Отиди на
Форум "Наука"

Доказателство за украинският етнос...


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 7 минути, skiahtro said:

Ами исвинявам се... Ама една жена била казала, че е украински, а друга жена била казала, фсъшнос е тефтонски, затова ми е трудно да определя с точност етноса...

Сарказмът не ти се получава, вземи малко да прочетеш казаното от проф. Иван Шишманов. 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 157
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

Преди 1 минута, skorpion1980 said:

Сарказмът не ти се получава, вземи малко да прочетеш казаното от проф. Иван Шишманов. 

Не знам защо го възприемаш, като сарказъм. Всъшнос това е начин на комуникация "равен с равен". Нали все пак трябва да поддържаме някакво комуникативно ниво..

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

On 16.01.2023 г. at 20:14, Atom said:

По-интересно е да питаме местните поддръжници на Самая Магучая дали се смятат за руснаци. Все си мисля, че в този форум има поне няколко индивида които възприемат себе си за русские. 

А ти защо не се наричаш украинец бе умник? Нали вие сте тези с украинските знаменца по профилите? Тука са ти показали черно на бяло как насилствено се е създавала нова нация. Същата аналогия с македонците, молдовците и т.н. 

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, skiahtro said:

Не знам защо го възприемаш, като сарказъм. Всъшнос това е начин на комуникация "равен с равен". Нали все пак трябва да поддържаме някакво комуникативно ниво..

Комуникация равен с равен е когато не пишеш умишлено глупости с умишлени грешки като "тефтонски" и други простотии. Комуникация равен с равен е когато напишеш примерно: "Не съм съгласен за съществуването на украински етнос, това са си руснаци по тази, тази и тази причина", ама изброявайки нещо конкретно, което да опровергае това, което пише по въпроса един доказан голям български учен като проф. Иван Шишманов. Но понеже нямаш реални научни аргументи, пишеш глупости в саркастично-подигравателен стил, заблуждавайки се, че по този начин обезсилваш необоримите за теб аргументи на опонента. Признавам, че и аз нерядко вкарвам сарказъм, но винаги, ама винаги го придружавам и с конкретни аргументи за разлика от теб.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, skiahtro said:

То пък все едно, вий, само на отсрешните доводи обръщате внимание..

То пък ти си дал някакви доводи. Именно ти си този който ползва метода "една жена каза". Участието ти се изчерпва с подхвърляния и общи приказки и нищо конкретно.

Преди 26 минути, skiahtro said:

Истината няма как да е в крайностите и глупостите които поддържате! Нит сте украинци нит тефтонци, за да ги говорите тия!

Естествено, че не съм украинец, нито тевтонец. За разлика от теб обаче уважавам самоопределението на другите. Нещо което ти самият не може да го разбереш, тъй като си доказан ксенофоб.  Дори отношението ти към руснаците е менте. От една страна ги поддържаш, но от друга не ги възприемаш като хора, а като "инструмент" за постигане на някакви твои цели.  Иначе от досегашното ти участие във форума е ясно, че мразиш и презираш всички - и българи, и украинци, и руснаци. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Alexander000 said:

А ти защо не се наричаш украинец бе умник? Нали вие сте тези с украинските знаменца по профилите? Тука са ти показали черно на бяло как насилствено се е създавала нова нация. Същата аналогия с македонците, молдовците и т.н. 

Нищо насилствено няма в създаването на украинската нация и етнос, справка казаното от проф. Иван Шишманов през 1918 година, убеден съм, че си го прочел. Ако не си съгласен с него, намери някой по-голям научен капацитет от него, който да го опровергава и го цитирай тук.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 минути, Atom said:

Иначе от досегашното ти участие във форума е ясно, че мразиш и презираш всички - и българи, и украинци, и руснаци. 

Ако му кажеш нещо за гърците обаче, ще ти издере очите :)

За хора като него казват: "не виждат гредата в своето око, гледат сламките в чуждите" :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, Alexander000 said:

А ти защо не се наричаш украинец бе умник? Нали вие сте тези с украинските знаменца по профилите? Тука са ти показали черно на бяло как насилствено се е създавала нова нация. Същата аналогия с македонците, молдовците и т.н. 

А такива умници като теб да внимават в този форум:

Ето още едно приятно четиво, с което да се запознаеш:

https://www.forumnauka.bg/terms/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Кимон Георгиев said:

Тъй ли ? Брееей... А имаш ли представа какъв закон е гласуван от Владимир Зеленски и шайката му за т.нар. "автохтонни народи" през юли 2021-ва ? Няма руснаци в Украйна, няма гърци, няма... българи ?! Украйна ще се окаже рай за демокрацията... :)

https://news.bg/int-politics/radata-prie-zakon-za-korennite-narodi-v-ukrayna-rusnatsite-gi-nyama.html

Това не отрича никое от малцинствата, появили се вследствие миграционни и колонизационни процеси в края на 18 и през 19 век. Просто се прави разлика между коренно и автохонно население.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Модераторите нямат време да се занимават по цял ден с тебе. Трябвало е да се държиш прилично във форума за да не ти налагат преглед на мненията и да чакаш.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Warlord said:

Модераторите нямат време да се занимават по цял ден с тебе. Трябвало е да се държиш прилично във форума за да не ти налагат преглед на мненията и да чакаш.

Това ми е ясно, ама нали се сещаш, че от отсрещна гледна точка излиза, че се крия, че заобикалям въпроси и т.н. Просто не е коректно...
Освен това, тук постоянно съм обект на обиди, ама не знам някой да е отнесал някакво последствие...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 28 минути, Р. Теодосиев said:

А такива умници като теб да внимават в този форум:

Ето още едно приятно четиво, с което да се запознаеш:

https://www.forumnauka.bg/terms/

предлагам директен бан за простака.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, skorpion1980 said:

Комуникация равен с равен е когато не пишеш умишлено глупости с умишлени грешки като "тефтонски" и други простотии. Комуникация равен с равен е когато напишеш примерно: "Не съм съгласен за съществуването на украински етнос, това са си руснаци по тази, тази и тази причина", ама изброявайки нещо конкретно, което да опровергае това, което пише по въпроса един доказан голям български учен като проф. Иван Шишманов. Но понеже нямаш реални научни аргументи, пишеш глупости в саркастично-подигравателен стил, заблуждавайки се, че по този начин обезсилваш необоримите за теб аргументи на опонента. Признавам, че и аз нерядко вкарвам сарказъм, но винаги, ама винаги го придружавам и с конкретни аргументи за разлика от теб.

Няма такова нещо и не обичам да ми налагат чуждо мнение, за мое!

Някакъв етнос съществува - факт! Има проблем - факт! Измислен, неизмислен, тефтонски, окрайнски, руски и други простотий, както викаш, все тая.

Благодаря за примера за учен, но не съм склонен да приема каквато и да било измислена националистическа идея...

Реални научни аргументи, се противопоставят само на реални научни аргументи! Тука такива няма, има чешане на таратанци, така че се чешай на воля и дерзай! ;)

Преди 1 час, Atom said:

о пък ти си дал някакви доводи. Именно ти си този който ползва метода "една жена каза". Участието ти се изчерпва с подхвърляния и общи приказки и нищо конкретно.

Абе лош съм и виновен, но най-страшното е че не можеш да ми противоречиш само с подхвърляния за "друга жена дето казала"... :)

Преди 1 час, Atom said:

Естествено, че не съм украинец, нито тевтонец. За разлика от теб обаче уважавам самоопределението на другите. Нещо което ти самият не може да го разбереш, тъй като си доказан ксенофоб.  Дори отношението ти към руснаците е менте. От една страна ги поддържаш, но от друга не ги възприемаш като хора, а като "инструмент" за постигане на някакви твои цели.  Иначе от досегашното ти участие във форума е ясно, че мразиш и презираш всички - и българи, и украинци, и руснаци. 

Че уважаваш самоопределението на някакви, не означава че уважаваш самоопределението на всички, иначе по никакъв начин няма как да оправдаваш каквото и да било насилие, срешу други самоопределили се!

Нямаш капацитет да определяш чужди отношения, разсъжденията и изводите са ти напълно повърхностни и ти служат само, за оправдание на безсилието. Но каквото кажеш, асам сагласен стига да те удовлетворява това и да има мир. :)

Преди 1 час, skorpion1980 said:

Нищо насилствено няма в създаването на украинската нация и етнос, справка казаното от проф. Иван Шишманов през 1918 година, убеден съм, че си го прочел. Ако не си съгласен с него, намери някой по-голям научен капацитет от него, който да го опровергава и го цитирай тук.

През ВСВ насилието е факт, от 2014 също и няма значение дали си съгласен или не, фактите не можеш да ги опровергаеш с "някаква жена която казала"...;)

Преди 1 час, nik1 said:

Ако му кажеш нещо за гърците обаче, ще ти издере очите :)

За хора като него казват: "не виждат гредата в своето око, гледат сламките в чуждите" :)

Практиката ми е да ти забивам гредата фокото, за да няма нужда да ти дера учите.. ;)

Май е време вече да докладваш на шефовете да се заключва темата, щото много жени почнаха да говорят и се насъбраха въпроси касаещи националната сигурност, без възможен логичен отговор...😶

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 15 минути, Кимон Георгиев said:

Това ми е ясно, ама нали се сещаш, че от отсрещна гледна точка излиза, че се крия, че заобикалям въпроси и т.н. Просто не е коректно...
Освен това, тук постоянно съм обект на обиди, ама не знам някой да е отнесал някакво последствие...

Ами всичко това са последствия от собствените ти действия. Няма да е лошо да спреш, защото няма да ни се занимава още дълго с тебе. Считай го това като за последно предупреждение. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, skiahtro said:

Няма такова нещо и не обичам да ми налагат чуждо мнение, за мое!

Някакъв етнос съществува - факт! Има проблем - факт! Измислен, неизмислен, тефтонски, окрайнски, руски и други простотий, както викаш, все тая.

Благодаря за примера за учен, но не съм склонен да приема каквато и да било измислена националистическа идея...

Реални научни аргументи, се противопоставят само на реални научни аргументи! Тука такива няма, има чешане на таратанци, така че се чешай на воля и дерзай! ;)

 

През ВСВ насилието е факт, от 2014 също и няма значение дали си съгласен или не, фактите не можеш да ги опровергаеш с "някаква жена която казала"...;)

Практиката ми е да ти забивам гредата фокото, за да няма нужда да ти дера учите.. ;)

Май е време вече да докладваш на шефовете да се заключва темата, щото много жени почнаха да говорят и се насъбраха въпроси касаещи националната сигурност, без възможен логичен отговор...😶

Реалните научни аргументи, че си има съвсем отделен украински етнос от руския проф. Шишманов ги е извел през 1918 година и не е пионер в това. Но научни аргументи, че няма украински етнос не съществуват.

Относно насилието през ВСВ и през 2014, тогава украинският етнос си същствува отдавна, така че няма нищо общо с твърдението ти, че се появил насилствено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, skorpion1980 said:

Със сигурност не всички, но 90 % от българите в Украйна са си лоляни към Киев и не желаят да стават част от престъпна диктатура като Русия. 

Със сигурност знам, че си ходил да ги броиш..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, nik1 said:
– Какви са били в миналото и какви трябва да станат в бъдеще отношенията между България и Украйна?
 
– Близките отношения на България и Украйна датуват още от Х в. Първите си църковни книги украинците получават от нас. 
Старобългарският език легна в основата на тогавашния им писмен език, също като на руския. Старата киевска литература е пълна с преписи и заемки от българските летописи, сборници, апокрифи. 

 

Преди 4 часа, nik1 said:
Първата украинска църковна епархия произхожда от Охрид. Много рано срещаме между имената на киевските князе и български – Борис и други. 
 
След падането на Търново Евтимивият дякон и ученик Цамблак намери убежище в Киев, гдето дълги години заемаше митрополитския пост.
 

 

Преди 4 часа, nik1 said:
– Какво представляват украинската литература, изкуство и наука?
 
– Украинската литература, която се начева още през Х в., никога не е прекъсвала своето развитие, както българската. Тя може да се раздели на три периода.
 
Първият – 988-1458 гг. Най-знаменитите литературни паметници от тази епоха са Нестеровият летопис, Песента на Игоря и Светославовият Изборник. По време на тази епоха староукраинската литература е под най-прямо влияние на старобългарската.
 
Вторият – 1458-1798 гг. Украйна е под поданичеството на Полша. Оттам и някои западни влияния в книжнината. През този период народната стихия прониква все по-силно в писмената реч. Правят се опити да се преведе свещеното писание на прост език. Украинският език добива право на гражданство в официалните документи на казашките хетмани.

Значи ако погледнете историята и езика на Украйна - виждате 2-та периода:

1. Древная Русь,  формирала се под непосредственото влияние на Първа и Втора Българска държава.

2. Вторият – 1458-1798 гг. Украйна е под поданичеството на Полша

От времето на  професор Иван Шишманов е изминало повече от век. През това време много събития са се случили. Украйна не се е избавила от полското наследство, нито от руското, нито от съветското. Едва ли можем да кажем, че Украйна си спомня за българските си корени, нещо което споменава професор Иван Шишманов.

Цитатът на Ник1  до голяма степен е потвърждение за "полския" произход на украинството и за отдалечаването му от първичните корени, тоест от старо-българския и църковно-славянския.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Продължавам да се чудя и мая защо "българските" русофили/комунисти толкова реват за Украйна и украинската идентичност, като именно те са с най-голям принос за утвърждаването на отделната украинска народност. Примерът с другаря Кръстьо Раковски е само частица от делото. Там са творили още В. Червенков и т.н. И чрез "безценния" опит, който придобиват в Украйна се залавят със създаването на коминтерновския македонизъм.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Потьомкин като става Генерал-Губернатор на Новорусия, провежда пребробряване в което се установява че в цялата губерния има 152000 души като почти половина са Татари. С молба до Екатерина II иска хора и тя му позволя да взима крепостни селяни от вътрешноста на Руска империя. 2'500'000 Крепостни селяни са заселени в Новоруската Губерния, по това време Руската империя е 29'000'000 което е прави почти 10% от населението е дръпнал Потьомкин в губернията. И за 200г. тия 75к украинци (който  не са само украйнци) и 75к татари претопяват 2.5 милиона руснаци и сега са 90% украинци там?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, skorpion1980 said:

Това не отрича никое от малцинствата, появили се вследствие миграционни и колонизационни процеси в края на 18 и през 19 век. Просто се прави разлика между коренно и миграционно население.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Absurde said:

Потьомкин като става Генерал-Губернатор на Новорусия, провежда пребробряване в което се установява че в цялата губерния има 152000 души като почти половина са Татари. С молба до Екатерина II иска хора и тя му позволя да взима крепостни селяни от вътрешноста на Руска империя. 2'500'000 Крепостни селяни са заселени в Новоруската Губерния, по това време Руската империя е 29'000'000 което е прави почти 10% от населението е дръпнал Потьомкин в губернията. И за 200г. тия 75к украинци (който  не са само украйнци) и 75к татари претопяват 2.5 милиона руснаци и сега са 90% украинци там?

Да бе, 152 хиляди на над половин милион квадратни километра. Хайде с тия руски пропагандни мантри на някой друг.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, skorpion1980 said:

Да бе, 152 хиляди на над половин милион квадратни километра. Хайде с тия руски пропагандни мантри на някой друг.

Географията явно не ти е сила, но да ти го кажа така Новоруската губерния е част от днешна Украйна днешна Украйна е 600к км2

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Absurde said:

Географията явно не ти е сила, но да ти го кажа така Новоруската губерния е 17к км2 или иначе казано почти 30 пъти по-малко от твоите 500к км2

Че то само Крим е 26 хил кв. км. Демек излиза, че извън Крим, надолу по Днепър на едни 17 хил. кв. км са заселени 2,5 млн. души или близо 150 души на квадратен километър. Гъстота, каквото не е имало никога в никоя част от Руската империя и после СССР.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...