силно, затова сега е изключение.  Просто е :)

Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

За последен път. Тук не става дума за любов към Русия, а за брутална необективност относно две воюващи държави, които правят едно и също... Надявам се след 340-тото изясняване, вече да стана ясно...

Каква необективност, какви пет лева? Да ми цитираш Подоляка обективност ли е? Какво едно и също правят двете държави, Русия избива мирното население на Украйна, Украйна не избива мирното население на Русия.

Айде влез в час, стига ефтини пропагандистски опорки!

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Кимон Георгиев said:

Украинските солджъри не избиват цивилни ? Ти сериозен ли си в момента ?

Сериозен съм. Доказателства? Или просто си повярвал на пропагандата и Подоляка? :) Не нам такива измислици. Сега какво, САЩ нещо са ти виновни? Демек аргумента, "а вие защо бесите негрите"? :)

Тя тая работа с голи твърдения не става.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Кимон Георгиев said:


Това, което САЩ го вършеха в Ирак, Афганистан, Сирия, Югославия и т.н. е абсолютно същото с това, което Русия прави в Украйна.

Прав си. За съжаление, за много голямо съжаление, това, което си казал по-горе, е вярно. Скотщина отвсякъде и навсякъде!

Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, scaner said:

Сериозен съм. Доказателства? Или просто си повярвал на пропагандата и Подоляка? :) Не нам такива измислици. Сега какво, САЩ нещо са ти виновни? Демек аргумента, "а вие защо бесите негрите"? :)

Тя тая работа с голи твърдения не става.

Много забавно става... Ти сигурно и на дядо Коледа вЕрваш ?
Айде едно косвено доказателство, щото другите са от руски източници и нЕма да хванат дикиш...
 

Цитирай

Украйна нарушава законите на войната и застрашава живота на цивилни, като разполага военно оборудване и оръжия в училища и болници. Това се посочва в публикуван в четвъртък доклад на правозащитната организация "Амнести интернешънъл". „Документирахме, че въоръжените сили на Украйна излагат на риск цивилни и нарушават законите на войната, докато действат на многолюдни места“, каза генералният секретар на Amnesty International г-жа Агнес Каламард. В доклада се отбелязва, че правозащитници са регистрирали случаи на удари на армията от жилищни сгради и поставяне на оръжие на територията на обекти на гражданската инфраструктура в 19 града и населени места на Украйна, включително в Донбас, Харков и Николаевска област.

Това пак е от вашите медии, булгериън он еър... маа фаа...
 

Цитирай

Най-малко петима цивилни са били убити днес при украински обстрел на автобус в Херсонска област, предаде Франс прес, като се позова на представител на назначените от Русия окупационни власти в южния украински регион, където силите на Киев продължават своята контраофанзива.
"Бойци от украинските въоръжени сили обстрелваха автобус с цивилни, отиващи на работа, при преминаването му по Дариевския мост", написа в Telegram Кирил Стремоусов. Заместник-ръководител на назначената от Москва военно-гражданска администрация на Херсонска област съобщи за най-малко петима убити и петима ранени.


Пак казвам... Има доста, въпроса е, че са руски източници и нЕма да фанат дикиш... Както ни изнася, така...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кимон Георгиев said:

Украйна нарушава законите на войната и застрашава живота на цивилни, като разполага военно оборудване и оръжия в училища и болници. Това се посочва в публикуван в четвъртък доклад на правозащитната организация "Амнести интернешънъл". „Документирахме, че въоръжените сили на Украйна излагат на риск цивилни и нарушават законите на войната, докато действат на многолюдни места“, каза генералният секретар на Amnesty International г-жа Агнес Каламард. В доклада се отбелязва, че правозащитници са регистрирали случаи на удари на армията от жилищни сгради и поставяне на оръжие на територията на обекти на гражданската инфраструктура в 19 града и населени места на Украйна, включително в Донбас, Харков и Николаевска област.

Какво застрашаване, какви пет лева? Руснаците това го правят същото, дори руските канали се хвалят как са се прикрили в кварталите. А сега използват и ЗАЕС за прикритие. Излагали на риск, смешки...

Но руснаците непрекъснато стрелят с ракети директно по граждански обекти, всеки ден от няколко до десетки жертви. Това е целенасочено убийство. В сводките на руското МО това е "стрелба по вражески обекти", но резултатът вече е хиляди граждански жертви. Това се документира всеки ден. За Ирпен, Буча и Изюм не говоря, това е отделна тема.

За такава разлика става дума.

 

Link to comment
Share on other sites

Чакай малко сега. До момента твърдеше, че украинските солдати не избивали цивилни, сега се оказа, че то така било, ама не било иначе чак така. Малко си като Младенов, дето твърдеше, че САЩ не избивали цивилни в Югославия. После като разбра, че били избивали, пак завъртя гъзицата, ама то било по погрешка и не били чак толкова много.
Моето мнение за войната е следното. Аз не одобрявам действията на Русия, не ме разбирай погрешно. Аз съм дълбоко вярващ човек, това е против моите разбирания. Но за да има война, няма как да е виновна само едната страна. Извинявай много, ама Зеленски и хората му са гласували закон за т.нар. "автохтонни" народи, като за такива са обявени единствено украинци и две татарски племена. Т.е. няма руснаци, няма БЪЛГАРИ, няма гърци... И на тоя изобщо не му е читава работата... Както и да е, просто се дразня на лицемерието, това е.


Бъди жив и здрав, нямам лоши чувства към никого... :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 28.10.2022 г. at 11:17, Р. Теодосиев said:

За какво са ни 50-годишни оръдия? Какви оръжия би могла България да изпрати на Украйна

Росене подарете С 125 и въоръжете ПВО с двуцевки поне от гарги да пази Аец! Тиа двамата експерди хал-хабер си нямат  въоръжения и национална сигурност и реалиите в ВС на РБ. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кимон Георгиев said:

Моето мнение за войната е следното. Аз не одобрявам действията на Русия, не ме разбирай погрешно. Аз съм дълбоко вярващ човек, това е против моите разбирания. Но за да има война, няма как да е виновна само едната страна. Извинявай много, ама Зеленски и хората му са гласували закон за т.нар. "автохтонни" народи, като за такива са обявени единствено украинци и две татарски племена. Т.е. няма руснаци, няма БЪЛГАРИ, няма гърци... И на тоя изобщо не му е читава работата... Както и да е, просто се дразня на лицемерието, това е.

И това повод за война в 21-ви век ли е? Ай стига бе.

Ей това е вредата от прикритите путинофили - оправдават с вярата си нуждата да се избиват хора, защото си били приели някакви свои вътрешни закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Кимон Георгиев said:

Думите ми бяха "и на тоя изобщо не му е читава работата", което е доста по-различно...

Димите ти бяха:

Но за да има война, няма как да е виновна само едната страна. Извинявай много, ама Зеленски и хората му са гласували закон за т.нар. "автохтонни" народи, като за такива са обявени единствено украинци и две татарски племена. Т.е. няма руснаци, няма БЪЛГАРИ, няма гърци... И на тоя изобщо не му е читава работата...

Подчертаното ясно показва тезата ти - Зеленски и хората му са направили нещо, за да има война. А какво са направили, е ясно - приели са си закон. Значи, според тебе и казаното, причината за война е това действие на Зеленски и хората му, както и бях отбелязал като невероятен повод за война. За какво са нужни още оправдания?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Кимон Георгиев said:

Ами направили са... има репресии срещу определени хора, които имат руско самосъзнание, има прокарани странни закони, които облагодетелстват едни, а са лоши за други и т.н., и т.н. Не оправдавам никого, опитвам се да видя и другата гледна точка...

Търсиш някакви благородни подбуди в "душата" на Путин? Започнал е войната, за да защити дискриминираните хора с руско самосъзнание? Е, да, добре ги защитава - чрез разрушаване на домовете им и насилствени "референдуми". А нека добавим и това, че много от тези хора вече не са живи, така че няма и как да бъдат дискриминирани.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 29.10.2022 г. at 14:56, Кимон Георгиев said:

Умната ти глава до такова прозрение ли стигна след написаното от мен ? Абсолютно няма никаква разлика между Югославия и Украйна... Разликата е единствено в отразяването на гледните точки. В момента всичко живо вие на умряло против Владимир Путин, а тогава всички се бяха хванали... не за оная работа, а за палците и подкрепяха яростно НАТО. Циганора Костов даже им пусна коридор да ги бомбят. Ако не можеш и сега, да го разбереш, значи си за психодиспансера...
 

Ми да. Оня ден ми пуснаха последният транш и си взех Ягуар...
Иначе, спести си лепенето на епитети. Точно от тебе... нЕма нужда ! ;)


П.С.
Изобщо... страшна обективност се лее из тоя форум. Сериозно се чудя, що не го прекръстите на "Аз мразя Русия" примерно ? Не смятате ли, че е много добра идея ?

Къде остана титана на мисълта, дето постна, че САЩ пазели петрола от Башар Асад...? Трябва да го направите админ тук...

стига разводнявал темата с глупости, че ще ядеш банана. :)

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Неофициално досега България е изнесла за Украйна през брокери оръжейна продукция за 1 милиард евро.

https://www.euractiv.com/section/all/short_news/bulgaria-doesnt-send-weapons-to-ukraine-but-arms-industry-flourishes/?fbclid=IwAR03ZdbRSNbz06LtD9rLOOlYmDTAFtgKdaBNynA_H2V1iUmUY0LzMVgOlrs

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Warlord said:

Неофициално досега България е изнесла за Украйна през брокери оръжейна продукция за 1 милиард евро.

https://www.euractiv.com/section/all/short_news/bulgaria-doesnt-send-weapons-to-ukraine-but-arms-industry-flourishes/?fbclid=IwAR03ZdbRSNbz06LtD9rLOOlYmDTAFtgKdaBNynA_H2V1iUmUY0LzMVgOlrs

Имаше анализи, че това е така заради работата на военните ни заводи на макс през последните месеци, както и че това е основната причина за ръста на БВП у нас за същия период.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skorpion1980 said:

Имаше анализи, че това е така заради работата на военните ни заводи на макс през последните месеци, както и че това е основната причина за ръста на БВП у нас за същия период.

БВП си расте стабилно, защото фирмите имат поръчки, а за "същия период" на войната още не са излезли стъкмистиките на НСИ. И те трябва да се приемат с голяма доза недоверие, така както нарочно бе подценен ръста за миналата година, за да послужи в хибридните изпълнения на рубладжиите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Warlord said:

Неофициално досега България е изнесла за Украйна през брокери оръжейна продукция за 1 милиард евро.

https://www.euractiv.com/section/all/short_news/bulgaria-doesnt-send-weapons-to-ukraine-but-arms-industry-flourishes/?fbclid=IwAR03ZdbRSNbz06LtD9rLOOlYmDTAFtgKdaBNynA_H2V1iUmUY0LzMVgOlrs

Хех... Хем пишат по прозападна тема, хем в хибриден стил и с хибридни източници...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, новорегистриран3 said:

БВП си расте стабилно, защото фирмите имат поръчки, а за "същия период" на войната още не са излезли стъкмистиките на НСИ. И те трябва да се приемат с голяма доза недоверие, така както нарочно бе подценен ръста за миналата година, за да послужи в хибридните изпълнения на рубладжиите.

Със сигурност не можем да имаме особено доверие на НСИ, но несъмнено оръжейното производство у нас скочи главоломно през последните 8 месеца, както и износът на оръжие, особено към съседните на Украйна държави Полша, Словакия и Румъния.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, skorpion1980 said:

Със сигурност не можем да имаме особено доверие на НСИ, но несъмнено оръжейното производство у нас скочи главоломно през последните 8 месеца, както и износът на оръжие, особено към съседните на Украйна държави Полша, Словакия и Румъния.

Все още не са излезли данните за БВП за третото тримесечие, както и данните за производството. А и по принцип те се изключват от статистическите доклади, защото са специфична тематика и са силно волатилни от към поръчки. Държави като Русия май ги включват в графа машини, но това си е тяхна работа. В ЕС, не знам да се отчита. Така че каквото и колкото да се произведе трудно ще разберем как и доколко се отразява на БВП.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...